A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: tonijani Dátum március 14, 2021, 10:52:46
sztem május 1. a nyitás reális időpontja, de lehet túlságosan optimista vagyok... ;D
Azért emlékeztetni szeretnék arra a tényre, hogy Magyarországon még anno régebben, 2015-ben a migránsokra hivatkozva vezettek be valamilyen válsághelyzetet, amit azóta, immár 6 éve folyamatosan és törvényellenesen minden évben két alkalommal - tavasszal és ősszel - meghosszabbítanak.
Szóval egyáltalán nem lenne meglepő, ha ezt a mostani veszélyhelyzetet újra és újra és újra és újra és újra meghosszabbítanák határozatlan időre.
Ám, természetesen, azért - szerintem is - legyünk optimisták, hátha nem zavarodtak meg teljesen az illetékes elvtársak. És, persze, azért közben emlékezzünk arra is, hogy évek óta milyen történések zajlanak Magyarországon.
:beerchug:

Idézetet írta: tonijani Dátum március 14, 2021, 10:52:46
sztem május 1. a nyitás reális időpontja, de lehet túlságosan optimista vagyok... ;D
Én szívesen megmondom mindenkinek a lottó nyerőszámait ahogy a csuti cigány mondta reggel....Szerintem a nyitás időpontja napra pontosan egybe fog esni azzal a nappal,amikorra a haverok és a kormánypárti képviselők lefoglalták a szállodaszobájukat külföldön....

Idézetet írta: csabax Dátum március 03, 2021, 16:31:19
Az egyik nagybátyámat, aki éppen ezekben a napokban koronavírusos, ma reggel szállította mentő a kórházba.
Rajta kívül még két nagynénim koronavírusos. Ők egyelőre még nem kerültek kórházba.
Március első napjaiban írtam, hogy az egyik nagybátyámat, aki éppen koronavírusos, kórházba szállította mentő. Akkoriban rajta kívül még "csak" két nagynénim volt koronavírusos.
Azóta annyit változott a helyzet, hogy még 1-1 nagynénim és nagybácsim lettek koronavírus miatt betegek. Pluszban pedig még további 2 lányunokatestvérem és családjuk (férj, gyermek) lettek koronavírusosak.
Időközben a koronavírust kapott egyik nagynénim meghalt.

Idézetet írta: csabax Dátum március 16, 2021, 19:48:57
Március első napjaiban írtam, hogy az egyik nagybátyámat, aki éppen koronavírusos, kórházba szállította mentő. Akkoriban rajta kívül még "csak" két nagynénim volt koronavírusos.
Azóta annyit változott a helyzet, hogy még 1-1 nagynénim és nagybácsim lettek koronavírus miatt betegek. Pluszban pedig még további 2 lányunokatestvérem és családjuk (férj, gyermek) lettek koronavírusosak.
Időközben a koronavírust kapott egyik nagynénim meghalt.

Részvétem! Nekem is volt egy sztorim nemrég. Akkor igazam lett, anyukám kórházba került. Ma viszont eljött a nap, hogy hazaengedték. Köhög, gyenge, de már ma otthon alszik. Az utóbbi 3 éjszaka perceket aludt csak. Az osztályon éjszakánként kánonba szólt 20-25 ember köhögése, plusz a szobatársa oxigént kapott, annak is van egy alapzaja. Az öcsém már másfél hete otthon, posztcovidnál is nagyon figyelni kell a megfelelő hidratálásra, ugyanis tegnap este 6-ig csak fél liter folyadékot ivott, eléggé nehezen kapta a levegőt. Legdurvább viszont, hogy a sok szteroidtól tisztára vízfejű lett, plusz a felsőtestén 6-700 apró piros pötty is található. Biztos a sok gyógyszer is közrejátszik, amiből még mindig 3 félét szednie kell. ???

Nem hivatalos, de egy képviselő szerint március 22-től kijárási tilalom jöhet. Már kórházban is beszéltek róla tegnap, szóval ki tudja.

Idézetet írta: BvB_09 Dátum március 17, 2021, 09:46:29
Nem hivatalos, de egy képviselő szerint március 22-től kijárási tilalom jöhet. Már kórházban is beszéltek róla tegnap, szóval ki tudja.
Gondolom ha lesz is az nem fogja érinteni azokat az embereket akiknek most is be kell menniük dolgozni,mert ugye a vírus csak szórakozni szeret,meccsre moziba koncertekre és színházba járni,de dolgozni nem.

Idézetet írta: csabax Dátum március 16, 2021, 19:48:57
Március első napjaiban írtam, hogy az egyik nagybátyámat, aki éppen koronavírusos, kórházba szállította mentő. Akkoriban rajta kívül még "csak" két nagynénim volt koronavírusos.
Azóta annyit változott a helyzet, hogy még 1-1 nagynénim és nagybácsim lettek koronavírus miatt betegek. Pluszban pedig még további 2 lányunokatestvérem és családjuk (férj, gyermek) lettek koronavírusosak.
Időközben a koronavírust kapott egyik nagynénim meghalt.

Részvétem.

Leirod mennyien kaptak el a környezetedben. Tökéletesen látszik mennyire terjed és hogyan okoz halált. Vagy ahogy curpy is írja posztcovid szövődményeket.
Ebből is látszik hogy igen is indokolt a lezaras. Mi lenne itt ha mindenki szabadon jarna kelne, minden nyitva lenne, lehetne menni bulikazni meg mondjuk 5000en szurkolni egy VP meccsre.

Félreértés ne essék én is rühellem már ezt az egész korlátozást, de látni kell hogy szükség van rá. Nyilvan nem működik tökéletesen, vannak/voltak röhejes kivetelek(kaszino) de egyszerűen kell. Másrészt egész Európában hasonló szabályok vannak, szóval nem arról van szó hogy a kormány és Orbán szembemegy mindennel és indokolatlanul bezaratja az iskolákat és az üzleteket.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum március 17, 2021, 11:48:59
Részvétem.

Leirod mennyien kaptak el a környezetedben. Tökéletesen látszik mennyire terjed és hogyan okoz halált. Vagy ahogy curpy is írja posztcovid szövődményeket.
Ebből is látszik hogy igen is indokolt a lezaras. Mi lenne itt ha mindenki szabadon jarna kelne, minden nyitva lenne, lehetne menni bulikazni meg mondjuk 5000en szurkolni egy VP meccsre.

Félreértés ne essék én is rühellem már ezt az egész korlátozást, de látni kell hogy szükség van rá. Nyilvan nem működik tökéletesen, vannak/voltak röhejes kivetelek(kaszino) de egyszerűen kell. Másrészt egész Európában hasonló szabályok vannak, szóval nem arról van szó hogy a kormány és Orbán szembemegy mindennel és indokolatlanul bezaratja az iskolákat és az üzleteket.
Ez egy nagyon nehéz kérdés. Én utálom a Dagit, mint a szart, de ebben a helyzetben nincs jó dontes. Jo lenne a zaras ( még akár agresszívebben is), csak akkor kéne adni 60-70% fizu pótlást azoknak, akik elvesztették az állásukat ( és nem elbugázni kellett volna).
Aztán ugye ha továbbgondolod, mennyivel jobb egy full tele lévő Lidl, mint egy Media Markt, semmivel.
Ugyanezt írhatnám a Praktikerre is, de éppen tegnap baszódott el a wc deszka, milyen jó volt, hogy nyitva volt, de vírusügyben nehéz megmagyarázni.
Amíg az 1-es villamos fullra tele van, teljesen mindegy, hogy mit zársz le.

Aztán a Dagi: pár hete kellett volna zárni, de ezek a bu@ik inkább a nyitásról nyomtak egy Konzultációt 6 milliardert.

Tehát összessegeben en is zaras parti lennek, de ugy, hogy legyen fizu kompenzacio mindenkinek es ugy, hogy a gazdasagvedelmi alap 75%-at ne stadionokra meg vadászkiállításra meg lopásra forditsak.

Látszik, hogy egymástól próbálják lopni az ötleteket, de végre már valaki értelmessel is előállhatna, nem a hülyeséget kéne másolni egymásról. Briteknél kipróbálták az egyik itthoni tervezetet (gócpontok/régiók/megyék szerinti zárást), aminek az lett az eredménye, hogy az emberek tömegesen utaztak le vidékre, ahol szintén elterjedt a vírus pont emiatt, pár héttel később berobbant az egész országban a járvány. Logikus lépés, ha máshol lehet utazni, közlekedni, nem vagy bezárva, akkor értelemszerű, hogy inkább oda fogsz menni, ez a létező legrosszabb zárási eljárás. A másik, hogy amikor már berobbant a járvány, elkezdesz pánikolni, zárod le összevissza az országot, de ez maradhat nyitva, meg az is, nem lehet tudni mennyi időre. Természetesen, hogy mindenki bepánikol, ezért volt a két héttel ezelőtti "zárás" előtt a legnagyobb forgalom országszerte, ezért robbant be a járvány.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210316/szethordtuk-a-virust-a-lezarasok-elotti-hetvegen-bemutatjuk-mi-tortent-a-veszelyzonaban-levo-megyeinkben-474238

A kapkodás csak hülyeséget szül, le kellett volna róla szokniuk, de rohadt nehéz. Egy év alatt nem sikerült egy protokollt megalkotni, amivel a szennyvízből kinyerhető adatokból meg lehetne mondani, mikor kell egy hétre szigorítani - ezzel megelőzni a járvány berobbanását -, ezt megfelelően közölni az állampolgárokkal, majd utána minden visszaállhatna a régi kerékvágásba. Nem bonyolult, de inkább kapkodjunk, úgy izgalmasabb minden.

Olyan ez az egész ország lassan, mint egy Jackass show, amikor azt gondolod, nem, ennél nagyobb hülyeséget már nem lehet csinálni, és de, sikerülhet, együtt közösen. Igaza volt annak az orvosnak, aki azt mondta, azért nem omlott még össze az ország, mert mi egyszerű emberek életben tartjuk, tesszük a dolgunkat.

#624 március 17, 2021, 18:34:26, robmiller
Itt jön ki az, amiről ez az ország az utóbbi időben, pártállástól függetlenül mindig is híres volt. Rengeteg felelős pozícióban dilettáns emberek ülnek. Itt nem a szaktudás, a megfelelő képzettség számít, hanem a kapcsolatrendszer. Hogy kinek a kije vagy. Szerintetek egy normális országban Müller Cecília-félék lennének az országos tiszti főorvosok, vagy Kásler-féle egy EMMI miniszter? Ugyan már. Aktuális pártkatonák, akik azt mondják, amit írnak nekik, semmi több. Bábok. (Mellékesen nemrég hallottam, hogy Cilike nem is olyan rég valahol az Alföldön, talán Baján volt iskolai védőnő vagy micsoda...nem lenézni akarom ezt, mert szép szakma, de valahogy egy ilyen felelős pozícióba inkább mondjuk egy Semmelweis-egyetem rektorát, vagy valami neves kórház-igazgatót tudnék elképzelni, nem pedig egy vidéki iskolaorvost. Aztán lehet, hogy ez városi legenda, nem jártam utána. Mindenesetre Cilike néhány korábbi megnyilvánulása, és maga jelenség is ad számomra némi realitást ennek a pletykának...)
Ne várjuk el, hogy ezek képesek lesznek önálló, átgondolt, ésszerű döntést hozni. Ahogy Pozzato is mondta, az elmúlt egy évben képtelenek voltak egy protokollt előállítani bizonyos esetekre, tendenciákra tekintettel. Helyette össze-vissza másolták, hogy más kormányzatok - főként az osztrákok - mikor mit lépnek.

Fejétől bűzlik a hal mindig, és ide még ráadásnak jön, hogy sajnos a magyar nép többsége birkanyáj, mert a rossz kormányzati lépések mellé még tetézik a bajt ezzel a tömeges pánikolással. Ez elmúlt egy év tapasztalata alapján a világ - de ez az ország főképp - nagyon nehezen fog átvergődni ezen a szaron.

Egyébiránt kis történelmi párhuzamként az összes "világjárvány" több éven keresztül tartott, melyek hullámokban törtek pl. Európába. Mind a pestis, mind a kolera, vagy épp legutóbb a spanyol nátha is. Persze érvként fel lehet hozni, hogy de hát ott az egészségügy, higiénia nem volt a mai szinten. Ez igaz, viszont ma a vírusok táptalaja a globalizáció. Lehet jobb az orvostudomány és a higiénia (már ahol), viszont sokkal-sokkal több az ember (táptalaj), ráadásul pillanatok alatt eljuthatsz bárhova a világon széthordva a cuccot. S láthatjuk, hogy a vírusok ezáltal gyorsabban is mutálódnak. Ezáltal ugyanott vagyunk, ahol a part szakad. Nem tudjuk gyorsan legyűrni. 2021 még bőven erről fog szólni szerintem. Remélem jövőre ilyenkor már picit jobb lesz a helyzet. De ne legyen igazam, és már idén irtsuk ki ezt a fost.

rob: keress ra a youtube-on, Partizan kigyujtotte Nyunyokat, nagyon durva, csak olyan helyen dolgozott, ahova nem volt eleg az akkori vegzettsege

Kaslerrol szinten

Lehet utálni a ratyi gyereket (Partizan, Gulyás Márton), de ezek a videok komoly melók, sok munka van bennük.

A Cili es Kásler tok erdekes, Kásler a legnagyobb vicc

Idézetet írta: zbking Dátum március 17, 2021, 18:47:50
rob: keress ra a youtube-on, Partizan kigyujtotte Nyunyokat, nagyon durva, csak olyan helyen dolgozott, ahova nem volt eleg az akkori vegzettsege

Kaslerrol szinten

Lehet utálni a ratyi gyereket (Partizan, Gulyás Márton), de ezek a videok komoly melók, sok munka van bennük.

A Cili es Kásler tok erdekes, Kásler a legnagyobb vicc

Én Káslerrel személyesen találkoztam még 2014-ben a váci múzeumban egy kisebb 4-5 fős megbeszélésen. Jött, mert a régészekkel volt konzultációja. Ugyebár azóta rá van pörögve az Árpád-házi és egyéb magyar királysírokra embertani szempontból. És ugyebár a Képes Krónika szerint Vác királyi temetkezőhely, mégpedig I. Gézáé, aki 1074-1077 között uralkodott (Szent László bratyójáról beszélünk), s elvileg az általa alapított váci Szűz Mária székesegyházban helyezték örök nyugalomra, melynek lelőhelyén akkoriban folytattunk ásatásokat. Na nekem már ott furcsa volt, pedig akkor még messze nem volt miniszter. Döbbentem is anno, amikor kinevezték.

Off/ Az Eperjes interjú se semmi, az a pali teljesen kész van (meg is nézem majd ellenpontként a Játszd újra Tutti-t)

Off/
1. Várkonyi Andrea céget alapít
2. Várkonyi Andrea cége 2 milliardos megbízást kap
3. Várkonyi Andreát lefényképezték Lölővel az Andrássy-n
4. Várkonyi Andrea 20 millás órában és 50 millás ékszerben volt a Mokkában
5. Várkonyi Andrea es Lölő tegnap érkezett haza Dubaiból

Egy szép, okos nő ide alacsonyodik a pénz miatt, nem viccelek, de nálam ez kb. az a kategória, mintha   
30 éves koromban mondta volna valaki, hogy nyaljam ki nagyanyámat, ad 10 millát.


Off/Mostani agyammal, mai 70 milláért egy picit remeg a léc😎😜🤓😝😍

Idézetet írta: zbking Dátum március 17, 2021, 19:09:36
Off/

Egy szép, okos nő ide alacsonyodik a pénz miatt
Az okost hagyjuk. Szegedi, apa, anya jó nevű orvos, a lányka is elvégezte valahogy, de már akkor elég kattant volt. Azóta sem változott. Az a gyűrű pont azért volt rajta, hogy észrevegyék. Ha okos lenne, szépen csendben lenne.