A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában



Szerintem korrekt volt a gárdonyi patikától, hogy egyből tájékoztatott. https://www.facebook.com/bonepatika/

Akár ez is lehet a Velencei-tó környéki gócpont, hiszen sokan megfordultak a gyógyszertárban. Nyilván ijedtséget okozna, de szerintem ahogy patika is tájékoztatott, az lenne az igazán jó ország szinten is.

Idézetet írta: sleve Dátum március 30, 2020, 09:25:30
Olyan népvándorlást okozna mint az olaszoknál ha megmondanák. Egyébként én is kíváncsi vagyok a környezetemben mennyi fertőzött lehet.

Érdekes, ez is emberfüggő. Engem például egyáltalán nem érdekel, hogy a környezetemben hány fertőzött van.
Óvatosabb lennék? Nem hiszem.
Szükség lenne továbbra is élelmiszerre? Igen.
Szóval, ezek is csak statisztikák, s beindulnak a pánik, meg a vándorlás.

Bármennyi fertőzött van, óvatosnak kell lenni (már amennyire lehetünk) és betartani a szabályokat. Peace!

Ha gócpont van, akkor egy települést is körbe lehet zárni.
Vuhannak önmagában nagyobb a népessége, mint egész Magyarországnak, a tartomány meg vagy 60 milliós, szóval elvileg a 3000 fős települések esetén sem megoldhatatlan.

Idézetet írta: TiB Dátum március 30, 2020, 00:07:09
Mintha a 7es úton szeretne terjedni a vírus :D

Beugrott egy térkép az előbb, Vuhan a G70-es út mellett fekszik és a 7-es is régen 70-es út volt...
Azt hiszem, találtam valamit, Sherlock.

Az alapblog.hu-n van egy érdekes interjú a svéd egészségügyi miniszterrel.


Vidáman indult a nap!
A 60 közeli tanárnő mai tesi anyagként "Idősebbek is elkezdhetik" (mtv-s esti torna a 80-as èvekből) youtube linket küldött a gyerekeknek.
Tök jó ötlet. Generációk találkozása!

Egy kimerült, otthonról dolgozó és két gyerekkel tanuló anyuka meg szinte könyörögve kérdezte a facebookon, hogy a tavaszi szünet az előre megadott időben meg lesz-e tartva!  :D
Átértékelődnek a dolgok.

Békés megyében nevéhez hűen elég békés a helyzet.

Idézetet írta: TiB Dátum április 01, 2020, 11:25:03
Békés megyében nevéhez hűen elég békés a helyzet.

Azt néztem én is.
Ott akkor érdemes inkább a migránsoktól rettegni.


"Mi lesz a magyar futball-, kézilabda-, kosárlabda-, vízilabda-, jégkorong-, röplabdaklubokkal, ha a Magyarországon adózó cégek nyeresége eltűnik, azaz nem fizetnek társasági adót?"

Koronavírus: A magyar sport akár jól is kijöhet a járványválságból
https://24.hu/sport/2020/04/01/koronavirus-sportgazdasag-denes-ferenc-dandemia-hatasa-tao-tamogatas/

+:

https://index.hu/sport/tenisz/2020/04/01/itf_profi_teniszezok_alacsony_rangsorolas_csod/

Na,ez a kemény.
Ha vége ennek a karanténnak,akkor olyan eredmények lesznek mindenhol,mintha egy párhuzamos univerzumban lennénk.

mondjuk a 100-on kívülieknek tényleg nem annyira leányálom az élete, vagyis nyílván átlag feletti a bérük, de a kiadásuk is gecisok

#313 április 01, 2020, 21:36:01, TiB
"Az idősek hagyják el a boltot. Köszönjük!"

Lehetne úgyis, hogy egyik nap a fiataloké, másik nap az időseké. Vagy a Tescóba csak a fiatalok mehetnek, az idősek meg az Auchanba. Sőt, még jobb lenne úgy, hogy idős férfiak Interspar, idős nők Tesco, fiatal nők Lidl, fiatal férfiak Penny.

Érdekes amúgy, hogy az időseknek kevesebb idejük van, mint a fiataloknak, akik fizikailag gyorsabb mozgásra képesek, tehát kevesebb idő is elég nekik. Ez a részleges kijárási tilalom ér bármit is?