Női Kézilabda NB1 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ha mar NBA, Doncic kapcsán is ilyesmit emlegetnek/emlegették.

Egyebkent pl Vámos igy is mozgékony, már mar gyorsnak mondanám, vannak szituációk amikor hasznát ia veszi a plusz súlyának. De a magassága miatt amúgy is max kettes vedokent használható az meg nem olyan fontos poszt olyan tekintetben, hogy arra lehet találni cserét. Vagy éppenséggel néhány kiló mínusszal is korrekten le tudná hozni, mert amugy nem rossz kettes védő.

De szerintem - 5,-10kgval Vjakhireva szintűen mozgekony lenne..

Hámori tényleg dagi, de ahhoz képest mozgékony... mondjuk én nem csípem, mindig színészkedik, sokszor kamura bemegy a faultért nulla lövőszándékkal... Kuczora viszont nem dagi, őt láttam játszani már junior korában is, akkor sem volt vékony... Ő ilyen "vastag csontú", inkább izmos, kicsit férfias alkatú, de szerintem ő rendben van, ahogy van...  :) 

Amúgy mi még el vagyunk kényeztetve... itthon férfi és kézi vonalon is elég minőségi kézilabdát és kézilabdázókat láthatunk... De mostanában fogadás miatt belenéztem más bajnokságokba, amik kevésbé vannak reflektorfényben (nem véletlenül)... és közben bizony rá is jöttem, hogy a kézilabdát is nagyon kevés helyen veszik komolyan... vagy hogy is fogalmazzak... kevés helyen van minőségi bajnokság. Ezért kicsit el is veszti az értékét a kéziben szerzett sikerek egy része nálam... Kicsit mint vízilabdában, amit kb 5-6 országban vesznek komolyan... azért abból ki lehet tűnni...

Speciel orosz meccseket néztem legutóbb... férfi és női vonalon is... és nekem vicc kategória, hogy milyen alkattal és korral játszanak ott emberek... férfiaknál pl a NEVA-Szentpétervár csapata, vagy a Perm.. olyan csapatok, amelyek rögtön az élcsapatok mögött vannak (elöl a CSZKA és a Medvedi képviselik a minőségi kézit, ami európai szintű), szóval már egy dobogós csapatnál is jellemző ez (NEVA), hátrébb meg hatványozottan... túlsúlyos, rossz mozgású "sportolók"... és még ami nagyon kirívó, hogy nincs szinte balkezes játékos... nagyon ritka... lövőben már egy dobogósnak sincs pl, de a kisebb csapatoknál a hátsó régióban még a jobbszélső is jobbkezes... már már komikus, hogy sokszor rájuk jön ki egy-egy figura... tényleg kabaré... És ez azért jócskán megnehezíti ezeknél a nemzeteknél az élcsapatok dolgát, nehéz így felkészülni a nemzetközi meccsekre...

Szóval ha valakinek eszébe jutna esetleg valamikor panaszkodni a kézilabda hazai színvonalára, az nézzen meg mondjuk egy orosz bajnokit...  ;D

Most nézem csak, hogy a Kisvárda 12-ig jutott a Győr ellen. Ambros már itt van ?  ::)

Kedden 'csaba-Győr, kíváncsi leszek, milyen lesz a hendi meg a gólszámok a csapatokra.

hú ez a békéscsaba nagyon gyenge, ennyi technikai hibát, ennyi lépést ilyen szinten nem lehet

Elek koronás, nem lesz a bl visszavágón, meg az olimpiai selejtező is necces  :-\

Idézetet írta: hubika88 Dátum március 10, 2021, 12:54:50
Elek koronás, nem lesz a bl visszavágón, meg az olimpiai selejtező is necces  :-\

A Fradinak ezt nélküle is meg kell oldani. A válogatott meg ha ebből a csoportból nem jut ki akkor honnan?  :D

#51 március 10, 2021, 13:23:02, zsivany20
Idézetet írta: hubika88 Dátum március 02, 2021, 17:06:45
hú ez a békéscsaba nagyon gyenge, ennyi technikai hibát, ennyi lépést ilyen szinten nem lehet

Képzeld el, hogy mit művelt tegnap a Szombathely, hogy 23-20-ra ki tudott kapni Békéscsabán...  ;D Marosán végleg elásta magát szerintem... a meccselése is szörnyű volt, de figurái is borzasztóak... láttam mostanában néhány meccsüket... Van két klasszis beállósa (Gorliska, Mayer...), akik nyilván nem futóteljesítményük miatt vannak a csapat hasznára... Na most Marosánnak sikerült megoldania, hogy ők sokszor kioltsák egymást... Van például egy olyan figurája, amelyiknél Mayer a szélről(!!!) indul, ekkor a rövid oldali szélső nincs a pályán... szóval Mayert a 20 kiló feleslegével futtatja szélről keresztbe át, majd később beálló posztra be... mindeközben fent van Gorliska is, tehát egyfajta kétbeállós játékot akar előkészíteni... csak sajnos ez ezer sebből vérzik... eleve Mayert nem kéne futtatni, ha pályán van, legyen ott beállóban, azt megoldja magas szinten, de ne kelljen már össze vissza rohangálnia... aztán az is kiüti az ember szemét, hogy Gorliska és Mayer gyakorlatilag ebben a figurában egymás elől veszi el a helyet, mert túlságosan közel vannak egymáshoz, egyszerűen valami nem stimmel ezzel a figurával... tovább rontja a két beállós játék esélyeit, hogy a rövid oldali szélső hiányában az ellenfél még sűrűbben tud tömörülni belül... totál káosz... Kár, hogy nem tudnak használni két ilyen minőségi beállóst...
Gorliska egymaga rengeteget tesz hozzá egyébként, de egyedül kevés... és keveset is pihen... ennek meg is itták a levét, amikor Békéscsabán X körüli állásnál büntetőt rontott a második félidő derekán, majd fél perccel később üres kapura dobta mellé... és még így is a csapata góljainak felét (9) dobta gyakorlatilag a hórihorgas játékos, aki szinte végig pályán volt...
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a két játékvezető hölgy rengeteg hibával vezette a találkozót, és sokkal többször kedveztek a hazaiaknak, de még ezzel együtt is simán nyerhetett volna a Szombathely, ha nem meccseli le Marosánt a hazai mester... ebben a keretben több van. Március 27-én lesz még egy utolsó sansza az SZKKA-nak, akkor fogadják a SZISE-t... ha ott nem nyernek, akkor szinte fix kiesők.

Szerencsétlen Siófok. Utso 21perc 1 gól.  :bash:

Milliós fizetesekkel..

Idézetet írta: zsivany20 Dátum március 10, 2021, 13:20:58
Képzeld el, hogy mit művelt tegnap a Szombathely, hogy 23-20-ra ki tudott kapni Békéscsabán...  ;D Marosán végleg elásta magát szerintem... a meccselése is szörnyű volt, de figurái is borzasztóak... láttam mostanában néhány meccsüket... Van két klasszis beállósa (Gorliska, Mayer...), akik nyilván nem futóteljesítményük miatt vannak a csapat hasznára... Na most Marosánnak sikerült megoldania, hogy ők sokszor kioltsák egymást... Van például egy olyan figurája, amelyiknél Mayer a szélről(!!!) indul, ekkor a rövid oldali szélső nincs a pályán... szóval Mayert a 20 kiló feleslegével futtatja szélről keresztbe át, majd később beálló posztra be... mindeközben fent van Gorliska is, tehát egyfajta kétbeállós játékot akar előkészíteni... csak sajnos ez ezer sebből vérzik... eleve Mayert nem kéne futtatni, ha pályán van, legyen ott beállóban, azt megoldja magas szinten, de ne kelljen már össze vissza rohangálnia... aztán az is kiüti az ember szemét, hogy Gorliska és Mayer gyakorlatilag ebben a figurában egymás elől veszi el a helyet, mert túlságosan közel vannak egymáshoz, egyszerűen valami nem stimmel ezzel a figurával... tovább rontja a két beállós játék esélyeit, hogy a rövid oldali szélső hiányában az ellenfél még sűrűbben tud tömörülni belül... totál káosz... Kár, hogy nem tudnak használni két ilyen minőségi beállóst...
Gorliska egymaga rengeteget tesz hozzá egyébként, de egyedül kevés... és keveset is pihen... ennek meg is itták a levét, amikor Békéscsabán X körüli állásnál büntetőt rontott a második félidő derekán, majd fél perccel később üres kapura dobta mellé... és még így is a csapata góljainak felét (9) dobta gyakorlatilag a hórihorgas játékos, aki szinte végig pályán volt...
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a két játékvezető hölgy rengeteg hibával vezette a találkozót, és sokkal többször kedveztek a hazaiaknak, de még ezzel együtt is simán nyerhetett volna a Szombathely, ha nem meccseli le Marosánt a hazai mester... ebben a keretben több van. Március 27-én lesz még egy utolsó sansza az SZKKA-nak, akkor fogadják a SZISE-t... ha ott nem nyernek, akkor szinte fix kiesők.

húúhh akkor van baj rendesen  ;D én remélem h a neka esik ki, nem túl szimpi csapat, edzővel az élen
pedig a csaba meccs ellenőrös meccs volt, nagyon vakon voltak a sporiK?

Idézetet írta: MessiÁs Dátum március 10, 2021, 18:25:53
Szerencsétlen Siófok. Utso 21perc 1 gól.  :bash:

Milliós fizetesekkel..

atyaúristen  :bash: azért ahhoz kell tehetség, szépen darabjaira hullik a sió, danyi mihez kezd ott ugyan


közben pásztor noémi meg lelép a fradiból, móvárra

En nem szeretném ha a neka esne ki. A magyar kezilabda elemi érdeke, hogy a hamarosan kirepulo korosztalyok legjobbjai (egy része aki a nekanal van) nb1ben játszon és ne a hulla gyenge nb1bben. Nálunk nb1bs csapat van, kozepmezonybe tartoznak. De hát ég és föld a különbség a két osztály között. A mi csapatunk az nb1es juniorok ellen esélytelenek..

Akkor viszont fontos hogy egy Farkas Johanna, Koronczai Petra, Kajdon Blanka tehetség igenis tudjon fejlődni abban a kritikus korban amiben ok most vannak.

Szep volt Győr  :bash: :bash:

De baszki, ez a Danyi mekkora egy kreten. Nem megy Leynaudnak, lehozza, majd nem megy Solbergnek, szinten lehozza, de nem Glausert kuldi be hanem Leynaudt.. Mi a francnak akkor Glauser.?

55.perc es 47/20szal lőnek..


Győr  ;D :D Oda vissza kikapott bl-ban Fradi mindenkitől erre 10-el verik az Etót :great: :great:
Akkora balfaszok Győr még a bajnokságot is bukja :D :D :D :D :D :D :D  :cya:

Nem a golarany szamit? Mint nehany eve?

de igen, első meccset nyerte Győr 6-al most Fradi 9-el így ha utolsó 5 meccsét nyeri a Fradi akkor bajnok gólkülönbséggel.

#59 május 05, 2021, 17:34:51, MessiÁs
Az osszesitett golaranyra gondoltam, nem az egymas ellenire.


Ugye nehany eve ugy lett bajnok az eto hogy az utolsó fordulóban jobban vert valakit mint a fradi, igy jobb golarannyal lettek bajnokok.


Nem neztem a kozvetitest, mert dolgozok, lehet ott mondták hogy a h2h szamit..


Kozben latom, írják a fbon hogy a h2h szamit.

Igy plane szegyen az etotol. Ki lehet kapni a fraditol, kalsszis jatekosok vannak ott is. De hogy 6on belul ne maradjanak.. 😂 😂 😂


Csak az a baj, hogy Elekbol hőst csinalnak, es sose zavarjak el, pedig o az egyik kerekkotoje ennek a fradinak.