Koronavírus: Tippelj, mi lesz?!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ha lesz ellenszer, le kell vele chemtrailezni az egész bolygót.
Végre egyszer jóra is használhatnák ezt a technológiát!

Idézetet írta: Knapp Dátum március 22, 2020, 08:41:48
Ha lesz ellenszer, le kell vele chemtrailezni az egész bolygót.
Végre egyszer jóra is használhatnák ezt a technológiát!

Menő lenne :)


Holnapra elérjük a 100,000 gyógyult fertőzöttet!
Hatnak az imák.

Nem egy túl merész tipp, de hétvégére (03.27.) már az USA és Olaszország vezeti majd a legtöbb regisztrált fertőzött listáját.
Ráadásul úgy, hogy közel annyi jelenleg is aktív fertőzöttjük lesz, mint amennyi a kínaiaknak összesen volt a 3 hónap alatt.
És hol van még a vége...
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Egyébként arra is lehetne szorzókat adni vagy tippjátékot hirdetni, hogy mi lesz a "ranglista" állása adott időpontban.

Idézetet írta: Knapp Dátum március 25, 2020, 22:45:17
Egyébként arra is lehetne szorzókat adni vagy tippjátékot hirdetni, hogy mi lesz a "ranglista" állása adott időpontban.

Etikai kérdéseket vetne fel, pedig érdekes tippjáték lenne. Durva ez a lista, az afrikai részeknél egész rémisztő arányszámok vannak. Gambia 3 esetból 1 halott.

Nem olvasok annyi hírt, elemzést, de az olaszoknál miért ennyire brutális a terjedés és a halálozás? Értem hogy üdvözlésük puszi puszi kézfogás ölelés, meg idősek halnak náluk, rossz az egészségügy, de hasonló, ha nem rosszabb paraméterek vannak a keleti blokkban, Indiában, vagy még sorolhatnám. Miért pont az olaszok?

Idézetet írta: TiB Dátum március 25, 2020, 23:20:18
Etikai kérdéseket vetne fel, pedig érdekes tippjáték lenne. Durva ez a lista, az afrikai részeknél egész rémisztő arányszámok vannak. Gambia 3 esetból 1 halott.

Nem olvasok annyi hírt, elemzést, de az olaszoknál miért ennyire brutális a terjedés és a halálozás? Értem hogy üdvözlésük puszi puszi kézfogás ölelés, meg idősek halnak náluk, rossz az egészségügy, de hasonló, ha nem rosszabb paraméterek vannak a keleti blokkban, Indiában, vagy még sorolhatnám. Miért pont az olaszok?

Dr. House-t nézek folyamatosan, az etikai problémát nem tudom értelmezni. 
(de tényleg gáz lenne a tippjáték. Oddsot viszont a világ végére és Trump újraválasztására is adnak...)

A terjedésnél és a halálozásnál a spanyolok és a franciák is szarban vannak, illetve az USA is gyorsan abban lehet. Sok tízmilliós, százmilliós népesség, zsúfolt nagyvárosok és nagy turizmus mindegyikben közös. Valószínűleg több egymástól független fertőzöttet importáltak.

Lehet, hogy az olaszok csak azt szívták meg, hogy náluk jelentek meg előbb a fertőzöttek. A többiek meg pont az olaszok példáján tanulhatnak.
Megfordítva: ha nálunk robban be elöször Európában, akkor vajon mi most hol tartanánk?
Nálunk a kórház a legnagyobb fertőzésveszély...

A nemzeti statisztikák is lehetnek hm..., sajátosak.
Nem mindegy, hogy csak a haldoklókat tesztelik vagy nagyobb mintából merítenek.
Vagy hogy eltitkolnak-e eseteket azért, mert még a haldoklókat sincs kapacitás tesztelni, vagy mert nem akarnak még nagyobb pánikot.
Ahol sok a beteg és a halott, ott nekem azért alapból hihetőbb a statisztika.


Idézetet írta: TiB Dátum március 25, 2020, 23:20:18
Nem olvasok annyi hírt, elemzést, de az olaszoknál miért ennyire brutális a terjedés és a halálozás? Értem hogy üdvözlésük puszi puszi kézfogás ölelés, meg idősek halnak náluk, rossz az egészségügy, de hasonló, ha nem rosszabb paraméterek vannak a keleti blokkban, Indiában, vagy még sorolhatnám. Miért pont az olaszok?

Egyes vélemények szerint pont az Atalanta - Valencia BL-meccs az okozója, melyet a San Siróban játszottak. Közel 45 ezer néző volt, a legtöbbjük a jelenlegi gócpontból, Bergámóból.

Bergamo lakossága: 120 287 (2017.) ISTAT

Lehet benne valami.

#52 március 26, 2020, 08:46:12, SPF Admin
Idézetet írta: Knapp Dátum március 26, 2020, 08:42:06
Dr. House-t nézek folyamatosan, az etikai problémát nem tudom értelmezni. 
(de tényleg gáz lenne a tippjáték. Oddsot viszont a világ végére és Trump újraválasztására is adnak...)

Több, mint valószínű, hogy nem tudjátok, de az irodáknak meg van tiltva, hogy bármilyen módon a mostani világjárványból haszont szerezzenek.
Már komoly büntetések voltak emiatt.

Egyébként meg a spanyoloknál hamarosan nagyobb gáz lesz, mint az olaszoknál.

Ami a hazai kórházakat illeti, én életemben egyszer voltam beutalva, 3 napig, s akkor is hazamentem egy fertőzéssel, amit ott szedtem össze. A kórházi kezelés 3 napot tartott, az utóhatás 2 hét. Erről ennyit.

Az oké, hogy az irodáknak tiltva van, de én miért nem arbolhatok vagy trédelhetek a koronavírussal?!
Ez embertelen.

Idézetet írta: Knapp Dátum március 26, 2020, 10:24:36
Az oké, hogy az irodáknak tiltva van, de én miért nem arbolhatok vagy trédelhetek a koronavírussal?!
Ez embertelen.

Te egyénileg, a saját felületeden azt tehetsz amit akarsz, viszont az irodák felületén ez tilos.  :ok:

Egy saját tipp:
a vírusveszély miatt csak az megy orvoshoz egyéb nyavalyával, akinek komoly fájdalmai vannak.
Így több betegség sokáig rejtve- és kezeletlenül marad és hamarosan több lesz az "egyéb" súlyos betegség és az ebből következő halál.
(pl. a körzeti orvos és a rendelője, illetve a gyógyszerért sorbanállók sokkal nagyobb eséllyel fertőződöttek koronával, mint az adott beteg, így az ha nem muszáj, nem megy be a vérnyomáscsökkentőért...)

Vagy most leálltak a magánpraxisok és csak a sürgős vizsgálatokat végzik el, így a daganatok és egyéb rendellenességek korai felismerésének esélye csökken.

Kiváncsi vagyok, ezek felmerülnek-e valaha érvként, mikor a várható áldozatok száma alapján mérlegelik a döntéseket...

A svédek kísérlete arra mindenképpen jó, hogy lássuk majd a végén, mennyi értelme volt a drasztikus korlátozásoknak máshol.

https://hvg.hu/vilag/20200326_svedorszag_koronavirus_kiserlet_korlatozas_karanten

Tippem: ha bejön a svédek számítása, akkor a mostani 12. helyről előre lépnek 1-2 helyet az országok egy főre jutó GDP ranglistáján.

Idézetet írta: Knapp Dátum március 27, 2020, 08:33:39
Egy saját tipp:
a vírusveszély miatt csak az megy orvoshoz egyéb nyavalyával, akinek komoly fájdalmai vannak.
Így több betegség sokáig rejtve- és kezeletlenül marad és hamarosan több lesz az "egyéb" súlyos betegség és az ebből következő halál.
(pl. a körzeti orvos és a rendelője, illetve a gyógyszerért sorbanállók sokkal nagyobb eséllyel fertőződöttek koronával, mint az adott beteg, így az ha nem muszáj, nem megy be a vérnyomáscsökkentőért...)

Vagy most leálltak a magánpraxisok és csak a sürgős vizsgálatokat végzik el, így a daganatok és egyéb rendellenességek korai felismerésének esélye csökken.

Kiváncsi vagyok, ezek felmerülnek-e valaha érvként, mikor a várható áldozatok száma alapján mérlegelik a döntéseket...

https://444.hu/2020/03/28/rtl-klub-daganatos-betegeket-kuldtek-el-a-korhazakbol

Egyszer egy filmben Leslie Nielsen mondott valami ilyesmit örült tudósként:
"Ha százezer ember élete árán meg tudunk menteni egyet, már megérte!"

Idézetet írta: Knapp Dátum március 28, 2020, 10:17:09
https://444.hu/2020/03/28/rtl-klub-daganatos-betegeket-kuldtek-el-a-korhazakbol

Egyszer egy filmben Leslie Nielsen mondott valami ilyesmit örült tudósként:
"Ha százezer ember élete árán meg tudunk menteni egyet, már megérte!"

Ha ez igaz,akkor undorító és sajnos röhejes is.Már ez a pár vírusos is ennyire megrogyasztotta a magyar eü-t? Vagy félnek a fertőzéstől? Tehát ha nem vagy koronavírusos már el sem látnak.

Nehéz lesz majd dönteni, mert sok jó részmeglátást írtatok, illetve oak Földpusztító írása nálam alapból díjat érdemel, de eddig talán dert a nyerő.

Idézetet írta: dert Dátum március 13, 2020, 09:28:48
Szerintem Április közepéig még javában benne leszünk a járványban, és nem látszik majd még a vége. Nálunk addigra karantén lesz tehát lakóhelyet (kivétel munka) nem lehet elhagyni. Tucatszámra megjelennek azok a fertőzöttek, akik nem köthetők külföldiekhez, vagy beutazáshoz, beindul a pánik, és az iskolákat talán már 2-3 héten belül bezárják. Nagyjából úgy 750-1000 körüli fertőzött lehet nálunk április közepéig.
Világ szinten is messze lesz még a vége, mert félmegoldások lesznek, és csak nagyon lassan áll le majd az élet. Vakcináról szó sem lesz, ezért Kínában, és néhány országban, ahol a vírus már megjelent újabb felfutástól tartanak majd.