LaLiga 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#210 május 17, 2021, 17:55:37, Pozzato
Ronald Koeman távozik a Barcelonától, Laportának elege lett. Érthető, csapat összeomlott a bajnokság végére, de itt Koeman mellett még bőven kell távozó, keménymagot kéne elzavarni...

Xavi épp ma érkezik Barcelonába (micsoda véletlen), elvileg nyaralás, de szerintem ebből egy nagyobb tárgyalás lesz Laportával.

Remélem van annyira tudatos Xavi, hogy előbb felméri a helyzetet, mintsem beleugrana. Ha igazak a pletykák és Allegri tényleg a Real Madridhoz megy, akkor ott védekezés szempontjából ütős csapat lesz. Egy ilyen szedett-vedett ligát simán be fognak húzni, míg Xavinak nagy blama lenne, ha megmentőnek várják, de a sok kiégett egykori csapattárs miatt, nem tud majd érvényesülni a tudása.

Minden pénzt megadtam volna a Sevillának Koundéért. A City vett egy normális belső védőt, bajnoki cím BL-döntő. A Liverpool ezt korábban megcsinálta. Ha ezt a Barcánál nem látják, akkor vakok, vagy nem is akarnak többet. Ehhelyet vesznek még előre kiöregedett sztárocskákat, mint Agüero. Persze annyit csinál majd, mint a dán, de ezzel előbbre nem lesz a Barca, elöl eddig is megvolt, főleg, ha Dembélé egészséges. De amíg Lenglet balfaszságait kell nézni, addig ebből max BL-indulás lesz, bajnoki cím sose.
Bár ha sportfogadás szempontjából nézzük, jó az a Pique-Lenglet páros, mert a mindkét csapat lő gólt opció rendre lejön  ;D

Én amúgy bízom benne, hogy CR még vagy két évre visszamegy Madridba, és Messivel még összemérik, hogy kinek nagyobb

Idézetet írta: oakland23 Dátum május 18, 2021, 14:29:52
Minden pénzt megadtam volna a Sevillának Koundéért. A City vett egy normális belső védőt, bajnoki cím BL-döntő. A Liverpool ezt korábban megcsinálta. Ha ezt a Barcánál nem látják, akkor vakok, vagy nem is akarnak többet. Ehhelyet vesznek még előre kiöregedett sztárocskákat, mint Agüero. Persze annyit csinál majd, mint a dán, de ezzel előbbre nem lesz a Barca, elöl eddig is megvolt, főleg, ha Dembélé egészséges. De amíg Lenglet balfaszságait kell nézni, addig ebből max BL-indulás lesz, bajnoki cím sose.
Bár ha sportfogadás szempontjából nézzük, jó az a Pique-Lenglet páros, mert a mindkét csapat lő gólt opció rendre lejön  ;D

Én amúgy bízom benne, hogy CR még vagy két évre visszamegy Madridba, és Messivel még összemérik, hogy kinek nagyobb
Ha Allegri tényleg megy Madridba, akkor nem hiszen, hogy Ronaldo visszatér, de legyen úgy.

A Barcánál ez nem így működik, pedig én örülnék neki, ha ez lenne a metódus, amit leírtál. Piqué mozgatja ott a szálakat, elvileg ő volt az egyik, aki anno megfúrta a de Ligt transzfert is, miatta nem lehetett értelmes védőt venni középre. Laportával járnak tárgyalni, amit tavaly mondott, hogy vállalja a felelősséget és távozik, ha szükséges, az csak mese volt (elhittem én is). Nem a vezetésen múlik, hogy érkezik-e Koundé vagy bárki. Iniesta is azért távozhatott, mert a Rakuten-programot tovább kellett vinni, szükség volt egy arcra a japóknál is. Piqué azonban saját magát leendő elnökként látja, ezért szokott találkozókat kérni Laportától, ezért tanítgatják elvileg a vezetés fortélyaira.

Én nagyon örülnék értelmes igazolásoknak, de nem ez lesz az irány. Agüero haver, Laporta szintén ennek a körnek a tagja, neki pedig az a fontos, hogy Messiék maradjanak. Valószínűleg most Xavi az, akit győzködnek, hogy vele megoldódik a dolog. Xavi viszont van annyira értelmes, hogy látja: ez nem fog működni, viszont kénytelen lesz elvállalni, mert kétszer nem lehet visszautasítani a nevelőklubod.


Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: május 21., 10:30CET


Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: május 21., 09:00CET


Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: május 21., 09:00CET

Utolsó forduló lapszámokra vélemények @oakland23 ?
Tavaly így nézett ki az utolsó előtti. Szép piros , mint a pipacsmező.

Antoine Griezmann az átok.  ;D

Amikor 2014 nyarán leigazolta őt az Atlético, akkor a csapat bajnok volt, BL-döntős, nagy reményekkel. Megérkezett Griezmann, nem jött az a fránya bajnoki cím. Végül a Barcához ment, akikkel első évben sikerült elbukni a hajrában a bajnoki címet, második évben meg 3. helyen végezni. No komment.

Luis Suárez meg nyomott egy David Villát, de ezt írtuk a szezon előtt is, hogy tuti ez lesz a vége, ha a Ticóba szerződik (bajnoki cím).


Megnéztem az UEFA honlapját, meg a táblázatot , de még mindig a Konferencia Ligában mutatják a Villareált.
Ugye úgy van, hogy most, hogy mennek a BL-be , helyettük a nyolcadik Celta Vigo megy a Konferenciába?

Juventus megkavarta az állóvizet ezzel, hogy elküldték Pirlót idő előtt. Allegri szerintem már elkezdte tanulni a spanyolt, erre gondolom olyan ajánlatott kapott egykori csapatától (teljes kontroll?), amire nehéz nemet mondani. Ezt valószínűleg Florentino nem adta volna meg. A Real Madrid szerencséje, hogy most jó pár edző szabad vagy szabad lesz: Pochettino, Conte, Sarri, Valverde, Favre, Bosz, Jardim, Moreno, Lage, Villas-Boas és Koeman.  ;D

A két spanyol gigász érdekes helyzetben lesz, mert mind a ketten megoldhatnák házon belül (Raúl és Xavi), de szerintem egyik esetben sem feltétlen ez a legjobb megoldás. Gondolom mindkét helyen maradnának a régi bútordarabok (Ramos, Piqué, Benzema, Busquets stb.), ahhoz, hogy ezek a fiatalok elkezdjenek hatékonyak dolgozni, új brigád kell.

Pochettino szerintem nem alkalmas ennek a két klubnak az irányítására. Ez a PSG-nél is kiderült, hogy nem tudja megfelelően kezelni a sztárokat (tévedhetek is, de én ezt láttam Neymarékon). Ha kicsit erősebb az öltőzi hierarchia, akkor gondban van. Conte csak a bajnokságra tud csapatot építeni. A Barca szempontjából lenne ez szerencsésebb, mert ők még annyira sem állnak készen a nemzetközi kupákra, mint a Real Madrid. Sarri támadófocit tol, sok passz, statikusabb Madridnak szintén nem jó, plusz most megint irányít kéne váltaniuk Zidane után, újból tanulni a folyamatokat, mindezt öreg középpályával. Felesleges lenne, esetleg nála is Barcelona, de Sarri meg nem tudja rendbe tenni a védekezést, amire leginkább szüksége lenne a Barcának. Valverde stabil edző, jó védekezéssel, de a sorsdöntő meccsekre elfogy motiváció szempontjából. Favre számára ez túl nagy szintlépés, ahogyan a Bosz - Lage - Moreno - Villas Boas négyesnek. Koeman esélytelen, hogy Madrid, marad Jardim. Kiváló edző, megoldás lehetne valamelyik csapat számára, de van egy olyan érzésem, hogy mondjuk Madridban arra várnak, mi lesz a BL-döntő végeredménye. Lehet Laporta is, aki Flicknél is próbálkozott.... Ha kikap Tuchel, abban gondolkoznak, hogy nála próbálkoznak, én erre gondoltam.

Nagyon leegyszerűsítve nézem, magyarázom, okoskodok.

Az elmúlt 10 évben Messi 7-szer volt gólkirály, és a Barcelona 8 alkalommal szerezte a legtöbb gólt. Mindentől eltekintve, még CR imádóknak is azért világos lehet, hogy ez a Messi fickó azért nem evilági. 33 évesen, teljes káoszban is legtöbb gól, pedig voltak kihívók bőven a LaLigában.

Teljes karrierjét nézve, oké oké tudom Ronaldo több helyen is csúcskirály volt, na de visszatérve, Messi a spanyol bajnokság történetében a legtöbb gólt szerezte. 474 találat 520 mérkőzésen. Mögötte a második Ronaldo 311, a harmadik Zarra 251 góllal. Ezt a rekordját jó eséllyel soha nem döntik meg.

Itt van ez a focit gólra játsszák marhaság, amit mindig mondanak. Hiába ennyi gól a Barcelonától, 10 év alatt 8-szor a legtöbb az egész bajnokságban, és ehhez képest 5 bajnoki cím. Mindenképp érdekes, a focit lehet mégsem gólra játsszák, hanem győzelemre.

Ahogy nézem lemaradtam erről: Bordalás elment a Getától, és a Valencia edzője lesz. Még nem tudom, sírjak vagy örüljek, mert a Getával és a lapokkal nagyokat lehetett kaszálni. Michel meg a Getát veszi át, hát nem tudom, nem örülök egyik hírnek sem

Idézetet írta: oakland23 Dátum május 29, 2021, 18:27:39
Ahogy nézem lemaradtam erről: Bordalás elment a Getától, és a Valencia edzője lesz. Még nem tudom, sírjak vagy örüljek, mert a Getával és a lapokkal nagyokat lehetett kaszálni. Michel meg a Getát veszi át, hát nem tudom, nem örülök egyik hírnek sem

Viszont a Valenciát lehet tenni innentől lapokra. Náluk is előfordul extreme sok büntetőlap néha. Ebben a szezonban pont a Getaféval játszottak egy 15 lapos meccst. , utána egy 9 laposat. Kiállítás mindig volt.

Visszanéztem, és Michel időszakában is volt lap bőven a Getafénál.

Zidane a bizalom hiánya miatt távozott a Real Madridtól

Nyílt levélben búcsúzott a Real Madrid szurkolóitól Zinédine Zidane vezetőedző, aki felfedte, hogy a bizalom hiánya miatt távozott a klubtól.


Az aranylabdás futballista, aki játékosként egy, majd edzőként három alkalommal hódította el a Bajnokok Ligáját a madridiakkal, az AS című sportnapilapban megjelent nyílt levelével búcsúzott.
   
"Kedves madridisták, húsz éve, amikor először betettem a lábam Madridba, majd felvettem a fehér mezt, érzem, hogy körbe vesztek szeretettel. Mindig is éreztem, hogy valami különleges van köztünk" - kezdte érzelmes felütéssel a 48 éves tréner.
   
Zidane leírta, hogy első regnálást követően, 2018 májusában azért állt fel a kispadról, mert a két és fél év alatt mindent megnyert az együttessel, és úgy gondolta, a csapatnak akkor egy új impulzusra, másik útra volt szüksége ahhoz, hogy a csúcson maradjon.
   
A játékosként világ- és Európa-bajnok Zidane elmondta, ezúttal más volt a helyzet. Egyszerűen nem érezte a bizalmat a klub felől, hogy közép- és hosszútávú terveit megvalósítsa. Hozzátette, tisztában van azzal, hogy egy akkora klubnál, mint a Real Madrid, ha nem nyer semmit, akkor az edzőnek mennie kell. Ugyanakkor véleménye szerint a vezetők elfelejtették, milyen eredményeket ért el korábban a csapattal és a szakmai stábbal, illetve milyen napi kapcsolatban volt velük, valamint a körülöttük dolgozó 150 személlyel. Éppen ezért nagyon fájt számára - és az egész csapatnak -, hogy vereségek után mindig arról olvasott az újságokban: mennie kell a kispadról.
   
"Ezek szándékosan kiszivárogtatott, és az újságokban megjelenő üzenetek voltak, amelyek negatív hatást gyakoroltak a csapatra. Kételyeket ébresztettek és félreértésekhez vezettek" - közölte.
   
A Real ebben a szezonban - 11 év után - trófea nélkül maradt, a La Ligában a városi rivális Atlético Madrid mögött második lett, a Bajnokok Ligájában a későbbi győztes Chelsea búcsúztatta az elődöntőben, a Király Kupában pedig már a 32 között kiesett.

forrás: MTI