A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: LosGabos Dátum április 25, 2021, 21:07:10
Összefoglaló az oltásokról.

https://24.hu/kulfold/2021/04/25/koronavirus-covid-19-egymilliard-oltas-vakcina-vilagon/
Idézet az általad megosztott linken található cikkből: "Az AstraZeneca/Oxford által kifejlesztett vakcina a körülötte kialakult viták ellenére a világon a legszélesebb körben elterjedt, mivel az oltó országok és területek háromnegyedében (207-ből legalább 156-ban, azaz 75 százalékukban) alkalmazzák.
Ezzel megelőzi a Pfizer/BioNTech oltóanyagát (amelyet legalább 91 országban használnak, 44 százalék), valamint a Modernát (legalább 46 ország, 22 azázalék), a Sinopharmot (legalább 41 ország, 20 százalék), a Szputnik V-t (legalább 32 ország, 15 százalék) és a Sinovacot is (legalább 21 ország, 10 százalék)."


Ez teljesen természetes, ugyanis - tudomásom szerint - az Oxford-AstraZeneca vakcina kutatásfejlesztéséhez hatalmas pénzösszeggel járult hozzá az Európai Unió. Mindez egészen pontosan azt jelenti, hogy mivel az EU a tagországai által befizetett pénzből fizetett előleget az Oxford-AstraZeneca vakcinára, ezért mindenki, aki itt a www.sportfogadas.org fórumon adófizető és országa az Európai Unió tagja, mindenki fizetett Oxford-AstraZeneca vakcina létrejöttéért. Azaz itt a fórumon levők közül szinte mindenki fizetett az Oxford-AstraZeneca vakcina létrejöttéért.

Az Oxford-AstraZeneca vakcina nagyon alacsony ára mellett az volt az Eurőpai Unió másik nagyon fontos kikötése, hogy a licenc minden ország számára ingyenes legyen. Hiszen a cél éppen az volt, hogy a világ minél több országa számára ingyenesen hozzáférhető legyen és mindenegyik ország - persze, amelyik akarja és van rá lehetősége - gyártani tudja a saját állampolgárai számára. Ez egészen pontosan azt jelenti, hogy Magyarország ingyen gyárthatna, ha akarna, nagyon alacsony áron vakcinát a magyar emberek számára, ahelyett, hogy kínai Sinopharm vagy orosz Szputnyik V vakcinákat vásárolná sokszorosan drágábban.

Korábban megemlékeztem az Európai Unió által vásárolt vakcinák adagjainak árairól. Kimagaslóan a legolcsóbb az Oxford-AstraZeneca az 1,78 euró (kb. 647 HUF) adagonkénti árral. A kínai Sinopharm vakcina beszerzési ára körülbelül 18 500 HUF.

Érdemes összehasonlítani a két árat: 647 forint és bő 18 ezer forint.

Ha ez megtörtént, akkor érdemes lehet azon is elgondolkodni, hogy a 647 forintos áron vásárolt vakcinákért fizetett pénzösszegből nem nagyon lehet "lopni", viszont a bő 18 ezer forintos áron vásárolt vakcinákért fizetett pénzösszegből már igenis van mit "lopni".
A 647 HUF vs 18 500 HUF árakból el lehet gondolkozni azon is, hogy egyeseknek mekkora "buli" a vakcinák beszerzése.

Hiába, na, az a valóság, hogy több olyan ország is van ezen a világon, amelyik nem annyira nagyon gazdag, mint Magyarország.

Idézetet írta: csabax Dátum március 18, 2021, 16:53:13
Íme az Európai Unió által vásárolt vakcinák adagjainak árai:

Oxford-AstraZeneca 1,78 euró
Johnson & Johnson 8,50 dollár
Sanofi-GSK 7,56 euró
CureVac 10,00 euró
Pfizer-BioNTech 12,00 euró
Moderna 18,00 dollár

Ezeket az árakat látva, valamint tudva azt, hogy a gyógyszeripari cégeknél hatalmas a piaci verseny, mindenki saját maga döntse el, hogy miért éppen az Oxford-AstraZeneca vakcinát támadják és próbálják lejáratni.

Gondolkodtam, ennek a pár érthetetlen döntésnek csak az lehet az oka, hogy azt akarják, hogy szépen végigcsorogjon nyáron is a hullámocska, hogy meg lehessen hosszabbítani a vészhelyzetet.

Ne lehessen vonulni, tüntetni, népszavazni stb. a választások előtt.

Különben épeszű ember nem engedné 8 nappal az első oltás után emberek közé maszk nélkül az embereket.

HVG-n írta egy csávó, első oltás után 9 nappal megkapta a védettségi igazolványt, aznap jött meg a pozitív PCR tesztje is. Okos.

Színészek tiltakoznak, simán bemehet mindenki védettségi igazolvánnyal a színházba maszk nélkül, első oltás után pár nappal.
Izraelben is adtak védettségi igazolványt, a második oltás után 2 héttel...

Közben minden napra jut egy bugázós sztori (most éppen a Várban fogják lerabolni a lakásokat), az ember bele kifordul.

Megkaptam az elso adagot. Az orvos azt mondta, h a kovetkezo majd 28 nap mulva jon. Jol eltettek, de ez van.

19-én oltottak, ma már (8 nappal később) meg is jött a kártya :o

Idézetet írta: Latzka Dátum április 27, 2021, 16:32:51
19-én oltottak, ma már (8 nappal később) meg is jött a kártya :o

Mehetsz a foci Eb-re!  :beerchug:

Én három hét múlva megyek ellenanyag-tesztre. Nekem akkor derül ki, hogy lesz-e EB. A jegyeink maradtak, apám nem jönne 70 ezer ember közé, az öcsém 99%, hogy május 28-tól Ausztriában dolgozik. Az ő két jegyükre már van is vevő 20-20 ezerért(30 euros a jegy). Sokan bevállalnák, mert úgy gondolják, hogy csak a védettségi kártyát fogják majd nagyítóval nézni. Ők tudják.

Nem vagyok elragadtatva a ténytől, de ma beoltattam magam. Egyébként minden tisztelet az ott dolgozóknak jól megszervezett lebonyolításért és udvariasságért.

Idézetet írta: Alk Dátum április 28, 2021, 19:52:15
Nem vagyok elragadtatva a ténytől, de ma beoltattam magam. Egyébként minden tisztelet az ott dolgozóknak jól megszervezett lebonyolításért és udvariasságért.

Én azért örülök neked :) ebben a sok szarságban legalább közelebb vagyok/vagyunk, hogy konditerembe lehessen menni. Ez is valami.
(az igazolt sportolói kiskaput nem használtam ki, ugyanis itt azt csinálták ahová én járok, hogy a napi jegyet feltolták 1000 forintra....; vírus előtt a korlátlan havi bérlet volt 5000 ft. Szóval kapják be, annyiért nem mentem :P)

Május 10-re prognosztizálom, hogy összér a regisztráltak és az első körben beoltottak száma. Most még belevette a körbe a majd 200 ezer 16-18 éveseket, de a kör lassan bezárul. Soha nem lesz 80%-de, hogy egy klasszikussal éljek: kétharmad sem!

Idézetet írta: Latzka Dátum április 28, 2021, 20:03:59
Én azért örülök neked :) ebben a sok szarságban legalább közelebb vagyok/vagyunk, hogy konditerembe lehessen menni. Ez is valami.
(az igazolt sportolói kiskaput nem használtam ki, ugyanis itt azt csinálták ahová én járok, hogy a napi jegyet feltolták 1000 forintra....; vírus előtt a korlátlan havi bérlet volt 5000 ft. Szóval kapják be, annyiért nem mentem :P)

Itt a havi 11.500 Ft-ból lett napi 2000 Ft. Mondjuk részben meg tudom érteni, de annyiért nekem sem kellett.

Idézetet írta: curpy82 Dátum április 28, 2021, 20:05:32
Május 10-re prognosztizálom, hogy összér a regisztráltak és az első körben beoltottak száma. Most még belevette a körbe a majd 200 ezer 16-18 éveseket, de a kör lassan bezárul. Soha nem lesz 80%-de, hogy egy klasszikussal éljek: kétharmad sem!
A 16-18 évesek regisztrációját csak előzetesen engedi a rendszer, regisztrálhatnak, de nem érvényes egyelőre. Gondolom majd javítják.

Azért elég komoly dilemma az AstraZeneca-t választani. Kitolták 12 hétre a második oltást, három hónapig nem tuti nem kapod meg a másodikat. Hmmm. Biztos nem választanám, májusban jön 1,3 milla Pfizer, még azzal is hamarabb odaér az ember.

Bár nyilván valamennyi védettség van az első után is. Nehéz döntés. A nejem kivárásra játszik, meg a kisebbik fiam is, remélem nem basznak rá.

Én is kivárásra játszottam, de sajna a cégnél finoman jelezték, hogy mivel emberekkel dolgozunk, nem ártana beoltatni magunkat, mert hát ugye ki tudja, fő a biztonság, lehet addig nem is dolgozhatunk majd, stb...
Szóval belőtték tegnap az első kínait...  :D ;D

Én is rámentem a kínaira, még a végén nem jutok be a kedvenc Night Clubomba, lányok meg ott várnak.

Mellékhatás egyelőre semmi, a macskáimra se tekintek úgy, mint lehetséges alapanyagok szezámmagos csirkéhez.

Idézetet írta: tonijani Dátum április 29, 2021, 06:14:50
Én is kivárásra játszottam, de sajna a cégnél finoman jelezték, hogy mivel emberekkel dolgozunk, nem ártana beoltatni magunkat, mert hát ugye ki tudja, fő a biztonság, lehet addig nem is dolgozhatunk majd, stb...
Szóval belőtték tegnap az első kínait...  :D ;D

Most ez a periódus következik. Eddig ment az opcionális verzió, aki akart regisztrált stb.
Következik a "motiváló" mód, ahol kezdetben finoman jelzik, hogy "nah...", aztán padlógáz.

Jelenlegi helyzet szerint Budapesten magyar lakosként NEM mehetsz ki a meccsre, ha nincs oltási bizonyítványod. Külföldieknek elegendő a negatív teszt, magyaroknak az nem érvényes...érdekes, nem?