A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Beáldoznád Stendhalt egy ilyenért? :D Arra jó a Nők Lapja is, vagy az túl kemény? :D Ajánlom helyette inkább a Száz év magányt, bár reméljük addig azért nem tart ki ez a fos :D  :-\

Szerintem a "Száz év magány" mellé megfelelő lehet(ne) Gabriel García Márquez másik nagyszerű regénye: "Szerelem a kolera idején".


"A közleményből kiderül, a koronavírus-járvány miatt sporttevékenységet jelenleg nem végző labdarúgók nem veszik fel a márciusi, áprilisi, májusi és júniusi fizetésüket sem.

A klub hozzáteszi, amennyiben a következő hónapokban folytatódik a bajnokság és az európai kupaküzdelmek, újratárgyalják a megállapodást az érintettekkel." - írja a Nemzeti Sport.

Ha nincs edzés sem, akkor ez nem lemondás, hanem így jogos, és a kutya az újratárgyalós részen van elásva. Kommunikációtól függ az egész tálalás. Ettől függetlenül nemes gesztusnak tűnik persze, ha tényleg lemondás és nem meló nélküli fizetéskimaradás.

Pont azon gondolkodtam, hogy lesznek majd itt még perek játékosok és klubok között!
Nem minden jàtékos teheti meg, hogy elengedi a fizetését, illetve ők elvileg most is rendelkezésre állnak, játszanának, ha lehetne.
A klubok egy része meg nyilván nem engedheti meg a semmire fizetést.

Aztán mi lesz azokkal, akiknek nyáron lejár dátum szerint a szerződése?
Ők már az esetleges nyár végi folytatásban már nem játszanak, vagy majd máshol?

Mondogatják, hogy a játékosok egészséges a legfontosabb, amivel teljes mértékben egyetértek. De! Azzal, hogy jövőre rendezik meg az idei évről elhalasztott labdarúgó EB-t, korán kell befejezni majd a szezont. Vannak olyan tervek, hogy segítvén a klubokat nem lesznek kiesők, sőt, lesz, ahol még növelnék a bajnokságok létszámát is (már ha nem mennek csődbe csapatok). Most ez ugye eleve több tétmérkőzést hoz magával, ami nem feltétlenül kedvez az egészségnek. Képlékeny az is, hogy mikor indulhat a jelenlegi szezon, nem hogy a következő...
A hírek szerint a jelenlegi szezon folytatása előtt kell majd egy rövid, egy hónapos felkészülési időszak, ami szintén tolja a szezont. A mérkőzések csökkentése érdekében jövőre nem rendeznék semmilyen kupát, ezzel is csökkentve a játékosok terhét, bár a kisebb csapatok nem biztos, hogy örülnének ennek.

Az viszont tényleg érdekes lesz, hogy milyen csapatok tünhetnek el és emelkedhetnek fel. A Dinamo Zagreb játékosai állítólag nem mentek bele a fizetéscsökkentésbe és a szakmai stáb sorsára juthatnak. A teljes szakmai stábot elküldték és hasonló várható a játékosoknál is. Ha ezt egy BL csapat meglépi, mi lesz a kisebb klubokkal? Mindenesetre érdekes lesz látni, hogyan alakul át a futball térképe.

Idézetet írta: Knapp Dátum március 29, 2020, 09:19:43
Aztán mi lesz azokkal, akiknek nyáron lejár dátum szerint a szerződése?
Ők már az esetleges nyár végi folytatásban már nem játszanak, vagy majd máshol?

A hírek szerint az ilyen játékosok szerződése automatikusan az idény végéig meghosszabbodik.

Idézetet írta: BvB_09 Dátum március 29, 2020, 10:03:10
A hírek szerint az ilyen játékosok szerződése automatikusan az idény végéig meghosszabbodik.

Pont ez az, amihez lesz egy-két szava a játékosoknak is.
Főleg úgy, hogy a nemzeti bajnokságok eltérő időpontokban indulhatnak majd újra (akár fél év is lehet a különbség), az adott ország vírushelyzetétől függően, ráadásul az automatikus szerződéshosszabbítás kizárja, hogy fizetés nélküli szabin tartsd a játékosaidat.

Szerintem a most futó szezon és a következő között nem lesz hosszabb leállás. Időbe bele sem férne és nem is nagyon indokolt, ha most játszanak egy csonka szezont meg egyből utána egy rövidítettet.
Az terhelésben közel ugyanaz, mint egy teljes szezon.

Az átigazolási ablakot viszont érdemes lehet sokkal hosszabban nyitva tartani.

Idézetet írta: csabax Dátum március 28, 2020, 23:51:47
Szerintem a "Száz év magány" mellé megfelelő lehet(ne) Gabriel García Márquez másik nagyszerű regénye: "Szerelem a kolera idején".

A helyi könyvtár bezárása előtt éppen ezt a két könyvet vettem ki.

4 éve könyörgünk az iskolának, hogy az ebédbefizetéshez ne küldjenek csekket (azaz felesleges papírszemetet), elég egy email az adatokkal, mert egyébként is átutalással fizetünk, de hiába.
Erre ma, 2020. 03. 29-én, vasárnap (!) csoda történt: elektronikus formában érkezett a számlaértesítő.
Köszönöm, koronavírus!

Azért az tényleg érdekes, hogy területi bontásban nem közölnek infót a magyar fertőzöttekről.
Személyiségi jogokra hivatkoznak, ami oltári baromság, mert ha elmondják, melyik településen hányan vannak, attól még nem lesznek azonosíthatóak. (legalábbis ott, ahol többen élnek, mint ahány fertőzött van)
Ha meg hatósági házi karantén van, arról is eleve tud az összes szomszéd...

(Egyébként meg nem az a logikus, hogy tudom, ki a fertőzött és akkor könnyebben el tudom kerülni?)

Ma azt mondták, hogy "egyenletesen" oszlanak el a fertőzöttek, ami egyrészt nem életszerű, mert a vírus nem így terjed, másrészt 3300 magyar településen csak nagyon nehezen tud 400 vírusfertőzött egyenletesen eloszlani...
Több, mint sejtés, hogy azért nem publikálnak konkrét számokat területi alapon, mert akkor könnyen összevethető lenne a településeken észlelt tényleges esetszám a hivatalos statisztikával.

Pedig az sem lenne baj, ha ott, ahol több a fertőzött, jobban befosnának vigyáznának a zemberek.
Valahogy még nem jutottunk el odáig, hogy felnőttnek nézzék a társadalmat.  (ami valahol jogos, csak kellemetlen)

Szerintem vagy banális ok miatt nincs térkép, pl nem tudják beintegrálni a govos oldalra, vagy hazudnak a számokról, és úgy meg újabb meló a térképről is hazudni.

Mivel a rémületkeltés és hamis információ törvénytelen, ezért a biztos forrásom ellenére csak tippelek, hogy itt voltak betegek, nyilván a környezetemről tudok csak: Veszprém, Várpalota, Velence, Pákozd, Balatonlelle, Sárbogárd, Székesfehérvár, Győr és Pécs. A betegek egy része már nincs a felsorolt városokban, mert hogy például Pákozdon nincs kórház.

További tipp, tehát nem állítom hogy igaz, de az egyik sárbogárdi nagyon rossz bőrben van, kevés esélye van a túlélésre. A betegek között én úgy hallottam a szomszéd szomszédjától, hogy van gyógyszerész, postás, katona és rendőr. Utóbbiból egész sok van.

Mintha a 7es úton szeretne terjedni a vírus :D Abban nem hazudnak szerintem, hogy sok helyen ott van, de például az Alföld egy jelentős részét kár parában tartani ezzel, ha ott nincs jelen.

Idézetet írta: TiB Dátum március 30, 2020, 00:07:09
Szerintem vagy banális ok miatt nincs térkép, pl nem tudják beintegrálni a govos oldalra, vagy hazudnak a számokról, és úgy meg újabb meló a térképről is hazudni.

Mivel a rémületkeltés és hamis információ törvénytelen, ezért a biztos forrásom ellenére csak tippelek, hogy itt voltak betegek, nyilván a környezetemről tudok csak: Veszprém, Várpalota, Velence, Pákozd, Balatonlelle, Sárbogárd, Székesfehérvár, Győr és Pécs. A betegek egy része már nincs a felsorolt városokban, mert hogy például Pákozdon nincs kórház.

További tipp, tehát nem állítom hogy igaz, de az egyik sárbogárdi nagyon rossz bőrben van, kevés esélye van a túlélésre. A betegek között én úgy hallottam a szomszéd szomszédjától, hogy van gyógyszerész, postás, katona és rendőr. Utóbbiból egész sok van.

Mintha a 7es úton szeretne terjedni a vírus :D Abban nem hazudnak szerintem, hogy sok helyen ott van, de például az Alföld egy jelentős részét kár parában tartani ezzel, ha ott nincs jelen.

Az a valószínűtlen inkább, hogy ahol van 1-2 beteg, ott nincs több tucat.

Az egészségügyben nagyon komoly előkészületek vannak, az aneszteziológusokat pl. szándékosan pihentetik, ha lehet, mert ha robban az esetszám, akkor ők nonstop kellenek majd.
Összeírták az egészségügyisek autóinak rendszámait is, gondolom a kijárási tilalom esetére kapnak majd engedélyt. (bár ingyen utazhatnak a bkv-n is...)

Hadházy Ákos szerint ennek a pályázatnak a 75 milliójából kellett volna elkészíteni az erre alkalmas térképet.
https://www.nnk.gov.hu/index.php/projektek/katasztrofa-kockazatertekelesi-rendszer?fbclid=IwAR1SHbPQJprnTjXVUaVMOtwngXaRYJJhx5V4y-BSJ1AZC0lFNXEWwGgFntg

Idézetet írta: Knapp Dátum március 29, 2020, 22:43:46
Azért az tényleg érdekes, hogy területi bontásban nem közölnek infót a magyar fertőzöttekről.
Személyiségi jogokra hivatkoznak, ami oltári baromság, mert ha elmondják, melyik településen hányan vannak, attól még nem lesznek azonosíthatóak. (legalábbis ott, ahol többen élnek, mint ahány fertőzött van)
Ha meg hatósági házi karantén van, arról is eleve tud az összes szomszéd...

(Egyébként meg nem az a logikus, hogy tudom, ki a fertőzött és akkor könnyebben el tudom kerülni?)

Ma azt mondták, hogy "egyenletesen" oszlanak el a fertőzöttek, ami egyrészt nem életszerű, mert a vírus nem így terjed, másrészt 3300 magyar településen csak nagyon nehezen tud 400 vírusfertőzött egyenletesen eloszlani...
Több, mint sejtés, hogy azért nem publikálnak konkrét számokat területi alapon, mert akkor könnyen összevethető lenne a településeken észlelt tényleges esetszám a hivatalos statisztikával.

Pedig az sem lenne baj, ha ott, ahol több a fertőzött, jobban befosnának vigyáznának a zemberek.
Valahogy még nem jutottunk el odáig, hogy felnőttnek nézzék a társadalmat.  (ami valahol jogos, csak kellemetlen)

Ezt múlt héten találtam, elég hasznosnak tűnik:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1oX_1ryOtFKPswcimRRSgeJ8nhqqe65mj&ll=46.97889357449253%2C18.53314947187505&z=7

https://www.travelo.hu/kozel/20200325-magyarorszag-interaktiv-terkep-koronavirus-terjedes.html

Idézetet írta: TiB Dátum március 30, 2020, 00:07:09
Szerintem vagy banális ok miatt nincs térkép, pl nem tudják beintegrálni a govos oldalra, vagy hazudnak a számokról, és úgy meg újabb meló a térképről is hazudni.

Mivel a rémületkeltés és hamis információ törvénytelen, ezért a biztos forrásom ellenére csak tippelek, hogy itt voltak betegek, nyilván a környezetemről tudok csak: Veszprém, Várpalota, Velence, Pákozd, Balatonlelle, Sárbogárd, Székesfehérvár, Győr és Pécs. A betegek egy része már nincs a felsorolt városokban, mert hogy például Pákozdon nincs kórház.

További tipp, tehát nem állítom hogy igaz, de az egyik sárbogárdi nagyon rossz bőrben van, kevés esélye van a túlélésre. A betegek között én úgy hallottam a szomszéd szomszédjától, hogy van gyógyszerész, postás, katona és rendőr. Utóbbiból egész sok van.

Mintha a 7es úton szeretne terjedni a vírus :D Abban nem hazudnak szerintem, hogy sok helyen ott van, de például az Alföld egy jelentős részét kár parában tartani ezzel, ha ott nincs jelen.

a Velencei-tó környéke erősen gyanús. Kezdődött a gárdonyi gyógyszertárral, amit bezártak, mivel mindenki fertőzött lett. Ezután (először) vezették be Velencén zárt térben a kötelező maszkot, majd Pákozdon minden reggel fertőtlenítenek egy ideje az aggteleki cseppkőbarlang munkatársai - gondolom ez sem történik meg mindegyik 2000 fős településen... Ez csak három tény, mindegyikről van cikk a neten, a következtetéseket pedig mindenki levonhatja  :)

Idézetet írta: Knapp Dátum március 29, 2020, 22:43:46
Azért az tényleg érdekes, hogy területi bontásban nem közölnek infót a magyar fertőzöttekről.
Személyiségi jogokra hivatkoznak, ami oltári baromság, mert ha elmondják, melyik településen hányan vannak, attól még nem lesznek azonosíthatóak. (legalábbis ott, ahol többen élnek, mint ahány fertőzött van)
Ha meg hatósági házi karantén van, arról is eleve tud az összes szomszéd...


Olyan népvándorlást okozna mint az olaszoknál ha megmondanák. Egyébként én is kíváncsi vagyok a környezetemben mennyi fertőzött lehet.