A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum április 20, 2021, 00:12:06
Ez aztán engem is gondolkodóba ejtett, hogy alapvetően a vírustól nem tartok, de simán benne van, hogy tünet nélkül elkapom, és tovább adom egy olyan embernek, aki aztán nagyon rosszul lesz, ne adj isten meg is hal. Egészen addig a pillanatig nem is igazán gondoltam bele, hogy fertőzhetek én is.

Ez az oltassal sem fog valtozni, ugyanugy megfertozodhetsz es tovabb is adhatod.

#931 április 20, 2021, 07:59:30, vmlinuz
Idézetet írta: peshark Dátum április 20, 2021, 07:19:01
Ez az oltassal sem fog valtozni, ugyanugy megfertozodhetsz es tovabb is adhatod.
Amerikai és európai tanulmányok, bár kis mintásak és csak Pfizer és Modernára vonatkoznak, cáfolják ezt.

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3790399
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00448-7/fulltext

Idézetet írta: vmlinuz Dátum április 20, 2021, 07:55:21
Amerikai és európai tanulmányok, bár kis mintásak és csak Pfizer és Modernára vonatkoznak, cáfolják ezt.

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3790399
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00448-7/fulltext

Igen, tenyleg igy gondoljak, a valosag viszont nem ezt mutatja..

Van eü-s pár, középkorúak, mindkettő rég megkapta a Phizert, mindkettő az eü-ben dolgozik, igaz, más-más helyen, és most mindkettő pozitív tesztet produkált. Hogy melyikük vitte haza, és ki kapta el kitől, részletkérdés.

Viszont mindketten jól vannak, igazából annyi bajuk sincs, mint egy hétköznapi megfázásnál, tehát az oltás azért attól tényleg véd, hogy nagyon roggyon legyünk, de elkaphatod, fertőzhetel. Szóval lehet itt szarakodni meg politizálni, szuratni kell, nincs mese.

Idézetet írta: peshark Dátum április 20, 2021, 08:11:42
Igen, tenyleg igy gondoljak, a valosag viszont nem ezt mutatja..
Mire alapozod azt, hogy oltott ember fertőz? A pozitiv PCR teszt nem jelenti automatikusan azt, hogy fertőz is az illető személy. Gyógyultak 14 nap után is produkálhatnak pozitiv tesztet, de nem fertőzőek.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum április 20, 2021, 11:22:50
Mire alapozod azt, hogy oltott ember fertőz? A pozitiv PCR teszt nem jelenti automatikusan azt, hogy fertőz is az illető személy. Gyógyultak 14 nap után is produkálhatnak pozitiv tesztet, de nem fertőzőek.
Simán fertőzhet, oltottként megfogsz egy vírusos tárgyat aztán megölelgeted rég nem látott haverod máris átadhattad a vírust.

Idézetet írta: sleve Dátum április 20, 2021, 12:20:12
Simán fertőzhet, oltottként megfogsz egy vírusos tárgyat aztán megölelgeted rég nem látott haverod máris átadhattad a vírust.
Persze, meg megtörténhet az is, hogy covid kórház emeleti ablakán kiköp a beteg és pont valakinek a szájában landol, aki mondjuk 20 méterrel alacsonyabban áll. Ilyen logikával a távolságtartás is hülyeség.

Mellékesen https://www.nature.com/articles/d41586-021-00251-4

Most hívta a nagyobbik fiamat a háziorvos, holnapra van 2 adag Pfizer biztosan, de 70%, hogy lesz harmadik is, igy a kisebbik fiam keszenletven lesz, a nejem es a nagyobbik fiam tuti kap.
A háziorvosi rendelőbe kell menniuk.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum április 20, 2021, 12:31:39
Persze, meg megtörténhet az is, hogy covid kórház emeleti ablakán kiköp a beteg és pont valakinek a szájában landol, aki mondjuk 20 méterrel alacsonyabban áll. Ilyen logikával a távolságtartás is hülyeség.

Mellékesen https://www.nature.com/articles/d41586-021-00251-4
Kicsit összezavartál, kinek a logikájával van baj? Én épp a távolságtartás mellett érvelek míg te az oltottakat a szabályok be nem tartására ösztönzöd azzal, hogy ők már 100% nem fertőzhetnek.

Novemberbe estem át ezen a valamin. Most csináltattunk hét ezerért ellenanyag tesztet az oltás/nem oltás miatt. 50-es érték felett vagy pozitív tehát védett elv. Nekem 830 lett. Így még halogatom az oltást.. Nem gondoltam volna, elég rég volt már november.

Magyar Hírlap ma:  (Nem is annyira burkolt buzdítás az oltásra a kormánylaptól)

Lapunk információi szerint a kormány 4 millió beoltottnál is tervez könnyítéseket, nem is akármilyen méretűeket. A négymilliós határnál várható a szállodák, fürdők, a mozik, színházak és más kulturális rendezvények újraindulása, melyeket majd 18 éves kor felett hatályos védettségi igazolvány birtokában lehet látogatni.

18 éves kor alatt nem lesz szükséges a kártya sehol, így a családok nem nagykorú gyermekeikkel közös programokon is részt vehetnek, amennyiben a szülők érvényes védettségi igazolvánnyal rendelkeznek.

A vendéglátósok számára is hatalmas bejelentés várható, információink szerint ugyanis négymillió beoltottnál a teraszok után már a belső terek is nyithatnak, melyekben ismét érvénybe lép a korábbi szabály, a személyzetnek kötelező lesz a maszk, a vendégeknek pedig a fogyasztás idején kívül szükséges hordaniuk azt.

A lapunkhoz eljutott hírek szerint az éttermek, vendéglátóipari egységek látogatásához a kormány nem teszi kötelezővé a védettségi igazolvány meglétét, azok szabadon felkereshetővé válnak a megfelelő óvintézkedések betartása mellett.


Ahogy várható majd: oltasz - mehetsz, nem oltasz - maradsz.

Az utolsó bekezdés alapján én nem ezt veszem ki a szövegkörnyezetből. Ha nem oltasz, akkor is mehetsz.

Idézetet írta: sleve Dátum április 20, 2021, 18:21:05
Kicsit összezavartál, kinek a logikájával van baj? Én épp a távolságtartás mellett érvelek míg te az oltottakat a szabályok be nem tartására ösztönzöd azzal, hogy ők már 100% nem fertőzhetnek.
Arra akartam kilyukadni, hogy semmi sem 100%. Minden esetben előfordulnak egyedi esetek, igy nyilván az oltottak is nagyon kis arányban fertőzhetnek, de ugyanakkor a távolságtartás és maszk sem véd 100%-ban. Sehol nem irtam, hogy az oltottak ne tartsák be a szabályokat. Csupán peshark hozzászólására reagáltam, miszerint "Ez az oltassal sem fog valtozni, ugyanugy megfertozodhetsz es tovabb is adhatod." -> Ennek nagyon kicsi az esélye szerintem, nyilván ha letelt a második adag oltás utáni 14 nap(a tanulmányok eddig csak mRNS alapú vakcinákra vonatkoznak, de elég nagy valószinűséggel a többiekre is érvényesek lesznek).

Ugyanúgy, felületről elég nehéz összeszedni a fertőzést. Megtörténhet, de a legtöbb esetben nem fog.

Idézetet írta: curpy82 Dátum április 20, 2021, 21:20:39
Az utolsó bekezdés alapján én nem ezt veszem ki a szövegkörnyezetből. Ha nem oltasz, akkor is mehetsz.
Étterembe és kocsmába igen, máshova kell az igazolvány.

Idézetet írta: peshark Dátum április 20, 2021, 07:19:01
Ez az oltassal sem fog valtozni, ugyanugy megfertozodhetsz es tovabb is adhatod.

Akkor sok értelme van az oltásnak doki ;) ;D