HT naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nagyon tetszik a naplód jók az elképzelések nagyon kiváncsian várom hogyan alakul a továbbiakban.

Idézetet írta: Lancer Dátum december 31, 2020, 16:38:14
Nagyon tetszik a naplód jók az elképzelések nagyon kiváncsian várom hogyan alakul a továbbiakban.

Köszi, Lancer, meglepett, amit írtál, de nagyon jó fej vagy.
Igazából csak azt sajnálom, hogy mostanában több "kárt" okozok a követőimnek, mint "hasznot".  ;D   :beerchug:

Idézetet írta: HT Dátum december 31, 2020, 16:42:07
Köszi, Lancer, meglepett, amit írtál, de nagyon jó fej vagy.
Igazából csak azt sajnálom, hogy mostanában több "kárt" okozok a követőimnek, mint "hasznot".  ;D   :beerchug:

Egy rossz tippből is lehet tanulni. Főleg ahogy majd halad előre az NBA. Azt gondolom lesznek játékosok akik továbbra is alulértékeltek lesznek és lesznek akik túl lesznek értékelve. Ha ezeket megfelelően kiválasztod akkor simán pluszos leszel. Tudom hogy voltak betlik de az elképzelés jó. Nem biztos hogy kell ennyi tipp egy szelvényre és lehet majd később akár under is szóba jöhet, ezt már csak te tudod. De ha követed a ligát biztos vagyok benne hogy megfogod találni azokat a játékosokat akiket a bukik nem löttek be jól.

2021.

JANUÁR

"Új hónap, új esélyek." – ezzel szoktam indítani az éppen aktuális hónapot, de most kivételesen kezdjük úgy, hogy ÚJ ÉV, ÚJ ESÉLYEK!!!
Természetesen újra 100 egységgel indulunk.
(1 egység = 100 Ft)

Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy a sportfogadási naplóban szereplő tippek csak egy részét képezik a valóban megjátszott tippjeimnek, úgyhogy nem igazán adja vissza hűen azt, hogy egy adott hónap mennyire volt nyereséges vagy veszteséges. Nagyon sokszor például élő fogadást teszek meg, ami a naplóba nem kerül be, hiszen azzal nem tudok segíteni másoknak (ha csak valaki nem lóg 24 órán keresztül a naplómon – amit azért erősen kétlek). Aztán vannak olyan fogadások, amiket akkora összeggel teszek meg, hogy az induló 100 egységből nem is futná belőle. Olykor ugyanis feldobok 10 ezer forintot egy-egy "bukhatatlan" (1,25-ös vagy 1,3-as) tippre, csak azért, hogy hozzon 2-3000 Ft hasznot. És persze nem beszélve azokról a tippekről, amiket kizárólag az utolsó pillanatban teszek meg (másodpercekkel a kezdés eltőt) abból kifolyólag, hogy sokszor a mérkőzés kezdetéig várok, amíg kiderül, hogy egy-egy sztár pályára lép-e, vagy hogy mennyire tartalékol egy csapat edzője és milyen kezdőt küld pályára. Éppen emiatt előfordult már olyan is, hogy a mérkőzés kezdetkor pont egy ellentétes fogadást tettem meg, mint amit fél nappal korábban a naplómban leírtam.

Örülök, hogy elkezdődött az NBA szezon, mert a Bet365 szinte minden mérkőzésre 260 feletti választékot kínál, és ezekből azért meg lehet találnia azt a kettőt-hármat, amit érdemes megfogadni. Akkor van csak baj (és ebbe a hibába az elmúlt hetekben többször is belefutottam), amikor 5-6 olyan fogadási kínálatot talál az ember, amit egyszerűen nem tud ott hagyni. Ilyenkor az értelmesebbje erőt vesz magán, és leszűkíti 2-3 tippre, én viszont sajnos ilyenkor is ragaszkodtam mindenhez, aminek aztán az lett a vége, hogy az 5-6-ból mindig elment egy (és azok is sokszor csak éppenhogy). Na hát ezek a legbosszantóbbak. És ezek azok a dolgok, amiken mindenképpen megpróbálok majd idén változtatni. A sportfogadási naplók egyik lényege az, hogy másoknak is segítsünk, márpedig az nem segítség, ha elmondhatjuk, hogy a hat tippből csak egy ment el, és az is csak hajszálnyival. Attól még ugyanúgy vesztes lesz a szelvény, mintha nem találtunk volna el semmit.

Egyszóval ennek az évnek a fő jelszava a MÉRSÉKLETESSÉG lesz.
Legalábbis most, január 1-jén így gondolom. Aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle a későbbiekben.

Boston - Detroit
Tipp: J. Grant 13,5 pont felett + J. Jackson 11,5 pont felett + nyer a Boston
Odds: 2,2
Tét: 5 egység

Szerintem ez egy nagyon jó kis szelvény. Grant és Jackson idén a Detroit húzóemberei, többször is 20 pont felett dobva, úgyhogy az itt megadott ponthatárokat ha nem tudják hozni, akkor hatalmas verésbe fog beleszaladni a Detroit. De még ha meg is dobják ezt a minimum pontmennyiséget, akkor is sokkal esélyesebb a Boston, ahol az utóbbi napokban egyre többen kezdenek el egyre jobban játszani. Ha a szilveszteri buli nem zavarta meg a fejeket, akkor ennek a szelvénynek jönnie kell.

GSW - Portland
Tipp: McCollum 17,5 pont felett + Lillard 21,5 pont felett + S. Curry 22,5 pont felett
Odds: 2,05
Tét: 5 egység

Ahogy a napi tipp játékban is írtam, egy védekezés nélküli, sokpontos meccset várok, ahol a két csapat legjobbjai gond nélkül dobnak majd 20 pont felett.

Idézetet írta: HT Dátum január 02, 2021, 00:00:21
Boston - Detroit
Tipp: J. Grant 13,5 pont felett + J. Jackson 11,5 pont felett + nyer a Boston
Odds: 2,2
Tét: 5 egység

Szerintem ez egy nagyon jó kis szelvény. Grant és Jackson idén a Detroit húzóemberei, többször is 20 pont felett dobva, úgyhogy az itt megadott ponthatárokat ha nem tudják hozni, akkor hatalmas verésbe fog beleszaladni a Detroit. De még ha meg is dobják ezt a minimum pontmennyiséget, akkor is sokkal esélyesebb a Boston, ahol az utóbbi napokban egyre többen kezdenek el egyre jobban játszani. Ha a szilveszteri buli nem zavarta meg a fejeket, akkor ennek a szelvénynek jönnie kell.

Nehéz szavakat találni erre a meccsre. Talán nem volt a legjobb ötlet közvetlenül a Szilveszter utáni első mérkőzésre tippelni, de amit ezt a két csapat produkált, az minden volt, csak nem kosárlabda. A Boston az idei szezonban eddig csak egyszer dobott 100 pont alatt (a Brooklyn ellen), de akkor olyan rosszul játszottak, hogy rossz volt nézni. De hogy még ezt is sikerüljön alább múlni, az hihetetlen. Ráadásul egy olyan Detroit ellen szenvedtek, aki eddig minden meccsét elvesztette. J. Jacksonról már ne is beszéljünk. 11 pontot szerzett 26 perc alatt. A Pistons második legponterősebb játékosaként.
Felejtsük is el minél gyorsabban ezt a meccset.

Idézetet írta: HT Dátum január 02, 2021, 00:02:44
GSW - Portland
Tipp: McCollum 17,5 pont felett + Lillard 21,5 pont felett + S. Curry 22,5 pont felett
Odds: 2,05
Tét: 5 egység

Ahogy a napi tipp játékban is írtam, egy védekezés nélküli, sokpontos meccset várok, ahol a két csapat legjobbjai gond nélkül dobnak majd 20 pont felett.

Ezen a meccsen legalább az történt, amire számítani lehetett. Gondolkozás nélkül futottak, futottak és dobtak megállás nélkül. Szerencsére ez a három játékos még úgy-ahogy elfogadhatóan dobott, de a többiek (főleg a GSW részéről) katasztrofálisan játszottak. 171 mezőnykísérlet volt a mérkőzésen, ebből 78 (!!!) hárompontos-kísérlet. Az utolsó negyedben azt hittem, hogy sima kétpontost már nem is akarnak szerezni a csapatok (elsősorban a GSW). A napi tipp játékban pont emiatt ment el a tippem, mert a Golden State a negyedik negyedben már – szó szerint – csak eldobálta a triplákat (persze eredmény nélkül).
A lényeg viszont, hogy ez a szelvény összejött, úgyhogy 5,25 egység hasznot hozott.

100,25 egységem van jelenleg.

Sajnos addig-addig nézegettem az Indiana-New York mérkőzés tippjeit, hogy végül lemaradtam a napi tipp játékról (legalábbis ami ezt a meccset illeti), úgyhogy most egy szűkített szelvénnyel próbálkozom itt.

Indiana - New York
Tipp: D. Sabonis és J. Randle dob legalább egy hárompontost
Odds: 2,3
Tét: 5 egység

Mostanában ez a két játékos a csapatuk legjobbja. Sabonis főleg Warren sérülése után került előtérbe, mivel többet kellett vállalnia, és úgy tűnik, ezt sikerrel tette. Szinte minden mérkőzésen dob legalább egy hármast, ezért is várok tőle ezúttal is legalább egyet. Randle ezzel szemben jóval több triplakísérlettel szokott előrukkolni, és ezekből 2-3 általában össze is jön. Nekem ma elég lesz egy bedobott hármas is a részéről.

#429 január 03, 2021, 11:24:16, HT
Idézetet írta: HT Dátum január 02, 2021, 23:24:40
Sajnos addig-addig nézegettem az Indiana-New York mérkőzés tippjeit, hogy végül lemaradtam a napi tipp játékról (legalábbis ami ezt a meccset illeti), úgyhogy most egy szűkített szelvénnyel próbálkozom itt.

Indiana - New York
Tipp: D. Sabonis és J. Randle dob legalább egy hárompontost
Odds: 2,3
Tét: 5 egység

Mostanában ez a két játékos a csapatuk legjobbja. Sabonis főleg Warren sérülése után került előtérbe, mivel többet kellett vállalnia, és úgy tűnik, ezt sikerrel tette. Szinte minden mérkőzésen dob legalább egy hármast, ezért is várok tőle ezúttal is legalább egyet. Randle ezzel szemben jóval több triplakísérlettel szokott előrukkolni, és ezekből 2-3 általában össze is jön. Nekem ma elég lesz egy bedobott hármas is a részéről.

Nagyon érdekes mérkőzés volt. Az Indiana nagyon rosszul, a Knicks viszont – legalábbis önmagához képest – elég jól játszott. A hazaiaknál Sabonis összehozott ugyan egy dupla duplát, de 40 perc játékidő alatt 8 mezőnypontkísérlet tőle nagyon halvány teljesítmény. Szerencsére volt közte egy tripla is, és engem csak ez érdekelt. A másik oldalon Randle is elég gyenge napot fogott ki (16 rádobásából mindössze 5 lett sikeres), de a szokásos két hármasát ezúttal is megdobta, úgyhogy a szelvény összejött. (6,5 egység haszon)
Lehet, hogy idén tényleg ez a visszafogott (és csak a fixekre koncentráló) játék lesz a nyerő. Január végén kiderül.

106,75 egységem van.

Érdekes, hogy a Boston meccsére – a játékosok pontjait illetően – mennyire kevés szorzót kínáltak a Bet365-nél. Csak bostoni játékos van a felsoroltak között, ami egy kicsit érthetetlen. Pedig lett volna ötletem egy-két detroitit ponthatárt illetően. Na mindegy, azért a maradékból is lehet válogatni, és hogy ne csak kosár legyen állandóan, így a Barcelonát is hozzáveszem a szelvényhez. Róluk csak annyit, hogy bármennyire is rossz formában vannak az elmúlt hetekben, azért az utolsó helyezett ellen illene nyerniük.

Detroit - Boston
Tipp: a Boston nyer és eléri a 100 pontot
Odds: 1,44

Huesca - Barcelona
Tipp: Barcelona
Odds: 1,3

Odds: 1,87
Tét: 5,75 egység

Idézetet írta: HT Dátum január 03, 2021, 20:55:26
Érdekes, hogy a Boston meccsére – a játékosok pontjait illetően – mennyire kevés szorzót kínáltak a Bet365-nél. Csak bostoni játékos van a felsoroltak között, ami egy kicsit érthetetlen. Pedig lett volna ötletem egy-két detroitit ponthatárt illetően. Na mindegy, azért a maradékból is lehet válogatni, és hogy ne csak kosár legyen állandóan, így a Barcelonát is hozzáveszem a szelvényhez. Róluk csak annyit, hogy bármennyire is rossz formában vannak az elmúlt hetekben, azért az utolsó helyezett ellen illene nyerniük.

Detroit - Boston
Tipp: a Boston nyer és eléri a 100 pontot
Odds: 1,44

Huesca - Barcelona
Tipp: Barcelona
Odds: 1,3

Odds: 1,87
Tét: 5,75 egység

Micsoda mérkőzés volt a Detroit-Boston. Elképesztő izgalmak az utolsó másodpercig. De a lényeg, hogy végül nyert a Boston (kiváló játékkal és 122 pontot dobva), és nem mellesleg a Barcelona is hozta a kötelezőt.
(5 egység haszon)

111,75 egységem van.

GSW - Portland
Tipp: McCollum 17,5 pont felett + Lillard 21,5 pont felett + S. Curry 21,5 pont felett
Odds: 2,05
Tét: 5 egység

Ugyanezt a tippet tettem meg két napja is (ugyanezért a szorzóért), és akkor összejött. Azóta ugyan öregedtek a játékosok két napot, de talán annyira még nem vének, hogy ne tudnák újra megugrani ezeket a ponthatárokat.

Idézetet írta: HT Dátum január 03, 2021, 23:50:14
GSW - Portland
Tipp: McCollum 17,5 pont felett + Lillard 21,5 pont felett + S. Curry 21,5 pont felett
Odds: 2,05
Tét: 5 egység

Ugyanezt a tippet tettem meg két napja is (ugyanezért a szorzóért), és akkor összejött. Azóta ugyan öregedtek a játékosok két napot, de talán annyira még nem vének, hogy ne tudnák újra megugrani ezeket a ponthatárokat.

Úgy látszik, hogy ez a két nap öregedés még jót is tett nekik, mert sokkal biztosabban hozták a tippeket, mint legutóbb. (5,25 egység haszon)

117 egységem van.

Három mérkőzés, három játékos.
Próbáltam olyan játékosokat kiválasztani, akik csapatuk legjobbjai közé tartoznak, és akik a megadott határértéknél általában többet szoktak dobni.

John Wall (HOU) 16,5 felett (1,23)
Jerami Grant (DET) 14,5 felett (1,26)
Harrison Barnes (SAC) 10,5 felett (1,26)

Odds: 1,98
Tét: 5 egység