Építsük fel együtt saját virtuális fogadóirodánk!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Építsük fel együtt saját virtuális fogadóirodánk!

Múlt hónapban @Lancer fórumtagunk feltette a következő kérdést tanácsadós fórumrészlegünkön: Hogyan dolgozhatok fogadóirodánál és hogyan épül fel egy iroda?
Erre konkrét választ talán legjobban egy ott dolgozó személy tudna biztosítani, de mivel mi nem vagyunk alkalmazottak egyik irodánál sem, így nekünk csak az elmélkedés marad.

Játsszunk viszont el a gondolattal. Feltételezzük, hogy egy öreg nagybácsi által örököltünk 100 millió eurót, de nem az összeg most a lényeg. A fő vágyunk, hogy egy saját, általunk működtettet fogadóirodánk legyen. Mindig is erre vágytunk.

Ismétlem, "megvan" rá a pénz. Hogyan tovább? Gyertek építsük fel együtt saját virtuális irodánkat.

Sokan közületek rengeteg év tapasztalattal rendelkeztek, az online sportfogadás világában. Kíváncsi vagyok, hogy ha megvolna rá a keret, és egy online iroda lenne a vágyatok, akkor ezt hogyan építenétek fel?

Sziasztok!

Elmélkedve ezen... De szerintem egészen telített már ez a piac...

Cím: betpro.com
Szlogen: "Ön megálmodja, nálunk megfogadj"

Szervezeti felépítés:
Felső vezetés:
Vezérigazgatóság
Középvezetés:
Operatív igazgató, Műszaki igazgató, Informatikai igazgató, Bigdata Informatika igazgató, Kereskedelmi igazgató, Marketing vezető, Sporteseményekért felelős igazgató
Projektvezetők:
Marketing projekt menedzser
Informatikai projekt menedzser

Részlegek és csoportok:
Terméktámogatás/Support/Ügyfélszolgálat
16 fő
   1 --> Osztályvezető
   5 --> napi ügyfélkezelések
   5 --> panaszkezelés
   5 --> általános támogatás

Informatikai osztály:
31 fő
   1 --> Osztályvezető
   2 --> IT projektvezető
   8 --> BackEnd fejlesztő
   6 --> Web FrontEnd fejlesztő
   6 --> Mobil App fejlesztő
   6 --> Tesztelő fejlesztő
   3 --> Adatbázis szakértő
   3 --> Belső ügyviteli program fejlesztő
   1 --> SAP fejlesztő

Bigdata informatikai osztály:
45 fő
   1 --> Osztályvezető
   2 --> IT projektvezető
   10 --> Adatbázis szakértő (MongoDB, PostgreSQL)
   10 --> AWS szakértő
   10 --> Bigdata szakértő
   10 --> DevOps fejlesztő
   2 --> Google mesterséges intelligencia szakértő

Marketing osztály:
4 fő
   1 --> Osztályvezető/Marketing projekt vezető
   1 --> Grafikai tervező
   2 --> Online marketing (Szövegek, közösségi portálok, felületi ügyféligény tervek készítés)

Kereskedelmi osztály:
4 fő
   1 --> Osztályvezető
   2 --> Külkereskedelmi kapcsolattartó
   1 --> Belföldi kapcsolattartó

Sportesemények osztály:
153 fő
   1 --> Osztályvezető
   1 --> Sportokért felelős vezető
   5 --> Sportokért felelős alvezetők
   1 --> Oddsokért felelős vezető
   5 --> Oddsokért felelős alvezetők / Oddsmesterek
   40 --> Traderek
   50 --> Sport információkért felelős csapat
   50 --> Online futó események figyelése --> 24 órás munkarend

Helyszíni osztály:
500-550 fő
   1 --> Osztályvezető
   1 --> Európai sportközvetítésekért felelős vezető
   10 --> Európai sportközvetítésekért felelős alvezetők
   1 --> Ázsiai sportközvetítésekért felelős vezető
   5 --> Ázsiai sportközvetítésekért felelős alvezetők
   1 --> Afrikai sportközvetítésekért felelős vezető
   5 --> Afrikai sportközvetítésekért felelős alvezetők
   1 --> Dél-Amerikai sportközvetítésekért felelős vezető
   5 --> Dél-Amerikai sportközvetítésekért felelős alvezetők
   1 --> Észak-Amerikai sportközvetítésekért felelős vezető
   5 --> Észak-Amerikai sportközvetítésekért felelős alvezetők
   200 --> Európai sportközvetítések helyszín személyek
   50 --> Ázsiai sportközvetítések helyszín személyek
   50 --> Afrikai sportközvetítések helyszín személyek
   200 --> Amerikai sportközvetítések helyszín személyek

HR orszály:
30 fő
   1 --> Osztályvezető
   2 --> Pénzügyek
   2 --> Ügyvédek
   2 --> Adatvédelmi auditorok
   3 --> Belföldi helyszíni személyek szervezés
   20--> Külföldi helyszíni személyek szervezés
   


I.)
Az események mennyiségét és piacokat hasonlóan csinálnám, mint a bet365-t. Minél több esemény, kínálat van, akkor annál több regisztrált felhasználó.
Mindenképpen a mobilapplikációs fejlesztések irányába vinném el a dolgot. Sokkal, sokkal nagyobb a hangsúly a mobil használaton, mint az asztali gépeken vagy laptopokon.

II.)
De egyébként én csak azért, hogy egyre jobban lehessen az ügyfelek és a játékokat elemezni mesterséges intelliganciával elemeztetném a bigdata adatokat.
Teljes játékos adatbázisok és elemzések - Tét nagyságok, aktivitás stb.
Sportolók statisztikák -  játékok, gyorsaság, heti, havi score értékek, hogyan teljesítenek. Némi fűszerezéssel a bulvár médiából
Játékvezetői statisztikák - Ítéletek jogossága, lapok száma, heti, havi, éves vezetett mérkőzések stb.

III.)
Bigdata mesterséges intelligencia átültetése a mérkőzés követésébe is. Ezzel jól lelehet követni egy mérkőzést és lehet gyorsabban kezeli az eseményeket, mint egy ott ülő beosztott.

IV.) - Kényelmi szolgáltatás - Bizonyos havi díjért cserébe.
Olyan riasztási funkciókat építenék be, ami figyelmezteti a felhasználót arra, hogy fogadjon.
Pl.:
   1.) Ha az odds élő mérkőzés közbe elér egy bizonyos értéket
   2.) Annyi támadás van a mérkőzésen, ami a beállított határt átlépte
   3.) Bizonyos határ felett van a gólok száma
Ezeket pedig lehessen paraméterezni, ligánként, mérkőzésenként vagy akár a teljes aktuálisan futó palettára.
Sőt akár olyanra lenne lehetőség, hogy figyelje egész nap a mérkőzéseket, amikor megfelel valamelyik mérkőzés akkor riasszon telefonon push üzenettel.


Bónuszok:
-- Havi bónuszok: Befizetést követő hónapban így kap bónuszt
   - 25-50 euró közötti befizetés --> 5 euró
   - 50-100 euró közötti befizetés --> 10 euró
   - 200-300 euró közötti befizetés --> 20 euró
   - 300-500 euró közötti befizetés --> 30 euró
   - 500 euró feletti befizetés     --> 50 euró

Havi játékok: Minden hónap 01. 00:00:00, utolstó nap 23:59:59-ig.
-- Tenisz játék: Minimum 50 elhelyezett tipp közül % mennyi nyert. Minimum %: 85 % Minimum elhelyezett tét összeg: 500 euró
               1. hely: 50 euró
               2. hely: 30 euró
               3. hely: 20 euró
-- Labdarúgás játék: Minimum 50 elhelyezett tipp közül % mennyi nyert. Minimum %: 85 % Minimum elhelyezett tét összeg: 1000 euró
               1. hely: 500 euró
               2. hely: 300 euró
               3. hely: 200 euró               
-- Kosárlabda játék: Minimum 50 elhelyezett tipp közül % mennyi nyert. Minimum %: 85 % Minimum elhelyezett tét összeg: 500 euró
               1. hely: 50 euró
               2. hely: 30 euró
               3. hely: 20 euró   
-- Kézilabda játék: Minimum 50 elhelyezett tipp közül % mennyi nyert. Minimum %: 85 % Minimum elhelyezett tét összeg: 500 euró
               1. hely: 50 euró
               2. hely: 30 euró
               3. hely: 20 euró                  
-- Jégkorong játék: Minimum 50 elhelyezett tipp közül % mennyi nyert. Minimum %: 85 % Minimum elhelyezett tét összeg: 500 euró
               1. hely: 50 euró
               2. hely: 30 euró
               3. hely: 20 euró   
-- E-Sport játék: Minimum 50 elhelyezett tipp közül % mennyi nyert. Minimum %: 85 % Minimum elhelyezett tét összeg: 500 euró
               1. hely: 50 euró
               2. hely: 30 euró
               3. hely: 20 euró
-- 50 elhelyezett 1.5 alatti oddsú fogadás, ami egymás után veszít. Minimum elhelyezett tét összeg: 500 euró (Nálunk akkor is nyersz, ha 50x egymás után veszítesz!)            
               Nyeremény: 1500 euró
-- Legnagyobb eredő odds-ot elérő játékosok.
               1. hely: 50 euró
               2. hely: 30 euró
               3. hely: 20 euró


Közösség:
- Sportfogadók közötti chat szobák, fórumok létrehozása.
   1.) Fórumok:
      Angol
      Spanyol
      .
      .
   2.) Közös chat - Mesterséges intelligencia moderálná


- Legnagyobb eredő odds-t nyerő játékosok:
   - Lenne egy tabella a 100, 1000 legnagyobb odds-al nyerő felhasználókról. (Persze login név egy részének takarásával. GDPR.)
   - A szelvények viszont nyitottak lennének

Lehet nagyon nem engedtem el a fantáziámat, de ez szerintem még akár működhetne is. :D

Tomka


Idézetet írta: MessiÁs Dátum május 06, 2020, 16:40:11
Hany oraig irtad ezt?

Darabokban készült, főleg tegnap este, ma csak befejeztem. Talán maximum 2 órát.

Nekem tetszik brutál vagy. Azért kiváncsiságból egy iroda dobhatna olyat hozzá hogy talált/ részlegesen talált/ abszolút mellé. De nekem tetszik durván lekötött olvasás közben.

Szép munka @Tomka:beerchug:

Közel 1000 emberről beszélünk. Azért annyinak csak a fizetése is brutál összegekbe kerül, ezért is jó bevetni a robotokat.  :ok:

Nekem elég lenne egy stadion is. Nem vagyok nagyravágyó.  :laugh: :P

Név: 33bet
Szlogen: Nem 22, hanem 33!

Emberek: 2 szeméy, Toagyer Toagyérovics elvtárs és haverja Pavel, akinek 30 álneve van (ő a marketingosztály). Megveszi "óccsóé" whitelabelben a betb2b szolgáltatását és készen is van az újabb klón iroda.

Pont erre gondoltam, hogy simán elhitetik velünk, hogy van x ügyfélszolgálatos stb, és mind egy személy.

Én sem bonyolítanám.
"Fogadóiroda sablon" vásárlása és a nálam megtett fogadásokat egyből megraknám a pinnacle-nél magasabb oddson.   ;D
Tököm sem akarná megkockáztatni, hogy az arbosok és a multisok kiforgatnak a vagyonkámból...

Én úgy állnék neki, hogy monitoroznám kicsit a célközönségem, mire fogadnak, milyen kaszinójátékoknál hiszik azt, hogy nyerhetnek, aztán egy betradar-szerű céggel felvenném a kapcsolatot, és kialkudnék egy nekem megfelelő szolgáltatáscsomagot. A weboldal lényegében kinézhet bárhogy, elég csak ránézni a Pinnacle-re, mint egy színezett Excel-táblázat. Az ügyfélszolgatosok chatbotok lennének, kimutatások szerint a problémák jelentős részét megoldják, ha jól meg vannak írva. Ez meg azért van, mert a felhasználói problémák jelentős része piszlicsáré hülyeség, nem kíván húsvér emberi lényt. Szóval ott járunk, hogy közel állok az iroda elindításához, egyedül, alkalmazott felvétele nélkül.

Málta! Ha európai emberek pénzére mennék, akkor bizony fizetnék a máltai államnak, hogy papíron náluk működjek. Ez erkölcsi kérdés, ha lennék akkora cigány, mint az oroszok, akkor hagynám Máltát és az EU-s engedélyt a francba, mennék valami szigetre, ami a térképen sincs rajta, és ott lenne a székhelyem. De kellene az engedély, úgy talán kevésbé költséges a kulcsszavakra hirdetés, SEO és a közösségi marketing, amit megbízási alapon kiadnék alvállalkozónak, teljesítményarányos díjazással.

Promóciókat nem kell túlzásba vinni, ingyen 5000 forintért beregelik még az öreganyjukat is, plusz a többség végül úgyis nálam hagyja a pénzét egy vesztes fogadással. A legfontosabb részletet kihagytam, indulás előtt én is kiszállnék az üzletből névlegesen, és egy lakatlan szigeteki cég lenne a tulajdonos, működtető, szóval jogilag ő lenne a felelős, merthogy a törvény szemében a cég is ember, büntethető, nekem meg ez a része annyira nem tetszik, talán felelősség vagy mi ez, na én ebből nem kérnék, szóval kész is lenne az alkalmazott nélküli fogadóirodám. Bedolgozók lennének, például a programozó vagy a chatbotok időnkénti karbantartása meg stb kapcsán, de ők megbízási alapon, időszakosan.

Név: freebetting.com (vagy bármi olyan, ami fogadás témában elsők között van a google szavak statisztikájában és elérhető domain)
Szlogen: Játékosoktól játékosoknak (ja hogy ezt már kitalálta az Unibet azt hiszem, nem baj, lenyúlnám, így eladható, én is fogadó voltam egykoron, ezért alapítottam egy olyan irodát, ami a játékosokat tartja szem előtt, egy vagyok közületek, értem a gondjaitokat stb)

De ami a legfontosabb! Ha lenne ehhez megfelelő költségvetésem, nem ebbe tenném a pénzem, hanem valami olyan mobil appba, ami értelmes felnőtt számára teljesen felfoghatatlan, közösségi alapon műkdödő faszság. Mert hogy a közösségben van a pénz, meg a fiatalokban, akik szeretik a teljesen felfoghatatlan faszságokat. A kocsma, buli, pia, fogadás, kaszinó, ezek mind sajnálatos végük felé tartanak, sokkal modernebb függőség a közösségi 0-24-es internet.