A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Simán becsippan, tegnap láttam agy vakcicát az is, mert volt a nyakában egy kis fém biléta. :redchug:

Sok vakcinából nacionális klisék alapján dönthetünk.
Orosztól szőrösek leszünk, az amcsi a CIA poloskája.
Rosszul fogunk járni mindegyikkel ilyen alapon.
Oltásokat kaptunk gyerekként, vajon tudjuk a gyártókat?
Spanyol náthás konteók szerint a vakcina halálosabb, mint a vírus.

Idézetet írta: TiB Dátum január 17, 2021, 19:25:46
Azt nem tudjátok, hogy a vakcinában lévő nyomkövető mikrochip majd becsippan az ilyen fémkapukon, például a Tescóban?

Annyi chipet raknak a zótásokba, hogy már autót se tudnak gyártani, mert nincs alkatrész. :-\

https://telex.hu/gazdasag/2021/01/19/autoipar-autogyartas-audi-mercedes-suzuki-leallas-egy-muszak

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 15, 2021, 17:28:37
Megint ez a matek.  :(

Gulyás Gergely szerint az ország képes lenne arra, hogy egy nap alatt félmillió embert oltsanak be Magyarországon.

Ez azért örömteli hír, nem? Egy hétvége alatti 10 millióról, ez már reálisabbnak tűnik, nem?

Gyorsan számolgattam: 500.000 fő beoltásához mi és mennyi minden kéne. Ha minden flottul megy, akkor adminisztrációval együtt, megoldható 5-10 perc alatt egy oltás. Ehhez azért szerintem kell két ember (egy, aki az oltást végzi, illetve egy másik aki az adatokat veszi fel és viszi be a rendszerbe). Egy óra alatt, ha minden kedvező, akkor két személyes "csapat" 6-12 embert tud beoltani. Vegyünk mondjuk 8 személyt átlagra, az már eléggé kedvező. Egy ilyen "oltócsapat" 8 órát dolgozhat, az 64 főt jelent. Magyarán 7813 oltócsapatra van szükség, ami 15625 embert jelent. Ez a csapat így be tud oltani 8 óra alatt 500 ezer embert. Tavaly elvileg 4600 háziorvos dolgozott, ez erre az évre tovább csökkent az adatok szerint. Legyen 4 ezer fő. Tudom, be lehet vetni egyetemistákat is, illetve mindenkit. Így akkor még kéne 3800 fő a háziorvosokon kívül, aki oltana. Értelemszerűen orvosokat nem igazán lehet hívni a kórházakból, ahol most nagy szükség van rájuk. Ezzel mondjuk még nincsen megoldva az egyéb teendő, hiszen kell 7800 asszistens is. Persze az is megoldható, hogy egy oltókörzetben 1-2 asszistens van mindössze, de akkor lassabb az adminisztráció, gyülemlik a sor - nem megy dinamikusan az oltás -, nagyobb a fertőződés esélye. Trükkös dolgok ezek. Mondjuk ezek csak számok, nem jelentenek semmit.
Jól számoltál, a köcsögök most azt hozták ki, hogy 120 ember/rendelő/nap.

Most az  a kamu, hogy 1 millió/hétvége menne. A matematika mintha egy nemlétező dolog lenne, nem foglalkoznak vele.
Mondjuk könnyű kummantani, úgysincs 1 millió adag vakcina.

Azt még most se hiszem el, hogy a csúti majom ki tudta mondani a saját szájával az 1 hétvége alatt mindenkit.


Idézetet írta: zbking Dátum január 19, 2021, 16:18:59
Jól számoltál, a köcsögök most azt hozták ki, hogy 120 ember/rendelő/nap.

Most az  a kamu, hogy 1 millió/hétvége menne. A matematika mintha egy nemlétező dolog lenne, nem foglalkoznak vele.
Mondjuk könnyű kummantani, úgysincs 1 millió adag vakcina.

Azt még most se hiszem el, hogy a csúti majom ki tudta mondani a saját szájával az 1 hétvége alatt mindenkit.



Már egyre kevesebb vakcina is érkezik a hazánkba, most hétvégére 35 ezer vakcina érkezik, ez azért nem olyan kiemelkedően jó nálunk, és már aznap el is fogy, hát amire elérjük hogy beoltunk mindenki Magyaroroszágon lesz szeptember is szerintem és addig maradnak a korlátozások meg maszk

Idézetet írta: Hentesáru Dátum január 19, 2021, 18:15:50


Már egyre kevesebb vakcina is érkezik a hazánkba, most hétvégére 35 ezer vakcina érkezik, ez azért nem olyan kiemelkedően jó nálunk, és már aznap el is fogy, hát amire elérjük hogy beoltunk mindenki Magyaroroszágon lesz szeptember is szerintem és addig maradnak a korlátozások meg maszk
Hátha felgyorsul, akkora biznisz, sztm építenek majd még gyártósort, plusz bejön a többi gyártó is, amelyik mRNS-sel tolja, sztm nyárra odaérhetünk.

Plusz lesznek ugye olyanok is, akik híg fossal is beoltanák magukat, ha a Nagy Vezír azt mondja, így ugye a kínai cuccal is fog haladni azért.

Sztm látszik, hogy nálam jobban senki nem utálja jobban ezt a kecseg bandát, de azt nem értem, aki nem akarja magát beoltatni.

Olyan rövid az élet, nem szabad itt baszakodni, ez a mostani egy max 50%-os életvitel, és elmegy vele másfél év.

Egy dolog ijesztő egyedül, hogy senki nem tudja megmondani, hogy nem indul-e (nem indítanak-e?) 2 év múlva egy másik vírus...

Ha lesz oltási könyv (tuti lesz), akkor 10-20 év múlva úgy fog kinézni, mint gyerekkoromban a takarékbélyeg gyűjtő kis füzetecske. Lesz benne 5-10 vírus oltási pecsétje. Ez egy picit ijesztő, reménykedjünk, hogy nem így lesz.

#518 január 19, 2021, 21:27:58, Alk
Én azért nem tervezem beoltatni magam, mert nulla közelinek tartom annak az esélyét, hogy 33 évesen, nem elhízottan, krónikus betegségek híján, sportos életvitelt folytatva komolyabb gondot okozhatna. Influenza ellen sem oltatom be magam (akárcsak a túlnyomó lakosság), pedig az is van ilyen veszélyes. Vagy nincs, ugyanis a statok nem alkalmasak egy olyan betegség esetében meghatározni a halálozási arányt, melynél úgy kezdődik a tünetek felsorolása, hogy "A koronavírus-fertőzés sokszor tünetmentes, vagy csupán enyhe tünetekkel jár."

Egyébként én is várom, hogy minél előbb lemenjen a világ beoltása, és lehessen újra ember módjára élni.

- Aki nem akar utazni soha sehova külfödre,
- aki nem akar soha repülővel utazni (pl. tanulni Angliába, szezonmunka Németországban, Hollandiában, Spanyolországban, stb),
- aki nem akar soha focimeccsre, egyéb meccsre, sportrendezvényre menni,
- aki nem akar moziba menni,
- aki nem akar színházba menni,
- aki nem akar soha többé koncertekre és egyéb tömegrendezvényekre menni,
- stb, stb, stb...

... annak tényleg nem érdemes beoltatnia magát.

Azért az a soha szerintem kicsit erős. Úgy gondolod, hogy még évek múltával is mutogatni kell majd az oltási könyvet?

Ezek majd még kiderülnek. Logikusan végiggondolva, ha úgymond mindenki be van oltva, akkor nincs nagyon kit megfertőzni. A listából egyébként maximum az utazás érdekel, de most az sincs tervben, szóval ráérek kivárni.

#521 január 19, 2021, 22:14:06, zbking
Idézetet írta: Alk Dátum január 19, 2021, 21:23:33
Én azért nem tervezem beoltatni magam, mert nulla közelinek tartom annak az esélyét, hogy 33 évesen, nem elhízottan, krónikus betegségek híján, sportos életvitelt folytatva komolyabb gondot okozhatna. Influenza ellen sem oltatom be magam (akárcsak a túlnyomó lakosság), pedig az is van ilyen veszélyes. Vagy nincs, ugyanis a statok nem alkalmasak egy olyan betegség esetében meghatározni a halálozási arányt, melynél úgy kezdődik a tünetek felsorolása, hogy "A koronavírus-fertőzés sokszor tünetmentes, vagy csupán enyhe tünetekkel jár."

Egyébként én is várom, hogy minél előbb lemenjen a világ beoltása, és lehessen újra ember módjára élni.
Szeva, ezzel egyetértek, de ha elkapod, tünetmentesen átvészeled, és közben megfertőzöd idősebb ismerősödet vagy rokonodat, akkor azért az lehet cumi.
Az viszont igaz, ha az ismerősök be vannak oltva, nem tudod megfertőzni őket.

Idézetet írta: Alk Dátum január 19, 2021, 22:08:21
Azért az a soha szerintem kicsit erős. Úgy gondolod, hogy még évek múltával is mutogatni kell majd az oltási könyvet?

Ezek majd még kiderülnek. Logikusan végiggondolva, ha úgymond mindenki be van oltva, akkor nincs nagyon kit megfertőzni. A listából egyébként maximum az utazás érdekel, de most az sincs tervben, szóval ráérek kivárni.
Itt a fő kérdés, hogy meddig véd az oltás. Ugye ezt faszán nem tudja senki, honnan is tudná. Fél év? 1 év? 5 év? Örökre?
Ha nem örökre, akkor tolni kell majd vmikor újra mindenkinek. Akkor annyival könnyebb lesz, hogy lesz végtelen mennyiségű vakcina, a Pocakos Majom akkor megmutathatja, hogy egy hétvégén beolt mindenkit.
A fő kérdés itt az, hogy ez véletlenül indult el vagy nem. Nem akarok itt összeesküvés elméletet gyártani, de erre nem tudjuk a választ, és lehet nem is fogjuk tudni.
De lényegtelen is, mert ha véletlenül, akkor elindulhat egy másik is, ha meg nem véletlenül, akkor meg pláne. Akkor aztán jöhet az oltás szarásig megint, és megint, és megint.

Idézetet írta: zbking Dátum január 19, 2021, 22:09:26
Az viszont igaz, ha az ismerősök be vannak oltva, nem tudod megfertőzni őket.

Ez igy nem igaz. Akit beoltanak is elkaphatja es tovabb is adhatja nyugodt szivvel, csak nem lesz annyira "dramai", mint amennyire lehetne.

Gyerünk Viktor, te is dobd le a textilt! 8) :D