A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Van értelme, mivel ha beadatod, megúszod komolyabb következményekkel. Szóval nem kerülsz lélegeztetőre. Persze így sem biztos, meg úgy sem, de azért nem mindegy, hogy 1.83 vagy 1.01. Az, hogy továbbadod olyannak, aki meg nem szuratta magát? Hát baszki, hamarabb kellett volna gondolkodni. Aki szeret veszélyesen élni, meg aki kéri a pofont, aztán megkapja, az nem lepődjön meg.

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 21, 2021, 12:04:10
Van értelme, mivel ha beadatod, megúszod komolyabb következményekkel.

Inkább fogalmazzunk úgy: megúszhatod...

Mivel semmi sem biztos. De jó is lenne valami biztosat tudni.  :D

Idézetet írta: SPF Admin Dátum április 21, 2021, 12:10:41
Inkább fogalmazzunk úgy: megúszhatod...

Mivel semmi sem biztos. De jó is lenne valami biztosat tudni.  :D

Hát igen. Furcsa, hogy Magyarországon semmi sincs ingyen csak a vakcina, plusz a hozzá kapcsolható gagyi favipiravir. Én 20 ezret is fizetnék, ha tényleg jók lennének ezek a hirtelen kifejlesztett vakcinák. 31 milliót rendeltünk. Most vagy kurva sok 17.5 éves ember volt tavaly decemberben, vagy előre tudták, hogy kell majd 1,2,5 emlékeztető beadás. Lassan készülhetnek a januárban beoltottak az emlékeztetésre😉

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 21, 2021, 12:04:10
Van értelme, mivel ha beadatod, megúszod komolyabb következményekkel. Szóval nem kerülsz lélegeztetőre. Persze így sem biztos, meg úgy sem, de azért nem mindegy, hogy 1.83 vagy 1.01. Az, hogy továbbadod olyannak, aki meg nem szuratta magát? Hát baszki, hamarabb kellett volna gondolkodni. Aki szeret veszélyesen élni, meg aki kéri a pofont, aztán megkapja, az nem lepődjön meg.
Bocs, elírtam, azt akartam, komolyabb következmények nélkül. Persze nem garancia, de azért na...

Idézetet írta: zbking Dátum április 20, 2021, 13:58:22
Most hívta a nagyobbik fiamat a háziorvos, holnapra van 2 adag Pfizer biztosan, de 70%, hogy lesz harmadik is, igy a kisebbik fiam keszenletven lesz, a nejem es a nagyobbik fiam tuti kap.
A háziorvosi rendelőbe kell menniuk.
Nem jutott nekik, hazakuldtek oket :-(
Talan jovo het. Faszom.

Idézetet írta: zbking Dátum április 21, 2021, 18:26:37
Nem jutott nekik, hazakuldtek oket :-(
Talan jovo het. Faszom.
Azt hitte a doktornő, hogy ő is ki tudja szedni az 5 adagos ampullából a 7 adagot. Hát nem tudta. Csak 5-öt. Azt olvastam, hogy valami spéci fecskendő kell hozzá.

Idézetet írta: zbking Dátum április 21, 2021, 18:48:08
Azt hitte a doktornő, hogy ő is ki tudja szedni az 5 adagos ampullából a 7 adagot. Hát nem tudta. Csak 5-öt. Azt olvastam, hogy valami spéci fecskendő kell hozzá.

Micsoda? nem adják be a teljes adagot, hanem 5 adagból 7-et csinálnak?

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum április 21, 2021, 19:08:44
Micsoda? nem adják be a teljes adagot, hanem 5 adagból 7-et csinálnak?
Pfizer 5-nek árulja, de spéci fecskendővel 6 vagy 7 is kijön, több van benne. Keress rá, volt sok cikk erről.

Az Astrából meg 10-11 adag jön ki. ;)

Nem gondoltam volna, hogy ilyet irok, de most mar jobbnak tartom az oltast. Egeszseges vagyok, soha semmi panasszal, ez most is igy van, remelem az oltas utan is igy lesz. A regisztraciomat elsosorban az EB motivalta, de most mar egyre tobb korombeli esett at, s latom, hogy milyen allapotban vannak, jelentoset fogytak (s itt nem kover ismerosokrol van szo), legyengult allapotban vannak, szinte rajuk sem ismerek. Lehet, hogy ez a kezdeti idoszak a "gyogyulas" utan, s idovel helyrejonnek, am latni, hogy 200-300 meter seta utan mar oxigenmaszkot is elfogadnanak az eleg aggaszto.

Ezer meg egy cikket futottam at az utobbi idoben, egyre tobbszor olvasom, hogy ket kor nem eleg mar az oltasbol. Van friss tapasztalat arrol, hogy emeltek barmelyiknel a limitet mondjuk haromra?

#955 április 21, 2021, 22:51:06, csabax
Idézetet írta: RedMunchen Dátum április 21, 2021, 21:39:03
Nem gondoltam volna, hogy ilyet irok, de most mar jobbnak tartom az oltast. Egeszseges vagyok, soha semmi panasszal, ez most is igy van, remelem az oltas utan is igy lesz. A regisztraciomat elsosorban az EB motivalta, de most mar egyre tobb korombeli esett at, s latom, hogy milyen allapotban vannak, jelentoset fogytak (s itt nem kover ismerosokrol van szo), legyengult allapotban vannak, szinte rajuk sem ismerek. Lehet, hogy ez a kezdeti idoszak a "gyogyulas" utan, s idovel helyrejonnek, am latni, hogy 200-300 meter seta utan mar oxigenmaszkot is elfogadnanak az eleg aggaszto.

Ezer meg egy cikket futottam at az utobbi idoben, egyre tobbszor olvasom, hogy ket kor nem eleg mar az oltasbol. Van friss tapasztalat arrol, hogy emeltek barmelyiknel a limitet mondjuk haromra?
Úgy tudom, hogy a kínai Sinopharm-vakcinánál nem ártana a harmadik kör oltás.
Ám erről a harmadik kör oltásról a vezető politikusok többsége valamiért azt gondolja, hogy a népszerűség bukását "hozhatja", ezért eddig csak a demokráciát semmibe vevő Egyesült Arab Emírségek vállalta ezt be hivatalosan is.

Nem árt tudni, hogy az Egyesült Arab Emírségek állampolgárai amolyan "kísérleti nyulak" a kínaiak Sinopharm-vakcinája számára.
Ez a Sinopharm-vakcina az a kínai Sinopharm, amit Magyarországon is használnak.
Magyarország kormánya egyelőre még nem "vállalta be", hogy a kínai vakcinából harmadik dózis fog kelleni.

https://24.hu/kulfold/2021/03/13/sinopharm-harmadik-oltas-kinai-vakcina-egyesult-arab-emirsegek/

Idézetet írta: zbking Dátum április 21, 2021, 19:21:26
Pfizer 5-nek árulja, de spéci fecskendővel 6 vagy 7 is kijön, több van benne. Keress rá, volt sok cikk erről.

Pfizerbol 6 oltast kell beadni egy ampullabol, egyébként a 7 is siman benne van, de a 6 az eloiras.

Idézetet írta: curpy82 Dátum április 21, 2021, 20:52:10
Az Astrából meg 10-11 adag jön ki. ;)

Az Astra alapbol 10-re van tervezve, de tenyleg van benne egy plusz adag miutan felszivtad a 10-et.

Bazzeg, most hivtak a fiamat a rendelobol, hogy ebbol a mai ampullabol sikerult 6-ot kivenni, siessen, beadjak neki.

Mara is 7 embert hivtak, de tegnap 2-t lemondtak, mikor lattak, hogy csak 5 adag a tuti.

Idézetet írta: zbking Dátum április 22, 2021, 11:34:35
Bazzeg, most hivtak a fiamat a rendelobol, hogy ebbol a mai ampullabol sikerult 6-ot kivenni, siessen, beadjak neki.

Mara is 7 embert hivtak, de tegnap 2-t lemondtak, mikor lattak, hogy csak 5 adag a tuti.

Nem okoskodas, meg nem ellened felre ne ertsd de nem tudom ezeket megérteni... Ha a protokoll szerint higitod, akkor 2,25 ml oltoanyag lesz az ampullaban, egy adag pedig 0,3 ml. A matekot mindenki el tudja vegezni. Hogy ebbol hogy lehet csak 5 adagot kinyerni, na az a kerdes..

Idézetet írta: peshark Dátum április 22, 2021, 12:28:19
Nem okoskodas, meg nem ellened felre ne ertsd de nem tudom ezeket megérteni... Ha a protokoll szerint higitod, akkor 2,25 ml oltoanyag lesz az ampullaban, egy adag pedig 0,3 ml. A matekot mindenki el tudja vegezni. Hogy ebbol hogy lehet csak 5 adagot kinyerni, na az a kerdes..
Értem, én laikus vagyok, azt irtam, akit mondtak. A fecskendorol magyaraztak, hogy nincs jo fecskendo, es marad benne, ehhez aztan plane nem ertek.
De furcsa.