NBA 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: HT Dátum február 21, 2021, 16:18:21
Azt sajnálom csak, hogy 1 hozzászóláshoz 1 köszönetet lehet csak nyomni.  :beerchug:

Adtam én egy másodikat.  ;)

Lehetséges, hogy valamit én néztem be, de ennyire nincs érték a Washington győzelmében? Tudom, Lakers a címvédő, szerintem jók idén is, de nincsen Anthony Davis és Dennis Schröder. Két vereség zsinórban, most LeBron játéka is kérdéses. Lehet simán vesztes lesz, de húzok egy hendit Westbrookékra.

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 22, 2021, 15:06:27
Lehetséges, hogy valamit én néztem be, de ennyire nincs érték a Washington győzelmében? Tudom, Lakers a címvédő, szerintem jók idén is, de nincsen Anthony Davis és Dennis Schröder. Két vereség zsinórban, most LeBron játéka is kérdéses. Lehet simán vesztes lesz, de húzok egy hendit Westbrookékra.

Köszi a tippet, meg is fogadtam (ráadásul nem csak hendivel, hanem konkrétan a WAS győzelmét, ami 3,3-szoros szorzóval össze is jött), a baj csak az volt, hogy próbáltam kicsit növelni a nyereményt négy "tuti fix"-szel, és mind a négy el is ment.  ;D
Doncic nem érte el a 25 pontot, LaVine nem érte el a 25 pontot, Lillard nem érte el a 25 pontot, Westbrook pedig többet dobott 30-nál.
Úgyhogy van egy gyönyörű szelvényem, amin csak a 3,3-as odds a sikeres (az sem saját ötlet), a többi pedig ment a levesbe.  ;D

Csak jelzem, hogy unibeten a coach of the year opciónál Q. Snyder még mindig 2.00-ért fogadható. Szerintem akinek van egy kis pénze, amit befektetne, ez egy igen value opció, akinek ép nem holnapra kell a pénz, hanem jó lesz nyárra is  :D

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 23, 2021, 14:29:41
Csak jelzem, hogy unibeten a coach of the year opciónál Q. Snyder még mindig 2.00-ért fogadható. Szerintem akinek van egy kis pénze, amit befektetne, ez egy igen value opció, akinek ép nem holnapra kell a pénz, hanem jó lesz nyárra is  :D

Hát ha olyan szelvényeket csinálok, mint amit az utolsó hozzászólásomban is írtam, akkor nem csak befektetni való pénzem nem lesz, hanem semmilyen.  ;D
De komolyra fordítva a szót, én nagyon szurkolok neki, mert nekem nagyon szimpatikus idén ez a Utah. Ennél a csapatnál nincsenek sztárallűrök, nincsenek balhék, nincsenek olyan játékosok, akik 40-50 ponttal próbálják egymaguk eldönteni a meccseket, egyszerűen van egy nagyon jól összerakott, komplett keret, akik mérkőzésről mérkőzésre teszik a dolgukat. Az utolsó meccsükön például (a Charlotte ellen) úgy dobtak 132 pontot, hogy a legponterősebb játékosuk 23 pontos volt. Négyen értek el legalább 20 pontot, és heten legalább 10 pontot. Így működik egy jó csapat.
Ja, és nem mellesleg 19 tripla érkezett tegnap a kispadról (új ligarekord).
Nagyon erős ez a Utah, és nem is igazán látom, hogy minek kellene történnie ahhoz, hogy jelentősen romoljon a teljesítményük. Mert akár 2-3 alapember kiesését is képesek lennének pótolni. (Bár az is igaz, hogy tavaly a MIL is elég meggyőzően menetelt, aztán mégsem úgy sült el a vége, ahogy ők szerették volna.)

LeBron James elfáradt?

Létezik, hogy az ember, aki évi 1 millió dollárt költ az egészségére, elkészült az erejével? Olvasd tovább


Nem volt gyenge az a két tripla az utolsó percben.
https://www.youtube.com/watch?v=kw0CCV7ovXE

Sok jó teljesítmény volt a mai játéknapon: Harden, Giannis, Curry, Jokic, Leonard.

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 24, 2021, 10:19:27
Nem volt gyenge az a két tripla az utolsó percben.



Valóban elképesztő volt. Ráadásul az elsőnél Theis ott tornyosult az arcában...
Amit Doncic letett eddig az NBA asztalára, az mindenképp megsüvegelendő. Négy nap múlva lesz még csak 22 éves, de már most elmondhatja magáról, hogy amikor 2018-ban átment a tengerentúlra, akkor éppen a legjobb európai játékos volt (19 évesen), most pedig – a fogadóirodák szerint – a top 5-ben van az MVP-esélyesek között.

Ha jól emlékszem, akkor Pozzato említette korábban, hogy milyen jól kiegészítenék egymást LaVine-nel. Nem tudom, hogy mennyi realitása van egy ilyen átigazolásnak, de az biztos, hogy azonnal a bajnokesélyes csapatok között lehetne számolni a Dallas-szal. Doncic és LaVine nem "zavarnák" egymást a pályán, mindketten könnyedén hoznák a 25 pontos meccsenkénti átlagot, az örökké sérült Porzingis, a mókamester Marjanovic, valamint Cauley-Stein ideig-óráig megoldanák a centerproblémákat (bár ezen a poszton azért nem ártana egy kis vérfrissítés), kiegészítő embereknek pedig ott lennének olyanok, mint Hardaway, Brunson, Richardson (de mondhatnánk másokat is). Szerintem egy nagyon szerethető csapat lenne ez a Dallas.

#173 február 24, 2021, 15:35:34, Pozzato
Egyetértek, ott lennének rögtön az esélyesek között, ha LaVine átigazolna, de kérdés inkább az, hogyan lehet ezt megvalósítani. Én a szerződések kapcsán ezt az oldalt használom:
https://www.spotrac.com/

A major sportoknál jó lehet keresni, fociban csak Premier League és MLS van, de nekünk most az NBA a fontos.
LaVine szerződése nem dinamikusan növekvő, erre az évre és a következőre is 19,5 millió dollárral nyomja a sapkát. A Mavsnél a cap space 2022/23-ra 35 millió lesz (az eddigiek alapján, de ez még bőven változik), szóval egy jó szerződés még beleférhet, kérdés az, hogy LaVine mennyiért ír alá. Az egésszel két apró probléma van: ebben nincsen benne Luka Doncic új szerződése, illetve Maxi Kleber a semmiért nyomja 9 millióval a sapkát. Az érdemi része a 2022/23-as keretnek ennyi lenne Dallasban: Porzingis, LaVine és Powell.

Csak a csere jöhet szóba, de az idei keretből kit tudnának Powell mellett adni LaVinért? Az biztos, hogy Powell + TPE nem jönne össze, mert az a 8 millió nem oszt, nem szoroz a Bullsnak. Jövőre ugyanez lenne a helyzet. Próbáltam én is összehozni ezt a szerződést, de ez csak akkor jöhet szóba, ha Porzingist elcserélik valahova, bevállalják, hogy átvesznek két nagyobb szerződést (2x20 millió), amik jövőre lejárók (2022 végén), plusz még pár játékost ad a Dallas, hogy a fizetési egyensúly meglegyen. Ezzel 2022-re lenne 60-90 millió környéke a sapka alatt, amiből hosszabbítnak Donciccsal, érkezhetne LaVine, marad Powell és fel tudják tölteni a keretet.

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 24, 2021, 14:08:20
Egyetértek, ott lennének rögtön az esélyesek között, ha LaVine átigazolna, de kérdés inkább az, hogyan lehet ezt megvalósítani. Én a szerződések kapcsán ezt az oldalt használom:
https://www.spotrac.com/

A major sportoknál jó lehet keresni, fociban csak Premier League és MLS van, de nekünk most az NBA a fontos.
LaVine szerződése nem dinamikusan növekvő, erre az évre és a következőre is 19,5 millió dollárral nyomja a sapkát. A Mavsnél a cap space 2022/23-ra 35 millió lesz (az eddigiek alapján, de ez még bőven változik), szóval egy jó szerződés még beleférhet, kérdés az, hogy LaVine mennyiért ír alá. Az egésszel két apró probléma van: ebben nincsen benne Luka Doncic új szerződése, illetve Maxi Kleber a semmiért nyomja 9 millióval a sapkát. Az érdemi része a 2022/23-as keretnek ennyi lenne Dallasban: Porzingis, LaVine és Powell.

Csak a csere jöhet szóba, de az idei keretből kit tudnának Powell mellett adni LaVinért? Az biztos, hogy Powell + TPE nem jönne össze, mert az a 8 millió nem oszt, nem szoroz a Bullsnak. Jövőre ugyanez lenne a helyzet. Próbáltam én is összehozni ezt a szerződést, de ez csak akkor jöhet szóba, ha Porzingist elcserélik valahova, bevállalják, hogy átvesznek két nagyobb szerződést (2x20 millió), amik jövőre lejárók (2022 végén), plusz még pár játékost ad a Dallas, hogy a fizetési egyensúly meglegyen. Ezzel 2022-re lenne 60-90 millió környéke a sapka alatt, amiből hosszabbítnak Donciccsal, érkezhetne LaVine, marad Powell és fel tudják tölteni a keretet.

Jó ez az oldal, tetszik. Köszi. Bár azt még nem látom (ha van ilyen opció egyáltalán), hogy hol nézhető meg a játékosok szerződésének lejárta.
És igazából azt sem tudom, hogy milyen lehetőségei vannak egy játékosnak idő előtt kilépnie a szerződéséből. Ha van egyáltalán. Sőt, még tovább megyek, sajnos a fizetési sapkával kapcsolatban sem világos minden (kezdve a dead cap-tól a szerződések átcsoportosításáig). Ezt az NFL-nél sem nagyon sikerült megértenem az elmútl 10-15 év alatt.

Mindenesetre ha józan paraszti ésszel gondolkodnak a Dallasnál, akkor azt ők is látják, hogy a mostani csapattal nem sok esély van az előrelépésre. Doncic 8-10 milliós fizetése vicc. Főleg egy 30 milliós Porzingishez viszonyítva. Vagyis a szlovén bérét biztos, hogy újra kell majd kalkulálni. Ezzel szemben elfogadhatatlan, hogy általában a fél szezonokat sérülés miatt kihagyó lett játékos elvigye a fizetési sapka negyedét (!!!). Szerintem mindenképpen nála kellene kezdeni a csapat átalakítását. Évi 30 millióért nála jobb játékosokat is lehetne szerezni. A kérdés, hogy ki veszi át ennyiért.

Aztán persze még az is érdekes lehet, hogy vajon Doncict a pénz érdekli-e jobban, vagy esetleg a bajnoki gyűrű. Az NFL-ben szoktam látni és olvasni nagyon gyakran, hogy a legnagyobb játékosok is lemondanak sokszor a fizetésük egy részéről csak azért, hogy a csapatuk minél jobban tudjon igazolni és a végső győzelemért küzdhessen. Elég csak Bradyt említeni, de sorolhatnánk még Antonio Brown-tól kezdve Amendoláig (Pats-drukker lévén ők jutottak most csak eszembe). Vagyis ha Doncic bevállalja, hogy továbbra is "szerény" évi 10-15 millióért játszik, akkor máris szebb a helyzet.

És akkor még nem beszéltünk arról a lehetőségről, hogy mi van akkor, ha nem Doncic mellé érkeznek játékosok, hanem ő megy el például egy Chicago szintű csapatba. Nem olyan rosszak a Bulls fiatalja, mint amit a tabellán elfoglalt helyezésük mutatja. Megnézném a szlovént a LaVine-Markkanen-White hármas mellett. Otto Portertől villámgyorsan elköszönnék (úgyis elvisz 28 milliót a nagy semmiért), és máris jöhet Luka és egy olcsóbb center.  ;D

Bárcsak ilyen egyszerű lenne az egész.  ;D

Kicsit trükkös, de a lenti képen bekarikáztam.  :ok:

Szerződést fel lehet bontani, de azzal nem jár jól senki, így mostanság ki szokták kényszeríteni a játékosok a cseréket. Most volt épp a Harden-csere is, amiről itt a topicban is beszéltünk sokat, de ez is csak most lett divat. Őszintén szólva, nem emlékszem, hogy régebben ilyenek lettek volna, mármint, hogy a játékos mondja meg, milyen sztárokkal akar játszani és oda cseréljék el őt (jó lenne, ha valaki emlékezne :ok:).

Dead capnek csere vagy kivásárlás esetén lehet jelentőssége. Azt jelenti az összeg, hogy mondjuk az Atlanta esetében (lenti kép), ha most a vezetőségnek elege lenne Bogdanovicból, akkor 18 millióért kivásárolják. Hiába nem tagja többé a csapatnak, annyival nyomná a sapkát (amíg a szerződése tart), ennyivel kevesebb mozgástere lenne az Atlantának a szabadügynök piacon.

Szerződések között is rengeteg a különböző, Doncic szerződése azért alacsony, mert mikor újonc volt, ilyet lehetett maximálisan adni. Ez ilyenkor 2-3 évig ketyeg, ezért is készülnek erre a csapatok, ha tehetségesebb játékosuk van. Az Atlantánál Gallinarinak például sign and trade (S&T) szerződése van, tehát lejárt a szerződése, újat írt alá, de már el is cserélték. Van a Bird-jog, ami Larry Birdről kapta a nevét, lényege, hogy fizetési sapkát túllépve lehet hosszabbítani az adott játékossal, ha x időt játszott az adott csapatban. Rengeteg szabály és kivétel van, kifejezések tömkelege, de úgy gondolom, hogy akit érdekel, annak még fogadás szempontjából is hasznos lehet (cseréknél). Videó formátumban ez szerintem eléggé hasznos lehet, érthető is (érthetőbb, mint amikbe én belekezdtem  ;D).
https://www.youtube.com/watch?v=OeX5r0VSF4A

Jól látod, Porzingis ügye nehézkes, mert ilyen nagy szerződést, nem igen vesznek át egy sérülékeny játékosnál, hiába "unikornis" az illető. Bármilyen furcsa is, de nála valakit be kéne áldozni még, hogy átvegyék lejárókért vagy használható emberekért (ez valaki Powell lenne valószínűleg). A gond az, hogy Porzingis kapcsán meg kellett lépni ezt, mert mikor van egy ilyen kaliberű játékos, valaki előbb vagy utóbb, de megadja neki a 25-35 milliót. Igen, ott a sérülékenység kockázata, de ezt be kell vállalni, mert mi lesz, ha mégis bírja és szupersztárrá válik.

Ott volt Tracy McGrady esete, aki 3 évre megkapta a rookie bért, majd jött a váltás. Orlandóban aláírt 6 évre közel 70 millióért, de időközben Howard miatt cserélték. Az új csapatában csak sejtették, hogy valami nem stimmel az egészségével, mégis a harmadik év végén aláírt egy újabb nagy szerződést (évi 20 milliót), mivel ott volt Yao Ming is. Gondolták, ebből tuti lesz egy bajnoki cím, franc se gondolta, hogy két sérülékeny játékosuk van. Lekötöttek értük 30-40 milliót (akkor nagyobb pénznek számított), majd mind a ketten kidőltek. Folyamatos sérülékenység, de azt az összeget meg kellett nekik adni, mert a tehetségük arra predesztinálta őket, hogy bajnokok lesznek. Hasonló a helyzet most a Doncic - Porzingis duóval.

Nem ismerem a szlovént, de én nem tartom esélyesnek, hogy évi 10 millióért lötyögjön évekig, mert egy ilyen kaliberű játékosért a liga összes csapata bekínálja a supermaxot és lesz köztük egy olyan, ahol már van egy kiváló mag és Doncic lehet az utolsó puzzle. Két dolog tarthatja a szlovén a Dallasnál: Carlisle és Cuban. Utóbbi képes egy európai légkört megteremteni, előbbi pedig kiváló edző. Hozzá fogható edző nincsen sok és szerintem Doncicnak fontos az edző személye.

Szupermaxot nem csak az aktuális klubja adhat a játékosnak? Nem ez az az extra pénz, amivel a tulajdonos klubot segítik, hogy az extra penzzel, amit a tobbi csapathoz képest adhat, maradasra bírja a játékost? Mint pl Currynel? Vagy Hardennel?


Amugy ha valaki akar az nba atigazolasokrol olvasgatni, pl Bird jogok, nem Bird stb annak ajánlom a kezdo5.hu oldalát 3 hosszú cikkben le van írva minden, példákkal szemleltetve.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum február 24, 2021, 21:06:38
Szupermaxot nem csak az aktuális klubja adhat a játékosnak? Nem ez az az extra pénz, amivel a tulajdonos klubot segítik, hogy az extra penzzel, amit a tobbi csapathoz képest adhat, maradasra bírja a játékost? Mint pl Currynel? Vagy Hardennel?


Amugy ha valaki akar az nba atigazolasokrol olvasgatni, pl Bird jogok, nem Bird stb annak ajánlom a kezdo5.hu oldalát 3 hosszú cikkben le van írva minden, példákkal szemleltetve.
Teljesen jogos, igazad van, ki is ment a fejemből (sok szabály  ;D).

Huhhh... hát először is köszönöm a segítséget.
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy már mindent értek, de az biztos, hogy mostantól már nem fogok olyan bambán bámulni a körülöttem levőkre, amikor erről beszélnek.  ;D

A www.spotrac.com oldalon – hülye fejjel – csak a "Salary cap table" részt nézegettem, ezért nem találtam a szerződésekkel kapcsolatos részleteket. Köszi.
Viszont egyre jobban tetszik ez az oldal. Ebbe nagyon bele fogok merülni szabadidőmben. Elképesztő, hogy egy-két csapatnál milyen számadatok vannak.

És neked is köszi, MessiÁs, mindenképp ránézek a kezdo5.hu oldalra is.