A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: curpy82 Dátum május 02, 2021, 23:07:05
Ezt ecseteltem tegnap a roma srácok sztoriján keresztül. Jó nagy százalék nem megy el majd a másodikra, mert csak a kártya a fontos nekik!

Elvileg van róla dokumentáció ki kapta az elsőt es ki nem ment el a masodikra.. Remélem oket felkeresik es megbuntetik. Persze tudom, senkire nem lehet raeroszakolni az oltast ha nem akarja. Ez oke.
De akkor ne kerje az elsot se, csak azert hogy igazolvanyt kapjon. Tegyuk fel, kapott egy Pfizert, nem megy el a masodikra, minimalis vedelme lesz, siman korhazba kerulhet. Elpazarolt egy Pfizert, amit mas szivesen megkapott volna..


Hoppácska
Várok! Egy parám van...nem akarom megint becumizni a vírust. El kell mennem ellenanyag tesztre...tudjam meddig vagyok kb védett.

Apám egyik cimborájának 16 ezer az IGG-je. A laborba mondták, hogy az durva sok, bár láttak már 39 ezrest is. Azoknak akiknek ilyen magas, azok őszig simán várhatnak. A kártyád megvan, ha jó az ellenanyagod, szerintem ráérsz. Az egyik spanomnak csak 110 volt, bár ő amúgy is oltatna, hisz júliusban megy 10 napra Zanzibárba😉

Idézetet írta: MessiÁs Dátum május 03, 2021, 17:59:09
Elvileg van róla dokumentáció ki kapta az elsőt es ki nem ment el a masodikra.. Remélem oket felkeresik es megbuntetik. Persze tudom, senkire nem lehet raeroszakolni az oltast ha nem akarja. Ez oke.
De akkor ne kerje az elsot se, csak azert hogy igazolvanyt kapjon. Tegyuk fel, kapott egy Pfizert, nem megy el a masodikra, minimalis vedelme lesz, siman korhazba kerulhet. Elpazarolt egy Pfizert, amit mas szivesen megkapott volna..

Ott a kínai, nehogy már azért is más legyen a hibás, mert valakinek még nem jutott Pfizer.. Valójában az oltásellenesek nagy száma miatt kaphattak sokan idő előtt oltást. Totál abszurd ez a megbüntetés, egyelőre még valamiféle demokrácia van. Ezt is a Fidesz baszta el. Szerinted ők nem becsülték fel a második oltást kihagyókat? Dehogynem, csak pont nem érdekli őket.

Tökre bírom ezeket az éles kritikákat: Egy fasz, aki nem oltatja magát, egy fasz, aki nem kéri a másodikat, de aki válogat, és emiatt vár, az tök rendben van. Az megvan, hogy technikailag semmi különbség azok között, akik nem akarják beoltatni magukat, és azok között, akik választani akarnak az oltások között? Egyébként is, amióta hozzá lehet jutni nagy számban az oltásokhoz, azóta mindenki kizárólag saját magáért felel. Btw, a védettek egyik csoportja sem fertőz? Mert akkor ezek alapján illene otthon maradni, amíg akár egy beoltatlan személy is létezik a földön.

Szerintem aki szandekosan nem keri a masodik vakcinat, az rosszabb mint aki nem akar oltakozni. Mint irtam, elpazarolnak egy vakcinat, mert az egy oltas minimalis vedelmet nyujt.

Azt el tudom fogadni, bar nem ertek egyet vele, hogy vannak, akik nem kerik ilyen olyan okokbol az oltast.

Azt nem, ha valaki csak azert keri, es csak az elsot, hogy mehessen majd bulikazni, meg esoben is tudjon inni a kocsmaban.

Nyilvan a kormány felelelossege is megvan ebben  a kartya miatt, de ez nem szentesiti azokat akik beleszarnak a masodik oltasba.

Ha jobban megfigyelitek, eredetileg az 1 milliót is alig lépte át a vakcinára regisztrálók száma. Utána jöttek a különböző nyomásgyakorlások (70 éves vagy? Meghalsz. 50 éves vagy? Akkor is, mert a heti adatok azt mondják. 40 éves vagy? Akkor is meg fogsz dögleni, oltasd be magad), de volt ezzel egy apró probléma: a fiatalokra ez rohadtul nem hatott. Utána elkezdték nyomatni, hogy a 20-30 évesek is meghalnak, de van egy eléggé nagy gond ezekkel a generációkkal: nem teljesen idióták. Oké, hatottak körülbelül 2,5 millió emberre, de ennyi. Majd ezek bedobták a bombát: nem mehetsz se ide, se oda, nem csinálhatsz semmit. MEGFOSZTOTTAK AZ ALAPVETŐ JOGAIDTÓL (konkrétan alaptörvénybe ütközik). Miért? Mert a kormány eldöntötte helyetted, hogy neked mit kell csinálnod, különben ki vagy zárva a társadalomból. Olyan szintű nyomásgyakorlás érte a népet az elmúlt hónapok folyamán, ami példa nélküli a magyar történelemben.

Amint bedobták ezt a hírt, rögtön megugrott 4 millióra a beoltott emberek száma, de mi az, ami alig változott: 2 milliót még mindig alig haladjuk meg a második vakcinával. Azért nem mennek el a második oltásra az emberek, mert az elsőre se akarnak, kényszerítik őket, különben ki lesznek zárva a társadalomból hosszabb távon. Lehetséges, hogy ennek a következő 2-3 hónap folyamán nem érzik majd hatását, de későbbiekben igen. Ez a pénzről szól, nem az emberek védelméről. Múltkor számolgattam, bőven 150 milliárd felett költöttünk vakcinára. Ez egy hosszú távú projekt, semmi más, már most mondják a gyártók, hogy évente kell majd járni oltásra. És igen, nekem is el kell mennem oltásra, ha a társadalom része akarok maradni: ha mondjuk majd be akarok ülni a családommal egy cukrászdába valami összejövetelen, ha a haverokkal moziba, strandra, sporteseményre (megkockáztatom, hogy majd egy szimpla hétvégi haveri alapon történő kispályás focira se mehetsz majd el kártya nélkül... teszem azt ősszel) vagy csak szimplán egy kajáldába akarunk majd beülni.

@Sound , nem tudom nálatok milyen a kommunikáció az oltásról, de nálunk (Baja) nem kaphatott oltást az a tanári szuri-dzsembörin, akinek három hónapnál kevesebb idő telt el a fertőzés (pontosabban a gyógyultnak nyilvánítás) óta.

Én is erősen gondolkodom a második oltáson, mert egyre többet mondják és egyre okosabb emberek, hogy aki átesett a víruson, annak egy oltás is elég.

En azt nehezen tudom elkepzelni, hogy a 4millio beoltott kozul, kozel mind ne menne el a masodikra. Ha ravettek magukat az elsore, akkor szerintem elmennek masodikra, ha megertik hogy az ad kozel teljes vedettseget. (ne menjunk bele a %okba) Kulonben az elsonek se volt akkor semmi ertelme, kitenni magukat a "kockazatnak".

Kivetel az ilyen agy nelkul szuletett svedek, akiket fentebb a kolléga emlitett.


De lehet tevedek. Mindenesetre ugy is lesz hir a kozeljovoben ha tomegesen nem mennek el a masodik idopontra. Akkor max revidealom magam.

A logikus az lenne, amit írsz @MessiÁs , hogy elmennek a másodikra, de itt sokan kényszerből "letudták" az elsőt, szarnak ők a többire/többibe, nekik a kártya kell. Egyelőre nem lehet tudni, hogy ez 5-10 vagy akár 20-30%-os arány lesz, majd az idő megmondja, de ahogyan írtátok, ez egy létező jelenség.

Az Egyesült Államokban is volt ebből probléma, ott a Pfizer és Moderna kapcsán több millión gondolták úgy, ők szkippelik a második oltást (5 milliót meghaladó tömegről beszélünk). A New York Times foglalkozott ezzel, illetve utána az NPR felületén Faucit kérdezték erről, mert sokan úgy érezték, megkapták az elsőt, minden rendben, miért kéne második?

Idézetet írta: MessiÁs Dátum május 03, 2021, 17:59:09
Elvileg van róla dokumentáció ki kapta az elsőt es ki nem ment el a masodikra.. Remélem oket felkeresik es megbuntetik. Persze tudom, senkire nem lehet raeroszakolni az oltast ha nem akarja. Ez oke.
De akkor ne kerje az elsot se, csak azert hogy igazolvanyt kapjon. Tegyuk fel, kapott egy Pfizert, nem megy el a masodikra, minimalis vedelme lesz, siman korhazba kerulhet. Elpazarolt egy Pfizert, amit mas szivesen megkapott volna..

Már alapból hiba volt kiosztani az első után a védettségi igazolványokat. Focis példával élnék: kiszabadul a csatár, és már csak a kapus maradt. Még nem gól, igaz?

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 03, 2021, 21:25:25
A logikus az lenne, amit írsz @MessiÁs , hogy elmennek a másodikra, de itt sokan kényszerből "letudták" az elsőt, szarnak ők a többire/többibe, nekik a kártya kell. Egyelőre nem lehet tudni, hogy ez 5-10 vagy akár 20-30%-os arány lesz, majd az idő megmondja, de ahogyan írtátok, ez egy létező jelenség.

Az Egyesült Államokban is volt ebből probléma, ott a Pfizer és Moderna kapcsán több millión gondolták úgy, ők szkippelik a második oltást (5 milliót meghaladó tömegről beszélünk). A New York Times foglalkozott ezzel, illetve utána az NPR felületén Faucit kérdezték erről, mert sokan úgy érezték, megkapták az elsőt, minden rendben, miért kéne második?

Pontosan. Ne felejtsük azokat akiket "kényszerítenek" a munkahelyen, hogy menjenek oltásra. Megkapja az elsőt, megvan az igazolvány, CSÁ.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum május 03, 2021, 21:12:44
En azt nehezen tudom elkepzelni, hogy a 4millio beoltott kozul, kozel mind ne menne el a masodikra. Ha ravettek magukat az elsore, akkor szerintem elmennek masodikra, ha megertik hogy az ad kozel teljes vedettseget. (ne menjunk bele a %okba) Kulonben az elsonek se volt akkor semmi ertelme, kitenni magukat a "kockazatnak".

Kivetel az ilyen agy nelkul szuletett svedek, akiket fentebb a kolléga emlitett.


De lehet tevedek. Mindenesetre ugy is lesz hir a kozeljovoben ha tomegesen nem mennek el a masodik idopontra. Akkor max revidealom magam.
Nem biztos, hogy sok hir lesz ilyen. Mert ez rogton visszamutat arra, hogy mekkora baromsag elso oltas utan 8 nappal kikuldeni a vedettsegi igazolvanyt.

Biztos, hogy lesz, azaz kimondva nem. Aki azonban tud számolni, az fogja látni, hogy hány első körös és hány második körös kapta meg a "cuccot". Hisz ez kommunikálva van. Tegnap alig 9 ezer első kör, 60 ezer második kör. Most már ez lesz szerintem a trendi, több második kör. Azaz az 5 milkát valami akcióval még muszáj lesz elérni!

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 03, 2021, 20:02:34
Olyan szintű nyomásgyakorlás érte a népet az elmúlt hónapok folyamán, ami példa nélküli a magyar történelemben.

Az igazolvány témától elszakadva, azért ez a mondat kicsit erős. Persze nem mehetnek helyekre az igazolvány nélküliek, de nagypapámnak direkt volt rejtőhelye, mert jöttek az ávósok azt vittek, amihez kedvük volt. Volt hogy pincében vágták a malacot, hogy ne legyen az államé. Ehhez képest egy fesztivál kihagyása azért nem életbe vágó.

Én megértem az oltásellenes embereket, de mi a megoldás akkor, hogy vége legyen? Maszkot se akarunk hordani, mert szájkosár, a kézmosást tanítani kell a mai magyar felnőtt embereknek, de közben csináljon valamit az egészségügy, mert járvány van, kicsit azt érzem, hogy ha van rajta sapka az a baj, ha nincs rajta, az a baj helyzet van. Én mindenféle egészségügyi képesítés nélkül az oltásban látom a járvány végét. Tehát egészen pontosan ne az igazolvány miatt oltassuk be, hanem hogy vége legyen.