Koronavírus: Tippelj, mi lesz?!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum március 30, 2020, 00:20:25
Nehéz lesz majd dönteni, mert sok jó részmeglátást írtatok, illetve oak Földpusztító írása nálam alapból díjat érdemel, de eddig talán dert a nyerő.

Arra sem lehet tippjátékot kiírni, hogy mikorra lesz nálunk több aktív fertőzött, mint Kínában?
Napra pontosan kéne tippelni, a worldometer adatai döntenek.
(Jelenleg Kína vezet 2691:361-re)

Huh, ha 750-1000 fertőzöttel megússzuk április közepéig, akkor túl is vagyunk a nehezén.
A gyorsuló ütem alapján viszont több ezer is lehet addigra és még az sem lenne annyira durva, mint az olasz vagy spanyol robbanás.

Április 23-án feloldják az összes korlátozást. Beszéltem egy időutazóval 8)

Idézetet írta: monet Dátum március 30, 2020, 12:26:47
Április 23-án feloldják az összes korlátozást. Beszéltem egy időutazóval 8)
Köszi, de melyik év?  ;D


Szerintem ne a fertőzötteket nézzétek, hanem a haláleseteket. Izlandon 1000 felett van a fertőzöttek száma a WHO alapján, viszont alig két halálos áldozat. Lehetséges, hogy annyira kemények, hogy náluk ilyen alacsony legyen a halálozási ráta?  A fenéket. Múlt hét óta az egészségeseket is tesztelik, hogy a hordózókat kiszűrjék, tehát azokat, akik a legtöbb országban nem jelennek meg a listán, mivel senki sem vizsgálja őket.

De mondok egy másik példát ha ez nem lenne elég.


Norvégia vs. Svédország
Norvégiában szigorúan lépnek fel a vírus ellen, míg a svédek nem nagyon zárnak be semmit (legyen az iskola, határ, kocsma). Hasonló fertőzöttségük volt, mikor a norvégok bekeményítettek és arra lehetne következtetni, hogy a svédek lehagyták őket. A fertőzöttségben ennek ellenére még mindig a norvégok vezetnek (4100 vs. 3700) viszont, a halálozottsága arány nagyon átfordult (34 vs. 192). Tehát a svédek nemhogy nem védekeznek, hanem nem is tesztelnek eleget, várják, hogy essenek át minél többen a víruson. Nyilván nálunk se 500 fertőzött van csak 16(?) halottra...

A játékot dert nyerte, nyereménye átutalásra került Skrillen!

Lenne egy második kör, nemsokára írom a részleteit, ez hosszabb távú lesz.

Tippjáték - II. kör

Többen is jeleztétek, hogy a hosszúlépés hívei vagytok, ezt teljesen megértem. Gazdasági hatásokra tippelünk, nem egészségügyi kérdésekre.

Kőkemény szabályok

Tippelési határidő: május 10-én 10 óra 10 perc
Nyeremény: 50 euró Skrillen
Tippsorok kiértékelése: december 20-án 20 óra 20 perc

Kérdések lesznek, melyekre tippelni kell, aki a legtöbb pontot eléri, az nyer. Ha esetleg pontegyenlőség lesz, akkor majd eldöntjük, mi történjen, sorsolás, tippjáték, felezés stb. A kérdéssort mindjárt külön hozzászólásba írom. Hozzászólást nem lehet módosítani, akkor inkább írjatok egy újat, és mindenki egyetlen tippsorral vehet részt. Minden helyes válasz egy pont, illetve ahol nem lesz pontos válasz, ott a legközelibb tippet adónak jár csak pont, például árfolyami kérdéseknél. Ha a játékba véletlenül generálok kiskapukat, használjátok ki.

A játékban az eredmények megállapítására a következő oldalakat fogom használni: google valuta váltó, arany-ara.hu, nfsz.munka.hu, ksh.hu

Kérdéssor:

• 2020. december 20-án mennyibe fog kerülni 1 dollár forintban?

• 2020. december 20-án mennyibe fog kerülni 1 euró dollárban?

• Magyarországon december 20-ig bevezetik a teljes kijárási tilalmat, katonákkal és rendőrökkel keményen ellenőrizve a betartását?

• Lesznek választások az Egyesült Államokban, vagy elmarad?

• Ha lesz választás, kit szavaznak meg az USA következő elnökének?

• Mennyi nyilvántartott álláskereső lesz Magyarországon 2020 novemberében?

• Mennyi lesz az arany ára forintban december 20-án?

• A KSH oldalán mennyi lesz az éppen aktuális magyar GDP mértéke?

• December 20-ig kijut Magyarország a labdarúgó Európa-bajnokságra?

• Szintén december 20-ig lesz olyan ország, mely kilép az EU-ból?

Idézetet írta: TiB Dátum április 17, 2020, 18:14:27
• A KSH oldalán mennyi lesz az éppen aktuális magyar GDP mértéke?

Ha jól nézem a KSH oldalát, és a közzétételi adatok menetrendjét, akkor a legfrissebb GDP adat a 2020-as harmadik negyedévi lesz december 20-án.

• 2020. december 20-án mennyibe fog kerülni 1 dollár forintban?
400 - 450

• 2020. december 20-án mennyibe fog kerülni 1 euró dollárban?
1.30 - 1.50

• Magyarországon december 20-ig bevezetik a teljes kijárási tilalmat, katonákkal és rendőrökkel keményen ellenőrizve a betartását?
Nem.

• Lesznek választások az Egyesült Államokban, vagy elmarad?
Igen, lesznek.

• Ha lesz választás, kit szavaznak meg az USA következő elnökének?
Donald Trump.

• Mennyi nyilvántartott álláskereső lesz Magyarországon 2020 novemberében?
1 milló alatt.

• Mennyi lesz az arany ára forintban december 20-án?
kb. 25 000 Ft/g

• A KSH oldalán mennyi lesz az éppen aktuális magyar GDP mértéke?
160 - 170 milliárd USD körül

• December 20-ig kijut Magyarország a labdarúgó Európa-bajnokságra?
Nem.

• Szintén december 20-ig lesz olyan ország, mely kilép az EU-ból?
Nem.

#70 április 17, 2020, 21:55:39, bendehal
Beteg vagy. De egye fene  :)

• 2020. december 20-án mennyibe fog kerülni 1 dollár forintban? 311
• 2020. december 20-án mennyibe fog kerülni 1 euró dollárban? 426
• Magyarországon december 20-ig bevezetik a teljes kijárási tilalmat, katonákkal és rendőrökkel keményen ellenőrizve a betartását? Nem.
• Lesznek választások az Egyesült Államokban, vagy elmarad? Igen.
• Ha lesz választás, kit szavaznak meg az USA következő elnökének? Biden
• Mennyi nyilvántartott álláskereső lesz Magyarországon 2020 novemberében? 132009
• Mennyi lesz az arany ára forintban december 20-án? 17300/g
• A KSH oldalán mennyi lesz az éppen aktuális magyar GDP mértéke?  441
• December 20-ig kijut Magyarország a labdarúgó Európa-bajnokságra? Igen.
• Szintén december 20-ig lesz olyan ország, mely kilép az EU-ból? Nem.

Nézem a kérdéseket, és a GDP mértéke talán nem pontos, sajnos megszoktam a dollárban kifejezett látványát. Szóval nem az egy főre jutó a kérdés, hanem a teljes, és dollárban kifejezve. De ha máshogy adjátok meg, max átváltjuk.

https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qpt015.html

De az is lehet, hogy szimplán törölni kellene ezt a kérdést. Bizonytalan vagyok, azt hiszem. :D

Döntöttem, legyen tánc, és nincs GDP kérdés. Az eddigi két tippelőtől ezúton elnézést.

Kérdéssor:

• 2020. december 20-án mennyibe fog kerülni 1 dollár forintban?

• 2020. december 20-án mennyibe fog kerülni 1 euró dollárban?

• Magyarországon december 20-ig bevezetik a teljes kijárási tilalmat, katonákkal és rendőrökkel keményen ellenőrizve a betartását?

• Lesznek választások az Egyesült Államokban, vagy elmarad?

• Ha lesz választás, kit szavaznak meg az USA következő elnökének?

• Mennyi nyilvántartott álláskereső lesz Magyarországon 2020 novemberében?

• Mennyi lesz az arany ára forintban december 20-án?

• December 20-ig kijut Magyarország a labdarúgó Európa-bajnokságra?

• Szintén december 20-ig lesz olyan ország, mely kilép az EU-ból?

@TiB Elkéstem a hozzászólással, de már így hagyom.

Lehetne például százalékos formában 2019. III. negyedévéhez nézve. Vagy ha kicsit csavarnál rajta, akár egy GDP arányos államadósság. Amúgy király játék, köszi!

Most pont azon gondolkodom, ha csabax nyerné a játékot, az jó vagy rossz lenne-e nekem, de az 500-700 Ft-os euró azért olyan bizalomvesztést okozna, hogy abból nehéz lenne jól kijönni.
(USDHUF 400 x EURUSD 1,30 és 450 x 1,50 között)