NBA 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Kicsit eljátszogattam egy gondolattal.

Mostanában, ahogy figyelgettem az NBA-közvetítéseket a tévében (és a fogadásaim miatt a Bet365-ön is elég sok meccset néztem), többször is eltöprengtem azon, hogy az európai játékosokból mennyire jó kis csapatot lehetne összeállítani. Annak idején elképzelhetetlen lett volt összerakni egy olyan ötöst, akiknek esélye lett volna akár csak megszorítani is az amerikai sztárokat. Mostanra viszont eljutottunk odáig, hogy egyre inkább megnéznék egy összecsapást az NBA-ben játszó európaiak és amerikaiak között. És ekkor kezdtem el azon gondolkodni, hogy vajon kik lennének benne a csapatomban, ha én válogathatnám össze, és hogy vajon ez a csapat meg tudná-e verni pl. a Durant-James-Curry-Irving-Leonard stb. fémjelezte ellenfelét.

Szóval nálam valószínűleg így állna fel az európai kezdőötös (posztoktól függetlenül): G. Antetokounmpo, Doncic, Jokic, B. Bogdanovic (UTA), B. Bogdanovic (ATL). Szerintem ez egy nagyon ütős kis kezdő lenne. Bentről, kintről, középtávolról, mindenhonnan jók lennének. Az egyetlen problémát talán csak az okozná, hogy egyszerre csak egy labda lehet a pályán. Bár ez minden all-star meccsen így van.

A cserepadon mindenképpen ott lenne a Utah-ból Gobert (csak hogy legyen egy igazi védekező emberem is), a Chicagóból a finn Markkanen (ha valami csoda folytán Bogdanovic-ék hármasai nem akarnának beesni), és Sabonis (IND). És hogy feltöltsem a 10-11 fős keretemet, ott lenne még talán Schroder (LAL), Vucevic (ORL) és Ibaka (LAC).

Csak a játék kedvéért kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy nálatok hogy állna fel egy európai kezdőötös, és ti kit tennétek még be a csapatba, és a legfontosabb: lenne-e esély a győzelemre?

Jó elgondolás, rémlik valamelyik műsor (Trash Talk vagy Alley-oop), ahol hasonló téma volt, hogy tudna-e nyerni egy európaiakból álló csapat az NBA-ben? Szerintem igen, rengeteg minőségi magasember van, inkább a small-ball jelentene nekik problémát. Az én csapatom kicsit másként épülne fel. Azért nem tenném be a Doncic - Giannis - Jokic triót egyszerre, mert nincs elég helyük a pályán, csökken a spacing. Ha Doncic kezdene, akkor mellé 3&D játékosokat tennék és egy minőségi centert, aki jól védekezik. Két Bogdanovic (rájuk lehetne húzni a 3&D-t) és Gobert kezdene Doncic mellett, illetve Ibakát választanám még, aki szintén tud triplázni és periméteren is védekezni. Doncic területe meglenne, kiosztásokat megcsinálná, védekezésben tudnák tehermentesíteni. Padról jöhetnének a többiek, megfelelő rotációval.

A másik eset, hogy Giannis és Jokic kezd. Ebben az esetben működne a pick and roll is, mondjuk nagyobb kérdés, hogy Giannis gyenge dobásait hogyan ellensúlyozzák (főleg, ha Jokicnál van a labda egy-egy támadás során), de itt is pakolnék két 3&D játékost melléjük. Palánk alá meg kipróbálnék egy Jokic és Nurkic (vagy Sabonis) duót. A gond az lenne, hogy rendkívül magas lenne a csapat, kevés stabil periméter védőjük lenne, viszont ebben az esetben az ellenfeleknek rendkívül jó kell dolgozni triplából, mert a palánk alatt esélyük sincsen.

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 07, 2021, 14:14:39
Jó elgondolás, rémlik valamelyik műsor (Trash Talk vagy Alley-oop), ahol hasonló téma volt, hogy tudna-e nyerni egy európaiakból álló csapat az NBA-ben? Szerintem igen, rengeteg minőségi magasember van, inkább a small-ball jelentene nekik problémát. Az én csapatom kicsit másként épülne fel. Azért nem tenném be a Doncic - Giannis - Jokic triót egyszerre, mert nincs elég helyük a pályán, csökken a spacing. Ha Doncic kezdene, akkor mellé 3&D játékosokat tennék és egy minőségi centert, aki jól védekezik. Két Bogdanovic (rájuk lehetne húzni a 3&D-t) és Gobert kezdene Doncic mellett, illetve Ibakát választanám még, aki szintén tud triplázni és periméteren is védekezni. Doncic területe meglenne, kiosztásokat megcsinálná, védekezésben tudnák tehermentesíteni. Padról jöhetnének a többiek, megfelelő rotációval.

A másik eset, hogy Giannis és Jokic kezd. Ebben az esetben működne a pick and roll is, mondjuk nagyobb kérdés, hogy Giannis gyenge dobásait hogyan ellensúlyozzák (főleg, ha Jokicnál van a labda egy-egy támadás során), de itt is pakolnék két 3&D játékost melléjük. Palánk alá meg kipróbálnék egy Jokic és Nurkic (vagy Sabonis) duót. A gond az lenne, hogy rendkívül magas lenne a csapat, kevés stabil periméter védőjük lenne, viszont ebben az esetben az ellenfeleknek rendkívül jó kell dolgozni triplából, mert a palánk alatt esélyük sincsen.


Először is köszi, hogy beszálltál a "játékomba".
Sajnálom, hogy pont nem láttam azt az adást, pedig kíváncsi lettem volna, hogy a stúdióban ülők kiket válogattak volna be, és hogy mi volt erről a véleményük. Na mindegy.

Ahogy nézem a csapatodat, te azért már egy kicsivel taktikusabban állítottad össze a kezdőötöst. Én – ahogy írtam is – posztoktól függetlenül raktam össze azt az öt embert, aki nálam az öt legjobb. Valahogy úgy, mintha ők kapták volna a legtöbb szavazatot a szurkolóktól. De az tény, hogy három magasemberrel még az all-star gálákon sem szoktak kezdeni.  ;D
Ahogy látom, nálad Nurkic is helyet kapott a keretben. Részben egyetértek, részben viszont én azért hagytam őt ki, mert már így is a fél csapatom magasemberekből állt.

Közben annyira elragadott ennek a képzeletbeli összecsapásnak a gondolata, hogy magamban már tovább is mentem az ötletelésben. Amennyire sok európai játékos lett az elmúlt években az NBA-ben, ugyanúgy nőtt meg a kanadaiak száma is (de lehet, hogy már régen ott vannak, csak nekem nem tűntek fel eddig). Nálam mindig is csak Nash képviselte Kanadát, de ahogy nézem mostanában a meccseket, lassan minden második csapatnál van legalább egy játékosuk. És nem is rosszak. Úgyhogy máris elkezdtem összerakni belőlük is egy csapatot, hátha sikerül egy hármas körmérkőzéses tornát fedél alá hoznom. A pénzt még gyűjtöm rá, de a héten már nyertem 15.000 Ft-ot. ;D

És hogy kik lennének a kanadai csapatban?
Akik kihagyhatatlanok lennének, mivel jelenlegi csapatukban is a legjobbak között vannak: Wiggins (GSW), Gilgeous-Alexander (OKC), Barrett (NYK), Boucher (TOR), Thompson (BOS) és Murray (DEN)
Rajtuk kívül pedig a keretben lenne még talán Powell (DAL), Brooks (MEM), Clarke (MEM), Dort (OKC), Alexander-Walker (NOP) és Mulder (GSW).
Ráadásul ebben a csapatban nem is lenne gond az egóval sem.

Kíváncsi leszek, hogy valaha eljutunk-e majd odáig az NBA-ben, hogy a Kelet-Nyugat gála helyett inkább ehhez hasonló csapatokat összeállítva rendeznek majd all-star hétvégét. Már csak azért is, mert szerintem ezek sokkal nagyobb presztizs-csatákat hoznának, mivel az európaiak és a kanadaiak is bizonyítani akarnának és mindent megtennének a győzelemért, az amcsik pedig nem engedhetnék meg maguknak a vereséget.

Ahogyan írtad, sok lenne a magasember és tényleg úgy van, hogy ennyi európai magasemberből kit hagy ki az ember?  ;D Ott van még Porzingis, Vucevic, Gasol és még lehetne sorolni, megszaladt ez a szekció. Posztoktól függetlenül, teljesen egyetértek, Giannisék ott vannak a top5-ben.

Megkerestem, majd valamikor este én is visszanézem.
https://www.youtube.com/watch?v=bl1wseZ2EYQ

Ezen a linken találsz még régmúltból is légiósokat az NBA-ben:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_foreign_NBA_players

Ütős kis csapatokat lehetett összehozni, Kanada valószínűleg jó lesz az olimpián is (ha megtartják), hazai pályán kvalifikálhatják magukat. Felvetés szerintem jó (All-Star), rookie meccsén ez volt (van?), lenne legalább tétje a meccsnek.
A Petrovic - Marciulionis - Kukoc - Radja (Volkov vagy Schrempf) - Sabonis (vagy Divac) ötöst elnéztem volna egy AS-on Jordanék ellen.

Olvastam az előző négy hozzászólást, nem tudom milyen nagyságú lehetne a keret, de én Goran Dragicot(még ha most sérült is) és Valanciunast is valahogy beszorítanám az európai keretbe.
A felvetésetek jó, de biztos nem lesz ilyen a közeljövőben. Az amcsik a vébén, meg az olimpián mutatják meg hellyel-közel legjobb csapatukat, máskor soha. Ez 4 évente 3 alkalom. ::)

#140 február 07, 2021, 23:38:33, HT
Idézetet írta: Pozzato Dátum február 07, 2021, 19:01:36

Megkerestem, majd valamikor este én is visszanézem.


Megnéztem a videót. Köszi, köszi és még egyszer köszi!!!! Először is azért, mert nem tudtam, hogy mivel üssem el az időt a Super Bowl kezdéséig, másrészt pedig azért, mert NAGYON JÓ VOLT!!!
Sajnos csak mostanában kezdtem el nézni az Alley-oop-ot, úgyhogy az első adásokról lemaradtam.
Most örvendezhetnék, hogy milyen sok átfedés volt a Bazskáék és az általunk összerakott csapat között (még akkor is, ha ők egy évvel korábban tippeltek), de az az igazság, hogy van 6-8 olyan európai játékos, akik annyira kiemelkednek, hogy valószínűleg mindenkinek a csapatában benne lenne (ha lenne ilyen játék). Ennek ellenére nagyon érdekes volt a beszélgetés, és éppen ezért örülök, hogy meg tudtam nézni. Köszi még egyszer.

Idézetet írta: curpy82 Dátum február 07, 2021, 19:43:04
Olvastam az előző négy hozzászólást, nem tudom milyen nagyságú lehetne a keret, de én Goran Dragicot(még ha most sérült is) és Valanciunast is valahogy beszorítanám az európai keretbe.
A felvetésetek jó, de biztos nem lesz ilyen a közeljövőben. Az amcsik a vébén, meg az olimpián mutatják meg hellyel-közel legjobb csapatukat, máskor soha. Ez 4 évente 3 alkalom. ::)

Igazad van, Dragicról meg is feledkeztem. Bár már nincs csúcsformában, mint 2-3 éve, de annyi "center" van a keretben, hogy még egy "kisember" nem ártana.

Ami viszont az All star gálákat illeti, én azért látok némi esélyt arra, hogy akár pár éven belül összejöhet egy Európa-Amerika csata. Lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, de nekem úgy tűnik, mintha az utóbbi pár évben a liga is észrevette volna, hogy a Kelet-Nyugat bohóckodás már nem feltétlenül hozza lázba az embereket. Sőt... És talán ezért is kezdtek el különböző változásokat behozni. Két éve James és Giannis választotta ki a csapatokat, tavaly pedig ugye 0-ról indult az első három negyed, majd az utolsóban egy megadott ponthatárt kellett elérni.
Szóval én látom a fejlődési szándékot a liga vezetői részéről. A kérdés már csak az, hogy mikor fog találkozni az én óhajom a liga (és az amerikai emberek) érdeklődési körével.

Sérülések döntenek majd?

Sem a Portland, sem az Orlando részéről nem érkeztek jó hírek. Kire fogadjunk? Olvasd tovább


Nem akarok ilyen bőrszín, antiszemita témát kezdeni, csak azon gondolkodtam, hogy mennyire furcsa lenne már, ha nem lenne egyetlen afroamerikai, ázsiai származású játékos az NBA-ben, csak mondjuk úgy fehérbőrű fickók pattogtatnának. Mennyivel lenne alacsonyabb a színvonal? Egyáltalán a kosárlabdázás tehetsége ennyire köthető bőrszínhez?

Idézetet írta: TiB Dátum február 11, 2021, 11:55:44
Nem akarok ilyen bőrszín, antiszemita témát kezdeni, csak azon gondolkodtam, hogy mennyire furcsa lenne már, ha nem lenne egyetlen afroamerikai, ázsiai származású játékos az NBA-ben, csak mondjuk úgy fehérbőrű fickók pattogtatnának. Mennyivel lenne alacsonyabb a színvonal? Egyáltalán a kosárlabdázás tehetsége ennyire köthető bőrszínhez?
Az, hogy nem lenne afroamerikai játékos a ligában, szerintem érdemi változást nem hozna a játék dinamikájában. Voltak zseniális afroamerikai kosárlabdázók (Magic, Erving, Iverson, MJ stb.), de szerintem ugyanennyi fehérbőrű játékos is volt, akik látványos megoldásokat hoztak a ligába (Bird, Nash, White Chocolate, Ginobili, Doncic, Drazen Petrovic, Arvydas Sabonis stb.). Mondanám azt, hogy egy Euroliga 2.0-át láthatnánk, feszes védekezéssel, "kimértebb" játékkal, de ez sem teljesen igaz. Akadt bőven hatalmas zsákoló a fehérek között is, elég Zach LaVine - Brent Barry - Tom Chambers - Chris Andersen kvartett (talán mindannyian voltak AS-en zsákolón), de talán ide lehetne venni Blake Griffint is.

A bőrszínhez szerintem semmi köze a tehetségnek, legjobb mérce a Magic vs Bird csata. Az viszont jót tett az NBA-nek, hogy megérkeztek a '90-es évek elején a képzett magasemberek. Csodálták Sabonist vagy Divacot, mikre képesek, amiket mára elsajátított a magasemberek többsége. Mindenesetre bőrszíntől függetlenül, nem lenne hátrány, ha tényleg komolyan vennék az intelligenciára irányuló teszeket az NBA-ben, mert eléggé sok a Shaqtin jelenet, amin egyfelől röhögünk, másfelől meg elkeserítenek.

Az ázsiaiak - Yao Minget leszámítva -, nem voltak annyira mértékadóak a liga történetében. Mindössze 22 ázsiai játékos volt a ligában, ők is inkább marketingértékkel bírtak.

Idézetet írta: HT Dátum január 11, 2021, 13:22:00
S. Curry szezonjára nagyon kíváncsi leszek. Az egyértelműen látszik rajta, hogy a tavalyi hosszú kihagyás nála egyben egy hosszú pihenés is volt, mert idén úgy tért vissza, mint aki azonnal meg akarja váltani a világot. Hatalmas lelkesedés, jókedv, meglepően jó dobóforma, és a pontszámai is jól mutatnak. Nagyon sajnálom, hogy nincs Thompson, mert a Curry-Thompson-Wiggins hármas érdekes dolgokat tudott volna produkálni idén, amikor igazából egyik főcsoportban sincsen egyértelmű esélyes (elsősorban a sok hiányzó, karanténos stb. játékos miatt).
Mindenesetre ha a szezon hátralevő részében is hozza ezt a teljesítményt, akkor bizony lehet, hogy vele is számolni kell majd az MVP szavazásnál. Bár ehhez először a GSW-nek be kellene jutnia a rájátszásba.

Végül csak halkan jegyzem meg – a sok dicséret után –, hogy engem ma nagyon megszívatott Curry, mert azt gondoltam, hogy egy fáradt Toronto ellen (akik zsinórban négyszer kaptak legalább 120 pontot) ma jól megszórja magát, erre hozott egy 2/16-os dobásmutatót.

Beszéltünk erről, visszakerestem, akkoriban 15.00 volt rá a szorzó, remélem fogadtál rá.  :ok:  Egyre többen mondják, hogy ott a helye a jelöltek között, most 12.00-re csökkent a szorzó. Vajon meddig fogja ezt bírni Curry?
https://www.youtube.com/watch?v=DnpSG0lAkjI

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 13, 2021, 14:09:45
Beszéltünk erről, visszakerestem, akkoriban 15.00 volt rá a szorzó, remélem fogadtál rá.  :ok:  Egyre többen mondják, hogy ott a helye a jelöltek között, most 12.00-re csökkent a szorzó. Vajon meddig fogja ezt bírni Curry?
https://www.youtube.com/watch?v=DnpSG0lAkjI

Hát... most őszinte leszek.
Igen, emlékszem rá, hogy sokat beszélgettünk a lehetséges MVP-kről. Sőt, hatalmas lelkesedéssel vetettem bele magam azok után az Unibet ajánlatába. Szó volt többek között Doncicról, Embiidről, de ha jól emlékszem, akkor rájuk nem volt olyan magas szorzó, amiért megérte volna megtenni. Curry viszont 15-szörös pénzt fizetett, ráadásul remek formában is játszott a szezon elején, úgyhogy azt gondoltam, hogy 2000 Ft-ot simán megér a tipp. Sőt, rajta kívül még 6-7 (jól fizető) játékost is megtettem párszáz forintokkal. Aztán valamikor egy-két hete úgy döntöttem, hogy újraértékelem a korábbi fogadásaimat. Pechemre ez akkor volt, amikor többek között Currynek is épp egy rosszabb szériája volt, és bár szégyellem bevallani, de sajnos ő is áldozata lett a nagy tisztogatásnak, ami azt jelenti, hogy néhány korábban megfogadott játékosnál visszavettem a felrakott pénzt. Ráadásul olyan tisztogatást végeztem, hogy csak LaVine-t (250-szeres odds) és Middletont (500-szoros odds) hagytam meg. Bár ezt már említettem pár napja.
Azt hiszem, mondanom sem kell, hogy mekkora lúzernek éreztem magam, amikor később azt láttam, hogy ott folytatja a 30-40 pontos meccseit, ahol korábban abbahagyta. Az igazat megvallva az volt a baj, hogy elsősorban a bet365-ön játszom, és az Unibeten csak párezer forint volt a számlámon. Viszont volt egy tipp, amit kizárólag ott tudtam csak megfogadni, ráadásul minél többet szerettem volna rátenni, és emiatt kényszerültem arra, hogy felszabadítsak párezer forintot a hosszútávú fogadásaimból. Vagyis most a helyzet az, hogy hónapokig fogok szurkolni, hogy ne Curry legyen az MVP.  ;D

Curry nem lesz MVP, ne aggódj. Annyira azért nem jók a számai. Ráadásul alapszakasz 6-8.csapatból nem fognak MVPt választani, ez szinte biztos.

A 72 fordulóból 29 már lement a szezonból, úgyhogy a harmadán már túl vagyunk és közeledünk a feléhez. Ráérős időmben nézegettem a tabellát, és találtam néhány figyelemre méltó dolgot.

1. Az egyik legszembetűnőbb, hogy a nyugati élcsapatok (a jelenlegi Top 5-ről beszélek) mennyire kiváló formában vannak, míg a Keletet vezető első öt csapat mennyire rossz szériát mutat. Nyugaton az első 5 csapat utolsó 5 meccsét nézve (25 mérkőzés) 22-3 a győzelem/vereség mutató, míg Keleten ugyanez 10-15 (!!!). Úgy tűnik, hogy Keleten most vették ki az éves szabijukat a játékosok. Vagy csak téli álmot alszanak.

2. A másik érdekesség, ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni, az a Utah Jazz. Ha valaki a szezon elején azt mondta volna nekem, hogy februárban a ligát 23-5-tel fogja vezetni egy csapat, akkor nagyon sokára találtam volna el, hogy az a Utah lesz. Elképesztő az a dominancia, amit mérkőzésről mérkőzésre nyújtanak. Ma például úgy dobtak 134 pontot, hogy ez volt négy nap alatt a harmadik meccsük. És nem fáradnak. Ráadásul igazából nincs is olyan kiemelkedő játékosuk, mint a legtöbb csapatnál, aki egymaga próbálja megnyerni a meccseket. Van egy Mitchell, Gobert, Clarkson, Bogdanovic, Conley ötösük, akik a pontok nagy részét hozzák (szépen elosztva), és van mellettük egy-két olyan kiegészítő ember, mint Ingles, O'Neale, akik szintén bármikor képesek 10-20 pontokra. És ha valaki sérült ezekből (mint most Conley), egy másik pedig rossz formában van (mint mostanában Bogdanovic), a többiek akkor is képesek extrákra (mint például ma Clarkson, a MIL ellen Gobert stb.). Nekem nagyon szimpatikus ez a fajta csapatjáték, és remélem, hogy nem pukkadnak majd ki a végén, ahogy tavaly a MIL.

3. Aztán visszatérve a tabellára, vannak pozitív és negatív meglepetést mutató csapatok. Nyugaton a Sunsról gondolhattuk, hogy jók lesznek (már tavaly a buborékban is döbbeneteset produkáltak), de hogy a negyedik helyen fognak állni, az azért számomra mindenképpen meglepő. A Portlandról már nem is beszélve, akik úgy tűnik, hogy nem veszik észre, hogy két fontos kezdőjátékosuk már hetek óta sérült. Számomra hihetetlen a jelenlegi ötödik helyük. Ahogy szintén meglepetésnek mondhatnánk a Dallas 10. helyét, de most, hogy visszatért Porzingis és hosszú kihagyás után Finney-Smith is, így azért valamivel könnyebb dolga lesz Doncicnak, és a pontszámok is azt mutatják, hogy felfelé szálló ágban vannak. Az utolsó 7 meccsükön nem dobtak 116 pontnál kevesebbet, és hát a 125,4-es pontátlag sem tűnik rossznak. Vagyis várhatóan ők azért oda fognak érni a rájátszásba. Sajnos a Sacramentóról ez már nem biztos, hogy elmondható, pedig egy nagyon tehetséges, fiatal csapat (én sokszor fogadtam rájuk – pechemre), de úgy látszik, hogy nekik még fejlődniük kell.

4. A Keleti Konferenciát elnézve nem sok meglepetést láthatunk. Az első öt helyen már most azok állnak, akiket a végén is oda várhatunk. Talán a Toronto 8. helye az, ami kicsit furcsa nekem. Hat (!!!) olyan játékosuk van, akik ebben a szezonban legalább egyszer elérték a 29 pontot (majdnem 30-at). Nem tudom, hogy van-e még egy ilyen csapat, aki ezt fel tudná mutatni (talán a Utah, de ennek utána kellene néznem). És valahogy mégsem sikerül kihozni magukból a maximumot. Ilyen játékosok mellett a 12-15-ös mutató nagyon halovány. Aztán persze említhetnénk a 11. helyen álló Miamit is, de náluk is annyi a hiányzó hetek óta, hogy emiatt semmi meglepő nincs a helyezésükben.

Ennyi lett volna, ami elsőre "megfogott" a tabellát nézegetve. Kíváncsi vagyok, hogy számotokra kik azok, akik (a jelenlegi állás szerint) negatív vagy pozitív teljesítményt nyújtottak eddig.

Jó észrevételek.  :ok:
Kelet a '80-as és '90-es években volt utoljára igazán erős, azóta csak fellángolások voltak, ami egy-egy játékosnak volt köszönhető. LeBron vagy Wade próbálta a főcsoportot a víz felett tartani (és a Boston), mostanság Giannis, illetve a Brooklyn próbál szupercsapatot építeni. Ettől azonban még nem lesz erős a főcsoport. Fordult a kocka 1999 óta: 15-7 a nyugati csapatok győzelmi arány a döntőkben. További érdekesség, hogy az elmúlt 20 szezonban mindössze EGYETLEN csapat tudott Nyugatról PO-ba kerülni 50% alatti mérleggel, addig Keletről 13 vagy 14 (már nem emlékszem). Mindezt úgy, hogy a saját divízióban több meccset játszanak egymás ellen, arról nem is beszélve: hogy Jordan klasszikus visszavonulásáig (1998), egálban volt a két konferencia ami az adott évi több alapszakaszban elért győzelmet jelenti a rájátszásba jutó csapatok tekintetében (13-15). Azóta, ha jól tudom ez a mutató 22-0 vagy 23-0 a nyugati csapatoknak... Elképesztő fölény.

Szoktak még jönni olyan mutatókkal is, mint az interkonferencia győzelmi adatok (Nyugat vs Kelet az alapszakaszban), de itt is óriási a nyugati fölény.


Hasonló a helyzet, ha csak a PO-csapatokat vizsgáljuk (ami már megfelelő mutató, hiszen a konferenciák legjobbjairól beszélünk:


A gond az, hogy még Nyugaton sok a jó piac, addig Keleten teljesen lecsökkent ezek száma. Esetleg most Milwaukee, de hiába van ott Giannis, így is meggondolják a játékosok, hogy menjenek-e oda. Régebben New York és Miami is fellegvárnak számított, de manapság annyira nem. Előbbi a rossz struktúra, utóbbi esetében szerintem a környezeti változások. Nyugaton? Texas és Kalifornia, jönnek is a játékosok.

És akkor az idei szezon meglepetései, negatív szempontból:
- Denver, ez így nagyon kevés lesz, pedig tavaly még a végső győzelmet is jósolták velük kapcsolatban.
- Dallas, ahol Doncic hiába küzd, ez most már csak erőlködés. A PO-ban - ha egyáltalán bekerülnek -, valószínűleg első kör 0-4-es kiesés. Hiába jó még mindig a szlovén (azért ez is túlzás, én nagyon kedvelem őt, de most önmagához képest gyengébb), de a többiek nem tudnak szintet lépni. Valószínű, ha nem jön érdemi segítség, akkor Doncic menni fog. Porzingis szerződése kötött, el kell cserélni.
- Memphis, akiktől én többet vártam. Vannak jó időszakok, de ennél nagyobb stabilitás kéne, pedig ebben a keretben nagy lehetőségek vannak.
- Atlanta, akik ezt nagyon elszúrták. Trae Youngról először azt mondtam, hogy kókler, akinek csak a szája nagy. Utána azt, hogy végre, elkezdett küzdeni, tévedtem. Aztán most megint az első megérzés tűnik jónak. Ez a csapat jól össze van rakva, de fejben kevesek.
- Miami, náluk nem tudom, mi történik, de ebből így nem lesz rájátszás, pedig ez a csapat a végső győzelemre is esélyes volt. Olvasgattam cikkeket, ott fejtegették, hogy sok volt a hiányzó kezdetben, nem volt sosem teljes a csapat, ez tény. Ugyanakkor más csapatoknál is voltak bőven hiányzók. Inkább a fáradtsággal magyarázzak (NBA-döntő), illetve azzal, hogy nincsen minőségi erőcsatáruk. Adebayo és Dragic nem jó labdás játékos, emiatt a csapat meccsenként az egyik legtöbb labdát adja el a ligában. Támadó pattanók tekintetében szintén pocsék a csapat (nehéz úgy, hogy Adebayo a labdás játékos, majd neki kéne leszedni a pattanót, mivel nincsen rajta kívül minőségi magas,), ahogyan triplák hatékonyságábal is. Jól látható, hogy rengeteg triplával próbálkoznak, de pocsék a minősége. Az ellenfél palánk alól, viszonyt nagyon hiányzik egy olyan magas, aki küzd és szedi a lecsorgókat. Ott tart a Miami és Spoelstra, hogy várják a csodát, miszerint beesnek majd a triplák és nem kell lepattanókat szedni.

Pozitívumok:
- Utah: Ez a csapat rendben van. Védekezés elit, de ami fontosabb: rengeteg triplát dobnak, mindezt hatékonyan. Bárkitől jöhetnek a hármasok, ez a csapat igazi ereje.
- Philadelhpia: Rivers jött, alapszakasz rendben, Embiid küzd, nekem ez pozitívum, de tudjuk, Rivers a PO-ban lesz gyengébb.
- San Antonio és New York: Fogalmam sincs, hogy ez a két csapat mit művel, de tetszik. Előbbi esetében úgy volt, hogy 10-13. hely, kiöregedett mindneki, cserélni kell. Ehelyett küzdenek, utóbbi meg teljesen érthetetlen.