A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában




Megfordult a  világ, a bankrablók akkor veszik le a maszkot, amikor kötelesek lennének felvenni:

https://www.origo.hu/itthon/20200514-meg-nem-fogta-el-a-rendorseg-a-pecsi-bankrablot.html




Tételezzük fel, hogy tényleg van koronavírus, ami veszélyes. Nem akarok senkit megbántani, nem is ez a cél, valaki elhiszi, valaki nem. A kérdésem az lenne, hogy hogyan látjátok, a 2021-es év teljes lehet? Gondolok itt a sportokra természetesen. Megrendezhetnek minden versenyt? Tenisz, kerékpár, forma-1...

#441 július 21, 2020, 13:19:40, csabax
Tételezzük fel, hogy tényleg vannak amőba jellegű véglények.
Vajon milyen hatással lesz a koronavírus általi kipusztulásuk a 2021-es év sportjára?

Idézetet írta: BvB_09 Dátum július 21, 2020, 13:09:21
Tételezzük fel, hogy tényleg van koronavírus, ami veszélyes. Nem akarok senkit megbántani, nem is ez a cél, valaki elhiszi, valaki nem. A kérdésem az lenne, hogy hogyan látjátok, a 2021-es év teljes lehet? Gondolok itt a sportokra természetesen. Megrendezhetnek minden versenyt? Tenisz, kerékpár, forma-1...

Maga a létezése, szerintem nem megkérdőjelezhető. Vírusok voltak, vannak, s lesznek.

Kérdés inkább, hogy ennyire komoly a dolog, mint ahogy nap, mint nap tudatosítsák, vagy próbálják tudatosítani velünk?

@BvB_09 - idén március elején még mindannyian vártuk a foci Eb-t, és mi lett belőle? Majdhogynem 2 hét alatt vége lett mindennek, és megváltozott minden.

Hogy mi lesz 2021-ben? Ezt szerintem csak a biológiai folyamat (amit ugyebár folyamatosan kutatnak, tanulmányoznak) vagy a felsőbb vezetők tudják (ha közük van a mostani jelenségekhez).

Szvsz. egy vakcina nem fogja megoldani a problémát, három ok miatt is:
1. Mennyibe fog majd kerülni? Anyagi vonatkozás.
2. Ki fog belőle részesülni? Politika.
3. Melyek a mellékhatások, s ebből következtetésként: hány %-a az embereknek fogja beoltatni magát?

Influenza ellen közületek hányan igényeltek oltást a szezon kezdetén? Na erről beszélek...

Én személyesen kőkemény gazdasági válságra számítok.

Tételezzük fel, hogy tényleg van koronavírus, a nyár közepéig fél afrika kipusztult....
ja,nem, mert ott vigyáznak a higéniára  :D Nagyon jó az egészségügyi ellátás, és mindenki maszkot hord... :redchug:

Idézetet írta: SPF Admin Dátum július 21, 2020, 13:21:22
Maga a létezése, szerintem nem megkérdőjelezhető. Vírusok voltak, vannak, s lesznek.

Kérdés inkább, hogy ennyire komoly a dolog, mint ahogy nap, mint nap tudatosítsák, vagy próbálják tudatosítani velünk?

Én is így gondolom, hogy tényleg ennyire komoly-e. Csak el akartam tekinteni a van/nincs vitától.
Szeretem a labdarúgást, el nem tudnám képzelni az életem úgy, hogy nem láthatok mérkőzést. De miért van az, hogy megrendezik a mérkőzést, a nézőket beengedjük, de a koncertek nem rendezhetőek meg (azért ez a példa mert mindenhol ez jön vissza). Vagy maszkban kell menned ide, oda, de ott nem kell hordani.
Az egyéni sportok mivel rosszabbak, hogy ekkora leállás van? Nyílván az anyagi kérdés dominál azon a területen, de minél tovább várnak, annál nagyobb a kiesés.
Igazából csak érdekelt volna más véleménye is a kialakult helyzetről.

Köszönöm!

Mondjuk én sem értem, hogy egy tenisztornát miért nem tudnak megrendezni, akár csökkentett pénznyereménnyel is, és/vagy a kieső jegyeladás helyett a közvetítésekből begyűjteni a lét.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum július 21, 2020, 13:50:40
Mondjuk én sem értem, hogy egy tenisztornát miért nem tudnak megrendezni, akár csökkentett pénznyereménnyel is, és/vagy a kieső jegyeladás helyett a közvetítésekből begyűjteni a lét.
Például azért, mert a főszereplők (ez esetben: teniszezők) jobbára nem vállalják a szereplést.
Legelső sorban érdemes emlékezni arra, hogy FERTŐZŐ BETEGSÉGRŐL van szó és a sportolók is éppen ugyanúgy elkaphatják ezt a FERTŐZŐ BETEGSÉGET, mint bármelyik egyéb másik ember.
Pluszban még az is van, hogy ez az egyesek szerint nem létező járvány miatt megváltoztak a versenyeken való részvételi feltételek. A teniszezők példájánál maradva: kevés sportoló vállalja úgy a szereplést valamelyik tornán, hogy
- nem utazhatnak vele a versenyre a megszokott emberek (stábtagok),
- nincsen a megszokott masszőr, aki bármikor rendelkezésre áll, hanem van 1-2-3 központilag kirendelt masszőr, akiknél a teniszező megjelenhet XY órakor, ha pedig akkor nincsen ott, akkor "szevasz tavasz",
- verseny előtt kötelező a koronavírus-teszt, és ha pechje van a teniszezőnek, akkor nem csak az lesz a problémája, hogy kórházba kerülhet, de senki sem téríti meg a költségeit (Budapestről/Bécsből/Frankfurtból New Yorkba/Tokióba repült, ott szállodában foglaltak néhány napra szállást neki és az edző részére, stb...),
- és így tovább...

Focista is ugyanúgy elkapja ezt a FERTŐZŐ BETEGSÉGET, és ott is van stáb. Ugyanúgy motorversenynél, meg Forma1-nél is csapatok vannak, melyek közvetlen egymás mellett dolgoznak. Nem hiszem, hogy egy tenisztorna megrendezése veszélyesebb egy focimeccsnél.

De vessünk egy pillantást erre:
https://www.eredmenyek.com/tenisz/

Tegnap is, ma is, holnap is lesznek meccsek. Szóval meg lehetne szervezni azokat a híres ATP/WTA tornákat. Aki meg hisztizik, az maradjon otthon, nem kötelező a jelenlét.

#448 augusztus 01, 2020, 18:10:56, Alk
Itthon van egy gyerekkori barátom Manchesterből, s ilyenkor mindig megejtünk egy kaszinós estét nosztalgiaként, felelevenítve a húszas éveink elejét. Tropicana kaszinóban jártunk. Nos, itt nem kötelező a maszk viselése. Persze szegény pincérlányokon volt, de az igazából senkit nem zavart, hogy pl 8-an álltak körbe egy rulett asztalt. Vagy, hogy aznap már hány ember után játszunk egy sloton, a zsetonokról pedig jobb nem is beszélni. A 3-4 óra alatt, amíg ott tartózkodtunk, ugyanis senki nem járt körbe, s mondjuk tisztogatta volna a gépeket. Nem az intézkedések hiányát szeretném értékelni, de ha egy élelmiszer üzletben kötelező a maszk, akkor egy jóval zsúfoltabb helyen, ahol ráadáasul mindenki összetapogat mindent, miért nem?