Bundesliga 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Új kapust keres a Dortmund, Gulácsi a kiszemeltek közt.

A Sport Bild beszámolója szerint a Borussia Dortmund nyáron új kapust szeretne szerződtetni. A jelöltek között pedig Gulácsi Péter lehet az első számú kiszemelt.

A Bild kiemeli, hogy Gulácsi az elmúlt években az RB Leipzig kapujában bizonyított. Ehhez képest kifejezetten jutányos áron, 10 és 15 millió euró közti áron lehetne megszerezni.

A német lap híréből nem derül ki, hogy Roman Bürki mellé vagy helyett szeretnének-e új kezdőkapust. Csupán úgy fogalmaznak, a svájci labdarúgó formaingadozása miatt egy olyan játékost szeretnének a posztra, aki hosszú távon is megfelelő ,,egyes" lehet.

Gulácsi stabilitása mellett hozzák fel érvként, hogy öt éve a lipcseieket szolgálja, és hogy az első, Bundesliga 2-es időszakot leszámítva – amikor épp egy rutinos svájci, Fabio Coltorti mögött padozott – kirobbanthatatlan a Leipzig kapujából.

A Bild szerint Gulácsi állítólagos 4.2 millió eurós évi keresete sem jelentene megugorhatatlan anyagi kihívást a BVB számára.

A lap már korábban is foglalkozott a magyar kapus lehetséges jövőjével. ,,Megerősíthetem, hogy Péter szerződésében szerepel egy kivásárlási záradék, amely idén nyáron aktivizálható" – mondta másfél hete a Bildnek Gulácsi svéd játékosügynöke, Hasan Cetinkaya, aki a konkrét összegről nem akart nyilatkozni.

,,Többször mondtam már, hogy itt is remekül érzem magam, a családom szintúgy. Nem tudom, mit hoz a jövő, de abból indulok ki, hogy az RB Leipzig nagyon jó csapat. A szerződésem további két és fél évig érvényes – az a vágyam, hogy hosszú távon a legmagasabb nívón védjek. Remélem, mindez megvalósítható Lipcsében" – mondta Gulácsi Péter január végén a ZDF műsorában, amikor szóba került lehetséges jövője.

A magyar válogatott labdarúgó a Kicker kapusrangsorában a második helyre került 2020-as őszi teljesítményével – ahogyan a tavaszi toplistán, úgy ezúttal is csak Manuel Neuer előzte meg posztján a Bundesligában.

A német újság hozzáteszi, Gulácsi mellett két másik kapus teljesítményét is kiemelt figyelemmel követik a dortmundiak.

Bürki jelenleg vállsérülés miatt nem bevethető a BVB-nél. Helyettese, a 33 esztendős Marwin Hitz pedig a nem várt játéklehetőség ellenére is távozni készül az idény végén – szerződése ugyanis lejár a csapatnál, a hosszabbításról pedig még nem állapodtak meg.

Forrás: NSO.hu


Csak a szokásos bajor módszer. Pénz vagonszámra, ezért le lehet rabolni mindig az éppen aktuális legnagyobb riválist. Ez csinálták sokáig  Dortmunddal, most jöhet a Lipcse....

Nyártól a Münchenben folytatja pályafutását a francia válogatott Dayot Upamecano.

Leigazolását Hasan Salihamidzic, a bajorok sportigazgatója jelentette be pénteken, a Bildnek nyilatkozva. ,,Hosszú hónapok óta intenzív és profi tárgyalásokat folytattunk Dayottal és menedzserével, Volker Struth-tal. Tudtuk, hogy erős a konkurencia. Upamecano fiatal játékos, aki máris kivételes minőséget képvisel" – fogalmazott Salihamidzic.

Upamecanót, aki végig padozott a pénteki mérkőzésen, 2023-ig szerződés köti a lipcseiekhez, de a kontraktusában szereplő kivásárlási záradék alapján 42,5 millió euró fejében elhagyhatja mostani klubját. Münchenben 2026-ig szól majd a szerződése.


24.hu

Idézetet írta: LosGabos Dátum február 13, 2021, 15:40:58
Csak a szokásos bajor módszer. Pénz vagonszámra, ezért le lehet rabolni mindig az éppen aktuális legnagyobb riválist. Ez csinálták sokáig  Dortmunddal, most jöhet a Lipcse....

24.hu

Javíts ki ha tévedek, de tudtommal kivásárlási záradék volt Upamecano szerződésében és a Bayern mellett a Chelsea, Real, Barca, Liverpool is érdkelődött érte, de a játékos a Bayern mellett döntött. Szerinted ha a Bayern nem viszi el akkor marad Lipcsében....? Tényleg hiszel a mesékben? :)

Németeknél rendesen beütött az iksz-cunami! Ahogy nézem a legdurvábban a Leverkusen nyelte be a méterest a pontosztozkodással.

#51 február 13, 2021, 19:04:33, csatarid
Szalait lecserélték majd jött öt perc alatt a két Mainz gól ás egyenlítés  ;D

A Dortmund egyenlítése is elég furcsára sikeredett, de erről elég sokat tehetnek a Hoffenheim játékosai is, hogy nem rúgták ki a labdát :)

Azért a Hoffemheim egyenlítő találata is az volt. Haalandot lerántották az ellenfél tizenhatosa előtt, majd a kontrából kapta a Dortmund a gólt. Pár napja pont Haaland gólját vették el és kapott büntetőt a Paderborn a 97.percben, amivel hosszabbításra mentették a kupameccset.
Ettől függetlenül a Dortmund nagyon szar lett, remélem magukra találnak.

Idézetet írta: PetoPisti Dátum február 13, 2021, 16:02:47
Javíts ki ha tévedek, de tudtommal kivásárlási záradék volt Upamecano szerződésében és a Bayern mellett a Chelsea, Real, Barca, Liverpool is érdkelődött érte, de a játékos a Bayern mellett döntött. Szerinted ha a Bayern nem viszi el akkor marad Lipcsében....? Tényleg hiszel a mesékben? :)
Valószínűleg nem maradt volna Lipcsében, mert a kivásárlási árat ki tudta volna fizetni még néhány klub.
A lényeg a sorok között van:

Intenzív és profi tárgyalásokat folytattunk menedzserével, Volker Struth-tal. Tudtuk, hogy erős a konkurencia.

Lefordítva magyarra: A német menedzser meggyőzte a francia játékosát, hogy a legjobb helye Münchenben lesz. Nem a kivásárlási ár számított, hanem amit a játékos és főleg mellette a menedzsere kapott egyéb juttatásként/jutalékként.
A hír, hogy a játékos döntött, na az a parasztvakítás.

A Bayernnek egyébként tökéletes a játékospolitikája. Igazoljunk le olyan játékosokat, aki már ismeri a német bajnokságot és mentalitást, de még van jövője és céljai és fejlődési lehetősége. Hogy ezzel egyúttal a potenciális ellenfeleinket is gyengítjük, az legyen az ő bajuk.

#55 február 14, 2021, 12:22:39, PetoPisti
Idézetet írta: LosGabos Dátum február 13, 2021, 22:21:04
Intenzív és profi tárgyalásokat folytattunk menedzserével, Volker Struth-tal. Tudtuk, hogy erős a konkurencia.

Lefordítva magyarra: A német menedzser meggyőzte a francia játékosát, hogy a legjobb helye Münchenben lesz. Nem a kivásárlási ár számított, hanem amit a játékos és főleg mellette a menedzsere kapott egyéb juttatásként/jutalékként.
A hír, hogy a játékos döntött, na az a parasztvakítás.

A Bayernnek egyébként tökéletes a játékospolitikája. Igazoljunk le olyan játékosokat, aki már ismeri a német bajnokságot és mentalitást, de még van jövője és céljai és fejlődési lehetősége. Hogy ezzel egyúttal a potenciális ellenfeleinket is gyengítjük, az legyen az ő bajuk.

Továbbra sem értem miért a Bayern által gyengül ezáltal a rivális.

Ha nem a Bayern veszi meg akkor eligazol külföldre. De Bruyne, Havertz, Werner stb neve ismerősen cseng? Őket is akarta a Bayern még se tudta megszerezni. Ha Upamecanot elviszi egy angol csapat akkor nem gyengül a Lipcse? A Bayernen kívül nincs olyan csapat Németországban aki megtudja tartani az értékeit ilyen egyszerű a történet. Dortmundba se fog sokáig focizni Haaland és Sancho, de ha nem a Bayern viszi el őket akkor rendben van, ha a Bayernbe mennek, akkor lerabolták a Ligát... :D Nagyon demamgóg ez a duma még mindig.  ;D ;)



Idézetet írta: PetoPisti Dátum február 14, 2021, 12:19:37
Továbbra sem értem miért a Bayern által gyengül ezáltal a rivális.

Ha nem a Bayern veszi meg akkor eligazol külföldre. De Bruyne, Havertz, Werner stb neve ismerősen cseng? Őket is akarta a Bayern még se tudta megszerezni. Ha Upamecanot elviszi egy angol csapat akkor nem gyengül a Lipcse? A Bayernen kívül nincs olyan csapat Németországban aki megtudja tartani az értékeit ilyen egyszerű a történet. Dortmundba se fog sokáig focizni Haaland és Sancho, de ha nem a Bayern viszi el őket akkor rendben van, ha a Bayernbe mennek, akkor lerabolták a Ligát... :D Nagyon demamgóg ez a duma még mindig.  ;D ;)
Jól van na.
Te szereted a Bayern-t én nem. Te elfogultan mellette vagy, én elfogultan ellene. De ettől szép a világ. Mivel Te nem tudsz meggyőzni engem, én meg téged, ezért a véleményünk marad, csak nem egyezik.
Peace.

Idézetet írta: LosGabos Dátum február 14, 2021, 14:48:39
Jól van na.
Te szereted a Bayern-t én nem. Te elfogultan mellette vagy, én elfogultan ellene. De ettől szép a világ. Mivel Te nem tudsz meggyőzni engem, én meg téged, ezért a véleményünk marad, csak nem egyezik.
Peace.

Hát inkább úgy mondanám, hogy te/ti valóban elfogultan vagytok a Bayern ellen még én a tényeket írom le. :D Ebben szerintem semmi elfogutálság nincs. A Bayern akkor gyengítené a Bundesligát, ha mondjuk elhozná Gulácsit akire amúgy semmi szükség nincs, vagy elhozna olyan kulcsjátékosokat a Dortmundból akik Münchenben a padot koptatnák, csak azért hogy gyengítse őket. Nekem a Neuer, Lewandowski, Upamecano vonal, vagy korábban Ballack, Lucio, Ze Roberto stb... azt mutatja, hogy klasszis játékosokat igazolnak a konkurenciától, hogy a nemzetközi porondon még ütőképesebb legyen a csapat.  Egytől egyik olyan játékosok akiket több európai topklub is akart, s amit írtam is korábban, ha nem a Bayern akkor más viszi őket, lásd Kagawa, Gündogan, Havertz, Vidal, De Bruyne, Aubameyang, Özil stb...
De amúgy persze nincs harag, nem is azért írtam, csak mindig nevetek ezen a demagóg dumán. :D

Rose leigazolásánál nem nagyon lehet "lerablásról" olvasni, de igaz volt ez korábban Reus, Brandt, Dahoud stb Dortmundba való igazolásokor is... :)