A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Alk Dátum május 04, 2021, 19:00:32
Kicsit sokan hajtanak az erkölcsi piedesztálra, de arra sosem jön válasz, hogy most, hogy mindenki számára elérhető az oltás, miért egy beoltatlan vagy egy egyoltásos felel a beoltatlanokért. Vagy bárkiért. Egy oltásnál járok, valószínűleg végigviszem. Viszont, ha nem mennék el, miért én felelnék azokért, akik nem oltatják be magukat, vagy éppen várnak a Pfizerre? A lovak marmagasságát sajnos nem vágom.

Ui: Jaa, nem mintha védetten nem lehetne fertőzni, de ez igencsak megnehezíti egy koherens kép összerakását.

Továbbra is az a véleményem, hogy: ne az oltás alapján kategorizáljuk az embereket. Semmivel sem több az aki beoltatta magát, s ugyanúgy fordítva. Legalábbis szerintem.

Az a gond, hogy tényleg megoszlik a társadalom, de nem kellene.

Említettétek a gyerekek "kötelező" oltását. Az is egy diszkrimináció, nem?

Ha valaki megtagadja, akkor a gyerek nem mehet állami oktatásba...legalábbis én úgy tudom, hogy ez így működik a mai napig.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum május 04, 2021, 22:36:34
@LosGabos - jól fizet a zweiundvierzisch-punkt-hu?  ;D
Sajnos semmit,  ;D  de ma volt néhány értelmes írás. Néha rácsodálkozom, hogy még működnek.

Némi humor :) bocs ha nem az valakinek.

Idézetet írta: LosGabos Dátum május 04, 2021, 21:39:18
Nem várom, hogy jótékonykodjanak és ingyen adják a cuccot, de ez azért nagyon durva:

A március 31-ével zárult negyedévben a Pfizer bevételei éves összevetésben 45 százalékkal, 14 milliárd 582 millió dollárra emelkedtek. A bevétel legnagyobb szeletét a különböző vakcinák biztosították, az egy évvel korábbi 1,61 milliárd dollárról 4,89 milliárd dollárra nőtt a forgalom értéke. Csak a koronavírus elleni oltóanyag forgalmazásából 3,5 milliárd dollár bevétele keletkezett a Pfizernek.

A teljes cikk: https://24.hu/fn/gazdasag/2021/05/04/koronavirus-pfizer-bevetelek/

Mielőtt bárkiben felmerülne, nem az SPF Klub 2 pontjaiért csinálom, hanem, hogy tájékozottabbak legyünk és többfelől kapjunk információt.
Még focihoz is lesz kettő érdekes mindjárt.


Miert kell ilyenekkel hergelni az embereket?
Csak megjegyzem, hogy Pfizer nem csak oltast csinal. Azt a gyogyszert (Medrol-metilprednizolon) amit nekem is szednem kellett a covid utan, es infúzió formaban kaptam(Solumedrol) a korhazban szinten a Pfizer gyartja. Gyakran hasznalt gyulladascsokkento kortikoszteroid. Ugyanolyan gyogyszergyarto mint a Bayer, Richter, Teva stb.

Nem a hergelés a célom @MessiÁs , hanem az információk továbbadása.

Természetes, hogy nagy bevétele lesz az Covid elleni oltásokból, és ezek után számomra az lenne  természetes (és az etikus), ha ezt a nagy bevétel utáni HASZNOT a Covid elleni gyógyszer/vakcina továbbfejlesztésére költenék teljesen, nem pedig osztalékként kiadnák, akár csak egy részét is.
Tudom, egy jobb gyógyszer még több haszon, de ha leminimalizálják a vírust és korlátozások nélkül élhetünk, akkor részemről rendben van.

Piacról, gazdaságról hallottatok? Pfizer, kínai, orosz, bármilyen gyártó a profitért dolgozik, nem ("csak") a mi egészségünkért.

Ez nem a Teréz anyu.

Idézetet írta: LosGabos Dátum május 05, 2021, 08:13:05
Nem a hergelés a célom @MessiÁs , hanem az információk továbbadása.

Természetes, hogy nagy bevétele lesz az Covid elleni oltásokból, és ezek után számomra az lenne  természetes (és az etikus), ha ezt a nagy bevétel utáni HASZNOT a Covid elleni gyógyszer/vakcina továbbfejlesztésére költenék teljesen, nem pedig osztalékként kiadnák, akár csak egy részét is.
Tudom, egy jobb gyógyszer még több haszon, de ha leminimalizálják a vírust és korlátozások nélkül élhetünk, akkor részemről rendben van.

A tajekoztatas akkor lenne korrekt, ha arrol is osztanal meg infot, mennyit koltenek kutatasra es fejlesztesre. Hogy hany fejlesztes alatt allo gyogyszeruk megy a kukaba eveket es milliokat elpazarolva.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum május 05, 2021, 09:31:28
A tajekoztatas akkor lenne korrekt, ha arrol is osztanal meg infot, mennyit koltenek kutatasra es fejlesztesre. Hogy hany fejlesztes alatt allo gyogyszeruk megy a kukaba eveket es milliokat elpazarolva.
Ha beírom, hogy 30 Ft egy zsemle, nem kell sztm beírni, hogy mennyi a búza ára. Nyilván profitért működnek a gyógyszercégek, nem is értem a problémát.

Ez egy nagyon fals parhuzam.


Idézetet írta: SPF Admin Dátum május 04, 2021, 22:39:16
Továbbra is az a véleményem, hogy: ne az oltás alapján kategorizáljuk az embereket. Semmivel sem több az aki beoltatta magát, s ugyanúgy fordítva. Legalábbis szerintem.

Az a gond, hogy tényleg megoszlik a társadalom, de nem kellene.

..nem az van, hogy az a lényeg, hogy legyen megosztva a társadalom. Nekem évek óta az jön le, hogy légy fehér vagy fekete:
narancs v rózsa
migránssimolató v bevándorlás ellenes
beoltott v vírustagadó/oltástagadó
libernyák v. hazafi
sorosbérenc v magyar
lbtqmstdfk (ezt azért írom, így mert nem tudom, hogy van helyesen és melyik betű mit is rövidít, nehogy kihagyjam valamelyiket pl : ásványimádót..) v. hetero
keresztény v. "a többiek"

Szóval nem arról szól, hogy Sztárszki és háccs, vagy a simlis és a szende - imádják egymást és együtt megoldanak valamit;
hanem utálja mindenki a másikat és legyen legalább akkora az indulat, mint egy Újpest-Fradin 1998-ban....
Döntsde már el az egyén kivel van, és álljon ki azért akivel! Ha megosztod - akkor irányíthatod!

#1122 május 05, 2021, 14:53:02, tonijani
Egyetértek! És egyből beugrott az ezerévvel ezelőtti egyik törióra: Divide et impera! Oszd meg és uralkodj!
És ezzel dolgozik a fidesz is (meg szerintem majd mindenki): Uszíts és butíts! És nézz csak körül: működik...

Idézetet írta: SPF Admin Dátum május 04, 2021, 22:41:37
Említettétek a gyerekek "kötelező" oltását. Az is egy diszkrimináció, nem?

Ha valaki megtagadja, akkor a gyerek nem mehet állami oktatásba...legalábbis én úgy tudom, hogy ez így működik a mai napig.
Jó példa.
Vajon a gyerekek kötelező oltását csakis azért nem élik meg diszkriminációnak egyes emberek, mert nem személyesen róluk van szó, hanem másokról van szó?

Én is csatlakozok további példákkal, amelyeket a bevezetésükkor nagyon sok ember ember diszkriminációnak élt meg és tiltakozott ellene, de végül az történt, hogy a hangoskodók abbahagyták a tiltakozást és mostanra megszokottá vált az a "diszkrimináció":

- Biztonsági öv használata vs. biztonsági öv nem használata.
Már nehogy az legyen, hogy XY autótulajdonost kötelezik arra, hogy használja a biztonsági övet, hiszen ő halhatlannak képzeli saját magát!
"Ártatlan emberek is meghalhatnak?" "Hulljon a férgese!" "Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait, ugyanis autóvezetés közben én olyan tevénységeket is akarok csinálni, amelyekben gátol a biztonsági öv!" "Diszkrimináció!"

- Autóvezetők számára sebességkorlátozás vs. száguldás.
Már nehogy az legyen, hogy XY autóvezetőt arra korlátozzák, hogy településen belül csak 50-60 km/h sebességgel haladjon, miközben az ő személygépkocsija a 180 kilométeres sebességre is képes.
"Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait!" "Diszkrimináció!"
Már nehogy olyan lakóövezetekben, ahol gyerekek játszhatanak akár 20 km/h-ra legyen kötelező csökkenteni a sebességet, miközben XY vadiúj BMW-Mercedes-Audi autója 220 km/h feletti tempóra is képes.
"Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait!" "Diszkrimináció!"

- Dohányzás vs. nem dohányzás.
Már nehogy az legyen, hogy XY dohányzó embert arra kötelezik, hogy ne cigizzen az irodában-presszóban-kocsmában, miközben ő úgy érzi igazán jól magát, amikor kávézás-sörözés-borozás közben dohányozhat.
"Ártatlan emberek is megbeteghedhetnek a cigizésem miatt?" "Semmi baj, hulljon a férgese!" "Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait!" "Diszkrimináció!"

Én csak azt várom, hogy mikor lesz megszabva egy 100 kilo feletti egyénnek, hogy nem mehet be a húsboltba. Legyen mindenki vega! Vagy, hogy kólát ne vegyen senki, mert cukorbetegséghez vezet.
Üdv a nem túl távoli jövőből! :cya: