Koronavírus: Tippelj, mi lesz?!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Knapp Dátum március 13, 2020, 14:43:14
Az iskolák nem zárnak be, míg a sportolóinknak rengeteg szabadideje lesz, így megugrik közöttük az érettségizettek száma.

Chuck Norris elkapja a koronavírust, de aztán elengedi.

@Knapp mostanában mindig megölöd a rekeszizmom fél napokra a hozzászólásaiddal ;D

Idézetet írta: Alk Dátum március 13, 2020, 14:19:49
Magyarország és Málta között leáll a légiközlekedés a megadott határidőig. Ha ez bejön, és nem tudok visszamenni, akkor már idén mehet a veteményezés. Köszönjük a lehetőséget! :ok:

Milyen veteményre gondolsz? Bocs, ha értenem kellene, csak nem értem. Máltán amúgy lassan kiérnek a termő időszakból nem? Durva, hogy te láttad a zöld Máltát, amit senki nem hinne el, hogy létezik, ha mondjuk augusztusban ment nyaralni oda.

Idézetet írta: TiB Dátum március 13, 2020, 17:34:19
Milyen veteményre gondolsz? Bocs, ha értenem kellene, csak nem értem. Máltán amúgy lassan kiérnek a termő időszakból nem? Durva, hogy te láttad a zöld Máltát, amit senki nem hinne el, hogy létezik, ha mondjuk augusztusban ment nyaralni oda.

Holnap megyek haza úgymond kényszerszabadságra, ha rosszabbodna a helyzet ez idő alatt bármilyen szempontból (megbetegedések, turimus, gazdaság), majd otthon kertészkedem. Így a tippem (leáll a két ország között a légiforgalom) egyfajta hedgeként szolgál. :)

Mindeközben: https://timesofmalta.com/articles/view/watch-robert-abela-gives-update-on-coronavirus-measures.777839?fbclid=IwAR16w7Vnut0jxlEwZv62Q-5k5flvOjx_7Tl0aPbkeUMUSDzMXUIPUyYlGsY

Hát, akkor a turizmus hivatalosan is halott. Aki jönne Máltára, erkélyes szobát válasszon, mert 2 hét karantén vár rá.

Április 14-ig inkább jobban megerősödik a vírus mint hogy elpusztítsa magát, nem sokat érnek el azzal hogy bezárnak mindent és otthon marad mindenki, ugyan olyan szinten meglapul a Vírus bármilyen felületen és  azon a bizonyos időpontban Április 14-én, amikor vissza kerül a sor arra hogy megnyitnak mindent, és elkezdenek megrendezni eseményeket ugyan olyan szinten elő jön újra, nem fog megsemmisülni önmagától ez a vírus!

Ahogy bekövetkeznek az ingázások Országról országra, tovább hordjuk őket és sokkal több országban megjelenik a vírus, és akkor lesz az hogy sokkal erősebb szigorításokat fognak tenni az Országokban, szabályokat is fognak hozni úgy gondolom, kézfertőtlenítés és maszkok használata kötelező lesz Április 14 után az összes Városban, Intézményekben, nagyobb ellenőrzések lesznek a határokon nem mindenkit fognak beengedni, buszokon, vonatokon, repülőkön fertőtleníteni fogják jobban a tömegközlekedési járatokat, részemről ugyan úgy jelen lesz akkor is a vírus de hogy mennyire lesz elterjedt az akkor fog igazán kiderülni

Mehet addig is a CS goo ezerrel és a DaysGone

-Hagyjal engem beken , kulonben is feleseged van!!
- De mar kohog ...

Két napja még nem volt esély az iskolák-óvodák bezárására, mára meg 1.2-re esett a szorzója annak, hogy holnap bejelentik a hétfőn kezdődő zárvatartást.


Egy hónap azért elég rövid idő, azt hittem hosszabb távú lesz a jóslásunk, de nézzük. Három részre osztottam Európát, mivel különböző tényezők miatt más lefolyást várok.

A "kedvenceim", a déliek. Laktam együtt spanyollal, sokat dolgoztam olaszokkal és a mentalitásuktól rendre falnak mentem. Egyáltalán nem meglepő, hogy ezekben az országokban terjed a legjobban, mivel nekik hiába mondod, hogy mit ne csináljanak, ameddig őket személyszerint nem érinti, addig azt fogják mondani, hogy nem kell parázni. Tehát itt elsősorban a fiatalok akik hordoznak, és az ő (idősebb) rokonaik lesznek azok, akik megszenvedik a kort. Ebben az is közrejátszik, hogy muszáj mindenkit 82 puszival köszönteni meg ölelkezni máshogy nem megy. A spanyolok és az olaszok fognak vezetni Európában, míg Görögországban a maguk népességéhez mérten viszonylag magas lesz az arány.

Közép-Kelet-Európa a második hullámból fog részesedni a hazatérő vendégmunkások révén. A számaik alacsonyabbak lesznek, mivel itt az emberek megpróbálják lábon kihordani, nem jelenteni, vagy csak nem hajtanak rajtuk végre tesztet, mivel az túl drága. A kormányok látszat intézkedéseket hajtanak végre, mivel a gazdasági lehetőségeik korlátozottak. Az hazatérő vendégmunkások csak kivárják, hogy mikor mehetnek majd vissza nyugatabbra. Azonban ez a visszatérés nem fog megtörténni a fent jelzett időpontig (április 15.), mivel akkor még bőven tombolni fog azokban az országokban a vírus, ahol ők dolgozhatnának.

Észak-Európa. Keveset beszélünk róluk, de a lakosság mérete alapján ők jelenleg a legsúlyosabb térségek között vannak, elsősorban Norvégia. Ez annak köszönhető, hogy a a síszünetük egybeesett az észak-olasz gócpont kialakulásával és szépen hazavitték a kórt. Tehát gyorsan beszartak, viszont a kis népesség és a kevésbé leszarom viselkedés miatt a kormányok jobban tudnak tenni a járvány miatt. Nem fogják a pénzt sajnálni, ettől függetlenül meglepően nagy lesz a kór pusztítása az idősek között (hiába egészségesek, magas az átlagéletkor). Április közepén még mindig felfelé ívelő számok lesznek Norvégiában, Svédországban és Dániában is. Finnországban miért nem? Az egyik norvég politikus szavait idézve: "Gazdagok vagyunk, többet utazunk mint mások, ezért jutott el hozzánk a kór gyorsabban, mint például Finnországba".

De ne legyem igazam.

Idézetet írta: Hentesáru Dátum március 13, 2020, 18:03:39
ugyan olyan szinten meglapul a Vírus bármilyen felületen és  azon a bizonyos időpontban Április 14-én, amikor vissza kerül a sor arra hogy megnyitnak mindent, és elkezdenek megrendezni eseményeket ugyan olyan szinten elő jön újra, nem fog megsemmisülni önmagától ez a vírus!

Csupán kíváncsiságból: ezt az infót honnan vetted, hogy a vírus meglapul? Hol? Ember terjeszti.
Ha gyakorlatilag mindenki el van szigetelve, akkor egy idő után már nem terjed.

Megáll a sportfogadói élet, ahogy a sportesemények 90 %-a elhalasztódik. A fogadók 90 %-a vesztő, ők rájönnek, hogy milyen jó is az, ha azt a pénzt másra is tudják költeni, ha a zsebükben marad. Ezért az irodák a járvány lecsengése után hatalmas bónuszokkal fogják próbálni visszacsábítani a fogadókat. Meg is várom.

Idézetet írta: flamman Dátum március 13, 2020, 21:55:56
Megáll a sportfogadói élet, ahogy a sportesemények 90 %-a elhalasztódik. A fogadók 90 %-a vesztő, ők rájönnek, hogy milyen jó is az, ha azt a pénzt másra is tudják költeni, ha a zsebükben marad. Ezért az irodák a járvány lecsengése után hatalmas bónuszokkal fogják próbálni visszacsábítani a fogadókat. Meg is várom.

Ááá...dehogy. Vesznek belőle lisztet, meg konzerveket. Három évig lesz amit enni.  ;D

Idézetet írta: flamman Dátum március 13, 2020, 21:55:56
Megáll a sportfogadói élet, ahogy a sportesemények 90 %-a elhalasztódik. A fogadók 90 %-a vesztő, ők rájönnek, hogy milyen jó is az, ha azt a pénzt másra is tudják költeni, ha a zsebükben marad. Ezért az irodák a járvány lecsengése után hatalmas bónuszokkal fogják próbálni visszacsábítani a fogadókat. Meg is várom.

Ez most nálam totál betalált. A ma délutáni nem is tudom orosz 2 meg indonéz 2 meccsekkel jöttem fel pluszba. Ki is utaltam. Pörgetem a hétvégi meccseket, elhalasztva-elhalasztva-elhalasztva-elhalasztva. Kitűnő időzítés. Az időzítésről jut eszembe, hogy saccperkábé fél(!!!) másodpercen múlt, hogy kivettem egy fogadást harmadtéten. De nem, mert elszürkült és mindkét meccsen lejött a gól, amit vártam és 3-as odds. Most szerintem kussoljak míg újra nem indul minden bajnokság :D

Ez most olyan mint az Oak regi idokapszula naploja .

Oroszorszag a csod szelen all, es Nemetorszagtol kap segitseget , a Fold 30 % korona virusos beteg vagy mar meggyogyult, a tozsde pedig rekord melysegekben lesz, nagyobb mint valaha.  Kiderul hogy a Brexit megalapodast azert sikerult gyorsan nyelbe utni , mert az MI6 felhivta a figyelmet a virusra, kiszamoltak az angolok hogy milyen sokba fog kerulni az Unionak a gazdasagilag gyengebb orszagok eletben tartasa . Az angol font pedig 20% -ot erosodik.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 13, 2020, 21:43:22
Csupán kíváncsiságból: ezt az infót honnan vetted, hogy a vírus meglapul? Hol? Ember terjeszti.
Ha gyakorlatilag mindenki el van szigetelve, akkor egy idő után már nem terjed.

Elvileg fém felületen 1-2 óráig életképes, de nem tudni, hogy más felületeken meddig húzza a vírus, és meddig képes fertőzni. Gondolom én, még most sem tudják, de valószínű, hogy napokig, vagy akár hetekig képes 'meglapulni'

Most gondolj bele, ha valóban 1-2 óráig lenne életképes, akkor mondjuk nem kéne irodaházakat meg iskolákat fertőtleníteni, elég lenne este mindenkit kizavarni, aztán este a vírus kidöglene, reggel lehetne melózni, suliba menni. De itt ugye az irodaháznál meg a nyíregyi sulinál is megy a kemény fertőtlenítés, szóval fogalma sincs senkinek, meddig életképes ez a vírus. Ha 1-2 órán belül kidöglene, nem kéne fertőtleníteni. És szerintem ez itt a szopás, hogy még nagyon keveset tudunk róla. Viszont aki elkapta, és kigyógyul, elvileg védettsége van, legalábbis rövid távon, aztán hogy mi lesz jövőre, hát az valóban a jövő kérdése...

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 14, 2020, 11:50:27
Elvileg fém felületen 1-2 óráig életképes, de nem tudni, hogy más felületeken meddig húzza a vírus, és meddig képes fertőzni. Gondolom én, még most sem tudják, de valószínű, hogy napokig, vagy akár hetekig képes 'meglapulni'

Most gondolj bele, ha valóban 1-2 óráig lenne életképes, akkor mondjuk nem kéne irodaházakat meg iskolákat fertőtleníteni, elég lenne este mindenkit kizavarni, aztán este a vírus kidöglene, reggel lehetne melózni, suliba menni. De itt ugye az irodaháznál meg a nyíregyi sulinál is megy a kemény fertőtlenítés, szóval fogalma sincs senkinek, meddig életképes ez a vírus.

Labor körülmények között rozsdamentes acélon és műanyagon 72 óra, kartondobozon 1 nap, levegőben 3 óra.

A higiéniát betudják tartani az emberek, ha odafigyelnek. Az óvintézkedések és korlátozások szükségesek, csak a probléma az, hogy nem elég a tesztek száma és azok gyorsasága.