Befektetés ilyenkor de mibe?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Alk Dátum február 01, 2021, 09:44:06

Ha ehhez is közük van a redditeseknek, akkor szinte bármi elképzelhető.


Teljesen beteges amit ott csinálnak :D először jött a GME, majd ma a nagy XRP pumpa... Bár az XRP nem pont úgy sült el ahogy tervezték, de ha végiggondolták volna, hogy az általuk vizionált 5 dolláros árfolyamhoz mekkora market cap társul... ::)

Idézetet írta: peshark Dátum február 01, 2021, 16:35:21
Teljesen beteges amit ott csinálnak :D először jött a GME, majd ma a nagy XRP pumpa... Bár az XRP nem pont úgy sült el ahogy tervezték, de ha végiggondolták volna, hogy az általuk vizionált 5 dolláros árfolyamhoz mekkora market cap társul... ::)

Az XRP máig a legnagyobb elszalasztott nyereségem még 2017-ből. 20-22 centes (dollár) árfolyamon vettem kb 500 eft-ért, majd mivel mindegyik ment fel, kivéve azt, így úgy döntöttem, hogy inkább felépítek egy portfoliót kriptókból, és eladtam. Rá két hónapra elérte a 3,6 dolláros árfolyamot. Olyan 8,5-9 millió a tetejéhez nézve. Ha mondjuk félúton eladom, úgy is tízszeres szorzó. Csak eszembe jutott. :D

Idézetet írta: Alk Dátum február 01, 2021, 16:46:15
Az XRP máig a legnagyobb elszalasztott nyereségem még 2017-ből. 20-22 centes (dollár) árfolyamon vettem kb 500 eft-ért, majd mivel mindegyik ment fel, kivéve azt, így úgy döntöttem, hogy inkább felépítek egy portfoliót kriptókból, és eladtam. Rá két hónapra elérte a 3,6 dolláros árfolyamot. Olyan 8,5-9 millió a tetejéhez nézve. Ha mondjuk félúton eladom, úgy is tízszeres szorzó. Csak eszembe jutott. :D

Hat igen kemeny dolog ez, de mindig utolag okos az ember.. :-\ Mondjuk ha 17-ben nagyreszt bitcoinra meg etherre epitetted a portfoliod, akkor nagy gondban nem lehetsz most sem. Persze az elszalasztott lehetoseg mindig benne marad az ember fejeben...

Idézetet írta: peshark Dátum február 01, 2021, 16:55:17
Hat igen kemeny dolog ez, de mindig utolag okos az ember.. :-\ Mondjuk ha 17-ben nagyreszt bitcoinra meg etherre epitetted a portfoliod, akkor nagy gondban nem lehetsz most sem. Persze az elszalasztott lehetoseg mindig benne marad az ember fejeben...

Feltételezzük, hogy 2017-ben vettél 10 darab Bitcoint, mondjuk 1000 euróért darabját. Mai ár 28 ezer. És úgy döntesz, hogy eladod.
Hol tudod ezt megtenni?  ::)

Idézetet írta: SPF Admin Dátum február 01, 2021, 19:36:22
Feltételezzük, hogy 2017-ben vettél 10 darab Bitcoint, mondjuk 1000 euróért darabját. Mai ár 28 ezer. És úgy döntesz, hogy eladod.
Hol tudod ezt megtenni?  ::)

Leginkabb ott ahol vetted, pl. Binance, Coinbase. Ezeken a platformokon lehet valtani ossze-vissza kb mindenre, de leginkabb fiat penzekre (euro, dollar) es azokbol mar barmit tudsz venni vagy kiutalni szepen kartyara.

Nyilvan ha letaroltad a btc-t pl ledgerre, akkor eloszor onnan vissza kell utalni a tozsdes tarcadba es ugy tudod valtani. Ha meg nem vetted ki, hanem vegig a tozsdes tarcadon volt akkor az elobb leirtak pofon egyszeruen. :)

Idézetet írta: peshark Dátum február 01, 2021, 19:59:33
Leginkabb ott ahol vetted, pl. Binance, Coinbase. Ezeken a platformokon lehet valtani ossze-vissza kb mindenre, de leginkabb fiat penzekre (euro, dollar) es azokbol mar barmit tudsz venni vagy kiutalni szepen kartyara.

Nyilvan ha letaroltad a btc-t pl ledgerre, akkor eloszor onnan vissza kell utalni a tozsdes tarcadba es ugy tudod valtani. Ha meg nem vetted ki, hanem vegig a tozsdes tarcadon volt akkor az elobb leirtak pofon egyszeruen. :)

280 000 eurót kiutalnak? Én úgy értesültem, hogy a visszaváltás már nem megy olyan egyszerűen, mint a vásárlás.

De őszintén ez a terület teljesen ismeretlen számomra. Azért is kérdem.  :ok:

Idézetet írta: SPF Admin Dátum február 01, 2021, 20:04:04
280 000 eurót kiutalnak? Én úgy értesültem, hogy a visszaváltás már nem megy olyan egyszerűen, mint a vásárlás.

De őszintén ez a terület teljesen ismeretlen számomra. Azért is kérdem.  :ok:

Hat az ilyen hatalmas platformokon, mint pl a Binance szerintem igen. Sajnos nem kellett meg ezzel bajlodnom... :D de kb olyan hasonlattal tudnam leirni, mintha a bet365tol vagy az unibettol akarnal kiutalni egy nagyobb osszeget. Azert ezekben a tozsdes ugyletekben a 280k euro az boven benne van. Ahogy a fo fogadasi oldalak is lazan kiutalnak par milliot, ugy ezek az oldalak is kikuldik neked hamar a penzt szerintem. :)

Tőzsdézéshez használja valaki a revolutot? Esetleg más?

Idézetet írta: gerry Dátum február 01, 2021, 22:15:58
Tőzsdézéshez használja valaki a revolutot? Esetleg más?

En csak a kripto reszrol tudok nyilatkozni, az szerintem teljesen felejtos revoluttal, ugyanis gyakorlatilag nem birtoklod a megvett kriptot. Nem tudod kiutalni egy ledgerre vagy hasonlok..

#39 március 02, 2021, 16:53:26, Alk
Inkább spekuláció mint befektetés, de lesz egy ígéretes arbolási lehetőségünk a következő években (5-10 év). Az 5 forintosunk világpiaci anyagára már most duplája a névértéknek. Ha figyelembe vesszük a FIAT pénzek természetükből adódó pénzromlását, csupán idő kérdése az 5 forintos érméink bevonása. Még korábban számoltam, de úgy rémlik, hogy 5 forint vásárlóértéke 2,5 Ft körül van az 1 forintosok akkori vásárlóértékéhez viszonyítva (2008), tehát a fél út már megtéve az értékcsökkenésben. Természetesen a világpiaci és az átvételi árak között van egy kisebb szakadék, de íme a számok:

Súlya: 4,2 g
Anyag: réz (75%)–nikkel (4%)–cink (21%) ötvözet

Réz: 3,05 g x 2,77 Ft/g x  = 8,45 Ft
Nikkel: 0,168 g x 5,6 Ft/g = 0,94 Ft
Cink: 0,882 g x 0,86 Ft/g = 0,75 Ft

azaz 10,14 Ft

Több felmerülő kérdés is megválaszolásra vár (jogszabályok, átvevő általi anyagbesorolás), továbbá ott a logisztika is (beszerzés, szállítás, tárolás).

Nyáron megkezdtem az érmék hobbiszintű tezaurálását just for fun, jelenleg 4 kilogrammnál jár.

Ui: Egyébként nem kizárható, hogy a várható bevonás is közrejátszott abban, hogy az 5 Ft-os érménket választották a Forint 75. születésnapjának megünneplésére.


#40 február 05, 2022, 20:34:46, Alk
Az idei év legmagasabb várható hozammal kecsegtető, gyakorlatilag zéró kockázatú befektetése lehet a tartós élelmiszerek és háztartási eszközök beszerzéseinek időbeni előrehozása. Matolcsy sem túl optimista, a tavalyi élelmiszer inflációnál rosszabbat vár 2022-re. Ha most megvesszük, amit egy év múlva fogyasztunk majd el, könnyen profitot realizálhatunk, amikor felbontjuk a pizzás melegszendvicskrémet meg a peanut buttert. Ez a felhalmozás szerencsére kapóra jön egy háború esetén is (még ha akár részt sem veszünk benne), amikor a hadiipar lesz a prioritás és gépek, valamint termények semmisülnek meg egyes országokban (az ellátási láncokról nem is beszélve). Nem állítom, hogy ez meg fog történni, de ha igen, felhalmozás nélkül ott találjuk magunkat majd a több millió kétségbeesett rohangáló között az Auchanban.

Valamiért a preppinget szeretik kritizálni, de az előrelátás és felkészülés egy váratlan helyzetre egy bizonyos szintig szerintem szükséges. Ez is egyfajta spekuláció, csak itt nagyobb a tét.

Idézetet írta: Alk Dátum február 05, 2022, 20:30:18Az idei év legmagasabb várható hozammal kecsegtető, gyakorlatilag zéró kockázatú befektetése lehet a tartós élelmiszerek és háztartási eszközök beszerzéseinek időbeni előrehozása. Matolcsy sem túl optimista, a tavalyi élelmiszer inflációnál rosszabbat vár 2022-re. Ha most megvesszük, amit egy év múlva fogyasztunk majd el, könnyen profitot realizálhatunk, amikor felbontjuk a pizzás melegszendvicskrémet meg a peanut buttert. Ez a felhalmozás szerencsére kapóra jön egy háború esetén is (még ha akár részt sem veszünk benne), amikor a hadiipar lesz a prioritás és gépek, valamint termények semmisülnek meg egyes országokban (az ellátási láncokról nem is beszélve). Nem állítom, hogy ez meg fog történni, de ha igen, felhalmozás nélkül ott találjuk magunkat majd a több millió kétségbeesett rohangáló között az Auchanban.

Valamiért a preppinget szeretik kritizálni, de az előrelátás és felkészülés egy váratlan helyzetre egy bizonyos szintig szerintem szükséges. Ez is egyfajta spekuláció, csak itt nagyobb a tét.

Ha ilyen nagy hiszti volt a wc-papírért, akkor képzeld mi lenne háború esetén, a sok fosás miatt.

IdézetHa ilyen nagy hiszti volt a wc-papírért, akkor képzeld mi lenne háború esetén, a sok fosás miatt.

Egyesek szerint (amolyan kormánypropagandásan) nagyon jó a bartel ügyletekhez. :D

Egyébként kiváncsi lennék, hogy mások hány százalékra teszik egy orosz támadás, majd háború lehetőségét. Akik mondjuk egy a százhoz vagy esélyesebbnek gondolják és nem tesznek lépéseket, azok hazárdőrök. Egy ilyen eseménynél túl nagy kockázat az 1% is.

Szerintem a globális gazdasági érdek, már erősebb, mint a politika. Időszakosan kiürülhet egy bolt, de manapság többet ér ha szürcsöljük a kólát, vesszük a mobilokat évente, járunk a mekibe, a fizetésünk utolsó fillérjeit meg odaadjuk a bankoknak. Ez egy tök jól működő zombi szivattyú, nem szabad elrontani. Aztán persze tévedhetek is :)

Idézetet írta: Alk Dátum február 05, 2022, 22:55:18Egyébként kiváncsi lennék, hogy mások hány százalékra teszik egy orosz támadás, majd háború lehetőségét.

Rövid távon azért nem olyan magas, de szerintem még így is bőven több, mint az általad említett 1%, így bőven lehet érték abban, amit leírtál. A hosszabb távon (2-5 év, esetleg 2030-ig) szerintem már eléggé komoly esélye van annak, hogy az oroszok támadnak (90% felett).

Az idei évben minden attól függ, hogy mennyire akar Putyin területeket foglalni. Ha erre adná a fejét, akkor ezt még tavaszig le kell zongorázni, ugyanis csak a gáz az, amivel zsarolhatja Európát. Ha tavaszig nincsen támadás, akkor valószínűleg ősz végéig vár vele (mondjuk a meglepetés ereje kedvezne neki egy nyári támadással, de egy elhúzódó támadás már nem lenne számára megfelelő). Amikor Krím annektálása történt, akkor március közepére csak a "papírmunka" maradt.

Ha nincsen háború, akkor is kiváló az elgondolás Alk, mert az élelmiszerek árai nem fognak csökkeni. Az árstop csak politikai fogás minden országban (szerbeknél is választás lesz, ott is meglépték ezt stb.). Itt is majd megjelennek pár hét múlva (amint a magyar kereskedők nem tudják tartani az árakat) a külföldi áruk - nem hiába lett a világ egyik legnagyobb sertés exportőre Oroszország -, azzal pedig a minőség is romlik, mert értelemszerűen olyan termékeket hoznak be, amik olcsóbbak, hogy megérje az eladóknak is.

Visszatérve az ukrán helyzetre, Putyin olyan ember, aki megszerzi azt, amit akar. Sokszor beszélt már arról az elmúlt évtizedekben, hogy a Szovjetunió szétszabdalása óriási hiba volt, vissza kell csinálni. FSZB-s segítséggel kreáltak egy második csecsen háborút, amit Putyin oldott meg, ez tette "erős és hiteles" emberré, aki megvédi a hazát a külső veszélytől, ezzel egyidejűleg szert tett egy halom csecsen szavazóra is (akik meg máshogyan gondolkodtak és szerencséjük volt, elhagyhatták a térséget élve).

Ahhoz, hogy megvalósítsa az elképzeléseit (Eurázsia-projekt), Putyinnak területek kellenek. Ezek maguktól nem kerülnek Oroszországhoz. Putyin 10 évvel is írt erről a Moszkovszkije Novosztyiban, hogy a jövő Eurázsiában rejlik, nem az EU-hoz kell csatlakozni, hanem az oroszokhoz. Ezt az elméletet erősíti meg az, hogy most felszólította a NATO-t, hogy hagyják el a keleti térséget, illetve ne bővítsenek. A politikai gépezet új szintre lépett.

Az egykori szovjet országokat tudatosan gyengítette Putyin, Grúziát és Moldovát megszállás alá vonta, Fehéroroszország kapcsán már létrejött a "partneri viszony", Ukrajnából már foglalt el területeket. A háttérben Wagner-csoport már hosszú ideje tevékenykedik (oroszok nemhivatalos zsoldos serege, amelynek a feladata a kijelölt régió destabilizálása). Ők anno Luhanszkban kezdtek (Krím annektálása), de azóta már akadtak "projektjeik" Afrikában és Szíriában is (igen, közös ezekben a területekben, hogy a migrációs hullám innen érkezik, micsoda meglepetés...).

Szíriában támogatták az ország szétesését, migrációs hullámot indítva, Afrikában sem tétlenkedtek. Ezzel ugye egyben gyengíti azokat a régiókat is, illetve Európát is, rendkívül tudatos és megtervezett dolog ez. Oroszország egyértelműen nem avatkozhat be ilyen országok dolgába (Casus belli), így egy "független" csoportra bízzák a munkát, akiknek tagjai éppenséggel a Kremltől kapják a kitüntetéseket. Egyes információk szerint, a Wagner-csoport afrikai csoportjainak jelentős részét visszarendelték a szomszédunkba...

Hogyan lehet okosan háborúzni a 21. században, hogy ne tűnjön annak? Hivatkozni kell a nemzeti érdekekre (mi embereinket védjük), kreálni kell különböző konfliktusokat (ha kell, akkor "terrortámadások" révén). Ha ezek megvannak, akkor megvédeni "magunkat", területeket elcsatolni, mondván az a miénk, történelmi múltra hivatkozni. Ezt pedig kiválóan használja Putyin.

A pekingi téli olimia pedig az újabb lépcsőfok a projektben. Eddig is tudtuk, hogy Kína és Oroszország érdekei nagyon hasonlóak, többször támogatták egymást, de most már hivatalosan is kiálltak egymás mellett, szembehelyezkedve Európával és az Egyesült Államokkal. Hivatalosan létrejött a két világnézet szembenállása. Az orosz-kínai kapcsolat azonban inkább Putyin érdeke, mintsem a kínaiaké. Putyin akar gazdasági és technológiai segítséget, illetve biztos "hátországot" és támogatót.

A kínaiaknak ehhez megvan mindenük, viszont tudják, ebben a párosításban ők az erőnyerők. Ez viszont Putyinnak nem tetszik annyira. Egyelőre azonban ezzel még nem törődik, van más dolga is. A kooperáció tökéletes időpontban érkezett - ez is tervezve volt -, hiszen több európai országban választás lesz (itt mind akad kínai vagy orosz befolyás), illetve egy üzenet Ukrajnának (és Európának), hogy kivel "szórakoznak". Közben egy olimpia megy a háttérben, ahol ne lepődjünk meg, ha lesznek meglepő kínai és orosz aranyérmesek. 

A partneri kapcsolat megerősítése azért is fontos, mert az emberek elkezdtek gondolkodni (hogy merészelik?). Az elmúlt években folyamatosan gyengült a kínai-orosz-török érdekek politikai befolyása. Erdogan elveszítette Isztambult, Csehországban Babis kikapott, Boris Johnson alatt rezeg a léc, Portugáliában a szélsőjobb nem tudott választást nyerni, pedig még pár hete erről cikkeztek. Berlusconi nem került hatalomra Olaszországban, Meloni és Salvini súlytalanná válik. Marine Le Pen nem lesz államfő, Németországban szintén nem tudtak eredményt elérni a választásokon.

A lengyelek kénytelenek egyre több kérdésben visszavonulót fújni, Magyarországon is akadnak problémák. Ausztriában Kurz megbukott, Szlovéniába önteni kell a pénzt, hogy Jansa hatalmon maradjon, de Szerbiában sincsenek kibékülve Vuciccsal. Dél-Amerika? Bolsonaro? Hónapjai vannak hátra a hatalmon. Afrika? Csak folyamatos akciókkal tudják destabilizálni a régiót, hiába adósították el őket (mondjuk Kenyát Kína felé), ebből sem lett komolyabb migránsválság.

Ellentétben az 1930-as évekkel, most az emberek eszmélnek, igaz, hogy kissé lassan, de talán még nem késő. Ezért készülnek különböző alkotások (könyvek, dokumentumfilmek, nagyjátékfilmek, sorozatok stb.), hogy az emberek felkészüljenek arra, mi következne, ha minden így folytatódna. Azért nem árt pár baracklekvárt eltenni, ugyanis minden azon múlik, mikor fog eszmélni mindenki, mert az biztos: Nyugaton nincsen olyan politikus, aki meghatározó lenne, ezt (és a töketlenkedést) pedig okos kihasználják a kínaiak és az oroszok