NBA 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum február 27, 2021, 11:48:19
A zsenik  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=4E616Iybky4


Ezt nézni is fáj.. Shaqtin a fool  winner gyanús, de nem ám csak a héten.. Egész évet nézve..

Most nézem a hajnali Brooklyn-Dallas mérkőzés ismétlését, és nem találok szavakat a Nets második félidei leolvadására.
64 pontot dobtak az első félidőben (ebből 38-at a második negyedben). Ebben nincs semmi meglepő, általában így jön össze nekik a 120-130 dobott pont.
Aztán jött a 3. negyed, ahol az első 2,5 percben 8 pontot szereztek, a negyed hátralevő 9,5 percében 10 (!!!) pontot. Hihetetlen.
Ezek után a 4. negyedben elért 16 pontjuk már csak "hab volt a tortán".

34 pont a második félidőben egy Harden-Harris fémjelezte Brooklytól hazai pályán.
Pestiesen szólva: "totógyilkos".

Kíváncsi lettem volna, hogy félidőben (64 pontnál járva) mennyit fizetett volna egy fogadóiroda arra, hogy a Nets a végén nem éri el a 100 pontot. Bár ilyen opció biztos nem volt.

Ekéztem Porzingist, de ennyit jelent, ha van egy épp jó formában lévő magasod. Rávilágított arra a problémára a Mavs teljesítménye, amit már eddig is tudni lehetett: Nets védekezés.

Ahogyan említetted @HT , félidőig minden rendben volt, aztán váltott Carlisle. Félidőig Harden váltott ki Porzingisre, de már akkor is érezhető volt, hogy pozícióból képes megverni a Nets védekezését a Dallas. Jeff Green fogta a második játékrészben a lett centert, de lássuk be: 200 centiméter környéki játékosokkal simán elbír egy képzett 221 centiméteres óriás. Idő kérdése volt csak, amíg Carlisle ki nem dolgozta erre a megoldást (félidő), míg Nashék válasza annyi volt, hogy Green próbálta lökdösni Porzingist. Halott ügy.

DeAndre Jordan alig kapott 14 percet, de vele se lettek volna előrébb. Őt egy Dallas ellen nem lehet a pályán tartani hosszabb ideig, mert kimozgatják a komfortzónából és hibát hibára halmoz (-14-es mutatóval zárt..). Irving és Durant hiányát nem bírja el a Nets egyszerre, Harden önmagában kevés, ő nem Doncic, hogy egyedül nagyobb meccseket nyerjen folyamatosan. A PO-ban erre majd figyelnie kell a Brooklynnak, mert a riválisok között rendre vannak domináns és képzett magasok: Embiid és Giannis. Velük ki kell menni a periméterre is, mozgékonyak, valószínűleg a Durant lesz az áldozat, akit ilyen esetekben védekezésben használhatnak ellenük, mert a többiek nem alkalmasak rá. A Brooklyn számára két csapat lehetne ideális ellenfél: Boston és Toronto. Hasonló szerkezettel operálnak, őket túl lehet dobni.

A másik gond az volt, hogy a periméteren is fegyelmezett volt a Dallas. Nehéz ügy a Brooklyn részéről, ha egy csapatnak nincsen védekezése és ennyire egydimenziós támadásban (igaz, az a csapatok 80%-a ellen bőven elég).

Idézetet írta: MessiÁs Dátum február 27, 2021, 17:37:37

Ezt nézni is fáj.. Shaqtin a fool  winner gyanús, de nem ám csak a héten.. Egész évet nézve..
Nekem az volt a furcsa @MessiÁs , hogy a hetiben nem szerepelt, de valószínűleg előtte vették fel. Kevés ilyen idióta végjátékot láttam, mint ez.  ;D Jokic maradt hátul, valószínűleg többre mentek volna, ha ő hozza fel a labdát. Simán megszavazzák az év leghülyébb jelenetének.  ;D

Aki ma teheti, ma 21:30-kor nézze a Sport1-et, Milwaukee Bucks - Los Angeles Clippers lesz. Fontosabb szereplők játszanak, remélem jó kis meccs lesz.

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 28, 2021, 13:13:45
Ekéztem Porzingist, de ennyit jelent, ha van egy épp jó formában lévő magasod. Rávilágított arra a problémára a Mavs teljesítménye, amit már eddig is tudni lehetett: Nets védekezés.

Ahogyan említetted @HT , félidőig minden rendben volt, aztán váltott Carlisle. Félidőig Harden váltott ki Porzingisre, de már akkor is érezhető volt, hogy pozícióból képes megverni a Nets védekezését a Dallas. Jeff Green fogta a második játékrészben a lett centert, de lássuk be: 200 centiméter környéki játékosokkal simán elbír egy képzett 221 centiméteres óriás. Idő kérdése volt csak, amíg Carlisle ki nem dolgozta erre a megoldást (félidő), míg Nashék válasza annyi volt, hogy Green próbálta lökdösni Porzingist. Halott ügy.

DeAndre Jordan alig kapott 14 percet, de vele se lettek volna előrébb. Őt egy Dallas ellen nem lehet a pályán tartani hosszabb ideig, mert kimozgatják a komfortzónából és hibát hibára halmoz (-14-es mutatóval zárt..). Irving és Durant hiányát nem bírja el a Nets egyszerre, Harden önmagában kevés, ő nem Doncic, hogy egyedül nagyobb meccseket nyerjen folyamatosan. A PO-ban erre majd figyelnie kell a Brooklynnak, mert a riválisok között rendre vannak domináns és képzett magasok: Embiid és Giannis. Velük ki kell menni a periméterre is, mozgékonyak, valószínűleg a Durant lesz az áldozat, akit ilyen esetekben védekezésben használhatnak ellenük, mert a többiek nem alkalmasak rá. A Brooklyn számára két csapat lehetne ideális ellenfél: Boston és Toronto. Hasonló szerkezettel operálnak, őket túl lehet dobni.

A másik gond az volt, hogy a periméteren is fegyelmezett volt a Dallas. Nehéz ügy a Brooklyn részéről, ha egy csapatnak nincsen védekezése és ennyire egydimenziós támadásban (igaz, az a csapatok 80%-a ellen bőven elég).

Amit írsz, az tökéletes magyarázat a vereségre. De nem mentség arra, hogy mitől felejtettek el dobni a hazaiak a második félidőre.
A harmadik negyedben 9,5 perc alatt 4 sikeres mezőnydobás!!! Még mindig nem tudok napirendre térni efelett.

Összességében nézve a Brooklynt, gyorsan csináltam egy kis statisztikát, hogy milyen eredményeket érnek el akkor, ha egy sztár játszik a háromból, ha kettő, illetve ha mind a három pályára lép.
(Csak azt az időszakot néztem, amikor már Harden is ott volt, hiszen előtte LeVert játszott a Netsben, ami nem adott volna kellő összehasonlítási alapot.)
- Ha csak egyikük játszik, akkor 3-ból 1 győzelem és két vereség.
- Ha bármelyik két játékos játszik, akkor 12-ből 9 győzelem és 3 vereség.
- Ha mind a hárman játszanak, akkor 7-ből 5 győzelem és 2 vereség.

Ahogy az látszik, egyedül nem igazán tudja egyikük sem megnyerni a meccseket (mondom ezt annak ellenére, hogy talán a három mérkőzés nem olyan magas szám, amiből messzemenő következtetéseket lehetne levonni). Viszont meglepő (vagy talán nem is annyira meglepő), hogy mennyire jól szerepelnek, ha csak ketten lépnek pályára a háromból. Lehet, hogy hosszabb távon ezt kellene erőltetnie Nash-nek. Még ha mind a hárman egészségesek is, akkor is meg lehetne csinálni, hogy egyikük mindig pihen. A kérdés persze az, hogy mit szólnának ehhez a játékosok. De lehet, hogy azt is érdemes volna kipróbálni, hogy egyszerre mindig csak ketten legyenek a pályán. így is jutna 32 perc játékidő mindegyiküknek.

Érdekes statisztika, jó, hogy megcsináltad.  :ok:

Valószínűleg az lehet a magyarázata, hogy három ilyen kaliberű dobókat nehéz együtt a pályán tartani úgy, hogy ne menjen a spacing kárára. Voltak csapatok, akik ezt úgy oldották meg, hogy leültettek bizonyos játékosokat, de ők fejben erősek voltak, elfogadták ezt. Irving már a héten vezetői szerepről beszélt, Durant a liga legjobb shootereként biztosan nem menne bele, Harden pedig még annyira sem.

Mire mennek a Görög Szörny ellen?

Vasárnap este nézd a Sport1-et, Bucks - Clippers rangadó lesz! Olvasd tovább


#188 március 02, 2021, 13:14:06, Pozzato
Nate McMillan edzővé avanzsált a Hawksnál, de szerintem mindenki erre számított. Kész csoda, hogy segédedző volt ennyi ideig, míg a fogalmatlan Lloyd irányította a csapatot.  ;D

Valószínűleg ugyanaz lesz a csapatból, mint az Indianából: fejlesztik a fiatalokat, elindulnak felfelé. McMillan "teljhatalmat" kapott, védekezés kicsit gatyába lesz rázva. A nagyobb kérdés az, hogy mit kezdenek Trae Younggal, voltak fellángolásai, de írtam/írtuk már, hogy inkonzisztens a gyerek, borzasztóan fegyelmezetlen, állítólag a társak is nagyon sokat szidják. Dobógép, aki bármikor képes 35-40 pontra, de fejben nagyon gyenge, nem lehet vele szót érteni és óriási az egója. Én beleláttam olyat, hogy ilyen gyenge évben simán pontkirály lehet, de nem tud felnőni a feladathoz. Azt hittem, hogy majd harmadik évre változik valamit, de csak rosszabb lett a helyzet, szóval nem lepődnék meg, ha jövőre hagynák kifutni a szerződését, aztán elengednék.

A csapat jól van összerakva, de ilyen játékosra nem lehet bízni a franchise jövőjét. Van rá sansz, hogy McMillan rendre utasítja (Oladipóval is megtette), de akkor foglalkozni kéne vele. Amúgy nem járna annyira rosszul a Hawks, ha 2022-ben elengedné: lenne egy Capela - Bogdanovic - Gallinari triójuk, plusz még opciós szerződés három játékosra. Ha azokat nem hívják le, 57 millió környékén lesznek, használható centerrel és SG-vel, illetve egy jó cserével. Elhoznak egy sztárt 30-35-ért (olyan játékosok lesznek szabadügynökök, mint Kawhi, LaVine, Zion, Doncic, illetve játékosopcióval Bradley Beal vagy épp Duranték), plusz 2-3 kiegészítőt még, maradékot feltöltik szotyival, kész is a fantasy csapatom.  ;D  Nagyon jó helyzetben lesznek, mert Bogda és Capela mellé sok a jó fit játékos, csak engedjék el a Trét.

Mint köztudott, hétvégén All Star gála lesz az NBA-ben. Ennek aprópóján nézegettem a két – James és Durant által összeállított – együttest, és ha már nézegettem, rögtön egy-két gondolat eszembe is jutott ezzel kapcsolatban.

1. Eleve nem értem, hogy idén miért Durant választja az egyik csapatot (szemben az elmúlt három évvel, amikor Giannis volt a másik csapatkapitány). LeBron esetében még úgy-ahogy elfogadom a döntést, hiszen Amerikában olyan marketingje van, hogy – kis túlzással – akkor is őt választanák a hét legjobbjának, ha egy percet nem lépne pályára, viszont Durant esetében nem tudom, hogy mi lehetett az indok. Alig játszott pár meccset, hetek óta sérült, úgyhogy azt gondolom, hogy vannak jelenleg nála jóval "markánsabb" nevek is Keleten (Giannis, Embiid stb.), akiket meg lehetett volna tenni csk-nak. Ráadásul ők nem is sérültek.

2. Nézve a két játékos választási sorrendjét, az első hét kiválasztásig nem nagyon lehet belekötni senkibe. James első négy embere: Antetokounmpo, Curry, Doncic, Jokic, míg Durant első három embere: Irving, Embiid, Leonard. Szerintem egy közönségszavazásnál is kb. ez a hét játékos került volna az élre. Viszont Durant ezt követően 4. és 5. választásnak Beal-t (WAS) és a Tatum-ot (BOS) nevezte meg, és csak 6. választásra került be hozzá Harden. Azért ez is érdekes, hiszen míg Irving-et elsőnek választotta, addig Harden előtt még a már említett washingtoni és bostoni játékos is bekerült a csapatába. Ráadásul még az sem lehet mondani, hogy Irving idén jobb számokat produkálna, mint Harden, aki mind pontokban, mind asszisztokban másodvirágzását éli. Nem tudom, hogy maguk a játékosok figyelnek-e ilyen apróságokra, de azért ez lehet, hogy valamit elmond a két "régi barát" viszonyáról.

3. Korábban többször is beszéltünk az európia játékosok egyre nagyobb szerepéről a bajnokságban, és most eljutottunk odáig, hogy James a kezdőötösébe maga mellé Curry-t és három európai játékost tett. Azt gondolom, hogy ez mindenképpen figyelemreméltó és jó ezt látni.

4. Örülök továbbá, hogy olyan játékosok is meghívót kaptak a csapatba, akik eddig vagy egyszer sem, vagy pedig max. egyszer szerepeltek hasonló gálán. Viszont az idei teljesítményük alapján joggal megérdemlik. Első alkalommal lesz ott LaVine (róla már sokszor beszéltünk, és nem kérdéses, hogy idén ott a helye), Jaylen Brown (akit nagyon kedvelek, mert nagyon jó játékosnak tartok és fantasztikus keze van), J. Randle (akinek hatalmas szerepe van abban, hogy a New York jelenleg az 5. helyen áll keleten), és Zion Williamson (akiről már most látni lehet, hogy nagyon komoly pályát fog befutni az NBA-ben). De ugyanígy örülök például Vucevic beválasztásának, aki ugyan szélmalomharcot vív egymaga Orlandóban, de ő az egyetlen, aki nem tehet arról, hogy ennyire gyenge idén a Magic.

Most már csak arra leszek kíváncsi, hogy idén melyik arcát mutatja a gála. Azt, ahol 320-340 pont felett lesz az összpontszám, vagy azt, ahol a csapatok némi védekezést is bemutatnak majd. Bár félek, hogy elég egyértelmű lesz a válasz. Már csak azért is, mert a sűrű alapszakasz miatt nem hiszem, hogy bárki is meg akarna sérülni egy-egy keményebb védekezés közben. És itt adja magát a kérdés, hogy minek akkor egyáltalán erőltetni ilyenkor a gálát. A nézőtéren alig lesznek nézők, a parketten pedig csupa olyan játékos, akik örülnek, hogy végre van 3-4 nap pihenő ebben a hajtásban.

1. Durant kapta abban a konferenciában a legtöbb szavazatot.
2. Általában előre le vannak beszélve ezek a dolgok a színfalak mögött, valószínűleg kisebb húzás volt a sajtó felé, hogy legyen miről beszélni, ugyanis irreleváns, kit és milyen sorrendben választ, mert háromszor jöhetett egymás után Durant (8-10. választás).

Idézetet írta: HT Dátum március 05, 2021, 15:33:13
Most már csak arra leszek kíváncsi, hogy idén melyik arcát mutatja a gála. Azt, ahol 320-340 pont felett lesz az összpontszám, vagy azt, ahol a csapatok némi védekezést is bemutatnak majd. Bár félek, hogy elég egyértelmű lesz a válasz. Már csak azért is, mert a sűrű alapszakasz miatt nem hiszem, hogy bárki is meg akarna sérülni egy-egy keményebb védekezés közben. És itt adja magát a kérdés, hogy minek akkor egyáltalán erőltetni ilyenkor a gálát. A nézőtéren alig lesznek nézők, a parketten pedig csupa olyan játékos, akik örülnek, hogy végre van 3-4 nap pihenő ebben a hajtásban.
Pontosan ez történt, sajnos. Mondjuk lehetett sejteni, és teljesen igazad van, semmi értelme a gálának, de úgy alapból sincs sok haszna manapság. Silver helyében inkább úgy döntenék, hogy megtartanám a tripladobót és a skill challenge-t, míg a meccseket és a zsákolót elengedném. Egyiknek sincs értelme. Utóbbi az elmúlt évtidezekben mellőzött minden "szakértelmet", haveri alapon döntöttek. Főmeccsnek semmi értelme, helyettük inkább csinálnék egy 3x3 ligát. Az All-Starra beszavazott játékosok közül (24 fő), csinálnék 8 darab 3 fős csapatot, aztán mehetne a streetball, ahogyan a Big3-ben, csak minőségibb verzióban. Az olimpián is lesz már 3x3, ezzel legalább népszerűsíteni lehetne.

#192 március 08, 2021, 17:38:15, HT
Idézetet írta: Pozzato Dátum március 08, 2021, 10:45:42
Pontosan ez történt, sajnos. Mondjuk lehetett sejteni, és teljesen igazad van, semmi értelme a gálának, de úgy alapból sincs sok haszna manapság. Silver helyében inkább úgy döntenék, hogy megtartanám a tripladobót és a skill challenge-t, míg a meccseket és a zsákolót elengedném. Egyiknek sincs értelme. Utóbbi az elmúlt évtidezekben mellőzött minden "szakértelmet", haveri alapon döntöttek. Főmeccsnek semmi értelme, helyettük inkább csinálnék egy 3x3 ligát. Az All-Starra beszavazott játékosok közül (24 fő), csinálnék 8 darab 3 fős csapatot, aztán mehetne a streetball, ahogyan a Big3-ben, csak minőségibb verzióban. Az olimpián is lesz már 3x3, ezzel legalább népszerűsíteni lehetne.

Az ügyességi és a hárompontos versenyt nagyon vártam, és nem is csalódtam.
Talán az ügyességi lehetett volna egy kicsit összetettebb és hosszabb (esetleg még több játékos bevonásával), de így is jó volt.
A hárompontos verseny is izgalmas volt, és az újítás (a zöld labda) is tetszett.

A zsákolóverseny évek óta nem érdekel. Tele van olyan játékosokkal a liga, akik helyből is tudnak zsákolni. Ezek után mi az izgalmas? Az, hogy valaki átugrik egy autót? Vagy hogy Dwight Howard Supermannek öltözik, zsákol egy semmitmondót, és máris nyer vele? Ha majd megint 170 centis játékosok indulnak (mint annak idején Spud Webb), na majd akkor lesz benne élvezet. A mostani győztes zsák egyébként az eddigi versenyek megcsúfolása volt. A zsűri helyében én mind a két játékostól kértem volna egy új produkciót a döntőben (bár Toppin zsákja tényleg nem volt könnyű).

És hát a mérkőzés...
63 másodperc volt, ami igazán emlékezetes volt. A félidő előtti utolsó 63 másodperc, amikor először Curry zsákolt, utána C. Paul, majd fél percen belül két félpályás tripla (Currytől és Lillardtól). Ennyi.
Mikor nagyon régen, első alkalommal közvetítette a tévé a gálát, akkor oda voltam a gyönyörűségtől, hogy ennyi sztár játszik egyszerre, és hogy micsoda földöntúli élvezet ezeket a játékosokat nézni. Aztán évről évre csökkent a lelkesedésem, később pedig már nem is néztem a meccseket. Most újra végigültem, de nem sok maradandót láttam. 10 másodpercenként eldobják, az percenként 6 dobáskísérlet, negyedenként kb. 70-75. Ennek sokszor a fele sem megy be, holott nulla védekezés van a játékosokon. Egy idő után ebben már nincs élvezet. Talán az utolsó negyed volt megint, amikor kicsit komolyabban vették, de ezt leszámítva semmi extra.

Ha mégis volt valami, amit kiemelnék az este történései közül, akkor az Baska magyarázata volt, hogy Durant miért Irving-et választotta elsőnek a csapatba.  ;D

Pozzato, az ötleted jó a 3x3 fős csapatokat illetően (sőt, tuti, hogy sokkal pörgősebb és izgalmasabb lenne a játék), a baj csak az, hogy nem igazán látom, hogy azt miért vennék komolyabban a játékosok. Bár ki tudja, talán az újdonság ereje rájuk is hatna...

Végül pedig tudja valaki, hogy  a tripladobó versenyre hogyan történik a kiválasztás? Jelentkezni lehet, vagy a szervezők kérnek fel játékosokat rá? Csak azért kérdem, mert kicsit furcsa volt nekem Lillard kimaradása (ha már úgyis ott volt a helyszínen), de ugyanígy megnéztem volna a Utahból Bogdanovicsot is (Akár Tatum, akár Brown helyett).

A liga jelöli ki az összes indulót az ügyességi számokra, viszont tudják, hogy kik azok, akik szinte biztosan nemet mondanak, mint például LeBron a zsákolóra.

Damian Lillard ott volt az előzetes listán, de valószínleg ő maga mondta le március elején a részvételt (az előzetes lista sohasem került nyílvánosságra, csak az, hogy Lillard lemondta... furcsa sztori).

A 3x3 meg valami extra díjazás kéne, akkor lehet az "vérre menne", vagy én olyat is megpróbálnék, hogy különböző csapatok lennének a streetball tornán: egy Team USA, Team Europe, Team Africa stb., illetve lenne klasszikus streetball csapat, (igazi utcai arcokból) plusz lehet áthívnék egy Euroliga válogatottat is.

#194 március 08, 2021, 23:02:14, HT
Idézetet írta: Pozzato Dátum március 08, 2021, 17:49:17
A 3x3 meg valami extra díjazás kéne, akkor lehet az "vérre menne", vagy én olyat is megpróbálnék, hogy különböző csapatok lennének a streetball tornán: egy Team USA, Team Europe, Team Africa stb., illetve lenne klasszikus streetball csapat, (igazi utcai arcokból) plusz lehet áthívnék egy Euroliga válogatottat is.

Azt gondolom, hogy ezeknek a játékosoknak – és most a legjobbakról beszélek – nem tudsz olyan extra díjazást kitalálni, amiért hajlandóak lennének úgy játszani, mint pl. egy rájátszásbeli 7. meccsen. Ugyanakkor például a "földrészek" összeeresztése elgondolkodtató lenne. Ha ugyanis van valami, ami kihozhatná belőlük a presztizsharcot, akkor az éppen ez. Egy amerikai csapat soha nem engedheti meg magának, hogy bárki is legyőzze őket (a 2004-es athéni olimpián is mekkora "égésnek" számított, amikor csak bronzérmesek lettek, azóta is felemlegetik). Ugyanakkor egy európai vagy afrikai csapatnak mekkora siker lenne egy USA elleni győzelem. Szóval igen, egyetértek, én is abban látom csak a gálán lejátszandó meccsek színvonalának a növekedését, ha sikerülne felpiszkálni a játékosok önérzetét vagy büszkeségét.

Bár az is lehet, hogy eleve azzal van a baj, hogy más a szervezők elgondolása, és más a kívülálló szurkolóké. A szervezők talán abból indulnak ki, hogy attól gála egy gála, ha szebbnél szebb kosarakat látunk a meccsen, míg a szurkolók – érthetően – minél izgalmasabbakat néznének inkább. És persze a szurkolók nem nagyon gondolnak abba se bele, hogy ezeknek a játékosoknak mindennél fontosabb a bajnokság, és senki nem kockáztatná meg, hogy egy ilyen meccsen összeszedjen valamilyen sérülést. Viszont amíg a játékosok így gondolkodnak, addig valóban nincs értelme az ILYEN gálamérkőzéseknek.

Na jó, mindegy, nem akarok belemenni "mély lélektani elemzésekbe", csak igazából az a furcsa nekem, hogy emlékeim szerint már az amerikai közönség is fanyalgott az utóbbi években az all star meccsek után. És nem is csak kosárlabdában, hanem az NFL-ben is (a Pro Bowl-on). Szóval kíváncsi leszek, hogy hány évig lehet ezt még így folytatni.