A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: MessiÁs Dátum május 12, 2021, 11:58:30

Igen.

A chipelestol felsz, vagy mitol? A gyermekednek beadando kotelezoktol is felsz? Csak kérdezem, no offense.

No offense, de azért mégis.

Kötelező az oltás? Ne legyünk már ilyenek. Mindenkinek joga eldönteni, hogy mit tesz (még). S ameddig ott a még, addig tényleg joga van dönteni. Sok esetben ez a lehetőség nincs meg.

Az emberünk feltett egy kérdést. Tudunk hasznos választ adni, vagy sem?

Szerintem Messiás rossz kommentet idézett be.
zbkinget akarta , de eggyel alább ment gerry-re véletlen :)

Balatoni bringa - sajnos a fiaméknak az lett volna az osztálykirándulás 4 nap alatt, de nem szállhatnak meg közösen sehol, így lefújták. Erre gyúrtak fél éve, képzelhetitek milyen elkenődés van.

Idézetet írta: Sound Dátum május 12, 2021, 12:29:11
Szerintem Messiás rossz kommentet idézett be.
zbkinget akarta , de eggyel alább ment gerry-re véletlen :)

Balatoni bringa - sajnos a fiaméknak az lett volna az osztálykirándulás 4 nap alatt, de nem szállhatnak meg közösen sehol, így lefújták. Erre gyúrtak fél éve, képzelhetitek milyen elkenődés van.

Nem, nem ment az félre.

Csupán ne játsszuk el azt, hogy aki oltva van, az több. Egyenlőek vagyunk (bár nyilván ezt a médiából nem hallani).

Idézetet írta: gerry Dátum május 12, 2021, 12:03:16
33 éves vagyok, még nincs gyermekem, már átestem rajta, voltam antitest teszten, van ellenanyagom (még most), így várok vele pár hónapot. Nem zárom ki, hogy ősszel beoltatom magam, viszont most nem szeretném. Szülők/ tesó már beoltva, én meg szeretek kakukktojás lenni  :D

Ha csináltattál antitest tesztet és pozitív lett akkor kérhetsz ugyanúgy kártyát mint akit beoltottak, annyi hogy pénzbe kerül (3000) és nem korlátlan időre kapod csak kb fél évre. Mi ugyanezt csináltuk, oltással várunk még a sok antitest miatt.

Idézetet írta: gerry Dátum május 12, 2021, 12:03:16
33 éves vagyok, még nincs gyermekem, már átestem rajta, voltam antitest teszten, van ellenanyagom (még most), így várok vele pár hónapot. Nem zárom ki, hogy ősszel beoltatom magam, viszont most nem szeretném. Szülők/ tesó már beoltva, én meg szeretek kakukktojás lenni  :D


Értem.  Azt hittem oltásellenes vagy. Csak kíváncsi voltam hogy aki oltásellenes, az mi miatt az. Miben hisznek stb.

De nálad nem ez a helyzet, maximum bizonytalan vagy.

Amúgy köszi a választ :)

(Én pont hasonlóan vagyok, átestem egy hónapja rajta, de nem jön a kártya, pedig kéne mert mennék kaszinóba. Jó lenne élőben pókerezni és roulettezni, na meg olcsón piálni egyet.. :D )

Idézetet írta: gerry Dátum május 12, 2021, 11:52:45
Kérdés, Balatont szeretnénk körbe bicajozni, de nincs oltás (és nem is készülök beoltatni magam). Valahol aludni is akarunk, s nem sátorban. Már mindenhol kérik az igazolványt?

Ha nem ragaszkodtok hotelhez, Airbnb szerintem jó lehet.

Idézetet írta: gerry Dátum május 12, 2021, 11:52:45
Kérdés, Balatont szeretnénk körbe bicajozni, de nincs oltás (és nem is készülök beoltatni magam). Valahol aludni is akarunk, s nem sátorban. Már mindenhol kérik az igazolványt?

Én mindenképp vendégházat próbálnék, vidékiest, ahol papíron akár meg sem szállsz, ha érted, hogy értem. Sok ilyen van, ráadásul a szállásadók nem igazán szeretik úgysem, ha a szállás.hu-n keresztül foglalnak hozzájuk. Szóval telefonálgatnék, nem tudom mik a megállópontjaitok, ha az egyik Siófok, akkor körbekérdezek szívesen ismerősöknél. Van néhánynak vendégháza ott.

Idézetet írta: TiB Dátum május 12, 2021, 19:43:11
Én mindenképp vendégházat próbálnék, vidékiest, ahol papíron akár meg sem szállsz, ha érted, hogy értem. Sok ilyen van, ráadásul a szállásadók nem igazán szeretik úgysem, ha a szállás.hu-n keresztül foglalnak hozzájuk. Szóval telefonálgatnék, nem tudom mik a megállópontjaitok, ha az egyik Siófok, akkor körbekérdezek szívesen ismerősöknél. Van néhánynak vendégháza ott.

Érintett vagyok, van két nyaralóm a Tisza parton, amit nyaranta kiadunk.
Jövő héten lesz itt nagy nyitóbuli, mindkét házam foglalt hétvégére, de még lehet visszamondom.
Ugyanis a szomszédban múlt héten volt egy nagy banzáj. A jelen lévő nem beoltottakat 200.000-re, a szállásadót 500.000-re büntették.
Hiába követelem én meg, hogy csak védettségi igazolvánnyal jöhetnek a fiatalok, hogyan ellenőrizzem, hogy utána nem hívnak oda nem védettségi igazolvánnyal rendelkezőket? Ez egy nagy nyitott terület, különálló házakkal. Nem egy hotel, ahol a recepción tudják követni ki megy be...

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum május 12, 2021, 23:05:57
Érintett vagyok, van két nyaralóm a Tisza parton, amit nyaranta kiadunk.
Jövő héten lesz itt nagy nyitóbuli, mindkét házam foglalt hétvégére, de még lehet visszamondom.
Ugyanis a szomszédban múlt héten volt egy nagy banzáj. A jelen lévő nem beoltottakat 200.000-re, a szállásadót 500.000-re büntették.
Hiába követelem én meg, hogy csak védettségi igazolvánnyal jöhetnek a fiatalok, hogyan ellenőrizzem, hogy utána nem hívnak oda nem védettségi igazolvánnyal rendelkezőket? Ez egy nagy nyitott terület, különálló házakkal. Nem egy hotel, ahol a recepción tudják követni ki megy be...

Ez Ugornyán történt? :o

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum május 12, 2021, 23:05:57
Érintett vagyok, van két nyaralóm a Tisza parton, amit nyaranta kiadunk.
Jövő héten lesz itt nagy nyitóbuli, mindkét házam foglalt hétvégére, de még lehet visszamondom.
Ugyanis a szomszédban múlt héten volt egy nagy banzáj. A jelen lévő nem beoltottakat 200.000-re, a szállásadót 500.000-re büntették.
Hiába követelem én meg, hogy csak védettségi igazolvánnyal jöhetnek a fiatalok, hogyan ellenőrizzem, hogy utána nem hívnak oda nem védettségi igazolvánnyal rendelkezőket? Ez egy nagy nyitott terület, különálló házakkal. Nem egy hotel, ahol a recepción tudják követni ki megy be...

Az nem játszik, hogy távoli barátaim szálltak meg nálam? Nyilván átlátszó, de nem zárható ki egyértelműen.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum május 12, 2021, 23:05:57
Érintett vagyok, van két nyaralóm a Tisza parton, amit nyaranta kiadunk.
Jövő héten lesz itt nagy nyitóbuli, mindkét házam foglalt hétvégére, de még lehet visszamondom.
Ugyanis a szomszédban múlt héten volt egy nagy banzáj. A jelen lévő nem beoltottakat 200.000-re, a szállásadót 500.000-re büntették.
Hiába követelem én meg, hogy csak védettségi igazolvánnyal jöhetnek a fiatalok, hogyan ellenőrizzem, hogy utána nem hívnak oda nem védettségi igazolvánnyal rendelkezőket? Ez egy nagy nyitott terület, különálló házakkal. Nem egy hotel, ahol a recepción tudják követni ki megy be...
Én így csinálnám: felírnám a neveket és a védettségi igazolvány számokat egy papírra, akár alá is lehetne velük íratni, ez igazolná, hogy te leellenőrizted. + esetleg odaírni, hogy a papíron szereplőkön kívül más nem léphet be, mert büntető felelősség terheli a Bérlőt, blabla.

zbking:
Én is ilyen megoldáson gondolkodom.

Ha már felmerült. Véleményem szerint három kategóriába lehet jelenleg sorolni az embereket (ha már feltétlenül szükség van ilyesmire).
Nyilván az alábbiakat lehet még alkategóriákba rendezni, de most itt nem ez a lényeg.

PRO oltás

KONTRA oltás

SEMLEGES

Szerintem kell az a harmadik (semleges) kategória is. Oda sorolnám azokat is, akik megkapták az oltást, de a jelenlegi járvány alatt nem parázták agyon magukat, és ugyanúgy ide tartozik az a személy is, aki nem kapott oltást, nem is szeretne, de nem is hirdeti az "ellenző" igét.

Nem az oltás mellett vagy ellen hozom fel, de az tényleg érdekes kérdés, amit Messiás megemlített, hogy a gyereknek sok esetben mindent beadatunk, pedig nem tudunk róla semmit. Ott az működik, hogy meg akarunk előzni egy bajt, mondjuk az agyhártyagyulladást vagy a rotavírust. Sőt ezeket többségében mi is megkaptuk kiskorunkban. A média hatása, ereje viszont nem volt ekkora az életünkben korábban, és ez az igazán érdekes nekem ebben az egészben, hogy alapvetően egy oltás, az egészségügyi kérdés kellene hogy legyen. Nem politikai, nem konteós, nem a Fideszé, nem a Gyurcsányé, hanem egy alaposan bevizsgált, megoldás egy egészségügyi problémára. Nem a márkát, nem a gyártót kellene nézni, és mégis teljesen elszabadult ez a téma, rátelepedett a politika, a gyógyszergyártó, a média, mindenki aki csak tud.

Azok a gyerekkori oltások kötelezőek, nem? Nem emlékszem.