Vuelta a Espana 2020

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Gratulálok @LuckyBeny és köszönjük a szervezést @Pozzato! :topbet_125:

Szerintem semmiképpen ne mondjunk le erről a játékról; esetleg csak csökkentsük a naptárat. Ha a 3 Grand Tour és a Monumentumok lesznek az már bőven jó. És persze ilyet korai még biztosra kinyilatkozni, de ha aktívan itt leszek az oldalon, akkor természetesen résztvállalok a javításban :ok:

Máskor is nagyon szívesen besíget ha szükséges

Köszönöm @Latzka
Nekem nagyon tetszett a verseny, így támogatom a jövőbeli próbálkozásokat és nemcsak a 3 Grand Tour eseményre, hanem a kisebb egy napos megmérettetésekre is.
Grat. és elismerés @Pozzato sikerült a versenyt koordinálni, ami napi szinten nem kis munka és végig magas színvonalon tájékoztatni a népet hasznos információval. Jövőre ha kell segítség, hogy ez a tippjáték tovább éljen szakítok rá időt és segítek eredmény összefoglalókban. De szerintem ezzel nem vagyok egyedül, sokan szívesen vállalkoznak. Látható volt, hogy kialakult egy kis csapat, akik szó szerint virtuálisan végigtekerték a szakaszokat és időre tippeltünk.  :great:
Régebben nálam a kerékpár a TdF-ról szólt, de idén belenéztem a többi verseny legtöbb szakaszaiba és a hozzászólásokból, egyéb oldalakról informálódtam.
Köszönöm és várjuk együtt a 2021-es versenynapárat.  :beerchug:

Ennek örülök srácok!  :beerchug:

Minden segítség rendkívül jól jön (és hálás vagyok érte), ahogyan a javaslatok és az ötletek is, hiszen az a lényeg, hogy élvezzük a játékot. Ötleteljetek bátran, mit változtatnátok a versenyen, milyen éves tippjátékra lenne igény. Az én szempontomból a szűk keresztmetszet a három Grand Tour, valószínűleg ott nem tudnám megoldani a folyamatos számolást (már a Vuelta végén is kellemetlen volt, hogy nincs időm számolni, jövőre nem ismételnék meg egy ilyet), ahogyan jó pár többnaposon sem. Ha el tudjuk osztani a feladatokat, akkor részemről mehet jövőre is a játék, anno voltak nekem is ötletek, hogyan lehetne még "érdekesebbé tenni a versenyt.

Úgy gondolom, hogy a naptár nagyságával nem lesz akkora gond, lehet még jól is jönnek a kisebb versenyek (több a sikerélmény). Egyelőre ezeket tudjuk jövőre:
World Tour + világbajnokság + olimpia
21.02 - 27.02    UAE Tour      
27.02    Omloop Het Nieuwsblad Elite      
06.03    Strade Bianche      
07.03 - 14.03    Paris-Nice      
10.03 - 16.03    Tirreno-Adriatico      
20.03    Milano-Sanremo      
22.03 - 28.03    Volta Ciclista a Catalunya      
24.03    AG Driedaagse Brugge-De Panne      
26.03    E3 Saxo Bank Classic      
28.03    Gent-Wevelgem in Flanders Fields      
31.03    Dwars door Vlaanderen - A travers la Flandre      
04.04    Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres      
05.04 - 10.04    Itzulia Basque Country      
11.04    Paris-Roubaix      
18.04    Amstel Gold Race      
21.04    La Flèche Wallonne      
25.04    Liège-Bastogne-Liège      
27.04 - 02.05    Tour de Romandie      
01.05    Eschborn-Frankfurt      
08.05 - 30.05    Giro d'Italia      
30.05 - 06.06    Critérium du Dauphiné      
06.06 - 13.06    Tour de Suisse      
26.06 - 18.07    Tour de France   
25.07 - 28.07    Olimpia (Tokió)        
31.07    Donostia San Sebastian Klasikoa      
09.08 - 15.08    Tour de Pologne      
14.08 - 05.09    La Vuelta ciclista a España      
22.08    EuroEyes Cyclassics Hamburg      
29.08    Bretagne Classic - Ouest-France      
30.08 - 05.09    BinckBank Tour      
10.09    Grand Prix Cycliste de Québec      
12.09    Grand Prix Cycliste de Montréal   
19.09 - 26.10     Világbajnokság   
09.10    Il Lombardia      

Ez nem kevés verseny, amiből én kivettem a kínai többnapost októberből, mert szerintem az megint elmarad. Elsősorban európai versenyek jönnének szóba, valószínűleg ezek többsége meg lenne tartva, problémás az UAE Tour és a kanadai egynaposok. A januári ausztrál versenyek is azért maradnak el, mert a csapatok nem akarnak utazni - karantént nem akarják bevállalni -, szóval próbáltam ennek fényében bővíteni a naptárt:
03.02 - 07.02    Volta a la Comunitat Valenciana
17.02 - 21.02    Volta ao Algarve em Bicicleta
28.02    Kuurne - Bruxelles - Kuurne

07.04    Scheldeprijs
14.04    De Brabantse Pijl
19.04 - 23.04    Tour of the Alps

12.05 - 16.05    Tour de Hongrie

09.06 - 13.06    Tour of Slovenia

20.07 - 24.07    Tour de Wallonie

03.08 - 07.08    Vuelta a Burgos

05.09 - 12.09    Tour of Britain

02.10    Giro dell'Emilia
05.10    Tre Valli Varesine
06.10    Milano - Torino
07.10    Gran Piemonte
10.10    Paris - Tours Elite

Ez egy felveté, igyekeztem olyan Pro Tour versenyeket kiválogatni, ahol sok az ismert csapat és versenyző, "kitölteni" az üres helyeket a naptárban, illetve alternatívát találni egy-egy esetlegesen kieső versenyre. Lehet a versenyeken is változtatni, mi kell, illetve mi nem, pontszámításon is (mondjuk GT-győzelem 100 pont, de egy kisebb, nem rangos Pro Tour egynapos "csak" 30-40 pont maximum stb., ne érjen ugyanannyit egy Monumentum győzelem és egy frankfurti verseny stb.), egyéb tippelés metódust is bevezetni (bónuszpontok, játékosdraft stb.), szóval nyugodtan lehet ötletelni.

Jól beszélsz @LuckyBeny és azért annyi terhet már most rápakolok @Pozzato vállaira, hogy nélküle ez nem menne! ::) Mi melózunk többet; számolás, egyeztetés, de kedvcsináló kommentek, hozzáértő hozzászólások kellenek majd ide jövőre is :beerchug:

Egyszerre írtunk :) Szerintem ezen a listán még majd szűkítsünk; bár vélhetően ezt sajnos majd az élet megteszi helyettünk..

Idézetet írta: Latzka Dátum november 10, 2020, 19:08:58
Egyszerre írtunk :) Szerintem ezen a listán még majd szűkítsünk; bár vélhetően ezt sajnos majd az élet megteszi helyettünk..
Persze, ez csak amolyan van miből válogatni - egyelőre... -, aztán közösen meg tudunk beszélni egy olyan naptárat, ami mindenkinek megfelelő.  :ok: