Bajnokok Ligája 2020-21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Azért a végén eléggé kérdéses volt a továbbjutó sorsa. Simán jöhettet volna az egyenlítő gól, de ugyanúgy a 0-2 is.

#376 április 22, 2021, 12:18:09, SPF Karola

Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: április 22., 13:00CET


Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: április 14., 11:00CET

Mi nem ugyanazt a meccset néztük Szigo.

Hernandez ma bebizonyitotta hogy helye van a Bayern kezdoben. Nem egyszer, nem kétszer szerelt kritikus szituációban. Az hogy volt, amikor egy az egyben megverték, hát Istenem. A világ top 3 egy az egyező játékosabol 2 a PSGnel tolja, nem igen van védő a világon aki őket leszedi ha egy az egyben viszik rá.

Az meg hogy azt irod hogy Sarr jobb mint Sane. Sarr? Ha ez nem előírás és tényleg Sarra gondolsz az már önmagában rohej. Az évtized legrosszabb igazolása Sarr.

Muller sincs rossz formában, mellőle egyszerűen hiányzik Lewa. De megy előre, üresbe mozog, akar. És adja a golpasszokat. Ha nem Chupo van elől hanem Lewa ez a párharc teljesen más. A bayern nem bírja el főleg Lewa hianyat, de mellette meg az hogy hiányzik Goretzka már túl sok.

Kérdés nem fér hozzá hogy a Bayern a jobb csapat full kerettel, hiaba van Mbappeja és Neymarja a Psgnek, akik ketten többet érnek mint a fél Bayern keret.


Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: április 14., 11:00CET

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 14, 2021, 10:56:09
Mi nem ugyanazt a meccset néztük Szigo.

Hernandez ma bebizonyitotta hogy helye van a Bayern kezdoben. Nem egyszer, nem kétszer szerelt kritikus szituációban. Az hogy volt, amikor egy az egyben megverték, hát Istenem. A világ top 3 egy az egyező játékosabol 2 a PSGnel tolja, nem igen van védő a világon aki őket leszedi ha egy az egyben viszik rá.

Az meg hogy azt irod hogy Sarr jobb mint Sane. Sarr? Ha ez nem előírás és tényleg Sarra gondolsz az már önmagában rohej. Az évtized legrosszabb igazolása Sarr.

Muller sincs rossz formában, mellőle egyszerűen hiányzik Lewa. De megy előre, üresbe mozog, akar. És adja a golpasszokat. Ha nem Chupo van elől hanem Lewa ez a párharc teljesen más. A bayern nem bírja el főleg Lewa hianyat, de mellette meg az hogy hiányzik Goretzka már túl sok.

Kérdés nem fér hozzá hogy a Bayern a jobb csapat full kerettel, hiaba van Mbappeja és Neymarja a Psgnek, akik ketten többet érnek mint a fél Bayern keret.

Valóban nem ugyanazt néztük ;D

Sané? A csávó egy vicc, simogatja a labdát, nincs benne erő. Sarr hétvégén játszott a posztján az Union ellen, sokkal jobban átlátja, mi is a Bayern taktikája. Sarr szar valóban, Gnabry sokkal jobb, de szerintem Sarr is jobb, mint Sané. Ez azért jelent valamit...

Hernandez magához képest kurva jó volt középen, de az nem jelenti azt, hogy kurva jó lett volna egyébként is. Hernandez posztja nem ez, és ez látszott. Túl sokszor utolsó pillanatos mentést tudott összeeszkábálni. Egy rutinos cd ezt nem engedte volna ideáig eljutni, szerintem felére leredukálta volna a last chance correctiont.

Müller kurva szar formában van. Láttad a passzait? Egy sem volt jó konkrétan. Nincs stat adatom, de meg lehet nézni, mennyit baszott el. Lewával tök jók lehetnének még így is, de egy C-M semmire nem jó, csak hogy 1 lépésről fejeljen. Nemcsak Lewa hiányzott, hanem Gnabry is, a PSG lenyomásához szükség lett volna rá is, meg persze Goretzkára, hogy Hernandez mehessen balszélre, Alaba pedig középre hátra. Ha ez így lett volna, akkor a PSG akármit csinálhatott volna, a Bayern ment volna tovább.

Furcsa, mennyire másként látjuk.

Szerintem Sane nem volt rossz tegnap, Leva-val rúgatott volna vagy hármat. Elképesztően ügyes az a gyerek.

A Sarr>Sane reláció biztos komoly, mert viccnek nagyon rossz.

De ezért szép a foci, mindenki máshogy látja. Piece.

Ha van Leva, kb 7-3-mal ment volna tovább a Bayern. Még így is szoros volt, hogy az a balfasz Csupo volt elöl, a 40.percben egy jót fingani se bírt volna már.

Én nem kedvelem a Bayernt, jót tesz a idénynek, hogy kiestek.


https://www.whoscored.com/Matches/1536179/Live/Europe-Champions-League-2020-2021-Paris-Saint-Germain-Bayern-Munich

Itt Hernandez lett a meccs embere 8,1-es osztályzattal, rajta kívül még Sané kapott 8,1-et; többi játékos 'messze' lemaradva.

Lehet én meg egy harmadik meccset néztem.  ;D
Flich a saját egoja áldozata lett, illetve a taktikai rugalmatlanságnak. Amiket én láttam hibának:
1., Középpálya hiánya: szembeötlő volt, mennyire nem volt a bajoroknál. Alaba és Kimmich nem klasszikus játékszervező, ahogyan Müller sem. Müller amolyan utolsó opció, aki a végső passzt adja Lewandowskinak. Kimmich nem rossz játékos, de könyörgöm, az nem cselezés és irányítás, hogy forgolódom a labda felett aztán kidobom szélre. A PSG látva a kezdőket, rögtön merészet húzott, egyből olyan letámadást csinált, ahol mindenkinek megvolt az embere. Tudták, hogy a Kimmich-Alaba duó nem labdabiztos középen és technikailag sem annyira képzettek (mintha Goretzka játszott volna), így egyből megszűnt a hatékonyabb támadásépítés a bajorok részéről.
2., Széleken indokolatlanul sok overload szituáció: Próbáltak a "túltölteni" azzal, hogy Pavard és Davies fellépett, de a rendre kihúzódó Gueye, Draxler, Di María és Paredes miatt ez nem volt jó opció. A valóságban ez a csapat úgy nézett ki, hogy 4-2-4-et játszanak egy olyan riválissal szemben, ahol két szűrő van és egy kreatív középpálya, gyakorlatilag halálra volt ítélve a Bayern. Mivel a középpályás dominancia nem volt meg, ezért egyetlen megoldás maradt Flich számára: széleken való támadásépítés. Elsősorban a baloldal jött nekik kapóra: a kezdőben három olyan játékos volt, aki most vagy egykor balhátvédet játszott: Davies, Alaba és Hernández.  Mind támadómentalitású hátvédek voltak, tökéletesen tudták támogatni Comant. Ha megfigyeltétek, meccs közben párszor akaratlanul is felzárkózott Hernández (azt hitte megint eredeti posztján van). Külön kedvezett nekik az is, hogy ezen az oldalon volt Di María, aki nem a védekezéséről híres, illetve a kevésbé jó védő, Dagba.
3., Goretzka hiánya: aki nélkül nem volt középpálya. Az első meccsen azért tudott annyi helyzetet kidolgozni a Bayern, mert Goretzka elmozgott előre, amint látta, hogy Kimmich megkapta az emberfogást Neymartól (50-60 percen át). Alaba erre nem képes, jóval statikusabb játékos, mint Goretzka. Lewandowski nélkül is megvan a továbbjutás, ha Goretzka bevethető, vagy ha más taktikához folyamodik Flich.
4., Flich és a házi feladat: mi a komfortzóna a PSG-nek? Ha kontrából játszhatnak, érvényesül a technikai képességük és gyorsaságuk. A bajorok edzői stábja nem végezte el az alap munkát sem, ami a taktikai elemzést illeti, hiszen 180 percen át hagyták komfortzónán belül a franciákat. Pochettinónak ez ajándék volt. Ha megnéztek volna egyetlen francia bajnokit, akkor láthatták volna, hogy a PSG-nek egyetlen esetben nem megy: felállt védelemmel szemben, ahol egymáshoz közel játszik a védelem és a középpálya, hátvédsorban gyors hátvédek vannak, vkp-k pedig robosztus, ,,félelmetes" játékosok. Megvolt ez a bajoroknál? Meg. Éltek vele? Nem. Mikor volt a legveszélyesebb a Bayern? Amikor a PSG támadásai után, tudott egy ellentámadást bevinni, amikor a párizsiaknál volt a terület fölénye (pont mint a francia kiscsapatoknak, mikor szivatják a PSG-t...).

Én az alábbit tettem volna Flich helyében:
1., Újragondolt kezdő: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Hernández – Martínez, Kimmich – Sané, Musiala/Müller, Davies – Chuopo-Moting.
2., Stabilabb védelem és középpálya: Martínez hiába játszik keveset, ugyanakkor védőként és védekező középpályásként is 130+ meccset játszott pályafutása során (óriási rutin), képes kihozni a labdákat, amivel levette volna a terhet Kimmichről, ráadásul ellentétben az Alaba-Kimmich párossal, Martínez egy nagydarab, ,,ijesztő" játékos. Pár alkalommal odapakol Neymaréknak, el is megy az életkedvük. Alabával a védelem gyorsul, Hernández az eredeti helyén játszik. Labdabiztosabb a csapat, lehet az sem lett volna rossz, ha a fáradt Müller pihen, Musiala kezd, aki jó formában volt (Müller jöhet csereként).
3., Defenzív baloldal: Az első félidőben kapott innen pár kontrát a Bayern, viszont a Hernández – Davies duóval sebesség meglett volna, Daviesnek nem kell hátulról sprintelnie, hanem egyből használható lett volna a sebessége Dagbával szemben. Az is fontos, hogy két védekezésben használható játékossal ezen a szélen nem tudott volna támadást vezetni a francia csapat. Di María is nehezebb helyzetben lett volna, ahogyan Mbappé is. 
4., Kezdeményezés átadása: Mi lepheti meg igazán Pochettinót? Ha átadják a kezdeményezést nekik egy ilyen meccsen. A PSG nem arra volt berendezkedve, hogy folyamatosan náluk legyen a labda, hanem arra, hogy gyorsan felérjenek az ellenfél kapujához. Óriási hiba volt azt kihasználatlanul hagyni Flich részéről, hogy az ellenfélnél 4 védekezni nem tudó játékos van a kezdőben. Egy kontránál az ilyen csapatot meg lehet enni reggelire, mert ugyan 2-3 alkalommal visszazárnak, de nem az egész meccsen, szétszakadt volna a PSG (ehelyett ez a bajorokkal történt meg).
5., Coman: Davies futóversenyeket csinált volna Dagbával, előbb vagy utóbb, de a francia elfárad, ahogyan Di María is azon az oldalon. Ekkor jött volna Coman az 60. perc körül, mint friss erő.

Nincs azzal semmi gond hogy másképp látjuk a dolgokat Szigo. De ez a Sarr vs Sane reláció az év vicce.

Sarr szelso hátvéd, Sane meg a néhány kivételtől eltekintve amikor hátra fut, közé nincs a védekezéshez. Sarrnak meg ugyanígy a tamadashoz.
Bayern drukkerkent én vagy 30 meccsuket láttam idén, és bár ezek nagy részén Sarr padon ült, amikor játszott is, egy vicc volt. Nyilvan nem véletlen ult padon és rakta be jobb védőnők inkább Sület Flick.

Ha meglatogatsz egy Bayern oldalt, az év legrosszabb igazolás mindenhol Sarr.

Az tény hogy Sane nincs csucsformaban, de fiatal és benne van potenciál boven. Ez az első éve, nem szabad öt temetni. A sérülése előtt a Cityben elég jól nyomta, golerős volt es golpasszai voltak. Fegyelmezetlensege és az hogy nem akart védekezni szedte ki a kezdobol, nem a teljesítménye.

Sziasztok!

Beleolvastam a téma hozzászólásaiba és mivel láttam a tegnapi meccset kikívánkozik belőlem is egy pár megjegyzés!
München szurkolóként bosszantott a tegnapi meccs! Főleg azért mert ha szerencsével is de meglehetett volna a továbbjutás amit nem gondoltam volna meccs előtt!
Ez a Sané gyerek hiába futkorászott, próbálkozott kurva gyenge volt! Most bizonyíthatott volna! Még ha össze is jött neki a védővel szemben, rendre rossz megoldásokat választott és egy jó passza nem volt, nem talált társat a labdája a végjátékban, persze a többiek se brillíroztak például a másik oldalon Coman se hozta magát... és hát az a "Field gól" próbálkozása is megérne egy misét!!?? :bash:  a meccs nagy részében mintha keresztbe játszottak volna a pályán nem pedig kapura... ritkán találtak kaput és még ritkában tesztelték Navast... mintha féltek volna tőle, (lehet az első meccs pocsék lövési hatékonysága okán) pedig lövés nélkül nem lesz gól! 
Mindenesetre én többet vártam/várok Sané-tól óriási tehetségnek tartottam de tegnap úgy láttam egy Di Maria még mindig jobb, veszélyesebb és élesebb fegyver nála!!

HA 92.ben Sane befelé betolja és beveri a bepassz helyett, vagy éppen jó a passz és gol akkor most mindenki imadna. Ennyin múlik kb egy jatekos megítélése a meccsen.

Ha picit jobb döntést hoz, senki nem mondaná azt hogy gyenge.

Ez így van... :great:
ennyin múlik, hogy valakiből "sztár" legyen és ha jól "menedzseli(k)" elindul a csúcs felé és sorban állnak érte a csapatok!!

En Bayernes voltam, vagyok es leszek is.

Olvastam velemenyeket amivel teljesen vagy legalabb reszben egyetertek, s olyan is volt, amivel nem.

Lehet csurni, csavarni, teny: Lewa, Goretzka, Gnabry hianyat nem birtuk el. Elobbi ketto top spiler, mig Gnabry a szelre lett volna alternativa, akar Coman, akar Sane helyett, már 10-20 perc jateka is verfrissites lett volna, ugyanolyan minoseg mellett.

Szurkolokent a BL sikerig sz*r egy ujabb evet varni, de topfutballt tolunk, a jovokep biztato, most belekerultunk egy seruleshullamba, ennek ellenere partiban voltunk a PSG-vel.

Bajnokok Ligája - A Chelsea madridi vendégjátékával indul az elődöntő

A Real Madrid a Chelsea-t fogadja április 27-én, kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája idei kiírásának első elődöntőjében.


Az európai szövetség (UEFA) csütörtökön honlapján közölte, hogy másnap Párizsban rendezik a másik elődöntős párharc első felvonását, a Paris Saint-Germain - Manchester City összecsapást.
   
A visszavágókra egy héttel később, a szokásoknak megfelelően ezúttal is fordított leosztásban kerül sor: május 4-én, kedden a PSG látogat a Manchester Cityhez, míg május 5-én a Real Madrid lesz a Chelsea vendége.
   
A sorozat döntőjét május 29-én, Isztambulban rendezik meg.

forrás: MTI