Kézilabda hírek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Azért felhorkantam amikor Ferling azt mondta a stúdióban hogy Háfra jól szállt be.. 5/2 lövésből, 1két perc, 3eladott labda és kaptunk róla vagy 3 gólt..

Ferling szerint ez a jó teljesítmény. Biztos uncsi lehet hogy állandóan Háfrát ekézem, de rohadtul bosszant a hozzáállása az egészhez, a fizetése Győrben (havi 5milla) a mi adónkból, az hogy mínusz 8nál röhögcsél és hogy sztárolva van és közben középszerű..

"amikor Ferling azt mondta a stúdióban hogy Háfra jól szállt be.. 5/2 lövésből, 1két perc, 3eladott labda és kaptunk róla vagy 3 gólt.."
:D ;D végülis lehetne rosszab is ;D

nyugi ha Győrben is ezt tolja majd ülhet szépen a padon ;) Martin megtanítja védekezni :laugh:

#92 augusztus 02, 2021, 10:43:48, csak1tomi
ha az utolsó 5 percet nem basszuk el, akkor norvégok ellen toljuk legközelebb ;D
és nem basztuk el ??? :ok: ( jó volt 12 labda eladás :D)

jah és már ha kikapunk norvégoktól kapnak fejenként így is    2 800 000 hufot
ha nyernek akkor minimum 21 500 000 hufot

Idézetet írta: csak1tomi Dátum augusztus 02, 2021, 10:35:13
ha az utolsó 5 percet nem basszuk el, akkor norvégok ellen toljuk legközelebb ;D
és nem basztuk el ??? :ok: ( jó volt 12 labda eladás :D)

Nem b@sztuk el, jöhetnek a Norvégok, rég vertük meg őket, itt az ideje  :D

Idézetet írta: csak1tomi Dátum augusztus 02, 2021, 10:35:13
ha az utolsó 5 percet nem basszuk el, akkor norvégok ellen toljuk legközelebb ;D
és nem basztuk el ??? :ok: ( jó volt 12 labda eladás :D)

jah és már ha kikapunk norvégoktól kapnak fejenként így is    2 800 000 hufot
ha nyernek akkor minimum 21 500 000 hufot


Csapatoknal mas a díjazás. Ott nem kap mindenki fejenkent annyit. Szerintem. Az durva lenne. Egy olimpiai arany keziben 1milliardba kerulne.. 😂


Egyebkent egy kicsit nem orulok a sikernek. Tudom, nem szep ilyet irni, de azt hiszem igy az olimpia sikerkent lesz elkonyvelve. Vagy legalabb ugy hogy elertuk a minimalis celt, a tovabbjutast.. De hogy.? Vertunk egy nalunk egyaltalan nem jobb spanyolokat, ahol mar vagy 10 eve nincs is normalis bajnoksag es egy motivalatlan mar csoportelso svedeket.

Attol felek hogy mivel végeredményben nem kudarc az olimpia igy nem lesznek gyokeres valtozasoky amik sajnos elengedhetetlenek. Palinger, Kirsner, Elek es a tobbi.. Menniuk kell a fejlődés erdekeben.

Annak viszont orulok hogy Vámos megmutatja hogy mar most helye van a csapatban igy talán elfelejtjuk Kovacsicsekat.

Ha nem magyarként nézed, hanem kívülállóként, ez siker! Ezzel a csapattal és stábbal a top8 nálam siker.

#96 augusztus 02, 2021, 18:28:22, csak1tomi
Ugyan annyi jár csapatként is, Milik is 100milliót nyert top1 top2 meg 5. csapatban, Szilágyi is 78 milliót top1 csapatban top3, ugyan úgy megkapják csapatban is, helyezés az helyezés

és utána olvasva nekem van igazam, mert úgy van hogy forint/fő nettó

"Ahogy a közlöny szövegezéséből kiolvasható, nettó összegekről van szó, továbbá, mivel fejenként van megadva a pénzdíj, vélhetően párosban vagy akár csapatban is ezeket az összegeket kapják meg a sportolók helyezésük függvényében (korábban ez nem így volt)."

Azert durva. Pl ez az osszeg jar Kovacsicsnak aki 1 meccset jatszott?? En abszolut nem vagyok a penzdij ellen. De azert 1milliard kiadas egy csapatnak stábostul, mindenestul? Meredek.

Oak, egyértelmű siker a top8, de ennel nem igen leszunk jobbak Elekkel es a tobbi vezetovel. Szerintem.

Idézetet írta: csak1tomi Dátum augusztus 02, 2021, 15:30:38
Ugyan annyi jár csapatként is, Milik is 100milliót nyert top1 top2 meg 5. csapatban, Szilágyi is 78 milliót top1 csapatban top3, ugyan úgy megkapják csapatban is, helyezés az helyezés

és utána olvasva nekem van igazam, mert úgy van hogy forint/fő nettó

"Ahogy a közlöny szövegezéséből kiolvasható, nettó összegekről van szó, továbbá, mivel fejenként van megadva a pénzdíj, vélhetően párosban vagy akár csapatban is ezeket az összegeket kapják meg a sportolók helyezésük függvényében (korábban ez nem így volt)."
Így igaz, korábban ez nem így volt.
Korábban úgy volt, hogy párosban az egyéni díjazás 90 százaléka járt külön-külön az 1-6. helyezetteknek, míg a 7-8. helyezetteknek 80 százalék. A 3-8 fős csapatoknál a pénzdíj 80 százalékát, a csapatsportágakban pedig a pénzdíj 70 százalékát kaphatták meg a jutalomnak a csapattagok.
Ám Orbán Viktor kormánya úgy döntött, hogy a pénz nem számít, hiszen úgyis a mérhetetlenül gazdag magyar adófizető emberek fizetik, s ezért a mostani rendelet már nem tartalmaz különbségtételt. Vagyis minden helyezett a teljes összeget veheti majd fel.
Ez azt jelenti, hogy a legjobb 8 közé bekerült magyar női kézilabda válogatott összes játékosának MÁR GARANTÁLT a 8. helyezésért járó 2 millió 800 ezer forint. Nettóban. És ez a fejenkénti nettó pénzösszeg még nagyobb lehet.

Link a Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelethez: https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/c6c528aee88e7f3d163ec122186179b226c6a773/megtekintes

Egyiptom mégis hogy verte el Németországot? :D ;D

azon gondolkozok holnap reggel érdemes-e felkelni a Norvég-Magyarra  ::)

A norvégok miatt mindenképp  ;D

Idézetet írta: csabax Dátum augusztus 02, 2021, 20:52:38
...
Ám Orbán Viktor kormánya úgy döntött, hogy a pénz nem számít, hiszen úgyis a mérhetetlenül gazdag magyar adófizető emberek fizetik, s ezért a mostani rendelet már nem tartalmaz különbségtételt. Vagyis minden helyezett a teljes összeget veheti majd fel.
Ez azt jelenti, hogy a legjobb 8 közé bekerült magyar női kézilabda válogatott összes játékosának MÁR GARANTÁLT a 8. helyezésért járó 2 millió 800 ezer forint. Nettóban. És ez a fejenkénti nettó pénzösszeg még nagyobb lehet.
Teljesen felesleges turkalni a zsebekben, mert a penzdijak olimpiai ciklusrol olimpiai ciklusra magasabbak lesznek majd az erosen inflalodo forint es a csokkeno szamu eremvaromanyosok kovetkezteben.
En nem sajnalom a sportoloktol a penzeket - ezek az osszegek eltorpulnek a szazmilliardok mellett amiket a kormany tuntet el a balfeneken masfajta total lenyegtelen dolgokra mig a korhazakban lassan a takaritoszemelyzet fog muteni, ha meg egyaltalan van ott mukodo sebeszet vagy surgossegi osztaly...
Lehet az elsportba onteni a penzt de az csak ideig-oraig fogja elfeledtetni hogy mennyire beszukult itthon az a fiatalokbol allo amator tomegbazis ahonnan meritesi lehetoseguk van a magyar kluboknak.

Keptelenseg, hogy a pl. az atletikai dobo szamokban dontobe sem tudunk mar kerulni ha egyaltalan van indulonk, a konnyuatletikai szamokban pedig vagy kihullunk az eloselejtezokban vagy indulonk sincs.
Kezilabdaban ezt a szinvonal csokkenest lehet magyarazni a legiosokkal meg edzokkel, generaciovaltassal stb. de igazabol majdnem minden sportagban amibe most onti a penzt az allam nem a sport nepszerusitese a cel, a tomegbazis szelesitese, a megfelelo korulmenyek megteremtese a fiataloknak stb. hanem hogy aki mar ott van es csinalja vagy megel belole (most az mindegy hogy jatekoskent, sportvezetokent vagy edzokent) azoknak legyen meg konnyebb a dolog.
Ez nagyon vissza fog utni par even belul.

#102 augusztus 04, 2021, 11:58:26, MessiÁs
Nem akarok es nem fogok semmi negativat irni itt a lanyokrol es a meccsrol, mert az 50.percig egalban voltunk..


De oriasi mazlink volt hogy rem gyengek voltak a norvegok. A 35 percben valami 13 eladott labdajuk volt. Tobb mint nekunk. Oftedal es Kristiansen total vakon voltak. Mork sem villogott es Reistad sem.


De azert ezt itt hagyom, Hafra teljesitmenye akit dicsértek. 6/1gol, 5 eladott labda, 1 ketperc+7es, 3 assziszt.


A baj az, hogy kezdodik a mosdatas, a szepites. Mindenki tokre elegedett hogy 7.ek leszunk. Nyertunk a spanyolok ellen, aztan a lazazo svedek ellen, akik agyonvertek koreat az iment. Most jatszottunk egy szoros meccset a norvegokkal.. De aki latta a meccset es nem felalomban volt reggel 7kor, az latta hogy nem mi voltunk extrak hanem a norvegok szarok. 22golt dobtunk. De most mar a forumokon mindenki elegdetten nyugtazza hogy majdnem elkaptuk oket. Felek hogy nem lesz itt semmi valtozas.

Ja es allotolag a studioban elkotyogtak hogy Matefi lesz az utod.. Az a Matefi aki egyszer csunyan megbukott.

csak összefoglalót láttam, meg telexen olvastam, hogy utolsó 10 percet leadtuk, ahogy kell ;D
nincs kondi, ennyike, majd jövőre :laugh:
én nem sajnálom tőlük az 5,7milliót fejenként  :ok:

Idézetet írta: csak1tomi Dátum augusztus 04, 2021, 12:54:11
csak összefoglalót láttam, meg telexen olvastam, hogy utolsó 10 percet leadtuk, ahogy kell ;D
nincs kondi, ennyike, majd jövőre :laugh:
én nem sajnálom tőlük az 5,7milliót fejenként  :ok:


Pedig ha megnezed az elso 50percet akkor megerted miert volt szoros.. Leszamitva a 10-20kozotti idot, ott kaptuk a 0-7et.

Ha így jatszanak komolyabb csapat megveri oket.