HT naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: HT Dátum augusztus 14, 2020, 17:06:29
Úgy tűnik, hogy érdemesebb így lépésről lépésre haladni, bár nem ez a gyors meggazdagodás útja.
Jöjjön egy újabb NBA-s mérkőzés, de mindenképpen valami óvatos tippel, mivel egyik csapat számára sem bír már téttel ez az utolsó forduló. Az pedig kiszámíthatatlan, hogy a cserék, illetve a lélekben már a rájátszásra készülő játékosok mennyire teszik oda magukat.

DEN Nuggets - TOR Raptors
Tipp: Mindkét csapat eléri a 22 pontot az első negyedben + TOR pontjai 99,5 felett és 135,5 alatt + DEN pontjai 92,5 felett és 132,5 alatt
Odds: 1,5
Tét: 10 egység

Tény, hogy nem vállaltam nagy kockázatot, de ha azt nézem, hogy ez egy szinte "bukhatatlan" tipp volt, ahhoz képest nem is volt rossz az 1,5-ös szorzó.

Idézetet írta: HT Dátum augusztus 14, 2020, 17:10:10
Barcelona - Bayern München

Minél többet olvasgatok a mérkőzésről a különböző hírportálokon, illetve fórumokon, egyre inkább kezdik belém beszélni, hogy a Bayern már a rendes játékidőben legyőzi a katalán csapatot.
Éppen ezért (még mielőtt elhinném ezt a többségnek) gyorsan teszek egy kis aprópénzt a saját tippemre, ami egyértelműen az, hogy döntetlen lesz a rendes játékidő.

Tipp: döntetlen
Odds: 4,1
Tét: 2,5

Még mindig leeset állakkal nézem a végeredményt, úgyhogy csak annyit mondanék, hogy ezúttal tévedtem. Nem is kicsit.

Pontosan 200 egységem van jelenleg.

Ahogy az előző írásom végén említettem, pontosan 200 egységem van. Vagyis kétszer annyi, mint induláskor.
Ezt egy kiváló tippel szeretném megünnepelni.
Ahogy a napi tippnél is írtam, nagyon vártam már ezt a mérkőzést, mert a Portland rendszeresen hozza a rá leadott fogadásokat. Talán ezért is van az, hogy ha ez a mostani nem fog bejönni, akkor nagyon csalódott leszek. De nézzük is inkább a szelvényt:

MEM Grizzlies – POR Trail Blazers
Tipp:
- Portland nyer és a mindkét csapat szerez 100 pontot
- Mindkét csapat szerez 22 pontot az első negyedben
- Összpontszám 224,5 felett lesz
- Nem lesz döntetlen a játékidő végén
- Dillon Brrooks 20,5 pont felett dob
Odds: 4,5
Tét: 10 egység
Bet365

Nem kezdem el még egyszer leírni, hogy miért kell(ene) jönnie mindennek, de akit érdekel, az a napi tipp játéknál el tudja olvasni. Az ottanihoz képest egy opciót kivettem, de így is nagyon szépen mutat ez a 4,5-es szorzó.

Idézetet írta: HT Dátum augusztus 15, 2020, 18:35:08
Ahogy az előző írásom végén említettem, pontosan 200 egységem van. Vagyis kétszer annyi, mint induláskor.
Ezt egy kiváló tippel szeretném megünnepelni.
Ahogy a napi tippnél is írtam, nagyon vártam már ezt a mérkőzést, mert a Portland rendszeresen hozza a rá leadott fogadásokat. Talán ezért is van az, hogy ha ez a mostani nem fog bejönni, akkor nagyon csalódott leszek. De nézzük is inkább a szelvényt:

MEM Grizzlies – POR Trail Blazers
Tipp:
- Portland nyer és a mindkét csapat szerez 100 pontot
- Mindkét csapat szerez 22 pontot az első negyedben
- Összpontszám 224,5 felett lesz
- Nem lesz döntetlen a játékidő végén
- Dillon Brrooks 20,5 pont felett dob
Odds: 4,5
Tét: 10 egység
Bet365

Nem kezdem el még egyszer leírni, hogy miért kell(ene) jönnie mindennek, de akit érdekel, az a napi tipp játéknál el tudja olvasni. Az ottanihoz képest egy opciót kivettem, de így is nagyon szépen mutat ez a 4,5-es szorzó.

Nem találok szavakat. 12 perc elteltével már el is ment a szelvényem. Olyan katasztrofális dobószázalékokat hozott össze a Memphis az első negyedben (30% alattit), amivel még 22 pontot sem sikerült elérniük.
Hihetetlen.

Maradt 190 egységem.

Talán nem kellene első felindulásból újabb szelvényt kitölteni, de megpróbálom minél gyorsabban visszaszerezni a most elveszített 10 egységemet.
Jöjjön tehát egy félidei élő fogadás.

M. City - Lyon (City vagy döntetlen - 1,25)
Bár vesztésre állnak az angolok, de nem tudom elképzelni, hogy legalább egy döntetlent ne tudjanak összehozni a második félidőben.

MEM Grizzlies - POR Trail Blazers (POR 113,5 pont felett - 1,47)
Itt is félidő van, és nem igazán úgy teljesít a Portland, ahogy vártam tőlük. De talán a harmadik negyedtől visszatérnek a régi útra.

Szentlőrinc - Vasas (DV - 1,2)
Ez ugyan csak holnap lesz, de gondoltam, hogy hagyok másnapra is egy kis izgulni valót. A tippet azt hiszem, hogy nem kell magyarázni, a Vasas erősebb erőkből álló csapat, és a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb most már jól kell játszaniuk.

Odds: 2,21
Tét: 10 egység

Idézetet írta: HT Dátum augusztus 15, 2020, 21:58:25
Talán nem kellene első felindulásból újabb szelvényt kitölteni, de megpróbálom minél gyorsabban visszaszerezni a most elveszített 10 egységemet.
Jöjjön tehát egy félidei élő fogadás.

M. City - Lyon (City vagy döntetlen - 1,25)
Bár vesztésre állnak az angolok, de nem tudom elképzelni, hogy legalább egy döntetlent ne tudjanak összehozni a második félidőben.

MEM Grizzlies - POR Trail Blazers (POR 113,5 pont felett - 1,47)
Itt is félidő van, és nem igazán úgy teljesít a Portland, ahogy vártam tőlük. De talán a harmadik negyedtől visszatérnek a régi útra.

Szentlőrinc - Vasas (DV - 1,2)
Ez ugyan csak holnap lesz, de gondoltam, hogy hagyok másnapra is egy kis izgulni valót. A tippet azt hiszem, hogy nem kell magyarázni, a Vasas erősebb erőkből álló csapat, és a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb most már jól kell játszaniuk.

Odds: 2,21
Tét: 10 egység

A Portland tipp miatt akartam mindenképpen egy új szelvényt csinálni, de elragadott a hév, és más tippeket is mellévettem. Nem kellett volna.
Ki a kicsit nem becsüli...

Maradt 180 egységem.

Tegnap előtt csalódást keltő eredmények születtek, de most, hogy kezdődik az NBA rájátszás, remélem, hogy visszatérnek a papírformák.
Egy "biztonsági" szelvénnyel kezdjük a napot.

Utah - Denver
Tipp: A Denver 98,5 pont felett fog dobni, de 130,5 pont alatt + a Utah 96,5 pont felett szerez
Odds: 1,5
Tét: 10 egység

Mindkét csapattól minimális elvárás a 100 pont, de egyben azt is remélem, hogy a Denver nem fog nagyon elszállni, és megáll 130 pont alatt.

Idézetet írta: HT Dátum augusztus 17, 2020, 17:38:35
Tegnap előtt csalódást keltő eredmények születtek, de most, hogy kezdődik az NBA rájátszás, remélem, hogy visszatérnek a papírformák.
Egy "biztonsági" szelvénnyel kezdjük a napot.

Utah - Denver
Tipp: A Denver 98,5 pont felett fog dobni, de 130,5 pont alatt + a Utah 96,5 pont felett szerez
Odds: 1,5
Tét: 10 egység

Mindkét csapattól minimális elvárás a 100 pont, de egyben azt is remélem, hogy a Denver nem fog nagyon elszállni, és megáll 130 pont alatt.

Ez hihetetlen.
Ha nincs hosszabbítás, akkor ez egy sima, semmitmondó, papírforma szelvény.
Ráadásul mennyi esélye volt, hogy két csapat két egymást követő meccsén is hosszabbítás lesz...

Maradt 170 egység.

Nem baj, nem adjuk fel. Apró lépésekkel, de visszaszerezzük az elvesztett egységeinket.
Máris jöjjön egy hajnali összecsapás, a Dallas - LA Clippers.

Tipp: Dallas 100,5 pont felett + LA Clippers 101,5 pont felett + Dallas +14,5 pontos hendikep
Odds: 1,5
Tét: 10 egység

Idézetet írta: HT Dátum augusztus 17, 2020, 22:55:16
Nem baj, nem adjuk fel. Apró lépésekkel, de visszaszerezzük az elvesztett egységeinket.
Máris jöjjön egy hajnali összecsapás, a Dallas - LA Clippers.

Tipp: Dallas 100,5 pont felett + LA Clippers 101,5 pont felett + Dallas +14,5 pontos hendikep
Odds: 1,5
Tét: 10 egység

Na végre valami apró siker.
Ha ez is elment volna, már nem is mertem volna a többmilliós olvasótáborom szeme elé kerülni...

175 egységem van.

Sok ötletem van a mai Utah-Denver mérkőzéshez, de még át kell gondolnom, hogy melyikre érdemes fogadni.
Kezdjük egy egyszerűvel:

Tipp: Mindkét csapat szerez 100 pontot
Odds: 1,5
Tét: 10 egység

Mindkét csapat tele van jó játékosokkal, akik közül ha egy-kettő rossz napot is fog ki, a többiek (várhatóan és remélhetőleg) akkor is hozni fogják nekem ezt a tippet.
A Denver 12, a Utah 8 mérkőzéssel ezelőtt dobott 100 pont alatt. Vagyis nagyon ritkán fordul elő velük ilyen gyalázatos esemény.

Napok óta töprengek azon, hogy mi lenne, ha a fogadóirodák által felkínált játékosok mindegyikénél megfogadnám, hogy többet dobnak, mint a kiajánlott határérték. Hiszen ha egyik-másiknak rosszul megy, akkor a többiek több dobást vállalnak, tehát elvileg ott kompenzálják egymást. De lehet olyan is, hogy a többségnek rosszul megy, vagy a többségnek jól. Ezért is érdemes olyan mérkőzést választani, ahol két jó csapat (benne jó játékosokkal) játszik.
Két-három mérkőzést megnézek az elkövetkező napokban, hátha le lehet szűrni belőlük valami hasznosat.

Ma a Utah-Denvert fogom kipróbálni (természetesen nem konkrét fogadással).

D. Mitchell (29,5) - 1,86
J. Murray (20,5) - 1,64
J. Grant (11,5) - 1,68
J. Ingles (13,5) - 1,86
J. Clarkson (18,5) - 1,8
M. Porter Jr (16,5) - 1,8
M. Morris (9,5) - 1,86
N. Jokics (22,5) - 1,74
P. Millsap (11,5) - 1,83
R. ONeale (8,5) - 1,95
R. Gobert (15,5) - 1,74
T. Craig (7,5) - 1,95
PJ. Doizer (5,5) - 1,76

Az előző listáról egyébként van egy-két "fogadási kedvenc", bár most nem fogom megtenni őket, de azért leírom, hátha sikerül másoknak ötletekkel szolgálni.

D. Mitchell - 29,5 felett
Egyértelműen ő a Utah vezéregyéniséget, aki rengeteg dobást vállal. Az előző meccsen 57 pontot dobott. A sok pont többek között a hárompontosainak is köszönhető, amikből szintén nagyon sokat vállal. Az utolsó két Denver elleni összecsapáson 15/6 és 16/5 volt a triplamutatója. Ennyi dobásból simán meglehet a 29,5 pont.

J. Grant - 11,5 felett
Ez a tippet nem is értem. Az utolsó négy meccséből háromszor dobott legalább 19 pontot (19, 2, 25, 21). Érthetetlen, hogy miért ilyen alacsonyan húzták meg nála a ponthatárt. Ráadásul ő is tud triplákat dobálni.

J. Ingles - 13,5 felett
Egyszer fogadtam csak rá, akkor pont nem érte el a kellő pontszámot, de azóta is rendre jól teljesít. A fene essen bele. Ami érdekes nála (és talán ezért is érdemes esetleg tenni rá), hogy nagyon sok játékidőt kap. Sokszor többet, mint a nála "komolyabb" játékosok. Ezt pedig vagy pontokkal, vagy aszisztokkal hálálja meg. Ő is dobálja a hármasokat, az utolsó mérkőzésen például 12-ből 5-öt szórt be, úgyhogy már ezeknek köszönhetően is összejött az akkor is 13,5-nél meghúzott határ. Én azért még mindig félve fogadok rá.

Gobert - 15,5 felett
A Utah centere, Mitchell mellett a másik legfontosabb láncszem. Simán tudná hozni mérkőzésről mérkőzésre a 20 pont feletti teljesítményeket (gyakran hozza is), de olykor nagyon el tud tűnni a pályán. Pár napja fogadtam rá (szintén 15,5 pont felett), de az utolsó pillanatig kellett izgulni, hogy összejöjjön. 17 pontot dobott végül, pedig 42 percet töltött a pályán. Elvileg simán jönnie kellene a tippnek, de nagyon kiszámíthatatlan a francia.

Idézetet írta: HT Dátum augusztus 19, 2020, 16:26:26
Sok ötletem van a mai Utah-Denver mérkőzéshez, de még át kell gondolnom, hogy melyikre érdemes fogadni.
Kezdjük egy egyszerűvel:

Tipp: Mindkét csapat szerez 100 pontot
Odds: 1,5
Tét: 10 egység

Mindkét csapat tele van jó játékosokkal, akik közül ha egy-kettő rossz napot is fog ki, a többiek (várhatóan és remélhetőleg) akkor is hozni fogják nekem ezt a tippet.
A Denver 12, a Utah 8 mérkőzéssel ezelőtt dobott 100 pont alatt. Vagyis nagyon ritkán fordul elő velük ilyen gyalázatos esemény.

Szerencsére hozták a fiúk a tőlük elvárható minimális teljesítményt.

180 egységnél járunk.

Idézetet írta: HT Dátum augusztus 19, 2020, 20:17:26
Az előző listáról egyébként van egy-két "fogadási kedvenc", bár most nem fogom megtenni őket, de azért leírom, hátha sikerül másoknak ötletekkel szolgálni.

D. Mitchell - 29,5 felett
Egyértelműen ő a Utah vezéregyéniséget, aki rengeteg dobást vállal. Az előző meccsen 57 pontot dobott. A sok pont többek között a hárompontosainak is köszönhető, amikből szintén nagyon sokat vállal. Az utolsó két Denver elleni összecsapáson 15/6 és 16/5 volt a triplamutatója. Ennyi dobásból simán meglehet a 29,5 pont.

J. Grant - 11,5 felett
Ez a tippet nem is értem. Az utolsó négy meccséből háromszor dobott legalább 19 pontot (19, 2, 25, 21). Érthetetlen, hogy miért ilyen alacsonyan húzták meg nála a ponthatárt. Ráadásul ő is tud triplákat dobálni.

J. Ingles - 13,5 felett
Egyszer fogadtam csak rá, akkor pont nem érte el a kellő pontszámot, de azóta is rendre jól teljesít. A fene essen bele. Ami érdekes nála (és talán ezért is érdemes esetleg tenni rá), hogy nagyon sok játékidőt kap. Sokszor többet, mint a nála "komolyabb" játékosok. Ezt pedig vagy pontokkal, vagy aszisztokkal hálálja meg. Ő is dobálja a hármasokat, az utolsó mérkőzésen például 12-ből 5-öt szórt be, úgyhogy már ezeknek köszönhetően is összejött az akkor is 13,5-nél meghúzott határ. Én azért még mindig félve fogadok rá.

Gobert - 15,5 felett
A Utah centere, Mitchell mellett a másik legfontosabb láncszem. Simán tudná hozni mérkőzésről mérkőzésre a 20 pont feletti teljesítményeket (gyakran hozza is), de olykor nagyon el tud tűnni a pályán. Pár napja fogadtam rá (szintén 15,5 pont felett), de az utolsó pillanatig kellett izgulni, hogy összejöjjön. 17 pontot dobott végül, pedig 42 percet töltött a pályán. Elvileg simán jönnie kellene a tippnek, de nagyon kiszámíthatatlan a francia.

Ahogy írtam, ezeket végül nem fogadtam meg, de önbizalom-növelőnek (vagy -csökkentőnek) jó látni, hogy mi jött volna össze.

D. Mitchell - 29,5 felett
30 pontot dobott, de csak azért ennyit, mert meglepően keveset játszott (33 percet). Ettől függetlenül hozta a tippet.

J. Grant - 11,5 felett
Bár megkapta azt a mennyiségű játékidőt, amiről azt gondoltam, hogy össze kell jönnie ennek a pontmennyiségnek, de ezúttal az odds-mestereknek volt igazuk, mert mindössze 8 ponttal zárt Grant. Persze az is igaz, hogy elég keveset és elég gyengén dobott.

J. Ingles - 13,5 felett
Mitchell-hez hasonlóan ő is jóval kevesebbet játszott, mint szokott (34 percet), de ez alatt is hozott 18 pontot, úgyhogy ez a tipp is ült. Amióta nem fogadok rá élesben, azóta mindig over a pontszáma.

Gobert - 15,5 felett
19 pontot dobott, biztosan lehetet ezúttal is számítani rá.

Összességében tehát 4-ből 3 jött volna össze, vagyis külön-külön megfogadva mindenképpen pluszban zártunk volna. Vagyis a csapatok húzóembereivel lehet kalkulálni, inkább a kiegészítő emberek azok, akikre rizikósabb nagyobb összeget tenni. Ráadásul a játékidőkből az is látszik, hogy az edzők elég gyorsan elkezdték forgatni a csapatokat, vagyis már most elkezdődtek a pihentetések. Ami persze részben érthető, hiszen elég hosszú még a rájátszás. Vagyis azért érdemes vigyázni az overes tippekkel. Még akkor is, ha most a 75%-uk össze is jött.