Tour de France 2020

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerintem is gyenge volt ma Roglic, már a mozgásán is látszott. Mintha valami problémája lett volna. Ilyenkor általában nagyon jól mennek a hegyi menők is, hogy megtartsák a sárgát, még erejükön felül is. Más a sík időfutam és a hegyi is, legalábbis régen így volt.

Amennyiben Primoz Roglic ki tud majd mászni abból a gödörből, amelybe önként ugrott fejest, akkor talán majd megtanulja, hogy a következőn, ha egyáltalán lesz még ilyesmire lehetősége, nem kell alibizni és nem kell bújócskázni tizenegynéhány napot, hanem nagyon alaposan szét kell verni mindenkit.
RIP!

Idézetet írta: sportbettorpro Dátum szeptember 19, 2020, 20:51:25
Szerintem is gyenge volt ma Roglic, már a mozgásán is látszott. Mintha valami problémája lett volna. Ilyenkor általában nagyon jól mennek a hegyi menők is, hogy megtartsák a sárgát, még erejükön felül is. Más a sík időfutam és a hegyi is, legalábbis régen így volt.

A mozgása nagyon fura volt nekem is. Fene tudja mi volt itt. Lehet majd mondanak valamit később vagy ő vagy a Jumbo vezetősége és okosabbak leszünk. Az is lehet nem volt semmi különös, ennyi volt benne ma és kész, ennyi erő maradt.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 19, 2020, 20:41:04
Hát, nem tudom. Ugye ötödik lett, ami azért nem egy pocsék teljesítmény cronón. Két segítője verte meg, na de kik. Dumoulin, van Aert, szerintem te jobban tudod nálam is hogy ez a két ember milyen időfutammenő, most nem kell jöjjek vele hogy van Aert miket nyert meg és kiket vert meg utóbbi időben ITT-n, Dumoulin meg vb győztes többek között.
Csak azt mondom, hogy olyan nagyon nem meglepő hogy kikapott tőlük, ha nagy formában van éppen meg is verhette volna őket persze. Én nem mondom, hogy jól ment Roglic mert nem, csak azt hogy ment egy átlagosat, rosszul semmiképpen mert akkor mondjuk nincs a tízben ha rosszat megy. Cavagna meg egy nagyon jó időfutammenő, hallunk még róla, tavalyi Vuelta ITT-n is harmadik lett, ezen a Touron szerintem érdekes színfolt volt, sokat vállat, sokat mutatta magát.
Meg is fordíthatjuk egyébként. Az reális amit ma Pogacar ment?
Mondjam hogy nem? Mert nem az  :) Majdnem másfél perccel ment jobbat Dumoulinnél aki papíron jobb ITT-s ám Pogacarnál mint ahogy a többi is mögötte, van Aert is, sőt még talán Cavagna is.
Én nagyom bírom Pogácsát tényleg, de nem volt ez benne a versenyben mondjuk ki. Jó volt nagyon, de nem volt erősebb Roglicnál hegyeken, inkább egál, és nem is Miguel Indurainról vagy Armstrongról van szó akik állandóan agyonverték ITT-n az összes versenyzőt saját korukban éveken keresztül.
Sem a mostani sem a tavalyi kronók nem vetítették előre ezt ami ma történt, sőt maga az eddig eltelt verseny sem szerintem, de ettől még megtörtént és hetekig ad majd témát.

Önmagához képest ment gyengébbet, de az is lehet ez átlagos, másképp látjuk. Szerintem egy ilyen széltől is óvott három hét után átlagosat menni kevés. Azért is gondolom így, mert kiváncsiságból lepörgettem gyorsan az elmúlt 30 év utolsó kronóit, amikor már nem volt utána hegy. Mindössze egyetlen versenyző volt, aki előnyről, képes volt elbukni az utolsó kronón a körversenyt: Andy Schleck (ne vegyük ide a Landis-féle "győzelmet"). Azért róla tudjuk, hogy nagyon messze volt az elit kronóstól. Froome, Armstrong, Contador, Indurain, de még Sastre is volt olyan erős fejben, hogy megtartotta az előnyét. Contador 24 évesen képes volt tartani az előnyét, pedig egy kiváló tt-s, Evans volt mögötte (aki előtte nyert egy időfutamot a versenyen). Pantani például Ullrich ellenében (aki akkoriban a világ legjobbja volt) tudta tartani 53 km-en az előnyét, pedig Pantani sem volt etalon időfutamokon.

Ami bennem megfordult: Roglic eddigi GT-ken - ahol a táv meghaladta a 25 km-t - nyert három etapot (2x Giro és 1x Vuelta). Volt ő második időfutam-vb-n 2017-ben, összesen 9 egyéni időfutamot nyert World Tour versenyen 4 év alatt. Ez nem kevés, azért ő ott van a legszűkebb elitben. Én most elvonatkoztatnék attól, hogy van Aert és Dumoulin jobb nála (ebben teljesen egyetértek, ha nincs előttük 2,5 hét), ugyanis most végig van Aert dolgozott érte, illetve Dumoulin. Roglic ott "pihent" mögöttük. Sok szakaszon volt olyan, hogy csak van Aert ment nagyot, Roglic pedig megjött a többiekkel épp emiatt. Lehetséges, hogy én gondolom túl Roglic idei "pihenését" a Tour de France-on, illetve az eddigi kronóit, de így ezt elbukni, ciki. Fogalmam sincs róla, hogy három ilyen esetből képes-e valaki visszajönni. Ha azt nézzük, elmúlt három évben mindig volt egy olyan GT, ahol elszúrta a végét. Ez azért kialakíthat egy mentális blokkot.

Pogacar kapcsán teljesen egyetértek, óriásit ment, egyáltalán nem volt benne, mindössze két jel utalhatott erre: tavalyi Vuelta utolsó szakasza, ahol egymaga tolt időfutamot a mezőnnyel szemben, illetve az idei oldalszeles utáni támadása. Ebben benne volt az, hogy képes egyedül is nagyot menni, ugyanakkor senki nem hitte szerintem, hogy ezt kronón is tudja hozni. Azért az megfigyelhető, hogy mind Evenepoel, mind Pogacar képes hosszú szökésekre és jó kronókra. Az, hogy Pogacar eddig ez nem mutatta, az szerintem két dolognak betudható:
- felnőtt szinten (World Tour csapatban) mindössze három egyenkéntit ment, vakfolt számunkra a valós a teljesítménye
- tavalyi vueltás időfutam előtti napon csinálta meg az andorrai szökést, ahol borzasztó időjárási körülmények között nyert (szakadó eső, jég, hó stb.), ami sokat kivehetett belőle, de még így is 11. lett a másnapi kronón

Én a Roglic vs Pogacar hegyi dolgot megfordítanám: nem Roglicnál nem volt jobb, hanem a Kuss - Dumoulin - van Aert - Bennett négyesnél. Roglic mögöttük ment, ha kellett, akkor mondta, hogy menjenek. Amikor már nagyon kellett, rögtön ment honfitársa után, de összességében egy szakaszon volt nála tényleg erősebb: 17. etapon. Ott döntöttem úgy én is végleg, hogy ez itt már Roglicé, innen művészet elveszíteni, neki mégis sikerült.

Azon pedig érdemes elgondolkodni: mennyire profi versenyző az, aki zsinórban háromszor enged el egy szökést, mondván nem lesz gond belőle (Carapaz és Pogacar 2x)? Egyszer nem volt, másik két alkalommal igen.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 19, 2020, 20:49:01
Lehet én látok bele túl sokat, de szerintem van Aert félelmetes lenne ha eleve Tour win-re készítenék fel, főleg ha a Jumbo és Roglic helyett mögé raknák ezeket az embereket aiket a mostani Touron láttunk.
Azért gondoljuk végig mit ment most segítőként ( hegyeken is ), tegyük hozzá milyen kronós és végül tegyük hozzá, hogy ez a srác képes szakaszokat nyerni simán sprintből és azzal jóváírásokat szerezni akár. Az életkor is pont ok, minden egyben van ahogy én látom.
Nem mondom hogy biztosan Tourt vagy Girót nyerne, de azt igen hogy komoly sansza lehetne ha rá építene egy csapat mint első emberre.
Ebben én is biztos vagyok, hogy simán versenyben lenne minimum a dobogóért, de lehet a győzelemért is. Univerzális versenyző, aki egy olyan tempót tud a hegyeken is, amire kevesen képesek. Robbanékony, képes menni a támadásokkal is, nekem egy kérdésem van csak vele kapcsolatban: regenerálódás? Mármint rendben van, hogy mindig megy egy óriásit az adott szakaszon x ideig, de ezt konstans tudja végig? Ha igen, akkor itt sokaknak lesz nagy gondja, ha van Aert meggondolja magát. Én várom a van der Poel vs van Aert vs QS csatát a tavaszi őszi klasszikusokon.

Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 19, 2020, 20:54:36
Amennyiben Primoz Roglic ki tud majd mászni abból a gödörből, amelybe önként ugrott fejest, akkor talán majd megtanulja, hogy a következőn, ha egyáltalán lesz még ilyesmire lehetősége, nem kell alibizni és nem kell bújócskázni tizenegynéhány napot, hanem nagyon alaposan szét kell verni mindenkit.
RIP!

Ezzel nem értek egyet. Amikor Pogi visszahozott az oldalszeles nap után, akkor arra a támadásra lépnie kellett volna Roglicnak, de amúgy nem hiszem, hogy alibizéssel lehetne vádolni. Azt hiszem két esetben is Pogacar meglepő módon lehajrázta őt; gondolom ezek miatt felmérte, hogy bőven elég, ha a kerekén lesz a továbbiakban a nagyon aktív Poginak. Sőt; (azt hiszem a 17. szakaszon) támadott Roglic és tovább növelte előnyét; jól volt ez az egész felépítve, de jött a banánhéj a kronón.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 19, 2020, 20:41:04
Én nagyom bírom Pogácsát tényleg, de nem volt ez benne a versenyben mondjuk ki. Jó volt nagyon, de nem volt erősebb Roglicnál hegyeken, inkább egál, és nem is Miguel Indurainról vagy Armstrongról van szó akik állandóan agyonverték ITT-n az összes versenyzőt saját korukban éveken keresztül.
Sem a mostani sem a tavalyi kronók nem vetítették előre ezt ami ma történt, sőt maga az eddig eltelt verseny sem szerintem, de ettől még megtörtént és hetekig ad majd témát.

Ezt nagyon adom; az egész Tourra vetítve Roglic mintha felfelé tartó ívben lett volna, míg Pogi inkább lefelé egymáshoz viszonyítva. Nem meredek ívre gondolok; inkább csak szemmel látható nüanszokra.
A kommentátorokra szeretek utalni; most is a sík részen először azt mondták, hogy Roglic biztosan a hegyes részre építette fel a stratégiáját, míg a hegyen már az óra pontosságában kételkedtek ;D
Hihetetlen még most is :angel:

Érdekes felvetések ezek pozzato, én pont ezen a mentális blokkon gondolkoztam az előbb. Létező dolog, tudjuk hogy a sportban igazából úgy lehetsz csak nagy bajnok ha a fizikális és a mentális rész is rendben van, a kettő alkot egy egészet.
Úgy fest Roglicnál a második az nincs rendben és nem egyszeri eset ahogy írtad is. Tényleg mindent megkapott a csapattól, de hogy is mondják? A versenylónak a derby napján kell jól futnia. Ez az ami Roglicnál úgy néz ki nem működik.
Sok kérdést felvet ez, én biztos vagyok benne, hogy a Jumbónál megbeszélés tárgya lesz az is, hogy jövőre ki legyen a kapitány.
Szép évek elé nézhetünk kerékpárrajongóként egyébként, főleg ha van Aert is bevállalja, hogy segítőből előrelép főszereplőnek. Ott van a szupertehetség Evenpoel, Pogacar, van der Poel.
ITT-ben ott van Ganna, nem is tudom mikor volt az olaszoknak ilyen jó időfutammenője, talán Francesco Moser? De ő sem éppen tegnap volt. A vb cím is Gannának állhat akár amilyen formában van most.

#457 szeptember 19, 2020, 22:15:42, Pozzato
Te kire tennéd a zizid jövőre a Jumbo-Visma helyében @firgabácsi ? Nem ér azt mondani, hogy leigazolnám Pogacart.  ;D  Én azt mondanám, hogy robbanékonyság miatt, menjen a Vuelta rövid meredekjeire Roglic, hosszú emelkedőkre Kruijswijk vagy van Aert a Girón, míg a Tour az útvonaltól függőven Dumoulin vagy van Aert.

Igazad van, Moser óta világklasszisuk nem volt, talán Pinotti volt jó, illetve a Sólyom, azaz Savoldelli. Ők is inkább hazai versenyeken mentek nagyot a kronókon (Giro és kisebb olasz kiemelt versenyek).

Csavarjunk egyet még a dolgon: szerintetek mennyit jelentett az, hogy a Jumbo-Visma sportigazgatóját kitették a versenyről két nappal ezelőtt? Zeeman elvileg felháborodott azon, ahogyan Roglic bringájával bántak az ellenőrök és kiakadt. Lehetett-e valamilyen befolyással az, ha elveszíti egy csapat a koordinátorát? 

Amúgy nekem a mai az egyik hihetetlen kategória, másik ilyen a Pantani vs Ullrich: Pantani Giro-győzelemmel érkezett, mindössze egy hónapja volt készülni, ha jól tudom szinte csak regenerálódott, semmi formába hozó versenyen nem volt. Volt 100 km időfutam a Touron, Ullrich volt a címvédő, aki akkoriban a legjobb kronós volt, olyanokat megelőzve, mint Olano, Julich, Boardman, Mauri stb., de ez is kevés volt. Pantani első kronón kapott majd 60 km alatt 4 perc felett (30-50. hely környékén volt) a némettől (aki megnyerte a kronót), majd utána folyamatosan támadott Pantani. Felhalmozott egy tetemes előnyt, de újabb 50 km feletti kronó jött, ahol dobogón végzett az időfutamon Pantani és megőrizte a szakaszgyőztes Ulléval szemben... (2-3 percet kapott)  Ez valami hasonló volt, de szerintem ez nagyobb teljesítmény.

Szerintem nem kérdés, hogy ezek után jövőre Dumoulin-nek kell lennie a kapitánynak a Touron.

Nálam Francesco Moser után volt még egy Paolo Bettini is, akit nagyon "díjaztam".

#460 szeptember 19, 2020, 23:01:44, firgabácsi
Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 19, 2020, 22:04:19
Te kire tennéd a zizid jövőre a Jumbo-Visma helyében @firgabácsi ? Nem ér azt mondani, hogy leigazolnám Pogacart.  ;D  Én azt mondanám, hogy robbanékonyság miatt, menjen a Vuelta rövid meredekjeire Roglic, hosszú emelkedőkre Kruijswijk vagy van Aert a Girón, míg a Tour az útvonaltól függőven Dumoulin vagy van Aert.

Igazad van, Moser óta világklasszisuk nem volt, talán Pinotti volt jó, illetve a Sólyom, azaz Savoldelli. Ők is inkább hazai versenyeken mentek nagyot a kronókon (Giro és kisebb olasz kiemelt versenyek).

Csavarjunk egyet még a dolgon: szerintetek mennyit jelentett az, hogy a Jumbo-Visma sportigazgatóját kitették a versenyről két nappal ezelőtt? Zeeman elvileg felháborodott azon, ahogyan Roglic bringájával bántak az ellenőrök és kiakadt. Lehetett-e valamilyen befolyással az, ha elveszíti egy csapat a koordinátorát? 

Amúgy nekem a mai az egyik hihetetlen kategória, másik ilyen a Pantani vs Ullrich: Pantani Giro-győzelemmel érkezett, mindössze egy hónapja volt készülni, ha jól tudom szinte csak regenerálódott, semmi formába hozó versenyen nem volt. Volt 100 km időfutam a Touron, Ullrich volt a címvédő, aki akkoriban a legjobb kronós volt, olyanokat megelőzve, mint Olano, Julich, Boardman, Mauri stb., de ez is kevés volt. Pantani első kronón kapott majd 60 km alatt 4 perc felett (30-50. hely környékén volt) a némettől (aki megnyerte a kronót), majd utána folyamatosan támadott Pantani. Felhalmozott egy tetemes előnyt, de újabb 50 km feletti kronó jött, ahol dobogón végzett az időfutamon Pantani és megőrizte a szakaszgyőztes Ulléval szemben... (2-3 percet kapott)  Ez valami hasonló volt, de szerintem ez nagyobb teljesítmény.

Mindenképpen van Aerttel próbálkoznék a Girón vagy a Touron, de hogy melyiken? Hát, hajlok a Tour felé. Vueltán Roglic teljesen ok, passzolna is neki és reális hogy nyerjen ott.
Ami az említett cronót illeti, nagyon jól emlékszem rá, előttem van mivel nekem Pantani volt ugye az atyaúristen  ;D És ő ott biztosította be végleg a Tour győzelmet, azon az ITT-n.
Pantani nem hogy nem volt jó kronós hanem kb. pocsék kronós volt Ullrichoz képest, na de az egy más kor volt, most ne feszegessük, én szimplán annyit gondolok hogy mikor nagyon kellett úgy reggelizett, hogy jól menjen azon a kronón  :)
Csodák nincsenek, szóval az hogy ő hirtelen dobogós lesz egy ITT-n, főleg amilyen hosszú ITT-k voltak akkoriban, kizárt volt szinte.  Tegyük hozzá, volt egy másik krono is még a verseny elején és ott Pantani 33. lett, ott 4 és fél percet kapott majdnem Ullrichtól.
Amúgy akár az is belefért volna neki még egyszer itt már, hogy megint annyit kap, de biztosra ment. Végül majdnem 3 és fél perccel nyert összetettben.
Na de Pantani ezt az egészet igazából a Les Deux Alpeson nyerte meg, tudod múltkor elő is került itt az a szakasz valahogy.
Ott is valami egész különleges történt, ahhoz hasonló mint ma. Kisebb csoda, de más típusú csoda. Ott Ullrich gyakorlatilag eléhezett, begörcsölt, esett az eső, emlékszem, pocsék idő volt, a versenyzőket alig láttad mert a kamerák is homályosak, vizesek voltak.
Pantani meg már a Galibieren, az utolsó előtti hegyen támadott és csak ment, ment egyedül. A végén 9 percet adott Ullrichnak, emlékszem Riis aki akkor segítő volt alig tudta behúzni Ullrichot a célba.
Van egy film Pantaniról és ott nyilatkozik egy csapattársa aki mondja, hogy mindannyian tudták, hogy Marco elől valami egész különleges dolgot visz véghez amiről majd sokat beszélnek később és lélegzetvisszafojtva várták, hogy végül mekkora előnyt tud kiharcolni.

TDF 21. szakasz

Na, tegnap azt írtam ma már semmit nem rakok, de úgy néz ki hazudtam  ;D Hogy nézne az ki, hogy a klasszikus zárószakaszra ne legyen tipp?
Őszintén szólva nagyon nehéz kitalálni, hogy a papíron nagy esélyesek közül ki nyeri ezt, Bennett, Ewan, van Aert, Cees Bol? Esetleg Mads Pedersen is ide tartogatta az erejét? Párizsban nyerni nagy dicsőség, azt mondhatni örökre megjegyzik "na, ez az ember nyerni tudott egyszer a Champs-Élysées -en". Szóval nagy tülekedés lesz a végén szokás szerint.
Ilyenkor általában az van, ha mégis megpróbálom kitalálni akkor bukok 2.50-3.50-ös oddsszal.
Helyette inkább, bukjunk nagy oddsszért jelszóval, tettem három embert top3-ba akikben van némi közös, egy, hogy senki nem favorit közülük, kettő, hogy mindannyian felfelé ívelő formát mutatnak így a verseny vége felé, volt pár jobb helyezésük, éledeznek, úgy sejtem megpróbálják ( nyilván ), hogy ott legyenek a végelszámolásnál ma, három, mindegyikük lassabb a nagy favoritoknál, négy, mindegyikükre igen jó az odds  :)

Coquard top3 27.00
Hofstetter top3 43.00
Mezgec top 3 10.00

És hogy mi tetszene igazából? Nekem az ha valaki ellépne a végén és megrajzolná a top sprintereket, mondjuk Kragh Andersen vagy Remi Cavagna menne egy időfutamot az utolsó pár km-en :) Sok esély nincs rá, nem jellemző a 21. szakaszon az ilyesmi Párizsban.
Igazából reálisan nézve eléggé Bennettnek áll ez, nekem úgy tűnik a hegyeket ő vészelte át a legjobb formában a sprinterek közül.

Idézetet írta: Powell Dátum szeptember 19, 2020, 20:22:41
Amikor kérdeztem itt a topicba,hogy van esélye Pogacarnak még a Tourra 13,00 szorzó volt rá.(egyébként én se gondoltam volna,hogy van)
Ugyan tényleg jogos volt a kérdésed, ám ebben az esetben egy igencsak ritka csodának lehettünk tanúi. Én, például, csak egyetlen egy hasonló esetre emlékezek még úgy-ahogy, de már nem tudnám megmondani pontosan az évszámot, hanem csak annyit, hogy ehhez az ideihez hasonló eset legutóbb bő 30 évvel ezelőtt történt, valamikor még az 1980 évek - talán - második felében és akkor az amerikai Greg LeMond volt a végrehajtó.

Régebben volt egy tendencia a sprinterek között (mivel a párizsi befutó a nem hivatalos sprinter világbajnokság): általában az nyert, aki a legjobb volt addig a versenyen, de ez annak is köszönhető, hogy olyan versenyzők domináltak, mint Kittel, Cavendish vagy Greipel, akiknek az alkatuk is megvolt ehhez - mármint a macskaköves befutóhoz -, illetve a csapatuk is. Azonban az elmúlt pár évben rendre jöttek azok a győzelmek, amiken kicsit meglepődtünk:
2018: Alexander Kristoff
2017: Dylan Groenewegen
2016: André Greipel

Greipel akkori győzelme azért volt meglepetés, mert azon a Touron nem ment jól, Angersben volt második, de Cavendish dominálta azt a versenyt. Groenewegen akkor robbant be az elitbe, míg Kristoff túl volt pályafutása csúcsán. Egy biztos, hogy mind a három esetben volt némi előszele a győzelmüknek: legalább egyszer dobogóra állhattak a sprintben. Az is igaz ugyanakkor, hogy akik dominálták azokat a versenyeket, feladták addigra a Tourt (Kristoff esetében szinte mindenki).

Most azonban közel sem volt olyan vészes a három hét, Nizzolót leszámítva mindenki itt van. Nem akarok sokat írni a párizsi befutóról, szerintem mindenki ismeri. Az biztos, hogy ez a robosztus sprintereknek jobban kedvez, akik ráadásul a macskakövön is jók. Bennett és Ewan gyorsaság szempontjából kimagaslik a mezőnyből, de előbbinek szinte folyamatosan résen kellett lennie Sagan miatt. Szökések, elmenések, nem pihenhetett Bennett.

Ewan viszont látványosan hátul volt, mondjuk neki két hét múlva már a Girón is jelenése van, de szerintem ezt még megpróbálja behúzni. Ami kedvezhet neki, hogy az út kissé emelkedik, 11. szakaszon épp emiatt győzött. A két sztárnak azonban van még egy problémája: megfelelő pozíció megszerzése. Sem Kluge, sem Morkov nem volt kiemelkedő az idei versenyen, ezért nem minden esetben kaptak jó felvezetést a sprinterek. A párizsi hajrában viszont a pozíció és a csapat ereje az egyik legfontosabb, hiszen az utolsó 300-400 méterre érve, nehéz a sokadig pozícióból előre jönni.

Két emberben látok értéket: Cees Bol és Mads Pedersen. Előbbinek a csapata rendkívül erős, szerintem uralni fogják a sprintet. Láttunk már tőlük több jó felvezetést is, nyert már Bol kisebb versenyeket hasonló terepen. A kockaköves rész, illetve a szél neki kedvezhet, gyakorlatilag olyan, mintha ezt a hajrát neki készítették volna. A hegyeken jól jött át, szöknie nem kellett, tartalékolta az erőt, forma rendben volt az első héten. Csapatát ismerjük (Hirschi és Andersen), szóval, ha Bol tényleg rendben van, akkor összejöhet a dobogó (3.50), de a győzelem is (12.00). Mads Pedersen a másik olyan versenyző, aki nagyot ment ezen a versenyen (rengeteget segített Porte-nak, amit az ausztrál külön ki is emelt), de csak két hajrában volt kiemelt versenyző. Richie Porte elmondása alapján, ma mindenki érte fog dolgozni a hajrában, próbálnak tökéletes felvezetést adni neki. Pedersen olyan versenyző, aki nagyon kellemetlen sprinter, tényleg képes kibújni a legkisebb résekből is, jól manőverezik. A kockakövön neki előnye van a többiekhez képest, szerintem ott lehet a legjobb között. A gondom az, hogy 2.75-ért ez nem biztos, hogy megéri...

És ami lemaradt:
1. Cees Bol
2. Sam Bennett
3. Bryan Coquard
4. Mads Pedersen
5. Edvald Boasson Hagen

Ma az az eset volt mikor a favoritra és a kis oddsszra érte meg tenni  :) Bennett érvényesítette a papírformát.
Jó kis Tour volt ez a végén akkora csattanóval tegnap ami hatalmasat szólt.