A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Én kb. ezt gondolom erről, ami ebben a videoban van. Egyetérteni nyilván nem kell, én tiszteletben tartom azokat is, akik inkább otthon remegnek a négy fal között, de érdemes másik szemszögből is nézni egy picit, valszeg a kettő között van az igazság, kérdés, melyik irányban van eltolódva..:-)
Mindenképpen érdemes végighallgatni, az eleje kicsit lassan indul, de utána elég elgondolkodtató számok vannak:

https://www.youtube.com/watch?v=VzUyMsK02Pc

Aki nem akarja végignézni: influenzában meghal egy évben 250.000-650.000 ember, most van 100.000 halott, de ebben benne van mindenki, aki bármiben meghal, és a halálakor kimutatható volt benne a koronavírus, nagyon sok ilyen van. Durvák a számok a médiában, pedig ez sokkal fikább, mint egy influenza vírus, ha jó számokkal számolnánk, akkor röhej lenne. Azért is fikább, mint egy influenza vírus, mert itt rengeteg a tünetmentesen áteső ember, azért az influenzás tünetek sokkal több embernél előjönnek influenza járványnál.
Már kezdi egyébként rebesgetni a média is, hogy Olaszországban 6 millió fölött van a fertőzöttek száma (60 milliobol), reálisnak is gondolom.

A lényeg, hogy annyit biztosan nem ér ez a járványhiszti,  hogy 3 év alatt álljunk talpra belőle, és kb. ezerszer (remélem csak ennyi, de sajna kicsi számot írtam) annyian dögöljenek bele a gazdasági hatásokba, mint a vírusba.











Vírus általi halálok száma április 6-án Finnországban: -1

Visszajött a halálból? Vagy a vírus szült egy embert?

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Idézetet írta: zbking Dátum április 06, 2020, 23:02:59
Én kb. ezt gondolom erről, ami ebben a videoban van. Egyetérteni nyilván nem kell, én tiszteletben tartom azokat is, akik inkább otthon remegnek a négy fal között, de érdemes másik szemszögből is nézni egy picit, valszeg a kettő között van az igazság, kérdés, melyik irányban van eltolódva..:-)
Mindenképpen érdemes végighallgatni, az eleje kicsit lassan indul, de utána elég elgondolkodtató számok vannak:

https://www.youtube.com/watch?v=VzUyMsK02Pc

Aki nem akarja végignézni: influenzában meghal egy évben 250.000-650.000 ember, most van 100.000 halott, de ebben benne van mindenki, aki bármiben meghal, és a halálakor kimutatható volt benne a koronavírus, nagyon sok ilyen van. Durvák a számok a médiában, pedig ez sokkal fikább, mint egy influenza vírus, ha jó számokkal számolnánk, akkor röhej lenne. Azért is fikább, mint egy influenza vírus, mert itt rengeteg a tünetmentesen áteső ember, azért az influenzás tünetek sokkal több embernél előjönnek influenza járványnál.
Már kezdi egyébként rebesgetni a média is, hogy Olaszországban 6 millió fölött van a fertőzöttek száma (60 milliobol), reálisnak is gondolom.

A lényeg, hogy annyit biztosan nem ér ez a járványhiszti,  hogy 3 év alatt álljunk talpra belőle, és kb. ezerszer (remélem csak ennyi, de sajna kicsi számot írtam) annyian dögöljenek bele a gazdasági hatásokba, mint a vírusba.

Nem néztem meg ,de látatlanban is hiszem hogy nagyon megalapozott lehet egy kokszos patikus vitaminreklám videója.
Ezt nyugodtan berakhattad volna az összeesküvéses topikba is annyi faszságot hordott össze a csávó.

#333 április 07, 2020, 10:33:07, Alk
Idézetet írta: zbking Dátum április 06, 2020, 23:02:59
Én kb. ezt gondolom erről, ami ebben a videoban van. Egyetérteni nyilván nem kell, én tiszteletben tartom azokat is, akik inkább otthon remegnek a négy fal között, de érdemes másik szemszögből is nézni egy picit, valszeg a kettő között van az igazság, kérdés, melyik irányban van eltolódva..:-)
Mindenképpen érdemes végighallgatni, az eleje kicsit lassan indul, de utána elég elgondolkodtató számok vannak:

https://www.youtube.com/watch?v=VzUyMsK02Pc

Aki nem akarja végignézni: influenzában meghal egy évben 250.000-650.000 ember, most van 100.000 halott, de ebben benne van mindenki, aki bármiben meghal, és a halálakor kimutatható volt benne a koronavírus, nagyon sok ilyen van. Durvák a számok a médiában, pedig ez sokkal fikább, mint egy influenza vírus, ha jó számokkal számolnánk, akkor röhej lenne. Azért is fikább, mint egy influenza vírus, mert itt rengeteg a tünetmentesen áteső ember, azért az influenzás tünetek sokkal több embernél előjönnek influenza járványnál.
Már kezdi egyébként rebesgetni a média is, hogy Olaszországban 6 millió fölött van a fertőzöttek száma (60 milliobol), reálisnak is gondolom.

A lényeg, hogy annyit biztosan nem ér ez a járványhiszti,  hogy 3 év alatt álljunk talpra belőle, és kb. ezerszer (remélem csak ennyi, de sajna kicsi számot írtam) annyian dögöljenek bele a gazdasági hatásokba, mint a vírusba.

Évek óta követem úgymond, még a testépítéssel kapcsolatos videóitól kezdve. Az előttem hozzászólóval ellentétben szerintem kimondottan értelmes nyilatkozatokat tesz, és szakmailag is rendben van. Számomra üdítően hatnak a logikus és következetes levezetései. Valakit meg azért utálni, mert szteroidozott? Ne már... :)

Érdekes, hogy a szteroid és a sztereotípia majdnem egyforma szó.

Na de a videó azon részéhez akarok hozzászólni, hogy az intenzív osztályon mennyi hely van. Édesapám gégéjét műtötték tavaly februárban, nem volt koronavírus-járvány, de egy 6 órás műtét után az a protokoll, hogy intenzívre kerül egy napos megfigyelésre. Csak ott nem volt hely, ezért minden aznap műtött, intenzívre kerülendő beteg simán az betegségéhez kapcsolódó osztályra került. Mivel ott is túltelítődés lett emiatt, úgy döntöttek, hogy hazaküldenek betegeket. Saját felelősségre persze, saját füllel hallottam, hogy "ha mégis bevérezne a torka XY bácsi, telefonáljon rögtön". Persze XY bácsi még aznap este visszakerült, mert bevérzett a torka.

Szülészeti osztályról is van friss élményem, a hatalmas uniós beruházás után, a szülőszobák száma kevésnek bizonyult egy nyári napon, ezért a sima osztályon szültek a nők, mert az elkülönített szülőrészlegen nem csak a szülőszobák, hanem a szülőszoba előtti szenvedő szobák is tele voltak. Szóval nem csak az olaszoknál, és nem hinném hogy csak nálunk, de valamiért egész egyszerűen nem tudják jól felmérni, megszervezni és kialakítani egy kórház működését. Sok esetben szerintem ez nem is milliárdos beruházás kérdése, egyszerűen nem kell büfé az EKG és az ultrahang közé, vagy üresen álló raktárakat is átalakíthatóvá kellene tenni. A legszarabb az egészben, hogy ez az ostor a sima egyszerű kórházi dolgozón csattan, és már a betegtologató is el van küldve az anyjába, pedig a hiba magasabb szinten van, ahol hiányzik az átgondolt stratégia. Megvannak a pontos adatok, statisztikák betegségekről, betegségi hullámokról és így tovább, ezek alapján kellene fejleszteni és kórházat üzemeltetni.

Fehér díszkivilágítást kapott a Puskás Aréna az egészségügyi dolgozók tiszteletére.
Így biztos senkinek nem jut eszébe, hány ezer milliárd ment el sportra és látványberuházásokra az eü és mondjuk az oktatás fejlesztése helyett...

(egyébként egy nemzeti stadion még bele is férne, inkább a többivel van gondom)

Idézetet írta: Alk Dátum április 07, 2020, 10:20:17
Évek óta követem úgymond, még a testépítéssel kapcsolatos videóitól kezdve. Az előttem hozzászólóval ellentétben szerintem kimondottan értelmes nyilatkozatokat tesz, és szakmailag is rendben van. Számomra üdítően hatnak a logikus és következetes levezetései. Valakit meg azért utálni, mert szteroidozott? Ne már... :)

Nem tudom miből szűrted le hogy utálom.Teljesen közömbös nekem a doktor.Itt most konkrétan a vírussal kapcsolatos kijelentéseire reagáltam.Biztos vagyok benne hogy a testépítéshez és a gyógyszerekhez profi módon ért.A "kokszos" szóval csupán a virológiához való hozzáértését ill. nem hozzáértését kritizáltam.Például az influenza vs. covid összehasonlításról már rengeteg szakértői írás létezik amelyek markánsan megvilágítják hogy miért is totális ostobaság a kettő között párhuzamot vonni.De azért a doki ismét megteszi.Innen számomra teljesen hiteltelenné válik ebben a témában.
Még a szakemberek is nagyon óvatosan állnak a vírushoz ezért is vannak szigorú korlátozások,de a doki szerint csak vaklárma az egész.
Ezekről  a logikus következtetéseiről vajon egy covid 19 áldozat(ok) családtagja mit gondol?

#337 április 07, 2020, 17:02:12, Alk
Elég durva véleményt fogalmaztál meg, ráadásul a múltbeli nyilatkozatai alapján, így minimum egy ellenszenv kiérződőtt belőle. Amivel ugyebár semmi gond nincs, csak az olvasó várta volna a "faszság" stb. szóhasználat indokait, de csak a kokszos és egyéb jelzőket találni. Mondjuk nem tudom, hogy hogy reagálhattál a vírussal kapcsolatos kijelentéseire az első hozzászólásodban, ha addig meg sem nézted.

Engem aztan abszolut nem erdekel milyen ember ez a faszi, allitolag kamu partokat is alapitott, nem lenyeges abbol a szempontbol, hogy ezt a jarvanyt ugyanugy latjuk.
Vartam mar azt az alszent beirast is, hogy mutassuk meg a mostani aldozatok csaladjanak is. Valahogy tavaly ilyenkor influenzaban meghalt emberek csaladjairol nem esett/esik szo.


Azért ez a pártos dolog nem feltétlenül villantja meg a jobbik énjét Gödény úrnak, aki egyébként számomra teljesen közömbös C vonalas magyar celeb.

https://www.youtube.com/watch?v=F2Dm0dAzC8M

A koronavírusnak számtalan pozitív hatása van (fogyasztás és környezetszennyezés mérséklődése, több idő jut a családra, átgondolhatod az életed, juthat időd tanulni, olvasni, az állami intézményeknél pedig kikényszeríti a helyzet a racionalizálást és az informatikai fejlesztéseket), de ugyanakkor kiderült, hogy bárki pillanatok alatt munkanélküli lehet, akármilyen addig hasznos és megbecsült munkát is végzett.
Most majd más megközelítésben is lehet beszélgetni az alanyi jogon járó alapjövedelemről, mikor ennyien érzik magukat "cigányul".

Az alapjövedelem egyébként továbbra is azokat gazdagítaná, akik dolgoznak, szolgáltatnak, kiadnak, eladnak, mert a pénzt náluk költené el mindenki...
Vagy megfordítva: pont a rendszerbe érkező plusz pénz segítene újabb vállalkozásokat a megélhetéshez.
Ha pl. egy kis faluban a 80% munkanélküli, akkor költeni sem tudnak, ha pénzt adsz mindenkinek, akkor az helyben is munkahelyeket teremt, mert egyből megéri ott boltosnak vagy fodrásznak lenni.

Na most a válság hatására az egész világ azon gondolkozik, hogyan lehet pénzt önteni a gazdaságba, miközben az emberek önfenntartása is eleve problémássá vált.
Kiváncsi vagyok, hol és hány településen, országban merik az alapjövedelem bevezetését meglépni.


Knapp te nagyvarosban elsz? Ha igen akkor fogalmad sincs mi megy az elmaradott regiok falvaiban. 90%cigany, akik nem akarnak dolgozni, de mindenhol van 5gyerek. Csaladikor az egesz pereputty elozonli a kozeli varos boltjait, ahol telerakjak a kosaraz turorudival meg uditovel, 20kg hussal stb.. Aztan honap kozepen nincs mit enni es ezek allnak sorban rendkivuli segelyert az onkormanyzatnal.

A helyzet az alapjovedelem bevezetesevel sokkal rosszabb lenne.


Orulnek ha a semmire csurrana mondjuk 100k, de nem ilyen aron. A gyerekemet majd ugy szeretném felnevelni hogy ne kelljen felelemben elnie, nehogy esetleg leszurjak egy tomegkozelekedesi eszkozon, vagy megverjek mert 'mit nezel more'

Az alapjövedelem bőrszínfüggetlenül arra jó, hogy elköltik, tehát működik a gazdaság, forognak az áruk, igényelnek szolgáltatást és így tovább. Hasonló célja lehetett az államnak az utóbbi években is, lévén 1% is volt a betéti kamat, szóval inkább azt akarták, hogy költséééééél, és ne takarékoskodjál.

Szóval a magyar gazdaság szempontjából a cigánycsalád azzal teszi a legjobbat, ha az évek óta változatlan és vicces mértékű családi pótlékot elkölti minél előbb a közgazdasági értelemben vett piacon. Ha nem így tenne, hanem gyűjtene arra, hogy a kis Dzsennifer jövőre Svájcba tudjon menni "takarítani", tehát visszatartaná a pénzt, az nem forgatná a gazdaság dísztárcsás kerekeit.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 07, 2020, 16:47:56
Knapp te nagyvarosban elsz? Ha igen akkor fogalmad sincs mi megy az elmaradott regiok falvaiban. 90%cigany, akik nem akarnak dolgozni, de mindenhol van 5gyerek. Csaladikor az egesz pereputty elozonli a kozeli varos boltjait, ahol telerakjak a kosaraz turorudival meg uditovel, 20kg hussal stb.. Aztan honap kozepen nincs mit enni es ezek allnak sorban rendkivuli segelyert az onkormanyzatnal.

A helyzet az alapjovedelem bevezetesevel sokkal rosszabb lenne.


Orulnek ha a semmire csurrana mondjuk 100k, de nem ilyen aron. A gyerekemet majd ugy szeretném felnevelni hogy ne kelljen felelemben elnie, nehogy esetleg leszurjak egy tomegkozelekedesi eszkozon, vagy megverjek mert 'mit nezel more'
Pedig ebben a temaban a helyzet csak egyre rosszabb lesz. Az oregasszonyok utan/mellett a ciganysag donti el majd a valasztasokat. Ez a ket reteg, amely eleg nagy lelekszamu+ ok egy 10-es Erzsebet utalvanyert magukra is buknanak. (Gyongyospatat ezert nem ertettem, de ugye ezt a cigany csapatot a legkonnyebb iranyitani, csak dobni kell egy kis koncot. Az ijeszto, hogy egy felmeres szerint 2032-re a keresokepes lakossag 50%-a cigany lesz...
Kellenek is majd a fidesznek, ellensulyozni kell az addig valasztasi korba ero fiatalokat. :-(

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 07, 2020, 16:47:56
Knapp te nagyvarosban elsz? Ha igen akkor fogalmad sincs mi megy az elmaradott regiok falvaiban. 90%cigany, akik nem akarnak dolgozni, de mindenhol van 5gyerek. Csaladikor az egesz pereputty elozonli a kozeli varos boltjait, ahol telerakjak a kosaraz turorudival meg uditovel, 20kg hussal stb.. Aztan honap kozepen nincs mit enni es ezek allnak sorban rendkivuli segelyert az onkormanyzatnal.

A helyzet az alapjovedelem bevezetesevel sokkal rosszabb lenne.


Orulnek ha a semmire csurrana mondjuk 100k, de nem ilyen aron. A gyerekemet majd ugy szeretném felnevelni hogy ne kelljen felelemben elnie, nehogy esetleg leszurjak egy tomegkozelekedesi eszkozon, vagy megverjek mert 'mit nezel more'

Nem látom, mitől és kinek lesz ez rosszabb...

Akkor élhet a gyereked biztonságban, ha nem lesz nyomorgó szomszédod, aki a saját gyerekének vagy magának erőszakkal is előteremtené a "betevőt".
Szóval az alapjövedelem még a biztonságod szempontjából is hasznos lehet.

Az alapjövedelmet egyébként heti vagy kétheti bontásban is lehetne folyósítani és annak egy részét már nem lenne gáz célzott utalvány formájában adni. De ahogy TiB is írja: aki elbassza a pénzét, az költ és a gazdaságot (a belső fogyasztást) élénkíti. Ez mindenkire igaz.
A pénz aztán úgyis annál köt ki, aki tesz érte és megbecsüli.

Részben más téma, de ezért károsabb a hazai gazdaság szempontjából, ha a módosabbakat támogatod az egykulcsos szja-val meg az adókedvezményekkel, mert minél gazdagabb valaki, annál nagyobb hányadát költi el külföldön a jövedelmének. A szegény, ahogy te is írod, max. a szomszéd városig jut.
Ha viszont a falujában is lesz kereslet, azaz pénz az emberek zsebében, akkor lehet, hogy ott is lesz bolt (azaz új munkahely) és nem kell a városba utazni túrórudiért.

Egyébként te tudod, mennyi a családi pótlék? (12-17,000 ft/gyerek)
És hogy mennyi egy 5 gyerekes család havi kajaköltsége, illetve hogy mennyibe kerül havonta egy gyerek luxus nélkül?

Azon szoktam röhögni, hogy annyit mondogatták, a romák csak a pénzért csinálnak annyi gyereket, hogy mostanra a magyarokat is pénzzel próbálják gyerekvállalásra rávenni... Csak több pénzzel.   ;)

Ráadásul a családi pótlék bő tíz éve változatlan összegű (euróban számolva meg ugye már 25-30%-kal kevesebb is...), a demográfiai folyamatokat meg ez pont nem zavarja, mert az iskolázatlan, egyszerű ember bizony eddig sem matekozott hosszan az óvszerállvány előtt.

Idézetet írta: zbking Dátum április 07, 2020, 18:22:11
Pedig ebben a temaban a helyzet csak egyre rosszabb lesz. Az oregasszonyok utan/mellett a ciganysag donti el majd a valasztasokat. Ez a ket reteg, amely eleg nagy lelekszamu+ ok egy 10-es Erzsebet utalvanyert magukra is buknanak. (Gyongyospatat ezert nem ertettem, de ugye ezt a cigany csapatot a legkonnyebb iranyitani, csak dobni kell egy kis koncot. Az ijeszto, hogy egy felmeres szerint 2032-re a keresokepes lakossag 50%-a cigany lesz...
Kellenek is majd a fidesznek, ellensulyozni kell az addig valasztasi korba ero fiatalokat. :-(

Jobban belegondolva: az alapjövedelem a szavazatok megvásárolhatóságát is csökkentené (vagyis sokkal drágábbá tenné), hisz minél több bevétele van valakinek, annál kevésbé van 10eft-ra rászorulva.
Már nem lenne muszáj eladni a lelkünket apróért!  :)
A britek sem kezdtek el multizni 30 euró bingó bónuszért, ellentétben velünk.