A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


EZ ÍGY SOKAT JAVULT:

Az AstraZeneca esetében módosították a második vakcina beadásának időpontját, aki szeretné, akár három héten belül is megkaphatja a második vakcinát.

Van pofájuk kiírni, hogy terheléses támadás érte a honlapot.

Gusztustalan férgek.

Nyíregyházán még van a black friday akciós pfizerből. Még mindig lehet menni sorban állni.

Újpesten 140 perc sorban állás után kaptam meg a Pfizert a Károlyi Kórházban!

Tiszta hülyék háza, ami itt folyik...mármint nem a fórumon, hanem az országban...totál megőrült mindenki. Vezetők, lakosság...mindenki.

Talán nem mindenki. Ez nézőpont kérdése. Az biztos, hogy egy darabig sok konfliktus lesz, puskaporos hangulattal :(

Kisvárosomban egy igényes burgeres kiírta face-re, hogy holnap bent is lehet enni, nem csak a teraszon. Erre valaki: akkor ő  többet ott nem eszik, mert ő nem kutya, hogy csak kint ehessen.. A tulaj korrekten válaszolt, hogy a 2 egységében 25 munkavállalóért felel, ennyi szünet után létkérdés a nyitás. Mindenki eldönti, hogy az aktuális feltételek között kinek van igaza.

Nem olvastam még a Magyar Közlönyt. Azt nem tudja véletlenül valaki,hogy pontosan milyen helyekre vonatkozik ez az oltási(és nem védettségi-ezt sokan helytelenül használják) kártya mutogatás. Csak azért kérdezem mert nálunk már írószer-bolt és zöldséges is felvetette, hogy náluk ez lesz a módi. Nemcsak vendéglátó-egységek, szállodák, kalandparkok, meccsek tekintetében kell mutogatni? Nem tudom, hátha valaki jobban képben van.
Latzka írására én annyit reagálnék, hogy lassan jönnek a 25 fokok, nekem nem okoz majd problémát teraszon leülni, pizzát fogyasztani, sört utána meginni, elszívni egy cigit, mindezt kártya nélkül. Sőt, jobb is mint bent leülni. Csak azt nem tudom, hogy 5 percre lévő otthonomba kell-e majd hazajönnöm hugyozni.
Bár még az is lehet, hogy lesz egy 4 hónapos kártya. Ez hamarosan kiderül.

Idézetet írta: curpy82 Dátum április 30, 2021, 21:19:54
milyen helyekre vonatkozik ez az oltási(és nem védettségi-ezt sokan helytelenül használják) kártya mutogatás.
Miért használják helytelenül?

Rá van írva: Védettségi igazolvány.

#1028 április 30, 2021, 21:52:15, peshark
Idézetet írta: csacsi1899 Dátum április 30, 2021, 18:20:20
Nyíregyházán még van a black friday akciós pfizerből. Még mindig lehet menni sorban állni.

Egyik ismerosom aki szinten haziorvos meg 7 korul irta ki, hogy 9-ig menjen mindenki az oltopontra, meg van.. :D

Idézetet írta: Latzka Dátum április 30, 2021, 20:36:42
Talán nem mindenki. Ez nézőpont kérdése. Az biztos, hogy egy darabig sok konfliktus lesz, puskaporos hangulattal :(

Kisvárosomban egy igényes burgeres kiírta face-re, hogy holnap bent is lehet enni, nem csak a teraszon. Erre valaki: akkor ő  többet ott nem eszik, mert ő nem kutya, hogy csak kint ehessen.. A tulaj korrekten válaszolt, hogy a 2 egységében 25 munkavállalóért felel, ennyi szünet után létkérdés a nyitás. Mindenki eldönti, hogy az aktuális feltételek között kinek van igaza.

Azert volt szinvonal a posztnal... ;D

Idézetet írta: zbking Dátum április 30, 2021, 21:26:42
Miért használják helytelenül?

Rá van írva: Védettségi igazolvány.

Miért? Hát azért, mert nem véd meg. Ugyanúgy elkaphatod. Az sem bizonyított még, hogy a kórháztól megvéd. Még nincs ember akinek eltelt volna a második oltás beadása óta 6 hónap. Addig ezek csak fikciók. De nagyon bízom benne, hogy igazuk lesz és tényleg megvéd. Csak van egy olyan hülye előérzetem, hogy most sok helyre csak oltottak mehetnek és oltott fog fertőzni oltottat. Na azt, hogy fogja ezt a nagytudású kormány kimagyarázni???

Idézetet írta: curpy82 Dátum április 30, 2021, 22:02:52
Miért? Hát azért, mert nem véd meg. Ugyanúgy elkaphatod. Az sem bizonyított még, hogy a kórháztól megvéd. Még nincs ember akinek eltelt volna a második oltás beadása óta 6 hónap. Addig ezek csak fikciók. De nagyon bízom benne, hogy igazuk lesz és tényleg megvéd. Csak van egy olyan hülye előérzetem, hogy most sok helyre csak oltottak mehetnek és oltott fog fertőzni oltottat. Na azt, hogy fogja ezt a nagytudású kormány kimagyarázni???
Ja, értem, félreértettem. Védettségi igazolvány, nem védett embereknek. Nekem van 2 hete, azóta jobban vigyáztam magamra, mint előtte.
Amit ezek a majmok kommunikációval művelnek, gyomorforgató. Cinikus, buta, vérlázító.

Nehéz jól csinálni, de 3-4 héttel később zártak, 3-4 héttel hamarabb nyitnak. Védettségi igazolványt kap 8 napos oltott ember, ez így vicc, de azok nem fognak röhögni, akik rábasznak és belehalnak.

Ha nem lettek volna cinikusak és önteltek, ezt a kínai oltást is fel lehetett volna úgy vezetni, hogy ne legyen benne 95% politika, akkor 2000-ből nem 11 ember kérné.

És akkor beírják ma, hofgy terheléses támadás. Egyenek szart.

Idézetet írta: zbking Dátum április 30, 2021, 13:01:38
EZ ÍGY SOKAT JAVULT:

Az AstraZeneca esetében módosították a második vakcina beadásának időpontját, aki szeretné, akár három héten belül is megkaphatja a második vakcinát.

Már csak 40 nap a kezdetig.  ;D

Engem ma például az baszott fel, de nagyon. "Ha elérjük az ötmillió oltottat, akkor lehetnek lakodalmak." Ez a része okés. De utána képes ezt kijelenteni, "hogy ott nincs szükség az igazolványra". Ez nekem durva nagy ellentmondás. Lakodalmon táncolnak, röhögcsélnek, piálnak, vonatoznak, 8 személy egy asztalnál. Bent az étteremben egy asztalhoz nem ülhet le 2 oltatlan személy....

Idézetet írta: curpy82 Dátum április 30, 2021, 22:02:52
Miért? Hát azért, mert nem véd meg. Ugyanúgy elkaphatod. Az sem bizonyított még, hogy a kórháztól megvéd. Még nincs ember akinek eltelt volna a második oltás beadása óta 6 hónap. Addig ezek csak fikciók. De nagyon bízom benne, hogy igazuk lesz és tényleg megvéd. Csak van egy olyan hülye előérzetem, hogy most sok helyre csak oltottak mehetnek és oltott fog fertőzni oltottat. Na azt, hogy fogja ezt a nagytudású kormány kimagyarázni???
Egyik vakcina sem véd meg teljesen.    
Érdemes megnézni a vakcinák hatékonyságát és elgondolkozni azon, hogy a 93% vagy a 95% vagy az 51% közül egyik sem 100 százalék. Éppen emiatt semelyik vakcinagyártó sem mondja azt, hogy az ő vakcinája teljesen megvédi az embert.
Az már egy teljesen másik dolog, hogy ennek ellenére még továbbra is sokan vannak olyan emberek, akik nem törődnek a különböző vakcinák hatékonyságával, hanem inkább csökönyösen elhiszik a mások által nekik tálalt hülyeséget.

Megpróbálom érthetőbben megfogalmazni ezt a "vakcina nem véd meg" dolgot:

A vakcina elsősorban arra jó, hogy a koronavírus okozta betegségnek enyhébb lefolyása legyen.

- 1.) A beoltott embereknél: 100 ember közül 93 ember vagy 100 ember közül 95 ember vagy 100 ember közül 51 ember nem kapja el a koronavírust. Az a 100 ember közül 7 ember vagy 100 ember közül 5 ember vagy 100 ember közül 49 ember, akik vannak olyan szerencsétlenek, hogy az oltás után mégis betegek lesznek koronavírussal, azok az emberek várhatóan nem fognak kórházba kerülni és/vagy nem fognak meghalni.

- 2.) A beoltatlan embereknél: 100 ember közül várhatóan 100 ember fog megbetegedni. Ezen a 100 beteg ember közül legalább 10 beteg ember lélegeztetőgépre fog kerülni és a 10 beteg ember közül várhatóan 8-9 beteg ember meg fog halni.

Térjünk vissza ezekre a feketével kiemelt részekre júliusban @csabax ! Remélem igazad lesz, s virológusainknak is. Én amúgy elvagyok a plusz dolgok nélkül, igazából a ténylegesen beteg embereket sajnálom, akik betegségük okán nem is juthatnak oltáshoz. Nem elég, hogy olyan az életük amilyen, még egy kis, friss levegőn lévő állatkertezést is elvesznek tőlük. Bár állatkertnek elég ha megnézzük a parlamenti üléseket.  ;)