Zsolt119_5 naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


június 10, 2020, 11:02:03, Zsolt119_5
Szeretettel üdvözlöm a közösség tagjait, itt fogom vezetni mikrotétes fogadásaimat.
Azt szeretném kideríteni úgy egy év viszonylatában, hogy van-e értelme foglalkoznom hosszútávon ezzel a történettel, képes vagyok-e nyereségesen űzni a sportfogadást.

Emellett "side game"-ként pókerezni is szeretnék időnként, a bet365-ön találtam egy 1$-os freezeout versenyt ($100 GTD), amelyen heti 1-2 alkalommal szeretnék elindulni. Most is éppen csapatom, még hat asztalon vagyunk, nemsokára lejár a késői nevezés. Nagyon kellemes, játékos struktúra, és bár itt tényleg csak a játék a cél, nem bánnám, ha egy év távlatából erre is úgy tekinthetnék vissza, hogy nyereséges volt.

#1 június 10, 2020, 10:33:09, Zsolt119_5
2020.06.09. 19:00

NB1
Újpest - Debrecen
Újpest nyer 2.20

3:1


Látva a Loki formáját, alighanem veretem őket, amíg meg nem húzzák felettük a vonalat.
Kondás Elemér persze áthúzhatja ezt a számítást, hiszen sikeresnek mondható, mint edző, de őszintén szólva nem tudom, hogyan reagálnak azok a játékosok a kinevezésére (pl. Szécsi, Varga, Bódi), akiket ő mart el anno a klubtól. Mindhárman fontos láncszemek a mostani a csapatban. Bódi helyzete azért is külön érdekes, mert ellene ment a klub hivatalos kommunikációjának a csapat morális állapotát illetően, amikor a minap a szurkolók "felkérdezték". Normál esetben ez főbenjáró bűn, most lehet, hogy lenyeli Szima a helyzetre való tekintettel, de Ádám láthatóan megzuhant.
Van egy olyan pletyka is a blogon, hogy a vírusszünetben edzésterv nélkül küldték el a játékosokat fizetés nélküli szabadságra, nem tudom, mi igaz ebből. Ha tényleg így van, akkor képtelenek lesznek heti két meccset eredményesen megvívni a debreceniek.

Az Újpest igazolta, hogy tud nyerni, reméljük sikerül a mezőny leggyengébb csapata ellen is.

Nem tagadom, van rizikó a tippben, de megfizetik, én 1,7 - 1,8 körül gondolnám reálisnak a szorzót.

Üdv, és sok nyertes szelvényt kívánok!  :beerchug:

Idézetet írta: Zsolt119_5 Dátum június 08, 2020, 12:57:10

Emellett "side game"-ként pókerezni is szeretnék időnként, a bet365-ön találtam egy 1$-os freezeout versenyt ($100 GTD), amelyen heti 1-2 alkalommal szeretnék elindulni. Most is éppen csapatom, még hat asztalon vagyunk, nemsokára lejár a késői nevezés. Nagyon kellemes, játékos struktúra, és bár itt tényleg csak a játék a cél, nem bánnám, ha egy év távlatából erre is úgy tekinthetnék vissza, hogy nyereséges volt.

Elsőre összejött egy hetedik hely €3.50 nyereménnyel. Ennyi volt benne, a döntő asztalon már elpártolt tőlem a szerencse a coin flip, 60-40-es szituációkban.
Természetesen a verseny euróban ment, nem dollárban, mint ahogy feljebb írtam. De mindegy is, nem a pénzről szólt. Régóta nem játszottam, jó mulatság volt.

Póker P/L: €2.50

#4 június 11, 2020, 09:03:36, Zsolt119_5
2020.06.11. 21:05

NB1
Paks - Ferencváros
Ferencváros nyer 1.72
2:2  :noway:


A Ferencváros tegnapi produkciója elég kell, hogy legyen a Paks ellen is. Egy igen erős és jól megkomponált Diósgyőrön szaladtak át. A Fradi teljesítményén látszik legjobban, hogy meccsről meccsre javulnak, motiváltak, biztos, hogy le akarják rendezni a bajnoki címet, mielőtt Fehérvárra mennének az utolsó előtti fordulóban. Tisztelem, ahogyan a Paks iparkodik, hogy bennmaradjon, szép győzelmet arattak a hétvégén is, de ez szerintem más kávéház. Mindenesetre jól jött a paksi siker, így kaphattuk meg az 1.72-t a reálisabbnak tűnő 1.5 helyett.

#5 június 11, 2020, 08:58:11, Zsolt119_5
Raktam egy kombit mára.
Ez is "sidegame" lesz, mint a póker, két-három alacsony szorzójú "tuti" tipp, csak a játék kedvéért.

2020.06.10.
NB1
Puskás Akadémia - Kaposvár
Kaposvár +3.5 @ 1.275 
2:1  :ok:

2020.06.10.
NB1
DVTK - Zalaegerszeg
DVTK +1.5 @ 1.15
1:1  :ok:

Gyűjtő: 1,466


#6 június 11, 2020, 09:04:32, Zsolt119_5
2020.06.10. 19:00
NB1
Puskás Akadémia - Kaposvár
Kaposvár +2.5 @ 1.7
2:1  :ok:


Fontolgattam, fontolgattam ezt a tippet, végül nem tudtam ellenállni neki. Túl jó, akkor is ha nem jön be végül.
Minden szempontból túlértékelt a Puskás erre a meccsre, ezt biztosan tudom, tehát bármilyen tippben komoly érték van ellenük, de nyilván olyat szeretne az ember választani, ami azért remélhetően be is jön. Mert hát sajnos a Kaposvár tényleg nagyon gyenge.

A Puskás nem rúgott még gólt a karanténszünet óta (egyetlen góljukat Lovrencsics szerezte), csatárai teljesen formán kívül vannak, Vanecek árnyéka önmagának, Gólgól Mebrehtu pedig a professzionális futball szégyene. Knezevic fura figura, ha van kedve és helye játszani, akkor élmény nézni a mozgását, a passzait, ha nincs, vagy egy olyan csapat az ellenfél, aki beparkolja a buszt, akkor hamar elkedvetlenedik. Gyurcsótól várhatjuk még a gólokat, de nem látom rajta sem azt a játékörömet, amit ősszel, amikor még itt volt Henty. Talán a jövője már jobban izgatja, mint hogy hányadik helyen végez végül szeretett Akadémiája.

A középpályán Plsek és Favorov sem váltotta be a hozzá fűződő reményeket, Urblik nem rossz, de mindenképpen Van Nieff játéka a meghatározó. Vele viszont az a helyzet, hogy az őszi Fradi elleni botrány óta (kábé három piros lapot úszott meg) a játékvezetők nem merik tolerálni a durva szabálytalanságait, így a játékában mindig benne van a kiállítás veszélye.

Erősen érzem azt is, hogy Hornyák Zsoltnak lefőtt a kávé. Sosem tartottam őt nagyra, a sajtó felkapta őt a szezon elején és azóta sem hallok mást sem, csak hogy milyen remek edző, nem az. Formán kívül vannak a játékosai, a Zete felmosta velük a padlót a hétvégén, a mai sport szerint szerkezetváltással akarja feldobni a csapatot, nekem ez elég kétségbeesett kapkodásnak tűnik. A védelemben közepén ráadásul nagy az űr, Spandler megkapta az ötödik sárgáját. A Sport szerint Hadzsiev már nem sérült és kezdeni fog, de mivel a Puskásnál nem tájékoztatják a külvilágot a sérültek állapotát illetően, ezért ezt nem venném készpénznek. Ebben az esetben vagy az Akadémia által reflektorfénybe tolt, egyébként rendkívül bizonytalan Radics Márton, vagy Deutsch László fog Meissner mellett játszani. Egyikük sem megoldás ezen a poszton, így még egy Ádám Martin gól is benne lehet a pakliban, akkor pedig már négyet kellene a hazaiaknak rúgni, hogy bukjon a tipp.

A Kaposvárt látjuk, milyen gyenge, ráadásul már biztos kiesők, a tipp inkább rajtuk múlik, mint a Puskáson: hátha van néhány játékos, aki el akarja adni magát az nb1-be a nyáron, a szintén gyenge Loki ellen volt bennük tartás, és a második félidőben még dominálniuk is sikerült. Bízom bennük, hogy van annyi önbecsülésük, hogy meg akarják úszni a nagy verést.

*** Elkerülte a figyelmemet, hogy Hadzsiev már ott volt a kispadon vasárnap, bár nem állt be. Lehet, hogy ma már tényleg fog játszani.

#7 június 11, 2020, 09:07:25, Zsolt119_5
Idézetet írta: Zsolt119_5 Dátum június 08, 2020, 15:55:42
2020.06.11. 21:05

NB1
Paks - Ferencváros
Ferencváros nyer 1.72

A Ferencváros tegnapi produkciója elég kell, hogy legyen a Paks ellen is. Egy igen erős és jól megkomponált Diósgyőrön szaladtak át. A Fradi teljesítményén látszik legjobban, hogy meccsről meccsre javulnak, motiváltak, biztos, hogy le akarják rendezni a bajnoki címet, mielőtt Fehérvárra mennének az utolsó előtti fordulóban. Tisztelem, ahogyan a Paks iparkodik, hogy bennmaradjon, szép győzelmet arattak a hétvégén is, de ez szerintem más kávéház. Mindenesetre jól jött a paksi siker, így kaphattuk meg az 1.72-t a reálisabbnak tűnő 1.5 helyett.

2:2  :noway:

Öröm az ürömben, hogy 0:2-nél a bet365 kifizette.  :ok:

Idézetet írta: Zsolt119_5 Dátum június 10, 2020, 12:49:29
2020.06.10. 19:00
NB1
Puskás Akadémia - Kaposvár
Kaposvár +2.5 @ 1.7
2:1  :ok:



:ok:

#9 június 15, 2020, 04:43:53, Zsolt119_5
2020.06.13. 20:00

Szlovák Szuperlga
DAC - Michalovce
Kapott gól nélkül játsza le a mérkőzést a DAC? Igen @ 2.20
5:0  :ok:


Erre az eseményre várok, mióta a mi Bernd Storckunkat kinevezték a Dunaszerdahely élére.
Nagyon kevés idő van a felkészülésre, szerdán pedig kupameccs. Storck a székfoglalójában bejelentette, hogy kupát akar nyerni, így a szombati meccs fontos főpróba lesz. Nagy dolgokat ilyenkor még nem lehet várni, felidézve az EB-felkészülésünket, először nyilván fizikálisan teszi rendbe a csapatot, illetve leoktatja a védekezést, a beígért támadófocit inkább csak a következő szezonban várhatják felvidéki testvéreink.
Ferenczi Attila szerint egy valamirevaló edző három edzéssel le tudja fektetni a stabil védekezés alapjait, amivel én, mint tudós szakember  ;D maximálisan egyet tudok érteni, már csak azért is, mert Dárdai is pontosan ezt tette, amikor kinevezték szövetségi kapitánynak a románok elleni meccs előtt.
Ha ehhez hozzáteszem, hogy a "dacosok" az öt tavaszi meccsükből hármat is kapott gól nélkül hoztak le a sokat szidott portugál edzővel, akkor itt a fifti-fiftinél mindenképpen jobbak az esélyeink, a 2.20 nekem nagyon szép szorzó.

Hasonló odds esetén a hétközi kupameccsre is teszem majd ugyanezt a tippet, akkor is, ha ez bukta lesz.

#10 június 15, 2020, 04:44:22, Zsolt119_5
2020.06.13. 19:00
NB1
Debrecen - Puskás Akadémia
Puskás Akadémia nyer @ 2.40
2:2
  :noway:

Megjöttek a szorzók a mennyei hétvégi fordulójára. Első körben nincs semmilyen ötletem, hacsak nem jön valami szikra, vagy új információ, akkor ez lesz az egyetlen tippem. Nagyon bizonytalan most minden, a normális edzők is panaszkodnak, hogy el vannak fáradva a játékosok, hiába az öt cserelehetőség. Nem látom reálisan, hogy ez melyik csapatot hogyan fogja érinteni, milyen rotációk jönnek majd. Egyetlen dologban vagyok eléggé bizonyos továbbra is: a Loki megy a levesbe.

Volt itt összekapaszkodás, összeborulás a drukkerekkel, Tankcsapda, Dombi Tibi, amit be lehetett vetni, én hiszem, hogy bevetették Debrecenben, látszott is a játékosokon az akarás, szerintem tényleg odatették magukat, az eredmény pedig egy sima vereség az ugyancsak nem túl acélos Újpest ellen, úgy hogy először a 85. percben találtak kaput: Bódi emelte rá fordulásból. Vicces, hogy mégis addigra már "szereztek" egy gólt...

Egyszerűen az egész úgy borzalom, ahogy van. És ami tovább rontja a helyzetet, hogy Debrecenben semmilyen lehetőség nincs rotálni, Kondás is ugyanazt a csapatot küldte fel, amit Vitelki, illetve előtte Herczeg. Bényei volt egyedül relatíve friss jobbhátvédben, de ő meg a másik véglet, komoly meccshiánya nyilvánvalóan kitűnt.
Haris pótlása sem megoldható a pálya közepén, Csősz annyira rossz volt, hogy Kondás azonnal gyorsan lekapta, amikor beütötte a fejét. Tőzsér frusztrációjáról mindent elmondott az, ahogy idegből alápakolt az ellenfelének, holott a labda a közelben sem volt, illetve a meccs utáni nyilatkozata is teljesen reményvesztett volt.

A Puskás szerintem nem volt rossz tegnap, sokkal jobbak voltak, mint amilyennek leírtam őket, mégsem volt a +2,5 veszélyben, mert ugyanazt hozták, amit már többször láttam tőlük idén hazai pályán: egy agresszív, erős kezdés után szépen belesimulnak a meccsbe, majd az ellenfél szépen erőre kap, kiegyenlít, aztán jön a küszködés. Összeségében azért tegnap megérdemelték a győzelmet. Hadzsiev visszatértével elég stabilak voltak hátul, Meissner jól játszott előre is. Knezevic és Slagveer játéka tetszett még. Idegenben jobbak, ráadásul fényévekkel előrébb vannak, mint a Loki és nem csak a tabellán. Kondásék egyetlen esélye, hogy beállnak bekkelni, de ha belegondolok, hogy Slagveer - Ferenczi és Vanecek - Pávkovics, Tőzsér - Van Nieff tipusú párharcok lesznek, akkor nem nagyon van miről beszélni.

#11 június 15, 2020, 04:46:25, Zsolt119_5
2020.06.13. 21:00
NB1
Zalaegerszeg - Paks
Félidő 0:0 @ 2.75
Félidő 1:1  :noway:


https://www.sportfogadas.org/elozetesek/nb1-a-meleg-es-a-faradtsag-lehozhatja-az-undert

#12 június 15, 2020, 04:47:05, Zsolt119_5
2020.06.13. 19:00
NB1
Debrecen - Puskás
Puskás +1.5 @ 1.15
2:2

2020.06.13. 16:55
NB1
Ferencváros - Kisvárda
Ferencváros nyer @ 1.28
1:0

Gyűjtő: 1.47  :ok:

#13 június 15, 2020, 04:59:09, Zsolt119_5
Nem volt rossz az első hét, volt benne egy adag pech a Fradi-Paksot illetően, de volt pár jó fogás is.
Egyedül a ZTE-Paksot nem raknám mai ésszel, Gavrilo okosabban egy gólnál húzta a meg a hendit, és még az sem jött be.

Újabb poker tornára nem ültem be, viszont a 2/4c-es asztaloknál cca 20 euró profitot termeltem mintegy két óra játékkal, egyáltalán nem lehet okom panaszra! 
Ráadásul cashban kaptam még vissza majd' három eurónyi rake-et, a rengeteg gyenge játékos mellett ez is nagyon rokonszenves dolog... :ok:

2020.06.16. 19:00
NB1
Kisvárda - Zalaegerszeg
Összes gól 2,5 felett @ 1.95

Aki nyer, alighanem bennmarad. Bódog gondolkodásmódját ismerve, erre a meccsre élesítette a csapatát, ezért áldozta be a Fradi elleni meccset, most biztos vagyok benne, hogy menni fognak, ahogy a csövön kifér.
A Paks elleni valószerűtlenül elvesztett pontok után azonban a ZTE sem ülhet a babérjain, a döntetlen nekik sem jó, és megvan mind a játékuk, mind a megfelelő góllövő tehetség, hogy a várhatóan agresszívan letámadó Várdát megkontrázzák.

Szimpatizálok azzal, amit Bódog képvisel a labdarúgásban, remélem sokgólos meccsen behúzzák. Márcsak azért is, hogy Várda64-nek se legyen rosszabb soha.