Befektetés ilyenkor de mibe?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ezekben a nehéz időkben alaposan elmélyedtem a tőzsde világában. Az amerikai piacban óriási lehetőségek vannak, én leginkább a BioTech részvényeknek néztem utána. A legelső befektetésem a Moderna részvény lett volna, amikor elolvastam a híreket, hogy az amerikai kormány szerződést köt velük és ígéretes fázisban van a vakcinakísérletük ekkor 30 dollár volt 1 részvényük. Sajnos mire lehetőségem lett volna beszállni már elszálltak az árak és 50 dollár fölé kúszott az árfolyam. A részvény ára volt már 94 dollár is, jelenleg 79 dolláron mozog.

A lehetőségeket átnézve VAXART részvényeket vásároltam 9.2 dolláros árfolyamon a következő okok miatt:

A VAXART egy kaliforniai BioTech cég, elsősorban influenza és ahhoz hasonló jellegű betegségek ellen gyárt gyógyszereket.  Június 26-án bejelentették, hogy bekerültek az Operation Warp Speed projektbe (OWS), amelynek lényege, hogy a kiválasztott BioTech cégeknek 2021. januárjáig hatékony és elegendő mennyiségű vakcinával kéne előállniuk a járvány megfékezésére. A VAXART nagy húzása, hogy szájon át bevehető, tablettás vakcinával próbálja felvenni a harcot a koronavírus ellen. A technológiájuk a nyálkahártya-immunitás kialakítására fókuszál, ez az első védelmi vonal a SARS típusú (korona) vírusok ellen. Egy 2017-es kísérletben a tablettás immunizálás kb, 12% hatékonyabb volt az injekciós vakcinákhoz mérve az influenza szerű vírusok ellen. A VAXART idén januárban kezdte el kifejleszteni a koronavírus elleni vakcináját. A részvény árfolyama is nagy fejlődésen ment keresztül, 0.34 cent körül volt az év elején és folyamatosan emelkedett, júliusban már a 18 dollárt is elérte, de ekkor egy előre megszervezett hedgefound ügylet lehúzta az árfolyamot és egy ideje 9 dolláros szinten stagnál. Ezek a hedgefoundosok közel 200 millió dollár profitot vettek ki a részvényből, de ennek ellenére is ki tudott alakítani a részvény egy 9 dolláros védősáncot. Azóta stagnál és mindenki a hírekre vár, mert azt fontos tudni, hogy a BioTech részvények nagyon hírérzékenyek. Áprilisban pozitív testeredmények jöttek a kísérleti fázisból, az állatoknál azonnali és fokozott immunválasz mutatkozott, ami jó jel. Nyár végére, ősz elejére várjuk az újabb híreket, és ha ezek is jók lesznek, akkor, ahogy az amerikaik mondják "skyrocket" üzemmódba kapcsolhat a részvény. Emellett az is fellendíti az árfolyamot, ha megjön a kormányzati támogatás a Warp Speed projekttől. Azt hozzá kell tenni, hogy természetesen kisebb támogatást kapnak az előrejelzés szerint, mint a túlfavorizált cégek, de kezdetnek ez is jó lesz. Az elemzők erősen vételre ajánlják a részvényt, jelenleg 11 dolláros célárat tűztek ki, év végéig a 22 dolláros árfolyamot is reálisnak tartják. Én a technológiája és az előzetes adatok, tanulmányok alapján komoly potenciált látok ebben a cégben, részvényben, a piaci szerepüket az is növelheti, ha beüt a siker, akkor logisztikailag a tablettás vakcinák lesznek a nyerők, különösen a szállíthatóság és a szoba-hőmérsékleten való tárolhatóság miatt is + akik félnek az injekciótól, azok is szívesebben immunizálják magukat így. A cég az öregekre és a gyerekekre is gondolt, számukra egy folyékony, iható vakcinát is előállítanak, hogy ne okozzon gondot a tablettás forma. A következő nevesebb cégekkel már leszerződtek nagy mennyiségű vakcina legyártására: Emergent BioSolutions EBS, Kindred Biosciences and Attwill Medical Solutions Sterilflow.

Én közép-hosszútávra fektettem be ebbe a részvénybe, hiszek benne, hogy sikerül nekik hatékony vakcinát fejleszteni. Nagy a verseny, nagy a rizikó, de kockázat nélkül nincs győzelem. Sok sikert hozzá minden bátor befektetőnek!

https://finance.yahoo.com/news/coronavirus-vaccine-efforts-key-vaxart-164004187.html?guce_referrer=aHR0cHM6Ly9jb25zZW50LnlhaG9vLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAHHwphvjvfTDHsuznNbKIqG_GpzIxioHPN0JnvCUym97EpHOQKKmdwUvJIEz9BP3_MxIvMBaR3rAtzBJvxgvpza0bBYCcMdnu3QOdRqgkgFXK0lEtyQzBvPmSO6BgYI1Ugdk6BBpLaVgskI7DnElmrkZ1YfqKctPY8cXjBrvOsE7&_guc_consent_skip=1596594418

https://www.marketwatch.com/investing/stock/vxrt

Véleményem szerint manapság a lelki támaszt nyújtó dolgokba kell befektetni. Nagyon sok ember padlóra kerül pszichésen, és nem a vírus miatt.

#17 augusztus 16, 2020, 19:11:14, Alk
Idézetet írta: Milan Dátum augusztus 05, 2020, 10:37:13
Véleményem szerint manapság a lelki támaszt nyújtó dolgokba kell befektetni. Nagyon sok ember padlóra kerül pszichésen, és nem a vírus miatt.

Többször elgondolkodtam, hogy mire érthetted, de csak addig jutottam, hogy biztos pszichológusként való praktizálás, CBD vagy masszázs szolgáltatás. Egyszer lesz kedved meg időd, kifejthetnéd. :ok:

Idézetet írta: Alk Dátum augusztus 16, 2020, 19:07:52
Többször elgondolkodtam, hogy mire érthetted, de csak addig jutottam, hogy biztos pszichológusként való praktizálás, CBD vagy masszázs szolgáltatás. Egyszer lesz kedved meg időd, kifejthetnéd. :ok:

Sör.

Idézetet írta: Alk Dátum augusztus 16, 2020, 19:07:52
Többször elgondolkodtam, hogy mire érthetted, de csak addig jutottam, hogy biztos pszichológusként való praktizálás, CBD vagy masszázs szolgáltatás. Egyszer lesz kedved meg időd, kifejthetnéd. :ok:

Pszichoterápiára gondoltam, és minden ami vele jár. Elég sokan igénybe vették eddig is, de szerintem ezek után még több igény lesz rá.


Idézetet írta: sunik29 Dátum augusztus 23, 2020, 14:48:34
@RiskAhead  kollega szepen megjosolta mit kellett volna tenni.

https://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,3668.msg630160.html#msg630160

Elsődlegesen bányarészvényeket ajánlott, noha az indoklás megállná a helyét nemesfémek fizikai tartása esetén is. Az eredmény azonban így még impozánsabb.

#22 augusztus 24, 2020, 19:21:33, Alk
Lehet, hogy elhúzódó korrekciónak nézünk elébe a nemesfémek piacán, ami egyébként jól is jönne. Lenne időnk megszokni a magas árszinteket, a profit realizálások után az eladói nyomás csökkenne, és nem utolsó sorban alacsonyabb áron lehetne vásárolni. Arról már nem is beszélve, hogy ha a tőzsde megint beesik, visz magával mindent.

Amit viszont nagyon szerettem volna birtokolni, de kizárt, hogy ilyen áron vegyek, az egy Tesla részvény. Emlékszem, márciusban még azt mondtam, hogy majd "jövőre veszek egyet a munkanélküli segélyből", de jelenleg a 3 haviból is csak egy fél részvény jönne ki. Elég sok gazdasági tippem volt idén, alig várom, hogy év végén kiértékelhessem őket.

Még most sincs meg senkinek a tuti befektetés?  ::) :redchug: :beerchug:

Idézetet írta: gerry Dátum november 09, 2020, 17:26:15
Még most sincs meg senkinek a tuti befektetés?  ::) :redchug: :beerchug:

Nekem két ötletem van:

1. piába fektetsz be, s addig iszol ameddig szebb jövő lesz
2. elveszel feleségül, vagy férjül (nő esetén) egy pszichiátert (életed végéig nem kell többet dolgoznod, lesz kliensük elég, még GYES-re is te mehetsz). :)

Nekem van néhány limitált piám, nem bor, hanem whiskey és vodka, amíg szépen mennek felfelé, ahogy korábban is írtam. Szerintem ezek jó befektetések kicsiben, de a Revoluton is lehet ügyeskedni arannyal, ahogy korábban Alk írta, aki kipróbálna ilyesmit, már közel sem annyira nehezen elérhetőek, mint korábban. Az egyik barátom például kézműves játékokat vesz, amik elkészítésük módjából fakadóan egyedi példányok. Egy sakk készletet 1000 euróért vett egy amerikai művésztől, és idén az amerikai művész akarta tőle visszavásárolni dupla áron, hogy felkerüljön a webshopjába. Na most akkor mennyit érhet ugye, ha profit reményében dupláért visszavennék? :) Azt hiszem az a baj a befektetések általános megítélésével, hogy azonnali hozamot várunk tőle, pedig alapvetően inkább az a cél, hogy pénzügyi szektor kínálta lehetőségeket írjuk felül, ami valós cél lehet.

De TiB nem ennyire komoly arc, szóval én jelenleg amúgy Olgába fektetném a bizalmam.


Azt hittem, majd januárban lesz keresletcsökkenés az aukciós oldalakon (meg úgy a legtöbb helyen), de úgy tűnik, hogy már mindenki kiköltekezte magát az idei évre. 5 tételből 4-et nyertem úgy, hogy kettőt anyagár alatt sikerült elhozni.

Érdekesnek hangzik. Online zajlanak már ezek az aukciók is? Miket szoktál venni?

Napokban elvittek pl 67 ezret érő érméket (ezüsttartalomra számolva) 57 ezer forintért, majd régebbi ezüst svájci frankokat is bő 10%-kal alacsonyabb áron. Általában piaci ár környékén mennek, de ennyiért elhoztam volna őket, ha valami esélyt láttam volna rá, hogy itt megállnak a licitek. Tegnap aztán folytatódott, egy népszerű eladónál ragadtak be az árak, itt már résen voltam.

Azt azért hozzá kell tenni, hogy többen a numizmatikai érmék drágulásáról számolnak be, ami teljesen helytállló. Az észrevételem mindössze rövid távra, és minimális numizmatikai értékkel bíró nemesfém tartalmú érmékre vonatkozik.

Az ezüst ára a heti nyitást követően több mint 9%-ot erősödött. Aki ezüst vásárláson gondolkodik, most jó eséllyel találhat beragadt fix áras ezüst érméket.

Ha ehhez is közük van a redditeseknek, akkor szinte bármi elképzelhető.

https://finance.yahoo.com/news/value-silver-surges-reddit-army-071712306.html