Covid tesztek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Jöhetnek ide kérdések és tapasztalatok a különböző típusú COVID-tesztekkel kapcsolatosan!

Kezdenék is egy kérdéssel!

Ki, milyen antigén teszteken vett már részt!? Elsősorban arra vagyok pl kíváncsi, hogy kinek, milyen skálán adták meg az eredményét!? Illetve arra is, hogy fertőzés és/vagy oltás után voltál-e, na és persze, hogy adott esetekben mi lett az eredmény (a referencia értékhez viszonyítva)!?

Én speciel most voltam antigént tesztelni szerológiai vizsgálattal, pontosabban kijöttek hozzám vért venni. Lejár a védettségi igazolványom, így gondoltam megnézem, hogy állok ellenanyaggal. Tavaly novemberben voltam beteg... ami néhány nap lázat jelentett akkor. Hivatalos teszten akkor nem voltam, így kártyát is csak nyáron igényeltem, amikor egy hasonló antigén teszten elegendő antigén szintet állapított meg ehhez a labor. A tegnapi vizsgálat eredménye pedig így néz ki:


Szóval ők ebben a BAU/ml-ben adják meg a skálát és 9,4 a referencia határ. Na most ez az eredmény a határérték négyszerese lett, így kapok erre ismét védettségi igazolványt. Nyáron egy hasonló típusú vizsgálaton a referencia értéknek csak 1.7-szerese volt az eredmény (17.4)... normális-e, hogy most négyszeres a mennyiség, vagy azóta valamikor elkaphattam tünetmentesen!?  ???

Illetve olyan tapasztalat is érdekelne, aki esetleg oltást követően is volt már hasonló vizsgálaton... az oltottaknak hogy alakulnak ezek az értékeik!? Előre is köszi az infókat mindenkinek!


(A végére egy kis reklám, vagyis inkább ajánlás ez, és azt hiszem, ebben a témában talán belefér (!?): Én a különböző laborokba csak december közepi időpontokat kaptam, viszont neten megtaláltam a hivataloscovidteszt.hu oldalt, ahol online meg tudom rendelni a vizsgálatot és nekem itt Békéscsabán konkrétan másnapra adtak is időpontot.. Ja és házhoz/irodához mennek ki levenni a vért, vagy a mintát... a választott teszt típusától függően. Lehet PCR tesztelést is megrendelni! A leletet pedig 24 órán belül megküldték!)

Hétfőn részt vettem én is egy hasonlón. Pár órán belül jött az eredmény, csak tudod, ahány ház annyi szokás alapon az én esetemben a határérték 1-es volt. Tehát egy fölött pozitív, egy alatt negatív.

Az én eredményem pozitív lett, az érték pedig: 5,1

Hm. Gondoltam, hogy ez milyen jó, meg milyen fasza érték. Tegnap újra beléptem a klinikára, mert még volt 1-2 teendő. Kérdem a nőt, hogy ezt hogy kell értelmezni? Azt mondja: nyugodjak le, mert volt olyan akinek ez az érték 700 fölötti volt.  :D

Ugyancsak tegnap ismerős is elvégezte a tesztet, ugyanott. Eredménye: 47

Kb. egy időpontban voltunk "megcsíppelve", annyi különbséggel, hogy ő a tavaly decemberben beteg is volt. Érdekes, mert ugyanakkor (tavaly december) közvetlen környezetemben három személy sem érezte az ecet illatát, nekem meg semmi bajom sem volt.

Ismerős (47-es) tegnap megkapta a boostert, s az a terv, hogy kb. két hét múlva újra kér egy tesztet. Majd beszámolók, hogy milyen érték jött ki.

Idézetet írta: Milán Dátum november 26, 2021, 09:45:48
Hétfőn részt vettem én is egy hasonlón. Pár órán belül jött az eredmény, csak tudod, ahány ház annyi szokás alapon az én esetemben a határérték 1-es volt. Tehát egy fölött pozitív, egy alatt negatív.

Az én eredményem pozitív lett, az érték pedig: 5,1

Hm. Gondoltam, hogy ez milyen jó, meg milyen fasza érték. Tegnap újra beléptem a klinikára, mert még volt 1-2 teendő. Kérdem a nőt, hogy ezt hogy kell értelmezni? Azt mondja: nyugodjak le, mert volt olyan akinek ez az érték 700 fölötti volt.  :D

Ugyancsak tegnap ismerős is elvégezte a tesztet, ugyanott. Eredménye: 47

Kb. egy időpontban voltunk "megcsíppelve", annyi különbséggel, hogy ő a tavaly decemberben beteg is volt. Érdekes, mert ugyanakkor (tavaly december) közvetlen környezetemben három személy sem érezte az ecet illatát, nekem meg semmi bajom sem volt.

Ismerős (47-es) tegnap megkapta a boostert, s az a terv, hogy kb. két hét múlva újra kér egy tesztet. Majd beszámolók, hogy milyen érték jött ki.

Köszi, várom majd a fejleményeket!  :ok:  Ez alapján az is lehet, hogy a betegségen történő átesés az igazán nagy "booster"...

#4 november 26, 2021, 10:42:22, curpy82
Ez nem az enyém ugyan, hanem az egyik haveré. Ő februárban volt beteg és egyetlen oltás sincs benne. Megmondom őszintén, ilyen tesztet amit @zsivany20 kirakott én még nem is láttam. A határértékek is máshogy mozognak, hisz ennél a Synlabosnál az antitest 50-es értéktől detektálható.

Idézetet írta: zsivany20 Dátum november 26, 2021, 09:21:52
Nyáron egy hasonló típusú vizsgálaton a referencia értéknek csak 1.7-szerese volt az eredmény (17.4)... normális-e, hogy most négyszeres a mennyiség, vagy azóta valamikor elkaphattam tünetmentesen!?  ???

Szerintem elkaptad tünetmentesen, vagy volt kontaktusod a virussal időközben (nem fertőződtél meg, de került valamennyi virus a szervezetedbe, ami megint beinditotta az antitestek termelését, de nem tudott szaporodni).

Vagy csak a két labor különböző tipusú mérést és skálát használ, ha nem ugyanott volt.