A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


A forint is moshatna többször kezet, mert úgy néz ki elkapott valami betegséget.

Idézetet írta: TiB Dátum április 01, 2020, 21:33:24
"Az idősek hagyják el a boltot. Köszönjük!"

Lehetne úgyis, hogy egyik nap a fiataloké, másik nap az időseké. Vagy a Tescóba csak a fiatalok mehetnek, az idősek meg az Auchanba. Sőt, még jobb lenne úgy, hogy idős férfiak Interspar, idős nők Tesco, fiatal nők Lidl, fiatal férfiak Penny.

Érdekes amúgy, hogy az időseknek kevesebb idejük van, mint a fiataloknak, akik fizikailag gyorsabb mozgásra képesek, tehát kevesebb idő is elég nekik. Ez a részleges kijárási tilalom ér bármit is?

Én minden igaz magyart a cba-ba küldenék. Esetleg a coop-ba.

Idézetet írta: csabax Dátum március 19, 2020, 12:50:00
A Lago di Braiest tényleg nagyon ajánlom. Csodálatos.

Jó hogy írtad tényleg , mert hiába voltam sokszor Olaszországban, a Dolomitok nekem teljesen kimaradt, nem is tudom miért, pedig mikor a Giro d'Italia arra jár azok számomra talán a kedvenc szakaszok minden évben.
Most rendesen rákattantam, azóta feltérképeztem virtuálisan a Dolomitokat, mondhatnám ha már járvány idején nem tudunk utazni valójában akkor utazzunk virtuálisan  :) Talán jövő nyárra lehet ott olyan helyzet majd, hogy újra lehessen menni, az idei nyárról én Olaszország viszonylatában lemondtam sajnos. Nagyon sok időre lesz szükségük, hogy helyreálljanak ott a dolgok.
Te egyébként többször jártál a régióban vagy csak célirányosan a Lago di Braies volt meg?
Sok hely van ami durván szép képeken, meg leírásokat olvasva is elég vonzó. Pl. a teljesség igénye nélkül Cortina d'Ampezzo és a környékén túraútvonalak, Val di Funes, Canazei, Lago Sorapis, Tre Cime di Lavaredo. Ezeket ismered?

Vannak még vírusmentes országok, Jemen, Kiribati vagy épp a Salamon-szigetek.

https://www.bbc.com/news/world-52120439

Idézetet írta: firgabácsi Dátum április 03, 2020, 20:36:04
Jó hogy írtad tényleg , mert hiába voltam sokszor Olaszországban, a Dolomitok nekem teljesen kimaradt, nem is tudom miért, pedig mikor a Giro d'Italia arra jár azok számomra talán a kedvenc szakaszok minden évben.
Most rendesen rákattantam, azóta feltérképeztem virtuálisan a Dolomitokat, mondhatnám ha már járvány idején nem tudunk utazni valójában akkor utazzunk virtuálisan  :) Talán jövő nyárra lehet ott olyan helyzet majd, hogy újra lehessen menni, az idei nyárról én Olaszország viszonylatában lemondtam sajnos. Nagyon sok időre lesz szükségük, hogy helyreálljanak ott a dolgok.
Te egyébként többször jártál a régióban vagy csak célirányosan a Lago di Braies volt meg?
Sok hely van ami durván szép képeken, meg leírásokat olvasva is elég vonzó. Pl. a teljesség igénye nélkül Cortina d'Ampezzo és a környékén túraútvonalak, Val di Funes, Canazei, Lago Sorapis, Tre Cime di Lavaredo. Ezeket ismered?
Sokszor voltam Olaszországban. Annyira sokszor, hogy talán már pontosan nem is tudom nyilvántartani, hogy hányszor voltam ott. Elmondhatom, hogy főleg Észak-Olaszország nagyon szép. Persze, az ország többi része is, ám - szerintem - az északi rész teljes egészében ajánlható, a szlovén határtól egészen a francia határig. Kirándulás-ügyben az ottani alpesi részen nem igazán lehet téveszteni.
A Lago di Braies valószínűleg az emlékek miatt kivételes számomra. Ám amúgy tényleg nagyon ajánlom, mert elképesztően gyönyörű a panoráma.
Jó gondolat az a virtuális utazás.
:beerchug:

Xavi és felesége 1 millió eurót adományozott egy barcelonai korháznak, a koronavírus elleni küzdelem megsegítésére, írja a goal.com hírportál.

További adományok sportolóktól: https://bit.ly/2wcmNCP

Ugandában megjelent a mutáció.

Két ismerősöm is elküldte a csatolt fotót, osztrákoknál dolgoznak, és bezzegosztrákoznak :)

Bezzeg a statisztika, úgy hamisítható, ahogy nekünk jó.

#323 április 05, 2020, 12:23:31, Wonder68
Menekülés New Yorkból újratöltve...

Egyik népszerű ételkihordó cégünk árképzése már alkalmazkodott a válsághoz:
pontosan ugyanaz a menü, ugyanazok az ételek ugyanabban a mennyiségben, ugyanazon a napon nyugdíjas menüben 875 ft, diákmenüben 1035 ft.    ::)
(a normál, valóban jóval nagyobb adag 1045 ft)

A sok "hülye" szülő úgysem jön rá, hogy bármelyiket rendelheti. Vagyis ebben reménykedünk.

A másik, hogy az állami egészségügy és a magánpraxisok is leálltak, csak sürgős, életveszélyes helyzetekkel foglalkoznak, így a fél évet-évet csúszó vizsgálatok és kezelések miatt lesz még a következő években is pár ezer közvetett halottja a járványnak.
Már egy mezei vérvétel is hatalmas tortúra lett, miközben az nagyjából minden diagnózis alapja.

Továbbra is azt tippelem, hogy Magyarországon többen halnak majd meg feleslegesen ezek miatt, mint közvetlenül a vírusfertőzésben.

Idézetet írta: Knapp Dátum április 06, 2020, 10:40:38
Továbbra is azt tippelem, hogy Magyarországon többen halnak majd meg feleslegesen ezek miatt, mint közvetlenül a vírusfertőzésben.

Pont ezt gondolom én is, aki mondjuk talál egy csomót a hónaljában, alig jut el orvoshoz, magán ultrahangra, fél év múlva mikor a rémület alább hagy világszinten, akkora már kettes stádiumban járó limfómája lesz. A magánpraxisokon egyébként sincsenek tömegek, minimális szabályokkal simán távol tartható lenne a vírus ezekről a helyekről, vizsgálatokról.

A média, az emberek és a világ pánikolása ide vezet: http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_foci/gyasz-koronavirusos-lett-veget-vetett-az-eletenek-a-reims-csapatorvosa-2756295

Jelenleg még nem is a gazdasági válság miatt vannak öngyilkosságok, fél év és amiatt lesz nagy számú ilyen hír.

A napokban elmélkedtem arról, hogy az idióta ex-polgármesterem a nyugdíjasoknak osztana segélyt, ma meg bejelentették, hogy részletekben visszaépítik a 13. havi nyugdíjat, azaz ezt kormányzati szintre emelték...
Ekkora egy ostoba, számító suttyó bandát!
A nyugdíjasok az egyetlen milliós csoport, amelynek nem csökken a nominális jövedelme a válság miatt, de mivel velük lehet szavazást nyerni, így nekik adunk és ígérünk.

Egyébként a 13. havi nyugdíjat (ahogy dupla családi pótlékot is) eddig csak szoci-szdsz kormányok adtak és az is hiba volt, mert amikor kénytelenek voltak megszüntetni (már csak azért is, mert egy év csak 12 dolgos, járulékfizetéssel teli hónapból áll), akkor az sokkal nagyobb népszerűségvesztést hozott, mint amennyit korábban nyertek a kiszórt ezer milliárdos nagyságrendű összeggel.

Ez egyfajta politikai csapda, ahogy az ingyenes parkolás is. Hiába tudod, hogy faszság, "nem illik" vitázni vele, mert akkor rossz ember vagy.

Nézem az elhunytak listáját: https://koronavirus.gov.hu/elhunytak

38 éves - májkárosodás, hasnyálmirigy-probléma
75 éves - magas vérnyomás
86 éves - magas vérnyomás

Halottról jót vagy semmit, de a túlzott alkoholfogyasztás megrövidíti az életet, gondolva itt a 38 évesre. Néhány 70 és 80 év felettinél meg írják ezt a magas vérnyomást, ami alig kerülhető el ennyi idősen és lehet nem életbevágóan nagy probléma volt nekik.