A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: zbking Dátum április 22, 2021, 12:34:15
Értem, én laikus vagyok, azt irtam, akit mondtak. A fecskendorol magyaraztak, hogy nincs jo fecskendo, es marad benne, ehhez aztan plane nem ertek.
De furcsa.

Persze tudom, en meg azert mondom, mert tudom mirol beszelek. :) A pfizeres fecskendok raadasul olyanok, hogy kulonleges kialakitasuak es igy precizen ki tudod merni a 0,3at es abszolut maradek nelkul be tudod adni. Szoval valamit nem jol ertelmeznek ott...

@zbking  @curpy82 
Köszönöm a válaszokat, erről az adagolásról eddig teljesen lemaradtam.

@peshark
A pfizer ad hozzá saját fecskendőt?
Ha csak 5 darabot ad egy adaghoz, és 7-et lehet kivenni, akkor mindig kettővel kevesebb pfizeres fecskendő van, és tényleg elfogyhat.
Vagy bármelyik fecskendővel lehet ezt csinálni?

(én is laikus vagyok)

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum április 22, 2021, 12:52:06
@zbking  @curpy82 
Köszönöm a válaszokat, erről az adagolásról eddig teljesen lemaradtam.

@peshark
A pfizer ad hozzá saját fecskendőt?
Ha csak 5 darabot ad egy adaghoz, és 7-et lehet kivenni, akkor mindig kettővel kevesebb pfizeres fecskendő van, és tényleg elfogyhat.
Vagy bármelyik fecskendővel lehet ezt csinálni?

(én is laikus vagyok)

A pfizerhez adnak ampullankent 6db specko tut, de egyebkent barmivel fel tudod szivni es be is tudod adni. A pfizeres finomabb beosztasu, de ha odafigyelsz egy sima fecsivel is fel tudod szivni azt is minden gond nelkul.

Na, most meg a nejemnek és a kisebbik fiamnak jött ismét email, hogy van kínai, lehet menni.

Kell a fasznak kínai. Majd a KolostorMalacnak beadják.

#964 április 23, 2021, 09:25:54, zbking
Azért ez a jövő heti nyitás szerintem kemény. Az első oltás után 2 héttel küldték ki a védettségi igazolványt, elég meredek beülni így egy moziba, pedig sokan lesznek ilyenek.
Haver is most kapta meg az igazolványt, 10 hét (!!!) múlva kapja az Astrából a második adagot, mert kitolták oda a második oltást a nemzetközi tendenciák alapján 12 hétre.
Nyilván segíthet valamit egy két hete beadott első oltás, de ez így azért sokakban hamis képet fog generálni.
A Moderna 2. oltást én 4 hétre fogom kapni (május 2-án), tegnap a fiamnak beadott Pfizer másodikja május 27-én lesz (5 hét).

Az is furcsa, hogy megtippelik, hogy hányan estek át a betegségen, és ezt hozzáadják az oltottak számához, nekem szinte minden ismerősöm beoltatta magát, akik átestek (2 hónapnál régebben) a betegségen.

Mondjuk jól írta Oak, aki nem oltatja be magát, az szopjon, de most még egy hónapig azoknak is nagyon figyelni kell(ene), akik nem rég kapták az elsőt.

Idézetet írta: zbking Dátum április 23, 2021, 09:12:29
Mondjuk jól írta Oak, aki nem oltatja be magát, az szopjon, de most még egy hónapig azoknak is nagyon figyelni kell(ene), akik nem rég kapták az elsőt.

Nem akarok én senkinek rosszat, ne szopjon senki! Én csak azt mondom, hogy kb. amit átlag ember megtehet magáért meg a társaiért, azt tegye meg. Az, hogy ott fenn miket csinálnak, arról nekünk max. véleményünk lehet, befolyásolni úgysem tudjuk egyén szinten.

Számomra a legfurcsább ebben az egész helyzetben, hogy milyen sok ember él lelkiismeret nélkül. Bevallom, picit sokszor irigylem ezeket az 'egyszerű' 'embereket'.

En mint gyogyult covidos kapok kartyat? Mert ugye oltatni egy ideig nem tudok, viszont vedett vagyok egy ideig.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 23, 2021, 11:54:32
En mint gyogyult covidos kapok kartyat? Mert ugye oltatni egy ideig nem tudok, viszont vedett vagyok egy ideig.
Elvileg kapnod kellett volna már, nem? Azt hiszem hat hónapig ad védettséget a kártya, de majd a többiek kijavítanak. Nekem egyik ismerős a betegség után rögtön kapta a kártyát, majd 1 hónappal később ment oltásra (azért is kapott egy újabbat  ;D).

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 23, 2021, 11:54:32
En mint gyogyult covidos kapok kartyat? Mert ugye oltatni egy ideig nem tudok, viszont vedett vagyok egy ideig.

Elvileg kapni fogsz. Kérdés, hogy mikor. A családom februárban és március elején voltak pozitívak+kórház. Eddig még nem kaptak. Vadon Jani egyszer mesélte a rádióban, hogy ő akkor kapta meg, amikor már csak 2 nap volt az érvényességéből. Itt is előnyt élveznek akik oltattak, mint ezentúl mindenben. Pedig az összes diszkriminálás egy hibás felvetésen alapul, mégpedig: aki nincs beoltva, az egy fertőző beteg. Buszon, vonaton, munkában ülhetnek együtt 8-12 órát beoltottak s nem beoltottak, csak fürdőben, színházban, focimeccsen(szabad levegőn) NEM.

Idézetet írta: zbking Dátum április 23, 2021, 09:12:29
aki nem oltatja be magát, az szopjon

Akiknek most rosszat kívánsz, azok egy jelentős hányada -  mégha csak járulékosan is, de - hozzájárult ahhoz, hogy nagyon sokan (szinte mindenki, köztük te is), előbb kapja meg az oltást. 100%-os regisztrációnál sem tartanánk nagyságrendekkel előrébb (valamennyivel azért bizonyosan, ahogy fogynak a jelentkezők). Igazából a sok hülyének köszönhetően kaphatod meg május elején a második oltásodat. Én örülnék.

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 23, 2021, 10:28:37
Számomra a legfurcsább ebben az egész helyzetben, hogy milyen sok ember él lelkiismeret nélkül. Bevallom, picit sokszor irigylem ezeket az 'egyszerű' 'embereket'.

Oak, biztosra veszem, amíg nem döntöttél úgy, hogy beoltatod magad, addig sem éltél lelkiismeret nélkül. Ha neked lelkiismerettel szükséged volt X időre, hogy meghozd ezt a döntést, akkor miért tartod kizártnak, hogy másnak X+Y időre legyen szüksége ugyanehhez anélkül, hogy lelkiismeretlennek titulálnád?


Ui: Jelen állás szerint úgy néz ki, hogy én is regisztrálom magam az oltásra azon önző érdektől vezérelve, hogy tudjak edzőterembe járni. Ha lelkiismeret nélkül képes vagyok "helyes" döntést hozni, még a végén arra is lesz némi esély, hogy lelkiismeretes emberek hozzanak "rossz" döntéseket.

Idézetet írta: Alk Dátum április 23, 2021, 12:36:50
Akiknek most rosszat kívánsz, azok egy jelentős hányada -  mégha csak járulékosan is, de - hozzájárult ahhoz, hogy nagyon sokan (szinte mindenki, köztük te is), előbb kapja meg az oltást. 100%-os regisztrációnál sem tartanánk nagyságrendekkel előrébb (valamennyivel azért bizonyosan, ahogy fogynak a jelentkezők). Igazából a sok hülyének köszönhetően kaphatod meg május elején a második oltásodat. Én örülnék.


Mondjuk ez igaz

Nem vagyok meggyőződve 100%-san, hogy a "lelkiismeretes" dolog direkt azokra vonatkozik akik nem oltatják be magukat.

Az oltás egy lehetőség. Élsz vele, vagy sem. Attól nem vagy se több, se kevesebb.

Idézetet írta: Alk Dátum április 23, 2021, 12:36:50

Ui: Jelen állás szerint úgy néz ki, hogy én is regisztrálom magam az oltásra azon önző érdektől vezérelve, hogy tudjak edzőterembe járni. Ha lelkiismeret nélkül képes vagyok "helyes" döntést hozni, még a végén arra is lesz némi esély, hogy lelkiismeretes emberek hozzanak "rossz" döntéseket.

Ehhez nem kell szuratni, ehhez elég igazolt sportolónak lenni. Itt kb. mindenki hirtelen igazolt sportoló lett valami 12.000 Ft-ba fájt nekik, több ismerősöm is járt az elmúlt hónapokban edzeni minden következmény nélkül. Ilyen kiskapu dolog, szóval szerintem csak emiatt ne szurasd magad. De ennek utána kell járni

Kártyailag, annyit tudok mondani, hogy mi (a csajom és én) április 1-én szabadultunk, s szerintem húsvét után egy héttel megkaptuk a kártyát, október 01-es védettségi igazolással. Szerintem lószart vagyunk védettek addig, de felmerül egy csomó megválaszolatlan kérdés.

A fő bajom ezzel, megint csak a kommunikáció (Pozzato nagy igazsága!), hogy azért én a fél éves határt erősnek érzem (egyértelműen az az üzenet, hogy addig nyerő vagy....). A másik, hogy konkrétan senki, értsd, írd és mond senki nem tájékoztatott arról:
- hogy regisztráljak-e oltásra?;
- ha most beoltanak, akkor az nekem jó, vagy szopóroller, vagy egyenesen tilos bármilyen oltást felvennem;
- ha most nem oltanak be, akkor mikor, és ahhoz mikor regisztráljak;
- ha átestem ezen a foson, akkor melyik oltóanyagot vegyem fel – mivel oltassak, mit fogadjak el, mit ne.

Ha gondolkodok (ezt próbálom egyre gyakrabban megtenni), akkor a következőkre jutok:
1. Minden ember más (ez most nem a filozófia, hanem a fizikai része), ezért a szervezete másként reagál a vírusra.
2. Ahhoz, hogy a fenti problémáimra (mi legyen az oltással, meddig vagyok védett, vannak-e valós/rejtett szövődményeim, s azokra hogy hatna egy oltóanyag...) épeszű, kielégítő választ kapjak, ki kellene vizsgáltatnom magam: minimum ekg, terheléses szív-érrendszeri vizsgálat, tüdőszűrés, szaturáció mérése.
3. A vizsgálatokat nem fogom megkapni a társadalom biztosítás keretein belül – nincs rá mód, nincs rám kapacítás (a kórházak a konkrét életmentést végzi,k szó sincs prevencióról – akkor gyere, ha haldokolsz...).
4. Magán úton kell kivizsgáltassam magam. Pécsett ez a DaVinci klinika 80.000-ért szerintem megcsinálnak, meg a csajomat is az 160.000.
5. Tök jó, ha megvannak az eredményeim, de mi a lófaszt fogok vele kezdeni: kinek mutatom meg, hogy eldöntse, mi legyen? Bocsánat, de szerintem egy háziorvos (aki olt), ebben ugyan képes döntést hozni (én is tudok dönteni bassza meg...), de mégis honnan a viharból tudná (nincs rá gyakorlati példa, nem alakult még ki a sorrendiség, módszertan) eldönteni teljes szakmaisággal mi, mikor a helyes ebben a helyzetben.

...és itt most megint ott vagyok, mint amikor elkaptuk, hogy csak magunkra számíthattunk. Le kell dobnom egy jó 10 kilót (menni fog, mert költözünk és meló folyamat van a házon, gyakorlatilag mindenhol izomlázam van...a prosztatámtól a kis lábujjkörmömig). Ha ledobtam, remélem javulni fog a vérnyomásom, és az immunrendszerem. Aztán dobja majd a következő lépés magát/vagy nem...

Összegezve azért hihetetlen, hogy itt van ez a ház felújítás. Mindenre van ember, sőt sok esetben tök jó szakember – végig vezetnek lépésről lépésre, s ugyan nyakig benne vagyunk, de látom, hogy mi, mennyiért, mikor fog történni. Tök bonyolult pedig, sokkal összetettebb, mint a ,,mifaszt csinálja Covid után?" kérdéskör.
Az egészségügyünk erre képtelen, mert a feladata a napi szintű életmentés.

#974 április 23, 2021, 13:26:03, Alk
Idézetet írta: oakland23 Dátum április 23, 2021, 12:54:42
Ehhez nem kell szuratni, ehhez elég igazolt sportolónak lenni. Itt kb. mindenki hirtelen igazolt sportoló lett valami 12.000 Ft-ba fájt nekik, több ismerősöm is járt az elmúlt hónapokban edzeni minden következmény nélkül. Ilyen kiskapu dolog, szóval szerintem csak emiatt ne szurasd magad. De ennek utána kell járni

Ez a lehetőség ki is ment a fejemből, ugyanis a bérletek befagyasztásra kerültek, és (talán) 2000 Ft-os napijegyekre álltak át, azt meg nem volt kedvem havi 16 alkalommal kifizetni. Most, hogy "visszaáll" a rend, megint opció lett, bár már pont kezdtem megbékélni a sorsommal. :redchug: Köszi!

update: Ezentúl már nekik is szükséges, nem? Úgy lenne logikus.