A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum április 08, 2020, 11:22:41
A fika ez a vírus kifejezés lehet arra vonatkozik, hogy fikával is terjed a betegség. Rátüsszented a fikád a másikra, miközben sorba álltok az akciós csirkefarhátért, az meg megvakarja a nyakát, aztán pár perccel később átmegy a bio kaja soron, ahol nincs senki, hogy sutyiba kiszedje a foga közé ragadt reggeli virslidarabot, erre bumm, fika által elkapta a te bajod, ha volt bajod. A nagytudású 24.hu szerint egyébként ha megeszed a fikád, akkor egészségesebb leszel, és a jövőben várhatóan lesz fikafogkrém és fikarágó: https://24.hu/elet-stilus/2017/04/28/az-orrpiszkalas-es-a-fikaeves-jot-tesz-az-egeszsegnek/

Komolyra fordítva a szót, 300 millióból akár 1 ember halálára is azt mondani, hogy az fika, szegényes lélekre utal.

Fogat sem kell mosni többet.Reggel,este egy kis fika nem lesz többé lyukas foga.
A kutatást is megnéztem volna:Józsi nincs egy kis fikád kölcsön az enyém elfogyott nem tudok tesztelni.

Idézetet írta: Knapp Dátum április 07, 2020, 21:29:16
De ahogy TiB is írja: aki elbassza a pénzét, az költ és a gazdaságot (a belső fogyasztást) élénkíti. Ez mindenkire igaz.
Így igaz!

Sőt. Akik Magyarországon helyben készült terméket vásárolnak, azok a magyar gazdaságot - és közvetve a magyar embereket - segítik, míg pedig azok, akik Magyarországon külföldön készült termékeket vásárolnak, azok nem a magyarországiakat segítik, hanem a külföldieket segítik.

Erről jut eszembe a következő történet:
Egyszer régebben, az egyik szombat délelőttön éppen a piaci bevásárlás után hazafelé menet betértem kávézni a közeli presszóba. Kissé később bejött a presszóba egy csávó, aki egy sör rendelése után lehuppant mellém a pultnál és arról kezdett el hosszasan dumálni, hogy ő aztán mennyire nagyon jobbikos és "mélymagyar", blablabla, satöbbi. Kb. 30-40 perces hasonló dumálás után megkérdezte tőlem, hogy mi járatban vagyok ott. "A piacon voltam vásárolni" - válaszoltam. Mire ő előjött azzal, hogy mekkora balek vagyok azzal a piaci vásárlással, hiszen a Tescóban éppen akciós és olcsóbb a paradicsom.
Erre csak annyit bírtam válaszolni, hogy én ugyan nem tartom magam annyira nagyon látványosan "mélymagyarnak", mint ahogyan ő teszi, viszont azt azért mégis célszerűbbnek tartom, hogy nem a Tesco multinál vásárolok spanyol import akciós paradicsomot, hanem helyette a szomszédos falu egyik termelőjétől vásárolok termékeket.

Idézetet írta: csabax Dátum április 08, 2020, 15:30:40

Sőt. Akik Magyarországon helyben készült terméket vásárolnak, azok a magyar gazdaságot - és közvetve a magyar embereket - segítik, míg pedig azok, akik Magyarországon külföldön készült termékeket vásárolnak, azok nem a magyarországiakat segítik, hanem a külföldieket segítik.


Ez a köztudatban valóban így van, és van is benne némi igazság. De a valóságban ez nagyon nem ilyen egyszerű. Ez alapján nem kéne mást tenni, mint mindent állami kézbe venni, kitakarítani az országból a multikat. Takarodjon a Tesco és legyen helyette Hunsco.. Megtiltani a külföldi autók vásárlását, csináljon az állam egy saját autómárkát és kész.. stb. Így minden forint az országban maradna és nem a németek gdpjét növelnénk Győrben..

Nem akarok mélyebben belemenni a közgazdaságtanba, de egy ideális világ,ország és gazdaság nem ilyen.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 08, 2020, 15:47:27

Ez a köztudatban valóban így van, és van is benne némi igazság. De a valóságban ez nagyon nem ilyen egyszerű. Ez alapján nem kéne mást tenni, mint mindent állami kézbe venni, kitakarítani az országból a multikat. Takarodjon a Tesco és legyen helyette Hunsco.. Megtiltani a külföldi autók vásárlását, csináljon az állam egy saját autómárkát és kész.. stb. Így minden forint az országban maradna és nem a németek gdpjét növelnénk Győrben..

Nem akarok mélyebben belemenni a közgazdaságtanba, de egy ideális világ,ország és gazdaság nem ilyen.
Félreértés. Dehogyan kellene államosítani! Nem, egyáltalán nem kellene államosítani! A falusi Mari nénik államosítás nélkül is bírnak hagymát, uborkát és egyéb zöldségeket termelni a házuk melletti kertben.

Azt nem értem, hogy miért nem lehet még fogadásokat kötni..
pl.:
Hány beteget új beteget jelent be ma az operatív törzs Magyarországon?
0-10 13.00 szorzó
11-20 8.5
undzovejter - vagy ez nagyon morbid?

Azért délelőtt alkoholt fogyasztani sem kisebb lúzerség.

Idézetet írta: Sound Dátum április 08, 2020, 16:56:33
Azt nem értem, hogy miért nem lehet még fogadásokat kötni..
pl.:
Hány beteget új beteget jelent be ma az operatív törzs Magyarországon?
0-10 13.00 szorzó
11-20 8.5
undzovejter - vagy ez nagyon morbid?
Ha nagyon izgat valami, kínálhatok szorzót, csak írj, mire akarsz fogadni.

Hááát...
Sztem holnap az Operatív törzs 40,0 under új fertőzött beteget jelent be.
Tudnék róla gurus elemzést is írni, hogy miért!

#368 április 08, 2020, 22:55:09, Csenii
Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 08, 2020, 15:47:27

Ez a köztudatban valóban így van, és van is benne némi igazság. De a valóságban ez nagyon nem ilyen egyszerű. Ez alapján nem kéne mást tenni, mint mindent állami kézbe venni, kitakarítani az országból a multikat. Takarodjon a Tesco és legyen helyette Hunsco.. Megtiltani a külföldi autók vásárlását, csináljon az állam egy saját autómárkát és kész.. stb. Így minden forint az országban maradna és nem a németek gdpjét növelnénk Győrben..

Nem akarok mélyebben belemenni a közgazdaságtanba, de egy ideális világ,ország és gazdaság nem ilyen.

Ne adjatok már tanácsokat, lehet O.V. is idejár informálódni, vagy tippeket begyűjteni. :D
Egyébként de jó élet lenne ha még a multik is elmennének, így is qrvadrágák a magyar boltok, a Coop meg a társai. Ha a multik eltűnnének innen akkor méginkább odaemelnék az árakat ahová csak szeretnék. Ki állítaná meg őket? A magyar embernél kapzsibb nincsen. Pláne ha politikus is az illető. Vagy van vmi politikai befolyásoltsága. Jó van ez így ahogy van. Maradj Lidl, Penny el ne menj! Megyek utánad akkor én is. :D
(A Tescóért nem kár, oda egy évben ha egyszer megyek, de a többit sajnálnám ha eltűnne egyik napról a másikra.)

@oakland23 EU 2020 GDP -7,00% vagy nagyobb csökkenésre mi az odds? Jelenleg -4,9%-ra prognosztizálják. (szeretnék tévedni)

van egy hosszú távú tippem is..
2020 április 20 12:00 -ig lesz kijárási tilalom/vesztegzár Budapesten.

Idézetet írta: Suugger Dátum április 07, 2020, 23:17:55
Nem látom azt hol utaltam a múltbeli nyilatkozataira.Annyit tudtam róla hogy amerikai focista,testépítő és patikus(ezt is csak azért mert kíváncsi voltam honnan kapta ezt a becenevet).Egy videóját sem láttam.A "durva" megfogalmazás a kokszos és a faszság szavakból állt.A kokszos jelző teljesen megállja a helyét ahogy a szerintem a faszság is.
A mondanivalója lényegét a videót belinkelő kolléga pár mondatban leírta így nem volt nehéz kikövetkeztetni milyen álláspontot képvisel.Amivel nincs is gond mert van aki nem veszi olyan komolyan a vírust.
Az viszont nálam már a "faszság"kategóriába esik ha egy olyan ember kezd el szakérteni akinek egyrészt nem sok köze van ,egy még a hozzáértők számára is új és ismeretlen halálos kórhoz,másrészt úgy próbálja elbagatellizálni az egészet csakhogy a saját meggyőződését erősítse,hogy olyan nevetségesen ostoba dolgokkal jön mint az infulenza vagy a halálozási arány helytelen számítása.
Az rejtély számomra hogy miért is kellett ennyire védelmedbe venni egy ilyen nagy volumenű youtubert vagy micsodát de ha nagyon a szívedre vetted akkor elnézést kérek.
Ezt a Gödény témát részemről lezártam.

Csak kíváncsivá tett az hogy két fórumtárs is pozitívan nyilvánult meg a dokiról és felmerült bennem hogy lehet tévesen ítélem meg a helyzetet és a doki majd felvilágosít.
Kb. 12 percig néztem.Az elején felsorolt 3 szakembert akik szerint felesleges ez a felhajtás a vírus körül.Az egyiknek utána néztem és nála megtaláltam a forrásanyagot amivel már itt a fórumon szembesültem.Ő írta a 0.0125%-os halálozási arányt amit úgy következetett ki hogy megvizsgálta a Diamond Princess hajó statisztikai adatait.700 ember volt összesen a hajón abból 2 hunyt el.A híres orvos vagy ilyesmi le is vonta a konzekvenciát és egyszerűen ezeket az adatokat kivetítette az USA  teljes lakosságára.Azért gondolta hogy ez a minta nem túl sok ezért hozzácsapott mindenféle bizonytalansági tényezőt,így végül 0,05% és 1% között határozta meg a halálozási rátát.Furcsának találtam ezt a módszert de gondoltam egy szakember biztos jól számol így folytattam a videót.
A másik pofont a patikus sztorija adta,próbálom szó szerint idézni:"ha én elmegyek edzeni mert edzeni lehet menni most is,felülök a biciklimre,széthajtom magam és edzés közben megáll a szívem,bevisznek a kórházba megvizsgálnak és megállapítják hogy koronavírusos vagyok és beírnak a statisztikába mint a vírus áldozata".
Én nem tudtam azt hogy minden halottat letesztelnek koronavírusra.Így már értem hogy miért nincs elég teszt és miért drága.
Még ez a brutális történet sem tántorított el ezért folytattam és jött a végső döfés.A jó Gödény doktor az olasz helyzetet kezdte elemezni.Jött itt mindennel a szennyezett levegő,a hazug,csaló olaszok akik hamisítják a statiszikákat és végül elért a tüdőgyulladásig amivel végleg beszopta.
Szerinte egy szimpla évben olaszországban 120000 ember hal meg tüdőgyusziban.Ezt már eleve nagyon gyanúsnak táláltam és miután pont a napokban kerestem rá az olasz influenza évenkénti halálos áldozatainak a számára,emlékeztem hogy 20 ezer körül volt az utóbbi pár évben.Rákerestem olaszul a tüdőgyulladásra,bár nem tudok olaszul a google fordító segített és a 3 különböző oldalon ahol megnéztem 10-11000 körül volt az igazság.
Próbáltam győzködni magam hogy hátha csak elírta de mivel sajnos kimondta és ki is hangsúlyozta ezt a 120000-t ezért ki kellett mondanom magamnak az igazságot ez a derék ember hazudott.
Itt el is engedtem a videót is a dokit is örökre.

Idézetet írta: Sound Dátum április 08, 2020, 23:05:25
van egy hosszú távú tippem is..
2020 április 20 12:00 -ig lesz kijárási tilalom/vesztegzár Budapesten.

Fehérváron már voltam Vesztegzárban, kicsit alteres volt, de jó bulikkal. A pesti nem tudom milyen lesz.

Idézetet írta: Alk Dátum április 08, 2020, 22:51:34
@oakland23 EU 2020 GDP -7,00% vagy nagyobb csökkenésre mi az odds? Jelenleg -4,9%-ra prognosztizálják. (szeretnék tévedni)
ebben megvernél, így bár tudom, hogy nem profi hozzáállás a monkeyBet részéről, de erre nem kínálunk opciót. (Egyébként a 22beten sok covid-es fogadási opció van, sőt szerintem ha írsz nekik egy üzit, még lehet azt is beteszik, amire pontosan fogadni akarsz)

Idézetet írta: Sound Dátum április 08, 2020, 22:27:01
Hááát...
Sztem holnap az Operatív törzs 40,0 under új fertőzött beteget jelent be.
Tudnék róla gurus elemzést is írni, hogy miért!
Ezt meccselném, szerintem sima over 40.0-ás line mellett. Megjegyzem, sajnos, és a Soundtól elnyert pénzt máris küldeném a Karácsonyi alapba. Amúgy meg rájöttem, hogy nem jó dolog itt ezzel poénkodni, ugye Gobert (az NBA-s kosaras) meg valamelyik focista, akinek a neve nem ugrik be, poénkodott a koronavírussal, aztán az elsők között voltak, akik beszopták a vírust. Meg lehet, hogy mi észre sem vegyük, vagy kettőt tüsszentünk, de ja most jöttem csak rá, hogy ehhez azért kőkemény profizmus kell, kéne, ezért is érdekes az a koronás téma, mint fogadás.

Egyébként az unibet is adhatna valamit, a svédek is elég lazán kezelik, de a 22bet-nél tényleg érdemes nézelődni, naponta kerülnek a kínálatba új covid-es opciók.