A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában



Idézetet írta: peshark Dátum március 04, 2021, 19:17:12
Ha megfeleloen irod be az adatokat, akkor a legkozelebbi oltopontra tesznek be azert 99%ban :D Nyilvan veges a kapacitas es ha van olyan hely, ahol meg kevesen vannak, akkor lehetnek atszervezesek.

Visszavonom ;D Tegnap senki nem mondta ezt a rendeloben, ma mar majdnem 10en szoltak, hogy ossze-vissza kell menniuk... Nem gondoltam hogy ez lesz.

Idézetet írta: zbking Dátum március 04, 2021, 19:17:56
Raerek. Majd beirom ide a torteneseket. Kb. 3 hete regisztraltam, de tenyleg nem emlekszem, semmi visszajelzes nem jott akkor, irtam is itt vmelyik topikba, hogy milyen gagyi.

Mondjuk ez alapjan, hogy most behivtak, gondolom sejtheto, hogy nem 18 eves, 60 kilos, elsportolo triatlonista vagyok😜

"18 és 60 év közötti 74 ezer krónikus betegnek küld SMS-t a kormány, ők az oxfordi AstraZeneca vakcinájával oltathatják be magukat"

a triatlonistákat nem említik :)

Idézetet írta: sleve Dátum március 05, 2021, 08:42:32
"18 és 60 év közötti 74 ezer krónikus betegnek küld SMS-t a kormány, ők az oxfordi AstraZeneca vakcinájával oltathatják be magukat"

a triatlonistákat nem említik :)
Off/Volt amikor stimmelt volna, igaz csak váltóban, és maratont is toltam 3 óra 57 alatt.
De most talán a krónikus a kulcsszó🤓

"Az erre a hétvégére meghirdetett tömeges oltási akció technikai hibák miatt elmarad. Az a több mint 70 ezer 60 év alatti krónikus beteg, akit csütörtökön SMS-ben hívtak oltásra, más időpontban lesz beoltva. A hiba javítása zajlik, minden érintettől elnézést kérünk" – írták.
A helyzet ugyanakkor bizonytalan, ugyanis idézett, a hétvégi oltás elmaradásáról szóló bekezdést néhány perccel a tájékoztatás megjelenése után gyorsan le is törölték.


A csúti disznaja anno egy hetvegen be akarta oltani az orszagot...

Idézetet írta: zbking Dátum március 05, 2021, 09:30:56
"Az erre a hétvégére meghirdetett tömeges oltási akció technikai hibák miatt elmarad.
A műtét sikerült, a beteg meghalt.

Anyósom 13-án kapta volna meg az oltást a munkahelye okán, de nekik is elmarad.

Irtak a fijjuk:

Tisztelt Oltàsra Regisztràlt! Tàjékoztatjuk, hogy az AstraZeneca vakcinàval hétvégére tervezett oltàs technikai problémàk miatt elmarad. ìgy az Ön oltàsàra is egy késöbbi idöpontban, de rövidesen sor kerül. Kérjük, hogy a csütörtökön SMS-ben kapott meghìvòjàt vegye tàrgytalannak. Az esetleges kellemetlenségekért elnézést kérünk. Üdvözlettel: Vakcinainfo

A szokásos amatőr hibák egyike, ami most szintén emberéletekbe kerülhet.  :-\

A kormány bejelenti március 5-én, hogy majd három nap múlva indul a lezárás. Ha nagy a baj és rohamosan nő a fertőzöttek száma, akkor nem 2-3 nappal később kell lezárni az országot a bejelentéshez mérten, hanem azonnal. Miért? Azt hiszem, hogy a sok ember az IKEA, Premier Outlet, Jysk és társai előtt megadja a választ. Óriási sorok, hiába az üzletek "szigorításai", óhatatlan lesz sajnos, hogy a tömegben gyorsabban terjed majd a járvány, amikor az akciók miatt az emberek egymást érik majd.

Így is gyorsan terjedtek a variánsok, ezzel csak megágyazott nekik a kormány, hiszen ilyenkor az ember mit csinál? Vásárol előre, elkezdi a lakás felújítását, hiszen tavaszi lomtalanítás is van mindeközben.

Figyelem!

A kormány 104/2021. (III. 5.) rendelete a védelmi intézkedések ideiglenes szigorításáról alapján az ország egy része bezárásra kerül március 8-tól, viszont a rendeletnek megfelelően ez a topik és a többi is nyitva lesz március 8-tól! Otthonról történő kommentelés esetén a szájat és orrot eltakaró maszk használata sem kötelező!

Vigyázzunk egymásra, minden szelvény számít!

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 07, 2021, 11:07:05
A szokásos amatőr hibák egyike, ami most szintén emberéletekbe kerülhet.  :-\

A kormány bejelenti március 5-én, hogy majd három nap múlva indul a lezárás. Ha nagy a baj és rohamosan nő a fertőzöttek száma, akkor nem 2-3 nappal később kell lezárni az országot a bejelentéshez mérten, hanem azonnal. Miért? Azt hiszem, hogy a sok ember az IKEA, Premier Outlet, Jysk és társai előtt megadja a választ. Óriási sorok, hiába az üzletek "szigorításai", óhatatlan lesz sajnos, hogy a tömegben gyorsabban terjed majd a járvány, amikor az akciók miatt az emberek egymást érik majd.

Így is gyorsan terjedtek a variánsok, ezzel csak megágyazott nekik a kormány, hiszen ilyenkor az ember mit csinál? Vásárol előre, elkezdi a lakás felújítását, hiszen tavaszi lomtalanítás is van mindeközben.
Egy igazi önbeteljesítő jóslat! Mivel bemondták hogy hétfőtől "mindmeghalunk" és "ittazújabbhullám" "mindentisbezárunk"ezért mindenki megint megrohanta a boltokat és tényleg nőni fog a fertőzöttek száma... Azért talán nem halunk meg mind!  :D :D

Idézetet írta: tonijani Dátum március 07, 2021, 11:34:06
Egy igazi önbeteljesítő jóslat! Mivel bemondták hogy hétfőtől "mindmeghalunk" és "ittazújabbhullám" "mindentisbezárunk"ezért mindenki megint megrohanta a boltokat és tényleg nőni fog a fertőzöttek száma... Azért talán nem halunk meg mind!  :D :D
Igazából a kaszinók,ruhabolt bútor cipő és pár műszaki/nem az összes/ bolton kívül semmi nem zár be...Én lakberendezési boltban dolgozok,mi se zárunk be...a műkörmösöket meg a fodrászokat nem féltem,eddig is fusiztak zsebbe otthon,na bumm most többet kell már..Magyar ember leleményes,mindent meg fog oldani....

Idézetet írta: szalist Dátum március 07, 2021, 14:00:00
Igazából a kaszinók,ruhabolt bútor cipő és pár műszaki/nem az összes/ bolton kívül semmi nem zár be...Én lakberendezési boltban dolgozok,mi se zárunk be...a műkörmösöket meg a fodrászokat nem féltem,eddig is fusiztak zsebbe otthon,na bumm most többet kell már..Magyar ember leleményes,mindent meg fog oldani....
Persze, ezzel tisztában vagyok, de sajnos sok birka nem. Szombat reggel 7-kor!!, mikor melóból hazafelé beugrottam a Lidl-be, már fullon volt, vitték az agymosottak a Wc-papírt, élesztőt, lisztet, stb. Nem értem az embereket, tényleg... ??? ??? ???

Idézetet írta: tonijani Dátum március 07, 2021, 14:34:50
Persze, ezzel tisztában vagyok, de sajnos sok birka nem. Szombat reggel 7-kor!!, mikor melóból hazafelé beugrottam a Lidl-be, már fullon volt, vitték az agymosottak a Wc-papírt, élesztőt, lisztet, stb. Nem értem az embereket, tényleg... ??? ??? ???
Ha nincsen liszted, élesztőd, wc-papírod, nem vagy ember.  ;D Plusz ehhez jön most már a SÖDERHAMN négyszemélyes kanapé is, mert ha eddig nem vetted meg, áprilisban már nem lesz.  ;D

Azért érdekes, hogy az IKEA bezár, de a Praktiker nyitva lesz. Nem voltak elég tökösek, hogy bezárjanak mindent, úgy ahogy van, szinte minden nyitva lesz. Például a Pepco is, aminek nem sok köze van az alapvető élelmiszerhez és a mindennapi élethez elengedhetetlen dolgoknak.

Szerintetek alapvetően be akartak mindent zárni, csak aztán a bejelentés után monitorozták a reakciókat, és másnap reggelre visszatáncoltak, vagy eleve ilyen balfasz bezárási tervük volt?