A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Idézetet írta: vmlinuz Dátum április 15, 2020, 19:28:22
Hol?

"European mainstream media, e.g. Le Figaro,[84] ARD/BR,[85][86] and Der Spiegel[87] have raised criticism"

Látom angolul nem értesz, akkor meg fölösleges.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum április 15, 2020, 19:31:02
Látom angolul nem értesz, akkor meg fölösleges.

Ne haragudj, de Te másoltad be, hogy a mainstream media kritizálja a Noli cikkeket...

Sajnálom, hogy csak magas lóról tudsz társalogni... egyébként van 3 nyelvvizsgám, ezek közül az angol az egyik.

A kérdésekre nem válaszolsz, csak tolod a linkjeidet... Így valóban kár értelmes eszmecserét keresni...  :ok:

Én azt irtam, hogy a mainstream média is kritizálja és kétségbe vonja az idézett professzor hitelességét. Erre te beirod, hogy azt a hirtv/pestistrácok/rt cikket minden európai média lehozta, erre kértem bizonyitékot tőled, nem küldtél, mert nincs. Valójában azt a véleményt csak a Russia Today hozta le, ezt átvette a magyar média egy része, megfűszerezte migránsozással és tálalta.

Erre irtam, hogy az én szememben nem hiteles a "professzor", sem az általa vezetett szervezet. Kurvára semmi közöm a svédekhez, meg nem érdekel mit tesznek, de a fake newst ahol tudom irtom.


Idézetet írta: vmlinuz Dátum április 15, 2020, 20:03:11
Én azt irtam, hogy a mainstream média is kritizálja és kétségbe vonja az idézett professzor hitelességét. Erre te beirod, hogy azt a hirtv/pestistrácok/rt cikket minden európai média lehozta, erre kértem bizonyitékot tőled, nem küldtél, mert nincs. Valójában azt a véleményt csak a Russia Today hozta le, ezt átvette a magyar média egy része, megfűszerezte migránsozással és tálalta.

Erre irtam, hogy az én szememben nem hiteles a "professzor", sem az általa vezetett szervezet. Kurvára semmi közöm a svédekhez, meg nem érdekel mit tesznek, de a fake newst ahol tudom irtom.

Én azt még korábban írtam, mert kidobott egy rakás cikket, de bevallom, nem nyomoztam le mindenhol a forrást. Erre másoltad be, hogy bírálják. Annyira nem is érdekel amúgy, hogy melyik cikk hitelesebb a másiknál... a professzornak utánaolvastam, én elhiszem, hogy így látja...  Na meg a számok is ezt igazolják eddig... De annyira engem nem érint ez meg, csak tény, hogy fehéroroszok és a britek is rájöttek azóta, hogy nem biztos, hogy az a jó taktika, ha túltöltik a kórházakat...   :)

Csupán nem értettem, hogy miért vagy ennyire a doki véleménye ellen, ennyi...  :)

Azért megnéznék egy szavazást valami ilyesmi kérdéssel: Mi a véleményed a Magyarországon (vagy a világban, ahogy tetszik) a koronavírus visszaszorítására vonatkozó intézkedésekről?

A Túl enyhék

B Egyetértek a mértékével

C Túlzóak

Igyekeztem semlegesen feltenni a kérdést.


Idézetet írta: zsivany20 Dátum április 15, 2020, 17:14:14
Svédországban mostanáig tízszer annyian haltak meg, mint a szomszédos Finnországban, ahol bezárták a kávézókat és az éttermeket"[/i]

Ez így játék a szavakkal, például Svédországban eddig tizedannyian haltak meg, mint a sokkal szigorúbb intézkedéseket hozó, közeli Egyesült Királyságban. Vagy tudok még jobbat. Ausztriában négyszer annyi tesztet hajtottak végre, mint a szomszédos Magyarországon. Nem tudom milyen párt van hatalmon a svédeknél, de a cikk alapján baloldalira tippelnék nagy összegben ;D

Idézetet írta: Alk Dátum április 15, 2020, 20:40:24
Azért megnéznék egy szavazást valami ilyesmi kérdéssel: Mi a véleményed a Magyarországon (vagy a világban, ahogy tetszik) a koronavírus visszaszorítására vonatkozó intézkedésekről?

A Túl enyhék

B Egyetértek a mértékével

C Túlzóak

Igyekeztem semlegesen feltenni a kérdést.

B.... de sajnos itt nem a mértékkel volt a gond hanem az idővel... ha 1 hónappal előbb lép mindenki több százezer ember életét menthették volna meg. Na meg már most a végén járnánk ennek az egésznek... Amúgy meg lehet utálni Trumpot de én egyetértek vele hogy nem adnak több pénzt a WHO-nak... Olyan szinten nem érdekelte őket az egész december végétől március közepéig hogy az már tényleg undorító... Szabadon járkált mindenki közben nőttek a számok napról napra, de úgy gondolták ez csak kínába terjed másra nem veszélyes  ;D + hazudott kína a számokról és ott is ment a titkolgatás az első hetekben, szerencsétlen ember aki már az elején szólt hogy ennek nem lessz jó vége szépen befogták a száját hogy hazudik.... magyarul pár tucat idióta ember miatt halt és hal meg több százezer ember...

#415 április 15, 2020, 22:13:03, bendehal
Kapott egy virus millió esélyt hogy mutálódjon.
Ez a nagy gond...
De annyit tehetünk hogy maszkot hordunk, és talán vége lesz ennek. reméljük.
http://pandemia.hu/koronavirus-magyarorszag/
Ez az a link amire




Idézetet írta: Bucak77 Dátum április 15, 2020, 21:09:12
Amúgy meg lehet utálni Trumpot de én egyetértek vele hogy nem adnak több pénzt a WHO-nak... Olyan szinten nem érdekelte őket az egész december végétől március közepéig hogy az már tényleg undorító... Szabadon járkált mindenki közben nőttek a számok napról napra, de úgy gondolták ez csak kínába terjed másra nem veszélyes 
Sajnos ezzel én is egyet kell értsek (bár szerintem Trump egy idióta), de a WHO tényleg elmehet a picsába. Idejében lehetett volna felkészülni, maszkokat gyártani és akkor nem kellett volna ilyen kamufaszságokkal jönni a WHOnak, hogy ne viseljenek maszkot az emberek. Időben, maszkokkal felkészülve messze nem kellett volna ekkora mértékű korlátozásokatt bevezetni. Persze, mire a WHO felébredt, valóban az volt a fontos, hogy ne vásárolják fel az emberek a maszkkészleteket (és hazudniuk kellett, hogy semmi értelme a maszknak), hogy jusson legalább a kórházak egy részének.

Idézetet írta: Bucak77 Dátum április 15, 2020, 21:09:12
B.... de sajnos itt nem a mértékkel volt a gond hanem az idővel... ha 1 hónappal előbb lép mindenki több százezer ember életét menthették volna meg. Na meg már most a végén járnánk ennek az egésznek... Amúgy meg lehet utálni Trumpot de én egyetértek vele hogy nem adnak több pénzt a WHO-nak... Olyan szinten nem érdekelte őket az egész december végétől március közepéig hogy az már tényleg undorító... Szabadon járkált mindenki közben nőttek a számok napról napra, de úgy gondolták ez csak kínába terjed másra nem veszélyes  ;D + hazudott kína a számokról és ott is ment a titkolgatás az első hetekben, szerencsétlen ember aki már az elején szólt hogy ennek nem lessz jó vége szépen befogták a száját hogy hazudik.... magyarul pár tucat idióta ember miatt halt és hal meg több százezer ember...
Szerintem jól tette, hogy megszüntette annak a korrupt és hazug szervezetnek a támogatását. Amúgy Trump ő maga is hazudozós beképzelt pojáca, ám ezúttal nagyon jól tette, amit tett. Tévedni emberi dolog.

#418 április 15, 2020, 22:23:56, bendehal
Jött az ötlet hogy basszk szájba a WHO-t az ő hibájuk, mert jön a választás.