A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Én nem így látom, akkor vehetjük azt a példát is hogy iszik vagy vezet... ez a Te döntésed... ha iszol akkor (jobb esetben) nem vezetsz de ha vezetek akkor nem iszok...!
De azt nem mondhatom, hogy ha moziba megyek oltsatok be másnap meg ne oltsál be mert nem megyek moziba!? :great: :redchug:
És úgy tesznek mintha az emberek amúgy nem "keverednének", érintkeznének akár buszon, villamoson, vonaton... egészen nevetséges amit a járvány "égisze alatt" művelnek.  :bash:
Akkor legyen a bejáratoknál ingyenes tesztelés!!??
Csak ismételni tudom magam:
Tavaly nyáron mikor még nem volt oltás de volt JÁRVÁNYHELYZET mehettünk nyaralni, szállodába, étterembe minden korlátozás nélkül!!!
Most meg az embereket már nem aszerint "különítik el", hogy ki fertőzött és ki egészséges hanem kinek VAN igazolványa és kinek NINCS!!! Lehetsz egészséges, betarthattál minden korlátozást egy éven keresztül, ha kellett jártál munkahelyre minden nap és cserébe mit kapsz ha NINCS OLTÁSOD??? Kirekesztést!
Ja és persze az oltottak is elkaphatják és fertőzhetnek... ilyen alapon engem kellene védeni Tőlük!! :D :D ;D

Idézetet írta: Latzka Dátum május 04, 2021, 19:47:44
Nagyon szívesen olvasnám, hogy ki mit jósol erre az esztendőre, akár tovább. Mi várhat ránk?
Hasonlóan mint @TiB, én is lazulást várok nyárra. Az indok is ugyanaz: az időjárás és természet miatt. Majd pedig ősszel, amikor már hűvösödni kezdenek a nappalok és éjszakák, érkezni fog majd a koronavírus soron következő hulláma. Majd pedig jövő tavaszkor jönni a következő hullám.
És így tovább a koronavírus soron következő újabb és még újabb hullámairól és a koronavírus újabb és még újabb mutációiról és a mutációk mind újabb mutációról fog szólni az élet a következő 2-3-5-8-10 évben. A koronavírus-járvány némileg pontosabb időtartamát azért nem tudom megtippelni, mert az oltásellenesség miatt még csak körülbelülre sem lehet megsaccolni, hogy meddig tarthat majd a koronavírus-járvány.

Az viszont biztos, hogy nem 1-2 évig, hanem tovább fog tartani a dolog.

Ez egyrészt azért lesz így, mert az államnak KÖTELEZŐ kiemelten nagyon fontos és első számú prioritásaként kezelni a közegészségügyet. Ám továbbra is lesznek majd olyasmik, amiket egyes emberek - akik csakis saját magukkal törődnek és közömbösek embertársaikkal - tévesen szabadságjogaik korlátozásának és diszkriminációnak fognak érzékelni.

Másrészt azért lesz így, mert az oltásellenesség miatt a nyájimmunitás nem alakulhat ki és emiatt a koronavírus továbbra is "tombolni" fog.

Várható, hogy a koronavírus "tombolása" miatt az egymás után bekövetkező és egyre jelentősebb kolátozásokat egyre kevésbe fogják elviselni bizonyos emberek és ezért előbb békés tüntetések, majd nem sokkal utána már egyre erőszakosabb tüntetések lesznek. Ezeket az erőszakos tüntetéseket a magyar kormány úgy fogja "elfojtani", hogy a rendőrséget és a katonaságot is beveti majd, s szabadon lehet majd gumibotozni és ütni-verni az embereket. Az egyre durvább tüntetések és az egyre durvább megtorlások hatására Magyarország a mostani bújtatott totalitárius rendszerű országból teljesen nyíltan totalitárius rendszerű országgá fog változni és Kínához - és egyéb hasonló államokhoz - hasonlóan kőkeményen meg fogja torolni mindazt, amit engedetlenségnek vélnek a kormány vezetői.

Például akkor már nem fognak holmi emberi jogokról és diszkriminációról dumálni egyes emberek, mert azonnal összeverik őket és ha még továbbra is ellenállnak, akkor a földön húzzák őket oda, ahova amúgy a saját lábukon mentek volna. A rabszállító kocsiba, amelyik a börtönbe viszi őket. Ha pedig valamelyik ember jajgatni és panaszkodni fog, hogy eltörték néhány csontját, akkor szenvetlenül ráordítanak majd, hogy "kuss legyen, mert összetörjük még néhány csontodat!"

Idézetet írta: csabax Dátum május 05, 2021, 15:17:25
Jó példa.
Vajon a gyerekek kötelező oltását csakis azért nem élik meg diszkriminációnak egyes emberek, mert nem személyesen róluk van szó, hanem másokról van szó?

Én is csatlakozok további példákkal, amelyeket a bevezetésükkor nagyon sok ember ember diszkriminációnak élt meg és tiltakozott ellene, de végül az történt, hogy a hangoskodók abbahagyták a tiltakozást és mostanra megszokottá vált az a "diszkrimináció":

- Biztonsági öv használata vs. biztonsági öv nem használata.
Már nehogy az legyen, hogy XY autótulajdonost kötelezik arra, hogy használja a biztonsági övet, hiszen ő halhatlannak képzeli saját magát!
"Ártatlan emberek is meghalhatnak?" "Hulljon a férgese!" "Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait, ugyanis autóvezetés közben én olyan tevénységeket is akarok csinálni, amelyekben gátol a biztonsági öv!" "Diszkrimináció!"

- Autóvezetők számára sebességkorlátozás vs. száguldás.
Már nehogy az legyen, hogy XY autóvezetőt arra korlátozzák, hogy településen belül csak 50-60 km/h sebességgel haladjon, miközben az ő személygépkocsija a 180 kilométeres sebességre is képes.
"Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait!" "Diszkrimináció!"
Már nehogy olyan lakóövezetekben, ahol gyerekek játszhatanak akár 20 km/h-ra legyen kötelező csökkenteni a sebességet, miközben XY vadiúj BMW-Mercedes-Audi autója 220 km/h feletti tempóra is képes.
"Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait!" "Diszkrimináció!"

- Dohányzás vs. nem dohányzás.
Már nehogy az legyen, hogy XY dohányzó embert arra kötelezik, hogy ne cigizzen az irodában-presszóban-kocsmában, miközben ő úgy érzi igazán jól magát, amikor kávézás-sörözés-borozás közben dohányozhat.
"Ártatlan emberek is megbeteghedhetnek a cigizésem miatt?" "Semmi baj, hulljon a férgese!" "Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait!" "Diszkrimináció!"


Milyen érdekes felvetések, ezekre még így nem gondoltam soha. A biztonsági övnek konkrétan utána olvastam, és egészen hosszú utat járt be "megszületésétől" a "kötelezővé" válásáig.

Idézetet írta: Sound Dátum május 05, 2021, 13:57:05
..nem az van, hogy az a lényeg, hogy legyen megosztva a társadalom. Nekem évek óta az jön le, hogy légy fehér vagy fekete:
narancs v rózsa
migránssimolató v bevándorlás ellenes
beoltott v vírustagadó/oltástagadó
libernyák v. hazafi
sorosbérenc v magyar
lbtqmstdfk (ezt azért írom, így mert nem tudom, hogy van helyesen és melyik betű mit is rövidít, nehogy kihagyjam valamelyiket pl : ásványimádót..) v. hetero
keresztény v. "a többiek"

Szóval nem arról szól, hogy Sztárszki és háccs, vagy a simlis és a szende - imádják egymást és együtt megoldanak valamit;
hanem utálja mindenki a másikat és legyen legalább akkora az indulat, mint egy Újpest-Fradin 1998-ban....
Döntsde már el az egyén kivel van, és álljon ki azért akivel! Ha megosztod - akkor irányíthatod!

És szerinted jó ez az irány?

#1129 május 05, 2021, 22:28:57, Alk
Idézetet írta: csabax Dátum május 05, 2021, 15:17:25
Jó példa.
Vajon a gyerekek kötelező oltását csakis azért nem élik meg diszkriminációnak egyes emberek, mert nem személyesen róluk van szó, hanem másokról van szó?

Én is csatlakozok további példákkal, amelyeket a bevezetésükkor nagyon sok ember ember diszkriminációnak élt meg és tiltakozott ellene, de végül az történt, hogy a hangoskodók abbahagyták a tiltakozást és mostanra megszokottá vált az a "diszkrimináció":

- Biztonsági öv használata vs. biztonsági öv nem használata.
Már nehogy az legyen, hogy XY autótulajdonost kötelezik arra, hogy használja a biztonsági övet, hiszen ő halhatlannak képzeli saját magát!
"Ártatlan emberek is meghalhatnak?" "Hulljon a férgese!" "Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait, ugyanis autóvezetés közben én olyan tevénységeket is akarok csinálni, amelyekben gátol a biztonsági öv!" "Diszkrimináció!"

- Autóvezetők számára sebességkorlátozás vs. száguldás.
Már nehogy az legyen, hogy XY autóvezetőt arra korlátozzák, hogy településen belül csak 50-60 km/h sebességgel haladjon, miközben az ő személygépkocsija a 180 kilométeres sebességre is képes.
"Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait!" "Diszkrimináció!"
Már nehogy olyan lakóövezetekben, ahol gyerekek játszhatanak akár 20 km/h-ra legyen kötelező csökkenteni a sebességet, miközben XY vadiúj BMW-Mercedes-Audi autója 220 km/h feletti tempóra is képes.
"Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait!" "Diszkrimináció!"

- Dohányzás vs. nem dohányzás.
Már nehogy az legyen, hogy XY dohányzó embert arra kötelezik, hogy ne cigizzen az irodában-presszóban-kocsmában, miközben ő úgy érzi igazán jól magát, amikor kávézás-sörözés-borozás közben dohányozhat.
"Ártatlan emberek is megbeteghedhetnek a cigizésem miatt?" "Semmi baj, hulljon a férgese!" "Korlátozzák és megsértik a szabadságjogaimait!" "Diszkrimináció!"

Két teljesen különálló fogalmat keversz. Senki sem dohányozhat a tiltott helyeken, és a másik két példa is mindenkire egyaránt vonatkozik. Ezekben semmi diszkrimináció nincs. A nem dohányos sem dohányozhat ott, ahol nem lehet. Vagy kinek, illetve hol nem kell biztonsági övet használni? A fotelban?

Idézetet írta: csabax Dátum május 05, 2021, 20:54:44
Ám továbbra is lesznek majd olyasmik, amiket egyes emberek - akik csakis saját magukkal törődnek és közömbösek embertársaikkal - tévesen szabadságjogaik korlátozásának és diszkriminációnak fognak érzékelni.
[/i][/i]


Többször leírtam, amit amúgy is mindenki tud, hogy a védettek is fertőznek. Ha valaki biztonságban akarja tudni magát, annak be kell oltatnia magát. Ha találkoznánk, és beszélgetnénk, valószínűleg én is el tudnának látni "jótanácsokkal", hogy hogyan menedzseld az életed, csak épp semmi közöm hozzá. Nos, neked is pont ugyanennyi van másokéhoz.

#1130 május 06, 2021, 14:22:25, csabax
Idézetet írta: Alk Dátum május 05, 2021, 22:26:01
Két teljesen különálló fogalmat keversz. Senki sem dohányozhat a tiltott helyeken, és a másik két példa is mindenkire egyaránt vonatkozik. Ezekben semmi diszkrimináció nincs. A nem dohányos sem dohányozhat ott, ahol nem lehet. Vagy kinek, illetve hol nem kell biztonsági övet használni? A fotelban?
"Szép" példa a fotel, ám azért azt sem ártana hozzátenni, hogy vannak olyan emberek is, akiknek a WC-n nem kell biztonsági övet használni. És vannak olyan emberek is, akiknek mindig és egyfolytában kötelezőnek kellene lennie a biztonsági öv használata, mert előfordulhat, hogy amikor leugranak az egójukról az IQ-jukra, akkor szörnyethalhatnak.

Idézetet írta: Alk Dátum május 05, 2021, 22:26:01
Többször leírtam, amit amúgy is mindenki tud, hogy a védettek is fertőznek. Ha valaki biztonságban akarja tudni magát, annak be kell oltatnia magát. Ha találkoznánk, és beszélgetnénk, valószínűleg én is el tudnának látni "jótanácsokkal", hogy hogyan menedzseld az életed, csak épp semmi közöm hozzá. Nos, neked is pont ugyanennyi van másokéhoz.
Többször leírtam már korábban, hogy mindenki azt csinál saját magával, amit akar, hiszen többen másokhoz ezen a fórumon, nekem sincsen semmi közöm hozzá. Az nem az én problémám, ha szövegértelmezési gondjaid vannak és képtelen vagy értelmezni és megérteni azt, amit már többször leírtam.
Tehát "ha találkoznánk és beszélgetnénk, valószínűleg én is el tudnának látni "jótanácsokkal", hogy hogyan menedzseld az életed, csak épp semmi közöm hozzá. Nos, neked is pont ugyanennyi van másokéhoz."
Remélem, hogy a fentebbiek értelmezésére és megértésére már képes leszel, hiszen éppen téged idéztelek és remélhetőleg megérted saját magadat.

@csabax a leírt jövőképed második része remélem csak ironikus vagy csabaxikus :)

Idézetet írta: SPF Admin Dátum május 05, 2021, 22:00:19
És szerinted jó ez az irány?

nem  ;)
de nem fogunk kapni mást...
nem lesz olyan "nemzeti konzultáció"; "népszavazás" vagy bármilyen országgyűlés elé tárt indítvány, ami azt célozná, hogy szüntessük-e meg az emberek megosztását.
Az emberek imádnak gyűlölködni - tök szívesen csinálják évezredek óta. Az is lehet, hogy az evolució, a létfenntartás eleme hogy átgázoljon az ember a másikon, vagy más fajokon. Ahhoz pedig nagyon jó motiváció a gyűlölet.
Tulajdonképpen hasznos vezetési módszer annak aki az egészet irányítja. Megosztja egy-két kérdésben a társadalmat; alápakolja az aktuális média lehetőséget mindkét oldal számára (biztosítja a gyűlülködést: ki-mit mondot); ölik-szivatják egymást az emberek "sajátnak" vélt meggyőződésből. S fenntről, csak kordában kell tartani az egészet, majd a saját maguk áltak kreált "álproblémát" megoldják-vagy megoldódik magátol = lehet utánna mondani a népnek, hogy milyen jó vezetőitek vannak jeah!
S aztán be lehet dobni a következő csontot, egy újabb témával-megosztással...s ez így évtizedeken át.

..csak az a baj, hogy az élet nem ez!

Idézetet írta: Sound Dátum május 06, 2021, 10:52:02
nem  ;)
de nem fogunk kapni mást...
nem lesz olyan "nemzeti konzultáció"; "népszavazás" vagy bármilyen országgyűlés elé tárt indítvány, ami azt célozná, hogy szüntessük-e meg az emberek megosztását.
Az emberek imádnak gyűlölködni - tök szívesen csinálják évezredek óta. Az is lehet, hogy az evolució, a létfenntartás eleme hogy átgázoljon az ember a másikon, vagy más fajokon. Ahhoz pedig nagyon jó motiváció a gyűlölet.
Tulajdonképpen hasznos vezetési módszer annak aki az egészet irányítja. Megosztja egy-két kérdésben a társadalmat; alápakolja az aktuális média lehetőséget mindkét oldal számára (biztosítja a gyűlülködést: ki-mit mondot); ölik-szivatják egymást az emberek "sajátnak" vélt meggyőződésből. S fenntről, csak kordában kell tartani az egészet, majd a saját maguk áltak kreált "álproblémát" megoldják-vagy megoldódik magátol = lehet utánna mondani a népnek, hogy milyen jó vezetőitek vannak jeah!
S aztán be lehet dobni a következő csontot, egy újabb témával-megosztással...s ez így évtizedeken át.

..csak az a baj, hogy az élet nem ez!
Találó példa. Gratulálok!
Jelenleg éppen ilyesmit lehet látni a védettségi igazolvány kapcsán.
Ugyanis ennek a védettségi igazolványnak a bevezetése tényleg a hasznos vezetési módszerek közé tartozik és hatalmas jót tehet annak, aki az egészet irányítja. Ez a védettségi igazolvány megosztja több kérdésben a társadalmat, ölik-szivatják egymást az emberek "sajátnak" vélt meggyőződésből és "fentről" már csak kordában kell tartani az egészet, hiszen majd vagy az emberek oldják meg saját maguk a kreált "álproblémát", vagy megoldódik magától. A végén aztán tényleg lehet mondani a népnek, hogy milyen jó vezetőitek vannak!
Divide et impera! Oszd meg és uralkodj!
Popcorn elővéve, fotelben hátradőlni és "apa, kezdődik".

#1134 május 06, 2021, 19:07:19, Alk
Idézetet írta: csabax Dátum május 06, 2021, 01:55:34
"Szép" példa a fotel, ám azért azt sem ártana hozzátenni, hogy vannak olyan emberek is, akiknek a WC-n nem kell biztonsági övet használni. És vannak olyan emberek is, akiknek mindig és egyfolytában kötelezőnek kellene lennie a biztonsági öv használata, mert előfordulhat, hogy amikor leugranak az egójukról az IQ-jukra, akkor szörnyethalhatnak.
Többször leírtam már korábban, hogy mindenki azt csinál saját magával, amit akar, hiszen többen másokhoz ezen a fórumon, nekem sincsen semmi közöm hozzá. Az nem az én problémám, ha szövegértelmezési gondjaid vannak és képtelen vagy értelmezni és megérteni azt, amit már többször leírtam.
Tehát "ha találkoznánk és beszélgetnénk, valószínűleg én is el tudnának látni "jótanácsokkal", hogy hogyan menedzseld az életed, csak épp semmi közöm hozzá. Nos, neked is pont ugyanennyi van másokéhoz."
Remélem, hogy a fentebbiek értelmezésére és megértésére már képes leszel, hiszen éppen téged idéztelek és remélhetőleg megérted saját magadat.

Kinek írja elő a törvény, hogy a WC-n biztonsági övet használjon, csabax? A példáidnak semmi köze nem volt a diszkriminációhoz függetlenül attól, hogy te mit személyeskedsz.
Mondhatod, hogy felőled mindenki azt csinál, amit akar, ha aztán folyamatosan másokkal vagy elfoglalva. Egy példa:

"Ám továbbra is lesznek majd olyasmik, amiket egyes emberek - akik csakis saját magukkal törődnek és közömbösek embertársaikkal - tévesen szabadságjogaik korlátozásának és diszkriminációnak fognak érzékelni."

Nem tudom, mit vársz a társadalomtól, de te érzed magad különbnek.

Az amcsi "agysebészek" a 2.oltásról:

A jelenségről a The New England Journal of Medicine éppen egy hete publikált egy tanulmányt. A Cornell Egyetem és a Bostoni Gyermekkórház kutatói februárban 1000 amerikait kérdeztek meg. Húsz százalékuk gondolta úgy, hogy egy dózis tökéletesen megvédi őket, 15 százalékuk pedig nem is emlékezett rá, hogy vissza kellene mennie egy második adagért.

pàr napja ìrtam, hogy
- 15-20 % lehet, aki az első adag után beteg lett; rosszul jött ki az oltàsból - valami baja lett tőle; vagy egyszerűen meghalt (nem covidban, vagy az oltàstól - bármi okból).
- akkor az USA tanulmány szerint vannak az egyszerű hülyék...

Az összesen max 40%. Hol a többi 60???



Azt nem értem, hogy a 16-18 éveseket miért kell beoltani?

Komoly bajuk nem lehet, fertőzni beoltva is tudnak, feleslegesen veszik el az idősebbektől a Pfizert.