A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Konkrétan az elmúlt heti adatok alapján világelsők vagyunk a halálozásban (1 millió főre lebontva), illetve a teljes járványt tekintve, második helyen állunk, ha nem vesszük a miniállamokat. Miénk a legrosszabb járványkezelés világszerte.

Azt azért tegyük hozzá hogy a rossz általános állapot és a rengeteg elhízott ember(amiben a világon azt hiszem 4.ek vagyunk) nagyban hozzájárulás hogy ennyi a halott. Tény, hogy a túlsúly a legnagyobb rizikofaktor a koronanal.

Az 5 szobatarsam közül kettő súlyosan elhizott volt, ha minden igaz az egyik meg is halt. Szerencsétlen oldalt fekve is alig tudott lenni a tulsulytol, kénytelen volt háton feküdni, ami köztudott hogy ellenjavalt.

4-en volt az első oltásom

Ma jött védettségi igazolvány.

Átvariálták

Rajta van a név, a személyi igazolványom száma és az, hogy az oltás ideje: 2021.04.04.

Érvényességi idő már nincs és ugye a vakcina típus eddig se volt, most sincs.

Igen a túlsúlyról keveset beszélnek. Az én versenysúlyom is ilyen 83-84 körül lenne, most olyan 96-97 lehetek és szerintem ezért is viselem rosszul a poszt tüneteket. Tény, hogy fogyok is folyamat (elkezdtük csinálni a házunkat, és ennyit 4-6 óra/nap lábon fizikai melóban én nem szoktam csinálni...), meg rohadtul el is fáradok estére...Más soványabb Covidon átesett ismerőseim sokkal könnyedebben beszélnek az egész lefolyásáról.

Tudom, hogy nem vicces, de mégis valamelyik zombis film jut eszembe, talán a Zombieland? abban van az a szar, hogy előszőr a kövéreket kapták el....

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 15, 2021, 11:18:37
Azt azért tegyük hozzá hogy a rossz általános állapot és a rengeteg elhízott ember(amiben a világon azt hiszem 4.ek vagyunk) nagyban hozzájárulás hogy ennyi a halott. Tény, hogy a túlsúly a legnagyobb rizikofaktor a koronanal.

Az 5 szobatarsam közül kettő súlyosan elhizott volt, ha minden igaz az egyik meg is halt. Szerencsétlen oldalt fekve is alig tudott lenni a tulsulytol, kénytelen volt háton feküdni, ami köztudott hogy ellenjavalt.
Érdekes ez az összevetés, ugyanis ezen az elhízásos listán előttünk van Új-Zéland (3. helyen), ahol a világon az egyik legjobban kezelték a vírust, népességarányosan a legkevesebb halott volt (5 fő / 1 millió, míg nálunk 2500 / 1 millió). Ott érthetően kommunikáltak, nem összevissza nyitottak, hiába a sok elhízott, nem haltak bele az emberek. Lehet azt kommunikálni, hogy az elhízás miatt is ilyen rossz nálunk a helyzet (és az emberek egészségügyi állapota miatt), de ez szimplán csak nem igaz.

Idézetet írta: zbking Dátum április 15, 2021, 11:24:18
4-en volt az első oltásom

Ma jött védettségi igazolvány.

Átvariálták

Rajta van a név, a személyi igazolványom száma és az, hogy az oltás ideje: 2021.04.04.

Érvényességi idő már nincs és ugye a vakcina típus eddig se volt, most sincs.

Tegnap kaptam meg én is a kártyát!
Papáim április 01-én helyeztek vissza az életbe, akkortól érvényes fél évig 2021. 10.01-ig!
akkor most keressek egy menfőcsanak-tiszalök alsó meccset, s menjek ki???

A röhej, hogy kérnék már oltást, regisztrálnék, de mikor kaphatom meg? Arról nincs infó, pedig szerintem fél éven belül simán elkaphatom mégegyszer szerintem, legalábbis volt rá példa ismeretségi körömben: szeptemberben először, februárban másodszor...

Idézetet írta: Sound Dátum április 15, 2021, 11:40:45
Tegnap kaptam meg én is a kártyát!
Papáim április 01-én helyeztek vissza az életbe, akkortól érvényes fél évig 2021. 10.01-ig!
akkor most keressek egy menfőcsanak-tiszalök alsó meccset, s menjek ki???

A röhej, hogy kérnék már oltást, regisztrálnék, de mikor kaphatom meg? Arról nincs infó, pedig szerintem fél éven belül simán elkaphatom mégegyszer szerintem, legalábbis volt rá példa ismeretségi körömben: szeptemberben először, februárban másodszor...
Neked van érvényességi idő? Vagy az a QR kódban van?
Az enyémen nincs semmi.


#877 április 15, 2021, 12:34:02, csabax
A "ha a hülyeség fájna" rovatból:

"A védettségi igazolvány érvényesnek természetesen most is érvényes, csak egyelőre nem társulnak hozzá olyan jogosítványok, amitől magának az érvényességnek lenne komoly értéke."
(Gulyás Gergely, 2021. április 15.)


;D ;D ;D ;D ;D

Új Zeland egy sziget. Már csak ezért sem ildomos párhuzamot vonni velünk.

A másik dolog, hogy lehet hogy több ott az elhízott mint nálunk nepesseg arányosan, de ha el sem kapja a virust akkor rizikot sem jelent.

Az tény, hogy az elhízottak sokkal nagyobb veszelyben vannak a vírussal szemben, eleve másképp működik egy túlsúlyos immunrendszere, raadasul az is tény hogy a covid a zsirszovetben jól meg tud bújni az amúgy is lomhabb fehérvérsejtek elől.

Ezeket nem en talaltam ki, mielőtt valaki betamad.

Igen!

A fő oldalon van:
Vezeték név
Keresztnév
Útlevél szám : ez üres!!! Igaz nincs is útlevelem...
Személyi igazolvány száma
Az igazolvány érvényességi ideje:
2021.10.21

Idézetet írta: zbking Dátum április 15, 2021, 11:47:30
Neked van érvényességi idő? Vagy az a QR kódban van?
Az enyémen nincs semmi.

Érvényességi idő covidból felgyógyultaknak van, akit oltottak annak nincs érvényességi idő.

Az Új-Zéland példát azért hoztam fel, mert jelen helyzetben irreleváns, hogy az adott ország sziget-e vagy sem. Miért? Mert a pandémia alatt bármelyik országot le lehet teljesen zárni, így kvázi ,,szigetként" is funkcionálhat, hiába vannak szárazfölddel övezet határai. Vonatkoztassunk el tehát attól, hogy sziget. A dolog lényege ugyanis nem ez, hanem a kommunikáció.

Amikor kritikus a helyzet (háború, járvány stb.), akkor a világos és érthető tájékoztatás a legfontosabb, különben az ország emberei nem lesznek tisztában a rájuk leselkedő veszéllyel. Kommunikáció szempontjából ebben az esetben több különbözőt is megkülönböztethetünk, amiket lehet egymással párhuzamosan is használni: agresszív, bagatellizáló, drámai, nyugodt, higgadt, pánik. Az adott vezetésen múlik, melyiket használja. Amikor elkezdődött a járvány, akkor a magyar kormány drámai, pánik és agresszív tájékoztatással operált, lezárások, katonaság, összességében fegyelem volt. Ez ahhoz vezetett, hogy kevés halott volt, közel sem volt annyi fertőzött, mint a többi országban a nyilvánosságra hozott adatok alapján. A hátulütő ebben az esetben, hogy mivel kicsi a mozgástere az embereknek, otthon vannak, nem pörög a gazdaság.

A magyar gazdaság ezt nem engedheti meg magának, mivel nagyrészt turizmusra épül, ezért nyáron berobbant a buli, külföldi nyaralás, balatoni pihenés. Eredmény: nyár végére, ősz elejére berobbant a járvány. Az embereket nem figyelemeztették, az volt a kormányzati kommunikáció, hogy nyaralni mindenkinek kell egyszer egy évben (látni kell a tengert). A kórházak elkezdtek telítődni, kezdetben bagatellizáló és hárító kommunikáció volt, jött a pánik, majd a lezárás. Innentől a kapkodás vette át a szerepet a magyar vezetésben. A tájékoztatás ad hoc jelleggel történt, jósolgatások mentek, nem volt konzekvens járványkezelés. Azt mondták, hogy van egy tervezet, mire hónapokkal később kiderült, semmi ilyesmi nem készült.

Ez a kapkodás, bagatellizáló viselkedés folytatódott egészen mostanáig, ennek köszönhető majdnem 25 ezer halott, nem annak, hogy ki kövér és ki nem. Tény és való, hogy a túlsúlyos emberek veszélyeztetettek, de megfelelően tájékoztatással meg lehet őket óvni (vagy legalábbis nagyobb százalékukat).

A túlsúlyos ember nem csak azért hal meg a koronavírusban, mert túlsúlyos, hanem mert azt hallja és látja, hogy van vakcina, mindjárt nyitás, lehet majd meccsre menni, így nagyobb eséllyel fertőződik meg, nem érzi a veszélyt, nem figyel oda (otthon ülő, túlsúlyos embert, akit mondjuk a családja is segít, nem valószínű, hogy megfertőz a vírus). Egyetlen szóval sem mondták a közmédiában, hogy Magyarországon hunyt el az elmúlt hetekben a világviszonylatban a legtöbb ember 1 millió főre vetítve, ahogyan arról is hallgatnak, milyen hatása van a túlsúlyos emberekre a vírus.

Ahogyan arról sincs hír, mi folyik a kórházakban, orvosok nem nyilatkozhatnak, aki megteszi, azt betámadja a kormányzati média. Aki fel mer szólalni, az állam vagy vakcina ellenes, vagy Soros, vagy Gyurcsány. Ez nem játék, ezt kéne felfogni végre a vezetőknek. Ha megfigyeltétek, Orbán Viktor minden egyes fellelőséget próbál áthárítani:
-   ha most baj lesz, akkor az már egyből azok fellelősége, akik a nemzeti konzultációt kitöltötték, hiszen ők akarnak nyitni
-   ha baj van az iskolákban, akkor a különböző tanári balliberális szervezetek hibája
-   ha baj van a kórházban, akkor hazudnak az orvosi szervezetek
Mindenki hazudik, mindenki rossz, csak a vezetés csinálja jól a dolgát. Ennek az egész járványnak nem kéne a politikáról szólnia, nem azt kéne hallgatnom, hogy míg az egyszerű embertől a 10 milliós támogatást is sajnálják az EU-s pénzekből, addig Orbán veje 5000 milliót kap, nem a válság alatt kéne meggazdagodni, emberektől elvenni a munkájukat, üzleteiket....

Én nagyon sajnálom azokat, akikkel elhitetik ezt az egészet, hogy azért ilyen rossz nálunk a helyzet, mert rossz az egészségügy, rossz az emberek általános állapota. Igen, ez már egy következmény, de az alapindok az, hogy megy a hazudozás és bagatellizálás, ami miatt nem érzik az emberek a valós fenyegetést (jól szemléltette ezt @TiB pár hozzászólással feljebb). Engem nem érdekel, ki van hatalmon, felőlem ugyanezt megcsinálhatná a DK, Momentum, MSZP és még lehetne sorolni, akkor is ugyanezt írnám. Itt emberek élete a tét, nem most kéne tovább gazdagodni, hanem, ha akkora hazafiak vagyunk, akkor összefogni, segíteni egymást, vigyázni egymásra, mert jelen helyzetben igaza van @Sound és @robmiller kollégáknak, csak magunkra számíthatunk, politikusaink mindenkit az út szélén hagynak.

Én csak arra kérek mindenkit, használjátok az agyatokat, logikusan gondolkozzatok, mint ahogyan Te magad leírtad a megoldást @MessiÁs , "ha el sem kapja a virust akkor rizikot sem jelent".
Teljesen igazad van, ezt úgy lehet elérni, ha megfelelő a kommunikáció, ahogyan Új-Zélandon, ahol a fenti panelekből kettőt használtak végig: nyugodt és higgadt tájékoztatás, de ami fontosabb, részletes, mindenre kiterjedő, komplett terv bemutatása.

És ami borzasztó az egészben, ki kell fejteni ilyen alapvető dolgokat, ennek egy normálisan működő társadalomban evidens dolgoknak kéne lenni. Ahol nem az az első szempont, hogy az orvosokkal a járványban titoktartási szerződést írassunk alá, hanem az, hogy segítsük a munkájukat. Nálunk mi történt? Az emberek fogtak össze, ők vittek kaját, adtak szállást azoknak az orvosoknak, akik hulla fáradtak volna. Miattunk működik ez az ország, nem Orbán Viktor, nem Gyurcsány Ferenc vagy Gulyás Gergely miatt. Akik ott gürcölnek 0-24-ben a kórházbakban, miattuk nem sokkal nagyobb a káosz, mert rengetegen erőn felül teljesítenek. Magam részéről én ebbe a topicba nem fogok többet írni, mert felesleges. Legalább nem lesz több okoskodás és hosszabb hozzászólás, aki akarja érti a dolgok közötti összefüggéseket, aki meg nem akarja, annak írhatok/írhatunk bármit.

A végére egy kis érdekesség:
Az elszomorító, hogy a világon 2. helyen állunk halálozásban a teljes járványt tekintve, de az is elszomorító, hogy a miniállamokat leszámítva, 14. helyen vagyunk az 1 millió főre jutó fertőzöttek számában (ezt sem propagálják). Ez pedig egy dolgot igazol: az állításomat, miszerint a rossz kommunikáció miatt, ott vagyunk a legtöbb fertőzöttel rendelkező országok sorában (és ehhez nem kell túlsúlyosnak lenni, mert ugyanúgy megtámad bárkit a vírus), amit csak tetéz még egy elképesztő adat: nagyon keveset tesztelünk (67. hely), valószínű, hogy komolyabb teszteléssel, ez még inkább eszkalálódna. Nálunk volt az utcában egy tesztelő pont, de hetekkel ezelőtt bezárták, mert annyi embert küldött ide a háziorvos...

Minden szavaddal egyetértek Pozzato!

Nem megyek bele politikába, sajnos én személy szerint ott tartok, hogy olyan szintű morális, erkölcsi társadalmi válságban van a 21. században az ország, hogy gyakorlatilag nem tudok mondani jelenleg olyan politikai irányzatot, melyre 2022-ben szívesen odatenném a magam "ikszét"....
Viszont ami most zajlik az körülbelül vérért kiált. Itt igazából már minden keresztül egyetlen cél az, hogy a hatalmat megtartsák, bármi áron! Ki kell mondani: MAFFIA kormányunk van! Aki nincs velük, az ellenük. Azt meghurcolják, ellehetetlenítik, kivégzik. Sajnos a rendszerváltás utáni első kétharmaddal rendelkező kormány kőkeményen kihasználta a kezébe adott hatalmat, jogokat. Ma már ott tartunk, hogy magas szinten megy a népbutítás a felvásárolt médián keresztül. Az oktatás csődöt vallott, ami végülis nekik nem rossz, hisz minél több birka kell nekik, akik 5 kilo krumpliért odateszik a voksukat. Az egészségügy megint csőd, ahogy Pozz írta...de hát ugyebár a sok nyugdíjas nem kell, mert csak felélik a pénzt...ha ledolgoztad a magad 30-40 évét, megfizetted az adót, lehetőleg dögölj meg minél hamarabb, hogy ne az államnak kelljen téged "eltartania"...

Elkanyarodtam a témától. Ez a koronavírus-válság tökéletesen illusztrálja, hogy ma Magyarország dilettáns rablók kezében van. És hangsúlyozom, nem látok olyan politikai erőt, akik ténylegesen a nemzetért, az országban élő magyarságért, egy jobb jövőért kollektíve tenni akarnának! De lehet nem is lehet már...

#883 április 15, 2021, 16:14:56, MessiÁs
Harmunk közül nekem van személyes tapasztalatom arrol hogy csőd az egészségügy vagy nem.

Nagyon messze van a csodtol. Kompetens orvosok és apolok mindegyike jól végzi a munkáját. Megmentenek akiket csak tudnak. És én most egy vidéki kisváros korhazarol beszélek.

Termeszetesen nem tökéletes a helyzet, lehetne több ápoló, tobb orvos, jobb kurelmenyek. De ettől még nagyon messze van az összeomlás amit annyira szerettek emlegetni. Azt hiszitek nálunk gazdagabb országokban jobb a helyzet? Maximum annyival vannak előrébb hogy az épület újabb, a WC tisztább. Semmivel sem kapnak jobb ellátást a nemetek vagy franciak mint mi.. Nem is azért halnak meg 1millio főre vetítve kevesebben ott mint itt mert jobbak az orvosok. Hanem egyszerűen jobb az általános állapota az idősebbeknek.


Nyugodjon bekeben Igaly Diána, de aki ismerte az pontosan tudta hogy nem egy nadszalvekony teremtés. Sajnos el is hunyt. A huszonéves világbajnok eroemelo aki szintén meghalt és mostanában szerepelt hírekben, csakugyan erősen túlsúlyos volt.

Rajtam is volt vagy 20kg felesleg a régi csucsformamhoz kepest, és 9napot töltöttem korhazban. Az orvos megmondta hogy ha nem a 30as éveim elején járnék, akkor sokkal rosszabb kimenetel is lehetett volna.. (és megpaskolta a hasam ahova előtte a nővér a verhigitot adta)


Felreertes ne essék, tisztelem a velemenyed Pozzato, te vagy közöttünk talán a legintelligensebb. De azt hiszem egy belgyógyász/kardiológus foorvos kicsit jobban tudja mi az ami igazán rizikofaktor és miért halnak meg annyian.