Tour de France 2020

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Poagacarnak szerintetek lehet még esélye az összetettre?Szerintem már esélytelen.

Idézetet írta: Powell Dátum szeptember 17, 2020, 18:42:22
Poagacarnak szerintetek lehet még esélye az összetettre?Szerintem már esélytelen.

Szinte kizárt, persze kerékpársportban soha ne mondd hogy soha, de nem tudom minek kellene történni az ITT-n Rogliccsal ahhoz, hogy ő Pogacartól 58 sec-et kapjon.
Fordítva még talán elképzelhető  :)
Én egy esetben tudom kb. elképzelni, ha Roglicnak lesz valami komoly bukása, de ez inkább ne legyen.

19. szakasz:
1. Oliver Naesen
2. Luka Mezgec
3. Matej Mohoric
4. Matteo Trentin
5. Soren Kragh Andersen

Idézetet írta: Powell Dátum szeptember 17, 2020, 18:42:22
Poagacarnak szerintetek lehet még esélye az összetettre?Szerintem már esélytelen.
Nincsen semmi esély. Már régóta.

Van Baarle   
Daniel. Oss
Houle           
Gibbons
Cosnefroy 

Reméljük Van Aert ma már szabad kezet kap és nem kell vigyáznia Roglicra. A mai szakasszal megkoronázhatná az idei Tour teljesítményét; az összetettet ugyan nem ő nyeri, de nálam mégis ő az MVP.


Bennett
Sagan
Mads Pedersen
Mohoric
de Gendt

Húztam egy olyat, hogy a győztes a másodikra 1 másodpercnél többet ver. akár a szökésből kaphat fényt valaki, és nyit egy hosszút, vagy ha együtt ér oda a mezőny, akkor is gondolhat valaki egy nagyot, és nyitja a hosszút. Vagy mint anno Tony Martin, kicsit előre hozza valaki az időfutamot  ;D Próba-szerencse, 4.66-ért kis aprót megért talán

Szerintem simán jó lehet @oakland23 , ekkora szorzón meg bőven van benne érték. Ha Sagan a végén érdekelt a sprintben, de Bennett nem, akkor vagy a CCC vagy a QS megpróbál majd egy szökést, hogy elvigyék az 50 pontot, plusz ott lehet egy szokásos Sunweb elmenés is. Hirschi (sérülten, ilyen szakasz után is, kinézem belőle  ;D) vagy Kragh Andersen.

Érdekes volt látni, mennyire hasonlóak, mégis oly különbözőek a tippek. Ma valószínűleg később leszek gépközelben, szóval esténél előbb nem valószínű, hogy lesz összesítés. Előre is elnézést, köszönöm a megértést.
Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 18, 2020, 08:30:43
Bennett
Sagan
Mads Pedersen
Mohoric
de Gendt

Idézetet írta: RedMunchen Dátum szeptember 17, 2020, 21:57:20
Van Baarle   
Daniel. Oss
Houle           
Gibbons
Cosnefroy 

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 17, 2020, 19:07:47
1. Oliver Naesen
2. Luka Mezgec
3. Matej Mohoric
4. Matteo Trentin
5. Soren Kragh Andersen

Idézetet írta: Latzka Dátum szeptember 17, 2020, 20:53:01
1. Wout Van Aert
2. Sagan
3. Bennett
4. Mezgec
5. Cees Bol

Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 17, 2020, 22:30:53
1. Bennett
2. Ewan
3. van Aert
4. Coquard
5. Mezgec

Idézetet írta: BvB_09 Dátum szeptember 18, 2020, 05:52:00
1. Wout Van Aert
2. Caleb Ewan
3. Luka Mezgec
4. Cees Bol
5. Matteo Trentin

Idézetet írta: Hajdunorbert89 Dátum szeptember 18, 2020, 06:15:57
1.Sagan, P
2.Van Aert, Wout
3.Bennett, Sam
4.Ewan, Caleb
5.Mezgec, Luka

Idézetet írta: sunik29 Dátum szeptember 18, 2020, 07:34:56
1.Mads Pedersen
2.Greg Van Avermaet
3.Matteo Trentin
4.Nikias Arndt
5.Mezgec, Luka

Idézetet írta: GreenEagle Dátum szeptember 18, 2020, 10:36:11
1. Van Aert, Wout
2. Bennett, Sam
3. Ewan, Caleb
4. Pedersen, Mads
5. Sagan, P

Idézetet írta: curpy82 Dátum szeptember 18, 2020, 11:13:20
1. Van Avermaet
2. Alaphilippe
3. S. Bennett
4. Mezgec
5. Van Aert

Idézetet írta: Powell Dátum szeptember 18, 2020, 11:13:28
1.Bennett
2.Van Aert
3.Ewan
4.Pedersen
5.Bol

Idézetet írta: LuckyBeny Dátum szeptember 18, 2020, 11:32:10
1. Van Aert
2. Bennett
3. Sagan
4. Mezgec
5. Ewan

Köszi a türelmet srácok!
19. szakasz végeredménye: https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2020/stage-19
1. Soren Kragh Andersen
2. Luka Mezgec
3. Jasper Stuyven
4. Greg Van Avermaet
5. Oliver Naesen

Szakasz eredménye:
1. @Pozzato 5 pont
2. @sunik29 és @curpy82 2-2 pont
3. @Hajdunorbert89 , @BvB_09 , @firgabácsi , @Latzka és @LuckyBeny 1-1 pont

Többiek nem szereztek pontot!

Összetett állása:
1. @BvB_09 55 pont
2. @Latzka és @sunik29  53-53 pont
3. @GreenEagle  52 pont
4. @LuckyBeny 46 pont
5. @Powell 43 pont
6. @Hajdunorbert89 42 pont
7. @firgabácsi 41 pont
8. @Pozzato 40 pont
9. @curpy82 37 pont
10.. @oakland23 24 pont
11. @MessiÁs 22 pont
12. @RedMunchen 18 pont
13. @Giggs 16 pont
14. @peshark 13 pont
15. @csacsi1899 12 pont

Pontokat számoljátok át, nyugodtan szóljatok, ha valami nem stimmel!
20. szakasz:  Lure  ›  La Planche des Belles Filles   (36.2 km)
Tippelési határidő: 2020.09.19.   12:00


Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 18, 2020, 11:35:27
Próba-szerencse, 4.66-ért kis aprót megért talán
Gratulálok @oakland23  :beerchug:

Gratula a szakaszhoz @Pozzato!Elég gyilkos szakasz volt a tippversenyt nézve :ok:


20. szakasz ITT

Érdekes lesz mert ilyen verseny végi ITT-nél gyakran jönnek furcsa eredmények is, nem feltétlenül csak a papírforma. Számít már az is kiben mennyi erő maradt, hiába jó időfutammenő valaki ha a hegyek olyan szinten leamortizálták, hogy nem tudja már hozni a szokott teljesítményt.
Én találtam egy H2H-et most amit bepróbálok az odds miatt főleg, aztán max simán bukik  :D

T. de Gendt - S. Kragh Andersen (Ki végez előrébb?)   2020.09.19. 13:00   S. Kragh Andersen   2.75 bet365

Elsősorban a formák miatt gondolom, hogy nem esélytelen a dán. Tudom ma nagyot ment a végén, zseniális volt ahogy és főleg amikor megindult, észjáték is a kerékpározás és ezt a Sunweb ma már sokadszorra bizonyította ezen a Touron. 
Szóval lehet, hogy holnap lefürdi ezt az ITT-t Kragh a mai szakaszgyőzelem után, de ha nem akkor látva milyen formában van és hogy milyen brutál erős most, megelőzheti De Gendtet.
A belga közismerten jó ITT-s, de nincs éppen csúcsformában, a tőle megszokott szökésekkel is adós maradt ezen a Touron. Tudom, hogy Kragh elvileg "nehéz" ehhez a 6 km-es több mint 8%-os kemény emelkedőhöz a végén, de De Gendt sem egy hegyimenő éppen, nem ilyen ITT-ken szokott jól menni hanem síkon inkább.
Sören Kragh igen jól megy időfutamot utóbbi időben, a Párizs - Nizzán volt egy 15 km-es ITT, két igaz nagyon rövid 1-1 km-es kaptató is volt benne, és ott az egész mezőnyt megverte, többek között De Gendtet is 13 sec-el.
Ha odateszi magát a dán akkor szerintem ez egál esély, ugye ott van hogy már nem érdekli mert ma szakaszt nyert meg talán fáradt is lehet, de ezt csak ő tudhatja  így úgy veszem hogy menni fog. Márpedig ha menni fog akkor látva a két versenyző állapotát, formáját, nem adnék többet 2.00-nál Kraghra, lehet hogy ő nagyot ment ma De Gendt meg pihent, de így sem gondolom hogy jobb állapotban lenne most a belga fizikálisan. Szóval 2.75-ért megér ez egy próbát.
Hogy ki nyerhet azt meg nem tudom, túl logikusnak tűnik Roglic. Ha biztosra tudnám, hogy van Aert komolyan veszi és megy ami a csövön kifér akkor azt mondom ő 4.00 oddsszért nyerhet itt. Elképesztő erőben van, síkon is hegyen is nagyon megy, egy tanulmány ahogy húzza a Jumbo vonatot.
Ha nem kap már semmilyen csapatutasítást most, hogy spórolni kell az erővel ( nem nagyon van már hova ) és maxon megy akkor szerintem megnyerheti. Láttuk hogy megy ITT-t mostanában, úgy mint a legnagyobbak, tavaly a belga ITT bajnokságon Campanaertset, Evenpoelt, Lampaertet is verte, a Dauphinén nyerte az ITT-t, szóval akármire képes lehet holnap.
Itt a kérdés nála is mint Kraghnál nem az hogy formában van-e inkább az hogy mennyire teszi még oda magát.

Még egy H2H mára, rizikós, de hát ilyen ez a kerékpársport.

van Aert vs Dumoulin ki végez előrébb?, van Aert 1.78 pinnacle

Több irodánál leesett ez mára egál oddsszról. Csapattársak, két nagyon erős időfutammenő. Abból indulok ki hogy nem kapnak semmilyen csapatutasítást ma és mehetnek maxon.
Dumoulin három éve megnyerte a vb-t Bergenben igen hasonló pályán, de azóta sok idő eltelt. van Aert a legjobb időfutammenők közé került közben, idén nyerte a belga ITT bajnokságot, tavaly a Dauphinén az ITT-t, sőt a belgát tavaly is olyanok előtt mint Lampaert, Campanaerts, Evenpoel, mindhárom durván jó ebben a szakágban pedig.
Lehetne mondani hogy a végén az emelkedő, de hát láttuk ezen a Touron hogy emelkedőre is hogy megy van Aert.
Dumoulin nyilván nagyon jó, de mégis azt gondolom van Aert van jobb formában. A tavalyi Dauphiné ITT-n ami picit hasonló volt ehhez csak ott a közepén volt az emelkedő, megverte Dumoulint 47 sec-el.