A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában





Laikusként úgy gondoltam, hogy kötelező, s ezzel egyidejűleg ingyenes lesz, ha egyszer elkészül.

Ha ők fizetnének nekem, akkor sem adatnám be magamnak. De szerintem úgy 100-ból 95 ember így van vele...

A vakcinakat eveken keresztul tesztelik es tobbfele tesztelesi szinten kell vegigmenni es megfelelni, amig forgalomba kerulhet... :)

Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 03, 2020, 19:34:25
Ha ők fizetnének nekem, akkor sem adatnám be magamnak. De szerintem úgy 100-ból 95 ember így van vele...

Egyetértek veled!  :great: :beerchug: :beerchug: :beerchug:

Idézetet írta: peshark Dátum szeptember 03, 2020, 21:39:12
A vakcinakat eveken keresztul tesztelik es tobbfele tesztelesi szinten kell vegigmenni es megfelelni, amig forgalomba kerulhet... :)

És meglátod meglesz az a réteg, mely fog rohanni, hogy beadassa magának. Szerintem fejetlenül, média által hülyítve.

Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 03, 2020, 19:34:25
Ha ők fizetnének nekem, akkor sem adatnám be magamnak. De szerintem úgy 100-ból 95 ember így van vele...
sztm nem.
Ennel birkabbak vagyunk. A H1N1-es oltast is rengetegen beadattak maguknak es minden evben tomegek mennek influenza elleni oltasra is

Idézetet írta: Milan Dátum szeptember 04, 2020, 16:10:55
És meglátod meglesz az a réteg, mely fog rohanni, hogy beadassa magának. Szerintem fejetlenül, média által hülyítve.

Egyertelmuen. Mint betegekkel dolgozo ember, lehet nekem is kotelezo lesz, kivancsi leszek... Orvoskent az influenza is erosen ajanlott, foleg ha ugyelsz mondjuk vegyes korzetben ahol gyerekek is vannak, vagy surgossegizel. Ezzel kapcsolatban is valami hasonlo ajanlast varok, ha nem lesz alapbol kotelezo..

Idézetet írta: zbking Dátum szeptember 04, 2020, 18:04:23
sztm nem.
Ennel birkabbak vagyunk. A H1N1-es oltast is rengetegen beadattak maguknak es minden evben tomegek mennek influenza elleni oltasra is
Jah, a birkák. Anyám már 20 éve ostorozza magát, hogy nem adatta be 1 évvel előbb akkor most nem lenne inzulinos cukorbeteg talán még járni is tudna meg látna is. Adassák csak be birkák legalább védik a nem birkákat is.

#461 szeptember 04, 2020, 21:40:31, csabax
Robert Pattinson éppen a "Batman" film forgatásán lett koronavírusos.
Eljutottunk oda, hogy a denevérről emberre terjedt koronavírust elkapta a Denevérember (Batman).

Batman filming paused after Robert Pattinson 'tests positive for coronavirus'
https://www.bbc.com/news/uk-54022220

Sokan kritizálták a svéd koronavírus-modellt (nagyjából mindenki), de nagyon úgy néz ki, hogy gazdasági szempontból végül ez lett a leghatékonyabb, míg az összes többi országban arányiban ugyanannyi volt a halott, viszont a többiek - köztük mi is - gazdaságilag óriásit gyengültek.

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 12, 2020, 10:37:47
Sokan kritizálták a svéd koronavírus-modellt (nagyjából mindenki), de nagyon úgy néz ki, hogy gazdasági szempontból végül ez lett a leghatékonyabb, míg az összes többi országban arányiban ugyanannyi volt a halott, viszont a többiek - köztük mi is - gazdaságilag óriásit gyengültek.
Mert ez a csunya virus nagyon okos. Amikor a felhatalmazasi torvenyt kellett adatokkal erositeni, hogy elbaszhassanak 1000 milliardot gyorsba, akkor a virus szinte csak az idoseket tamadta, pedig otthon gubbasztott mind, meg vasarlasi sav, stb. Akkor halott is volt napi 10, igaz beleszamoltak azt is, akit elutott az auto.
Most a virus szerencsere atvaltott a fiatalokra, halott sincs, oregek nem kapjak el, pedig most nem ulnek otthon. Mondjuk most a Szuperkupa miatt ez igy is van rendjen, most napi 700 igazolt betegnel sincs para.

Hozzateszem, ez utobbi szerintem rendben van, a tavaszi hulyites faj nagyon, amivel elkurtak tobbszazezer ember eletet gazdadagilag.


Igen, és a hosszútávú következményeit akkor még nem is ismerjük. Kapott egy olyan pofont a világgazdaság, hogy akár el is intéztük ezt az évtizedet. A modern pénzügyi rendszer összeomlását sem tartom elképzelhetetlennek*, mert az ugye azért látszik, hogy a növekvő államadósságok előbb-utóbb tarthatatlanok lesznek, amire csak a pénz elinflálása lehet a megoldás. Ez persze a korona nélkül is végbemenne, így csak fel lett gyorsítva, szóval a gond a pénzügyi rendszer, az adósságok és az, hogy szinte minden buborékban van. Ha valahogy ezt még tudják is húzni, a gazdasági következmények sokba fognak kerülni a középosztálytól lefelé mindenkinek (infláció, magasabb adók, munkanélküliség).

* Nyilván nem is a legvalószínűbb kimenet, de 50-es odds felett már tennék rá néhány gramm aranyat. Ugye FIAT pénzzel nem lenne értelme ilyenre fogadni.