HT naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: HT Dátum február 27, 2021, 00:03:20
A tegnapi két peches szelvényem még ma is bosszant, de túl kell lépni rajta.
Ma újabb két tippsorral próbálkozom.

Az első szelvényre három olyan játékost vettem rá, akik csapatuk legjobb dobói. A kérdés, hogy ma is hozzák-e a tudásuk legjavát.

S. Curry (GSW) 22,5 pont felett - 1,23
D. Lillard (POR) 23,5 pont felett - 1,23
Z. LaVine (CHI) 23,5 pont felett - 1,23

Nem kezdem el részletezni, hogy miért hiszek ezekben a játékosokban, hiszen mind a hárman bármikor képesek 30-40 pontokra is. A GSW olyan csapattal játszik (CHA), akik ellen könnyebb sok pontot dobni, viszont a Portland és a Chicago ellenfelei (a Lakers és a Phoenix) gyakran mutatták már meg, hogy tudnak védekezni, ha akarnak. Hát majd meglátjuk, hogy Lillard és a LaVine mire megy ellenük.

Odds: 1,87
Tét: 5 egység

Minden az elvárások szerint alakult. Ahogy számítani lehetett rá, a GSW könnyedén megszórta a Charlotte csapatát (130 ponttal), úgyhogy ebből bőven ki tudta venni a részét Curry. A másik két mérkőzésen szintén úgy alakult minden, ahogy várni lehetett, ugyanis a Portland és a Chicago is 100-100 pont alatt maradt, köszönhetően a Suns és a Lakers jó védekezésének. Ettől függetlenül Lillard és  LaVine hozták a kellő pontmennyiséget, de újból bebizonyosodott, hogy vannak csapatok, akik ellen vigyázni kell a tippeléskor. (4,35 egység haszon)

Idézetet írta: HT Dátum február 27, 2021, 00:12:36
A másik szelvényen megpróbálok egy kicsivel nagyobb szorzót összehozni. Még akkor is, ha a rizikós meccsek mostanában nem igazán akarnak összejönni.

Boston - Indiana (Bostos - 1,68)
Teljesen kétesélyes mérkőzés, és bár a Boston nagyon rossz formában van (az utolsó 10 meccsükből 7-szer is kikaptak), de éppen ezért nagyon kell nekik a győzelem, és remélem, hogy ezt ma érvényesítik is.

Toronto - Houston (Toronto - 1,37)
A Houston nagyon padlón van, zsinórban 9 vereségnél járnak. A Toronto ettől függetlenül is jobb csapat, úgyhogy hazai pályán elvileg kötelező lenne a győzelem tőlük. Bár ezek a kötelezők a legnehezebbek.

Detroit - Sacramento (Sacramento - 1,74)
A Sacramento (a Houstonhoz hasonlóan) zsinórban 9 vereségnél jár, vagyis nem tűnik életbiztosításnak rájuk fogadni. De azt érzem, hogy ma végre megszakad a hetek óta tartó rossz szériájuk.

Odds: 4,0
Tét: 5 egység

Az ilyen szelvények adják vissza a játékba vetett hitemet. Amekkora kudarc volt a két nappal ezelőtti két rossz szelvény, ma ugyanolyan öröm ez a két szelvény.
A Boston katasztrofálisan kezdett. 5 perc elteltével, 18-4-es Pacers vezetésnél már kezdtem temetni a Bostont (annyira rosszul dobtak), de aztán pillanatok alatt összeszedték magukat, és már az első negyedben visszavették a vezetést. Onnantól pedig kézben volt a mérkőzés. A Toronto is végig kontrollálta a mecset a Houston ellen, úgyhogy az utolsó negyedben már kicsit ki is engedhettek. A Sacramento pedig zsinórban a 14. mérkőzésén is megdobta a 110 pontot, és ez végre győzelmet ért nekik (9 vereség után). (15 egység haszon)

79,35 egységem van.

A tegnapi két jó tippsorral visszajött a remény, hogy talán még sikerül visszatornáznom magam az induló 100 egységig. Ehhez viszont mindenképpen kellene ma egy sikeres szelvény. És ha ez össze is jönne, még akkor is ott a hónap utolsó napja, amikor újfent kellene legalább egy jó szelvény (vagy több). De először maradjunk a mostaninál.

Orlando - Utah (Utah - 1,2)
Nálam ez a hónap fixe. Nem tudom, hogy minek kellene történnie ahhoz, hogy ezen a meccsen ne a Jazz nyerjen. Tegnap ugyan kikaptak a Miamitől, de láttam a meccset, és nagyon jól játszott a Heat, vagyis nem érheti szemrehányás a Utahot. És így is csak a legvégén sikerült a hazaiaknak megnyerniük a meccset. Nem hiszem, hogy az Orlandónak ugyanez összejönne.

Oklahoma - Denver (J. Murray 18,5 pont felett - 1,28)
Bár a fogadóirodák elég fixre adják a meccset (a Denvernek), szerintem ez egyáltalán nem lefutott. Még abban sem vagyok biztos, hogy a Denver behúzza a győzelmet. De ha nyernek is, akkor is szoros mérkőzést várok. Márpedig ha szoros a mérkőzés, akkor Murray nem sokat fog pihenni. És ismerve őt, elég bátran elvállalja majd a dobásokat. Reális esélyt látok arra, hogy legalább 20-30 pont körül dob.

Nagyon kellett volna még egy harmadik tipp is, de nem találtam semmi olyat, amit jó szívvel be mertem volna vállalni, úgyhogy ezúttal kivételesen ennyit teszek meg. Aztán majd ott lesz még a vasárnap, hogy javítsak (ha esetleg úgy alakul a helyzet).

Odds: 1,53
Tét: 9,35 egység

Idézetet írta: HT Dátum február 28, 2021, 01:17:49
A tegnapi két jó tippsorral visszajött a remény, hogy talán még sikerül visszatornáznom magam az induló 100 egységig. Ehhez viszont mindenképpen kellene ma egy sikeres szelvény. És ha ez össze is jönne, még akkor is ott a hónap utolsó napja, amikor újfent kellene legalább egy jó szelvény (vagy több). De először maradjunk a mostaninál.

Orlando - Utah (Utah - 1,2)
Nálam ez a hónap fixe. Nem tudom, hogy minek kellene történnie ahhoz, hogy ezen a meccsen ne a Jazz nyerjen. Tegnap ugyan kikaptak a Miamitől, de láttam a meccset, és nagyon jól játszott a Heat, vagyis nem érheti szemrehányás a Utahot. És így is csak a legvégén sikerült a hazaiaknak megnyerniük a meccset. Nem hiszem, hogy az Orlandónak ugyanez összejönne.

Oklahoma - Denver (J. Murray 18,5 pont felett - 1,28)
Bár a fogadóirodák elég fixre adják a meccset (a Denvernek), szerintem ez egyáltalán nem lefutott. Még abban sem vagyok biztos, hogy a Denver behúzza a győzelmet. De ha nyernek is, akkor is szoros mérkőzést várok. Márpedig ha szoros a mérkőzés, akkor Murray nem sokat fog pihenni. És ismerve őt, elég bátran elvállalja majd a dobásokat. Reális esélyt látok arra, hogy legalább 20-30 pont körül dob.

Nagyon kellett volna még egy harmadik tipp is, de nem találtam semmi olyat, amit jó szívvel be mertem volna vállalni, úgyhogy ezúttal kivételesen ennyit teszek meg. Aztán majd ott lesz még a vasárnap, hogy javítsak (ha esetleg úgy alakul a helyzet).

Odds: 1,53
Tét: 9,35 egység

Bár abban tévedtem, hogy a DEN-OKC mérkőzés szoros lesz, de ettől függetlenül a Utah és Murray is simán hozta a tippet. (4,95 haszon)

84,3 egységem van.

Tegnap még azt gondoltam, hogy egy-két "tuti"-nak tűnő szelvénnyel próbálok visszavergődni a kiinduló 100 egységemre, de közben láttam néhány olyan focimeccset, amit egyszerűen nem tudok elengedni. Ezért tehát jöjjön most 5 mérkőzés döntetlen tippje (a szokásos kettesével összefogadva, 10 szelvényen).

Az olasz bajnokságban három olyan meccset is találtam, ahol nagyon nehéz megtippelni a győztes kilétét. Márpedig ez már önmagában is esélyt mutat egy lehetséges pontosztozkodásra.

Róma - Milan (D - 3,5)
Mondhatnánk, hogy a Róma esélyesebb, hiszen hazai pályán játszanak és négy mérkőzés óta nem kaptak ki (szemben a Milannal, akik négy mérkőzés óta nem nyertek). Ugyanakkor úgy is gondolkodhatnánk, hogy a Milan nem nagyon hibázhat többet, ha bajnokok akarnak lenni, és eőbb-utóbb meg kell szakadnia ennek a rossz szériának, ami a hátuk mögött van. Arról nem is beszélve, hogy a Rómánál elég sok sérült van, ráadásul kulcsemberek. Bár az utolsó meccsükön 3-3-at játszottak, szerintem most ennél jóval szerényebb lesz a góltermés.

Udinese - Fiorentina (D - 3,0)
Két nagyon egyforma csapat összecsapása lesz. Ugyanannyi győzelmük, döntetlenjük és vereségük van, ráadásul még a rúgott góljaik is azonosak. Csak a kapott gólokban térnek el, de ott is mindössze kettővel. Mindkét csapat elmondhatja magáról, hogy nem lesznek kiesési gondjaik, viszont kupaindulásról sem nagyon álmodozhatnak. Ők testesítik meg a tipikus "középcsapat" fogalmát. Az Udinese mellett szólhat a hazai pálya előnye, a Fiorentina mellett pedig a sok hazai hiányzó. Bárki is nyerne itt, az meglepetés lenne.

Crotone - Cagliari (D - 3,6)
Két borzasztóan rosszul szereplő csapat. A hazaiakról már most elmondható, hogy majdnem biztos kiesői lesznek az idei bajnokságnak (az utolsó 5 meccsüket mind elbukták), a vendégek pedig 16 mérkőzés óta nyeretlenek. A fogadóirodák kicsit esélyesebbnek tartják őket ellenfelüknél, de hogyan lehetne egy olyan csapat sikerére fogadni, akik több mint három hónapja (nov. 25-én) nyertek utoljára. Számomra itt az az egyetlen kérdés, hogy 0-0 vagy 1-1 lesz-e a vége.

Villareal - Atletico Madrid (D - 3,0)
Nálam ez a nap döntetlenje. A Villareal az utolsó 6 bajnokijából 5-ször ikszelt (egy vereség mellett), míg az Atleticonak – a jelenlegi rossz formájukat elnézve – elég lehet az egy pont is egy rangadón. Mindkét csapatnak jó a védelme, úgyhogy kevés gólt várok. Ezúttal is 0-0 vagy 1-1 a legvalószínűbb.

Chelsea - Manchester United (D - 3,3)
Ha sorrendet kellene állítanom, akkor talán ez lenne a legrizikósabb tipp az ötből. Noha ezúttal is nehéz lenne megtippelni a győztes kilétét, viszont mind a két csapat képes bármikor extra és meglepő teljesítményre. A Chelsea 9, a MU 8 mérkőzés óta veretlen. Az egyetlen különbség talán csak az köztük, hogy a vendégeknek nagyon sok a hiányzójuk. Ez pedig némileg a hazaiak felé billenti az esélyeket. De a MU-t az idei szezonban soha nem szabad leírni.

Tét: 10 x 1 egység (kettesével összefogadva a meccseket)

Idézetet írta: HT Dátum február 28, 2021, 11:25:29
Tegnap még azt gondoltam, hogy egy-két "tuti"-nak tűnő szelvénnyel próbálok visszavergődni a kiinduló 100 egységemre, de közben láttam néhány olyan focimeccset, amit egyszerűen nem tudok elengedni. Ezért tehát jöjjön most 5 mérkőzés döntetlen tippje (a szokásos kettesével összefogadva, 10 szelvényen).

Az olasz bajnokságban három olyan meccset is találtam, ahol nagyon nehéz megtippelni a győztes kilétét. Márpedig ez már önmagában is esélyt mutat egy lehetséges pontosztozkodásra.

Róma - Milan (D - 3,5)
Mondhatnánk, hogy a Róma esélyesebb, hiszen hazai pályán játszanak és négy mérkőzés óta nem kaptak ki (szemben a Milannal, akik négy mérkőzés óta nem nyertek). Ugyanakkor úgy is gondolkodhatnánk, hogy a Milan nem nagyon hibázhat többet, ha bajnokok akarnak lenni, és eőbb-utóbb meg kell szakadnia ennek a rossz szériának, ami a hátuk mögött van. Arról nem is beszélve, hogy a Rómánál elég sok sérült van, ráadásul kulcsemberek. Bár az utolsó meccsükön 3-3-at játszottak, szerintem most ennél jóval szerényebb lesz a góltermés.

Udinese - Fiorentina (D - 3,0)
Két nagyon egyforma csapat összecsapása lesz. Ugyanannyi győzelmük, döntetlenjük és vereségük van, ráadásul még a rúgott góljaik is azonosak. Csak a kapott gólokban térnek el, de ott is mindössze kettővel. Mindkét csapat elmondhatja magáról, hogy nem lesznek kiesési gondjaik, viszont kupaindulásról sem nagyon álmodozhatnak. Ők testesítik meg a tipikus "középcsapat" fogalmát. Az Udinese mellett szólhat a hazai pálya előnye, a Fiorentina mellett pedig a sok hazai hiányzó. Bárki is nyerne itt, az meglepetés lenne.

Crotone - Cagliari (D - 3,6)
Két borzasztóan rosszul szereplő csapat. A hazaiakról már most elmondható, hogy majdnem biztos kiesői lesznek az idei bajnokságnak (az utolsó 5 meccsüket mind elbukták), a vendégek pedig 16 mérkőzés óta nyeretlenek. A fogadóirodák kicsit esélyesebbnek tartják őket ellenfelüknél, de hogyan lehetne egy olyan csapat sikerére fogadni, akik több mint három hónapja (nov. 25-én) nyertek utoljára. Számomra itt az az egyetlen kérdés, hogy 0-0 vagy 1-1 lesz-e a vége.

Villareal - Atletico Madrid (D - 3,0)
Nálam ez a nap döntetlenje. A Villareal az utolsó 6 bajnokijából 5-ször ikszelt (egy vereség mellett), míg az Atleticonak – a jelenlegi rossz formájukat elnézve – elég lehet az egy pont is egy rangadón. Mindkét csapatnak jó a védelme, úgyhogy kevés gólt várok. Ezúttal is 0-0 vagy 1-1 a legvalószínűbb.

Chelsea - Manchester United (D - 3,3)
Ha sorrendet kellene állítanom, akkor talán ez lenne a legrizikósabb tipp az ötből. Noha ezúttal is nehéz lenne megtippelni a győztes kilétét, viszont mind a két csapat képes bármikor extra és meglepő teljesítményre. A Chelsea 9, a MU 8 mérkőzés óta veretlen. Az egyetlen különbség talán csak az köztük, hogy a vendégeknek nagyon sok a hiányzójuk. Ez pedig némileg a hazaiak felé billenti az esélyeket. De a MU-t az idei szezonban soha nem szabad leírni.

Tét: 10 x 1 egység (kettesével összefogadva a meccseket)

Nem titkolom, nagy csalódás volt látni, hogy nem jött össze ez a szelvény. Biztos voltam benne, hogy az ötből legalább kettő mérkőzésen jönni fog az X, és akkor máris visszajött volna a feltett összeg. Én továbbra is azt gondolom, hogy mindegyiken teljesen reális eredmény lett volna döntetlen, de ez van sajnos. (10 egység veszteség)

74,3 egységem van.

Érdekesen alakult eddig az év.
Kezdődött azzal, hogy januárban szinte kizárólag NBA-s meccsekre próbáltam fogadni, aminek a vége az lett, hogy 35% haszonnal zártam. Majd jött a február, és a korábbi sikeren felbuzdulva, igyekeztem további sportágakat is bevonni a tippjeim közé. Ennek pedig az lett a vége, hogy 25,7%-os mínusszal zártam az elmúlt hónapot. Ráadásul visszanézve a tippeket, kétszer is bepróbálkoztam foci-döntetlenekkel, amik a 100 egységemből 20-at vittek el. Vagyis ha ez nincs, és maradok a korábban jól bevált szisztémámnál, akkor mindössze 5,7%-os mínusszal fejeztem volna be a hónapot. Az se túl jó, de még mindig elfogadhatóbb, mint a mostani állapot.

Jelen pillanatban még nem tudom, hogy márciusban mi lesz, de már most vannak további ötleteim a naplóm javításával kapcsolatban. Lehet, hogy az eddigiektől eltérően nem csak fogadások és tippek lesznek a hozzászólásaim között, hanem egyes mérkőzésekről élmények, beszámolók, értékelések is. Elvégre az ezeken történtek is nyújthatnak néha támpontot egy későbbi fogadással kapcsolatban.

A kezdő összeg márciusban is 100 egység lesz, és jöjjön a régi szlogen: Új hónap, új esélyek!

Ezúttal nem konkrét fogadást ajánlok, hanem egy olyan csapattal foglalkoznék, akiket mostanában egyre többet figyelgetek, mert nagyon érdekes az a teljesítmény, amit az idei szezonban nyújtanak.
Ők pedig a Sacramento Kings.

Egy olyan csoportban szerepelnek, amiről joggal mondható, hogy az idei szezon legerősebb csoportja. A csoport másik négy tagja ugyanis mind rájátszást jelentő helyen állnak jelenleg (2., 3., 4. és 8.). Többek közt ennek is betudható, hogy a Sacramento a 15 nyugati csapat közül a 13. helyen áll, és látva a főcsoport erősségét, nem véletlen, hogy a szakemberek szinte semmi esélyt nem adnak nekik a rájátszásra.

Ettől függetlenül egy nagyon szimpatikus együttes (legalábbis nekem), mert megalkuvás nélkül megy neki minden ellenfelének. Igaz, hogy rengeteg pontot kapnak (nyugaton a legtöbbet, de az egész NBA-ben is a 2. legtöbbet), viszont nagyon sokat is dobnak. Őket sem kímélik a sérülések és a betegségek, mégis az utolsó 15 mérkőzésük mindegyikén eljutottak legalább 110 pontig. Ezt jelen pillanatban rajtuk kívül egyik csapat sem mondhatja el magáról. (Még a ligaelső Utahnak is "csak" 14-szer sikerült ez az utolsó 15 meccsén).

Ezek után kíváncsian vártam, hogy ma a Lakers elleni hazai meccsükön mit fizetnek az irodák a Sacramento 110 pont feletti teljesítményéért. Az 1,57-es szorzóról jelenleg azért nem tudom elmondani, hogy jó-e vagy rossz, mert a Lakersnél nagyon sok még a kérdőjel a mai meccset illetően. A biztos hiányzó Davis mellett kérdéses James, Kuzma és M. Gasol játéka is. Ha ők nem lépnek pályára, akkor egy nyíltsisakos mérkőzésen simán összejöhet ezúttal is a 110 pont (és mellé a győzelem is). Ha viszont az említettek ott lesznek a parketten, akkor viszont elég nagy az esélye, hogy megszakad ez a szép sorozat, mert a Lakers az elmúlt egy hétben olyan csapatokat tudott 100 pont alatt tartani, mint a Portland és a GSW, akik máskor elég szépen szoktak dobálni (110-120 pont körül).

Aki tehát esetleg fogadni akarni rájuk, annak lehet, hogy érdemes volna megvárni a mérkőzés elejét, amikor kiderül a pályára lépők névsora.

Végül nem tudtam megállni, hogy ki ne töltsek egy szelvényt.

Houston - Brooklyn (Brooklyn nyer)
Odds: 1,22)
A jelenlegi Houstont elnézve a szezon meglepetése lenne, ha ezúttal nyerni tudnának. Tele vannak hiányzóval, részben emiatt is az utolsó 12 meccsüket elveszítették, és mindezek mellett még kevés pontot is szereznek. Az utolsó két meccsükön (hazai pályán) nem sikerült átlépniük a 90 pontos határt. De mondhatnám azt is, hogy az utolsó 5 meccsükből mindössze egyszer tudtak 100 pont fölé menni. Ez a teljesítmény nagyon kevés a mai gyors kosárlabdában. Ki lehet kapni úgy is, ahogy a Sacramento (lásd az előző írásomat), hogy közben rendre 110 pontokat dobálnak, de a Houstontól ez a folyamatos 100 pont alatti teljesítmény megengedhetetlen.

New Orleans - Chicago (NO nyer + C. White 12,5 pont felett dob)
Odds: 1,76
Rossz ezt kimondani, de fárad a Chicago. A sérültek nagyon hiányoznak, a pótlásuk pedig nem elég minőségi. LaVine egyedül nem tudja megnyerni a meccseket, ráadásul az ellenfelek is tudják, hogy elég őt megfogni ahhoz, hogy hozzák a meccset. Ezért is kell fellépnie valaki másnak is mellé, ez pedig szerintem C. White lesz, aki az utolsó pár meccsen már hozta azt a játékát, amit tud, és remélem, hogy egy olyan csapat ellen, akik nem a védekezésükről híresek, ezúttal is összejön a 20 pont körüli teljesítmény.

Odds: 2,15
Tét: 5 egység

Idézetet írta: HT Dátum március 03, 2021, 19:41:04
Ezúttal nem konkrét fogadást ajánlok, hanem egy olyan csapattal foglalkoznék, akiket mostanában egyre többet figyelgetek, mert nagyon érdekes az a teljesítmény, amit az idei szezonban nyújtanak.
Ők pedig a Sacramento Kings.

Egy olyan csoportban szerepelnek, amiről joggal mondható, hogy az idei szezon legerősebb csoportja. A csoport másik négy tagja ugyanis mind rájátszást jelentő helyen állnak jelenleg (2., 3., 4. és 8.). Többek közt ennek is betudható, hogy a Sacramento a 15 nyugati csapat közül a 13. helyen áll, és látva a főcsoport erősségét, nem véletlen, hogy a szakemberek szinte semmi esélyt nem adnak nekik a rájátszásra.

Ettől függetlenül egy nagyon szimpatikus együttes (legalábbis nekem), mert megalkuvás nélkül megy neki minden ellenfelének. Igaz, hogy rengeteg pontot kapnak (nyugaton a legtöbbet, de az egész NBA-ben is a 2. legtöbbet), viszont nagyon sokat is dobnak. Őket sem kímélik a sérülések és a betegségek, mégis az utolsó 15 mérkőzésük mindegyikén eljutottak legalább 110 pontig. Ezt jelen pillanatban rajtuk kívül egyik csapat sem mondhatja el magáról. (Még a ligaelső Utahnak is "csak" 14-szer sikerült ez az utolsó 15 meccsén).

Ezek után kíváncsian vártam, hogy ma a Lakers elleni hazai meccsükön mit fizetnek az irodák a Sacramento 110 pont feletti teljesítményéért. Az 1,57-es szorzóról jelenleg azért nem tudom elmondani, hogy jó-e vagy rossz, mert a Lakersnél nagyon sok még a kérdőjel a mai meccset illetően. A biztos hiányzó Davis mellett kérdéses James, Kuzma és M. Gasol játéka is. Ha ők nem lépnek pályára, akkor egy nyíltsisakos mérkőzésen simán összejöhet ezúttal is a 110 pont (és mellé a győzelem is). Ha viszont az említettek ott lesznek a parketten, akkor viszont elég nagy az esélye, hogy megszakad ez a szép sorozat, mert a Lakers az elmúlt egy hétben olyan csapatokat tudott 100 pont alatt tartani, mint a Portland és a GSW, akik máskor elég szépen szoktak dobálni (110-120 pont körül).

Aki tehát esetleg fogadni akarni rájuk, annak lehet, hogy érdemes volna megvárni a mérkőzés elejét, amikor kiderül a pályára lépők névsora.

Aki úgy döntött, hogy fennmarad és megvárja a kezdő sípszót, az pontosan azt kaphatta, amire számítani lehetett. Azáltal, hogy biztossá vált James és Gasol pihentetése, nagy összegben lehetett fogadni arra, hogy a Sacramento zsinórban a 16. meccsén is eléri a 110 dobott pontot. Ahogy az várható volt, egy végig nyíltsisakos mérkőzés volt. 123-120 lett a vége, úgyhogy még a hazai győzelem tippje is zöldült.
Lehet, hogy nem egy világverő csapat a Kings, de fogadás szempontjából nagyon megbízhatóan játszanak.

Idézetet írta: HT Dátum március 03, 2021, 23:07:26
Végül nem tudtam megállni, hogy ki ne töltsek egy szelvényt.

Houston - Brooklyn (Brooklyn nyer)
Odds: 1,22)
A jelenlegi Houstont elnézve a szezon meglepetése lenne, ha ezúttal nyerni tudnának. Tele vannak hiányzóval, részben emiatt is az utolsó 12 meccsüket elveszítették, és mindezek mellett még kevés pontot is szereznek. Az utolsó két meccsükön (hazai pályán) nem sikerült átlépniük a 90 pontos határt. De mondhatnám azt is, hogy az utolsó 5 meccsükből mindössze egyszer tudtak 100 pont fölé menni. Ez a teljesítmény nagyon kevés a mai gyors kosárlabdában. Ki lehet kapni úgy is, ahogy a Sacramento (lásd az előző írásomat), hogy közben rendre 110 pontokat dobálnak, de a Houstontól ez a folyamatos 100 pont alatti teljesítmény megengedhetetlen.

New Orleans - Chicago (NO nyer + C. White 12,5 pont felett dob)
Odds: 1,76
Rossz ezt kimondani, de fárad a Chicago. A sérültek nagyon hiányoznak, a pótlásuk pedig nem elég minőségi. LaVine egyedül nem tudja megnyerni a meccseket, ráadásul az ellenfelek is tudják, hogy elég őt megfogni ahhoz, hogy hozzák a meccset. Ezért is kell fellépnie valaki másnak is mellé, ez pedig szerintem C. White lesz, aki az utolsó pár meccsen már hozta azt a játékát, amit tud, és remélem, hogy egy olyan csapat ellen, akik nem a védekezésükről híresek, ezúttal is összejön a 20 pont körüli teljesítmény.

Odds: 2,15
Tét: 5 egység

Szerintem ez egy nagyon jó kis szelvény volt. Mondom ezt annak ellenére, hogy sajnos elment. A Brooklyn győzött (ez nem is volt kérdéses), a másik meccsen pedig C White ezúttal is felnőtt a feladathoz, és 25 pontjával a Chicago második legjobb dobója lett. Többek közt ennek is köszönhetően végül nyert is a Bulls. Viszont a New Orleans is jól játszott, vagyis maga a tipp nem volt rossz. Az már más kérdés, hogy a Chicago ma egy nagyon jó napot fogott ki. 128 pontot dobtak, és minden pályára lépő játékos dobott kosarat. Ha már el kell mennie egy szelvénynek, inkább így bukjam el. (5 egység veszteség)

95 egységem van.

Kilépve a komfortzónámból, egy tenisz és egy focimeccset néztem mára ki.

Fucsovics Márton - Davidovich Fokina (Fucsovics nyer - 1,57)
Marci nagyon jól játszott az első fordulóban Opelka ellen, és fejben is végig ott volt a meccsen. Davidovich is egy nála esélyesebb ellenfél ellen jutott tovább, bár Bautista-Agut elég fáradtan érkezett erre a rotterdami tornára, és mélyen tudása alatt játszott. Elfogultság nélkül is Marci az esélyesebb, úgyhogy ilyen szorzóért nem hagyom ki.

Parma - Inter (Inter - 1,22)
Ha azt mondom, hogy a Parma nincs a legjobb formában, akkor még finoman fogalmaztam. Az utolsó 16 meccsükön nem tudtak nyerni (6 döntetlen és 10 vereség). Ezzel szemben az Inter az utolsó 12 meccséből csak egyet veszített el, úgyhogy az esélyek mindenképpen a vendégek felé billennek. A Parma az eddigi 24 fordulóban mindössze 19 gólt lőtt (magasan a legkevesebbet), márpedig így nagyon nehéz lesz bent maradniuk. Ezzel szemben az Inter 60 gólja azt mutatja, hogy bárki ellen képesek 2-3 gólra. Még a döntetlen is meglepetés lenne ezen a meccsen.

Odds: 1,92
Tét: 6 egység

Idézetet írta: HT Dátum március 04, 2021, 16:29:57
Kilépve a komfortzónámból, egy tenisz és egy focimeccset néztem mára ki.

Fucsovics Márton - Davidovich Fokina (Fucsovics nyer - 1,57)
Marci nagyon jól játszott az első fordulóban Opelka ellen, és fejben is végig ott volt a meccsen. Davidovich is egy nála esélyesebb ellenfél ellen jutott tovább, bár Bautista-Agut elég fáradtan érkezett erre a rotterdami tornára, és mélyen tudása alatt játszott. Elfogultság nélkül is Marci az esélyesebb, úgyhogy ilyen szorzóért nem hagyom ki.

Parma - Inter (Inter - 1,22)
Ha azt mondom, hogy a Parma nincs a legjobb formában, akkor még finoman fogalmaztam. Az utolsó 16 meccsükön nem tudtak nyerni (6 döntetlen és 10 vereség). Ezzel szemben az Inter az utolsó 12 meccséből csak egyet veszített el, úgyhogy az esélyek mindenképpen a vendégek felé billennek. A Parma az eddigi 24 fordulóban mindössze 19 gólt lőtt (magasan a legkevesebbet), márpedig így nagyon nehéz lesz bent maradniuk. Ezzel szemben az Inter 60 gólja azt mutatja, hogy bárki ellen képesek 2-3 gólra. Még a döntetlen is meglepetés lenne ezen a meccsen.

Odds: 1,92
Tét: 6 egység

Marci nagyon jól játszott, és aránylag simán hozta is két szettben a meccset, az Inter pedig – bár kicsit nyögvenyelősen – szintén hozta a kötelezőt. (5,52 egység haszon)

100,52 egységem van.

Az éjszakai NBA-s meccsek közül 6 játékost választottam ki, akikről azt gondolom, hogy több pontot fognak dobni, mint amennyit a fogadóiroda ajánlott.

J. Murray (DEN) 17,5 pont felett - 1,25
K. Middleton (MIL) 15,5 pont felett - 1,23
D. Lillard (POR) 25,5 pont felett - 1,28

Talán Murray tűnik a legbiztosabb tippnek, hiszen az Indiana ellen nagyon fontos lenne Jokic és az ő jó játéka. Mindenképpen 20 pont felett várok tőle. Middleton remélhetőleg visszatér ahhoz a teljesítményéhez, amit a szezon elején mutatott, mert mostanában az ő gyengébb játékának is köszönhető a MIL bukdácsolása. Lillardtól pedig 30-40 pontot várok egy olyan mérkőzésen, ahol mindkét csapat valahol a 120 pont környékén fog zárni.

Odds: 1,98
Tét: 5 egység

Ahogy az előbb is írtam, a Denvernél Murraytől is Jokictól várom ezúttal is a legtöbbet. Ha ők betliznek, akkor nem lesz esélye a Nuggetsnek. Éppen ezért erre a szelvényre Jokic is rákerült már. A Portlandnál azt írtam, hogy egy nagyon pontgazdag mérkőzés várható köztük és a Sacramento között, éppen ezért valószínűleg nem csak Lillard fog villogni, hanem más is. Ezért is választottam még egy Portland játékost, G. Trent személyében. Harmadinak pedig egy bostonit szemeltem ki, mivel a Boston hazai pályán fogadja azt a Torontót, akinél elég sok hiányzó lesz ma. És ha minden a terveim szerint alakul, akkor bostoni sikert várok, ahol Thompson is fog majd annyi játéklehetőséget kapni, hogy abból össze tudja szedni a kellő pontmennyiséget.

N. Jokic (DEN) 21,5 pont felett - 1,28
G. Trent (POR) 13,5 pont felett - 1,21
T. Thompson (BOS) 4,5 pont felett - 1,26

Odds: 1,96
Tét: 5 egység