NBA 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


#195 március 13, 2021, 15:35:41, Pozzato
Joel Embiid megsérült. Elnézve a videót, meg az infókat, sajnos ez eléggé súlyos is lehet (szezon kihagyás?). Elvileg ma lesz MRI, abból majd többet lehet tudni.
*Az MRI szerint nincsen komolyabb sérülés, pár hetes pihenőre szorul a center így is. Valószínűleg az alapszakasz MVP-t elengedi.
https://www.youtube.com/watch?v=zwJV3aoomDM&t=1s


Anthony Davis legkorábban április elején térhet vissza. Egyelőre edzésbe állt, de még 6-8 meccset valószínűleg ki kell hagynia. Alábbi meccsek várnak LeBronékra: Golden State, Minnesota, Charlotte, Atlanta, Phoenix, New Orleans, Philadelphia, Cleveland és Orlando. Itt eldőlhet, hogy megnyeri-e idén LeBron az MVP-t.

Blake Griffin is a Brooklynhoz került, mondjuk sokat szerintem nem érnek vele. Elvileg cserecenter lesz, de annak kicsi, mióta az atletizmusa eltűnt, sokat nem ér.

Andre Drummond kapcsán Nets - Lakers összecsapást várnak, de kétlem, hogy Brooklynba menne Drummond így, hogy Griffin odaigazolt. Lakersnek viszont szüksége lehet rá.

LaMarcus Aldrige iránt a Miami érdeklődik, ha minden jól megy, hozzájuk kerülhet.

Ha Lillard így folytatja és a Portland be fog jönni a top3-ba Nyugaton, akkor bőven van esély rá, hogy MVP lesz. Ha Embiid hosszabb időre ki fog dőlni, Giannis sem hoz extrát, illetve LeBron sem, akkor egy ilyen performansszal, hogy folyamatosan szórja a meccsnyerőket, behúzhatja.


Idézetet írta: Pozzato Dátum március 13, 2021, 09:56:09
Joel Embiid megsérült. Elnézve a videót, meg az infókat, sajnos ez eléggé súlyos is lehet (szezon kihagyás?). Elvileg ma lesz MRI, abból majd többet lehet tudni.
*Az MRI szerint nincsen komolyabb sérülés, pár hetes pihenőre szorul a center így is. Valószínűleg az alapszakasz MVP-t elengedi.

Anthony Davis legkorábban április elején térhet vissza. Egyelőre edzésbe állt, de még 6-8 meccset valószínűleg ki kell hagynia. Alábbi meccsek várnak LeBronékra: Golden State, Minnesota, Charlotte, Atlanta, Phoenix, New Orleans, Philadelphia, Cleveland és Orlando. Itt eldőlhet, hogy megnyeri-e idén LeBron az MVP-t.

Blake Griffin is a Brooklynhoz került, mondjuk sokat szerintem nem érnek vele. Elvileg cserecenter lesz, de annak kicsi, mióta az atletizmusa eltűnt, sokat nem ér.

Andre Drummond kapcsán Nets - Lakers összecsapást várnak, de kétlem, hogy Brooklynba menne Drummond így, hogy Griffin odaigazolt. Lakersnek viszont szüksége lehet rá.

LaMarcus Aldrige iránt a Miami érdeklődik, ha minden jól megy, hozzájuk kerülhet.

Ha Lillard így folytatja és a Portland be fog jönni a top3-ba Nyugaton, akkor bőven van esély rá, hogy MVP lesz. Ha Embiid hosszabb időre ki fog dőlni, Giannis sem hoz extrát, illetve LeBron sem, akkor egy ilyen performansszal, hogy folyamatosan szórja a meccsnyerőket, behúzhatja.

Köszi az infókat.
- Embiid leérkezését nagyon rossz volt nézni. Ahogy összerogyott és ott maradt a földön, az nem kecsegtetett semmi jóval, de aztán amikor segítség nélkül (igaz, sántikálva) ment le a pályáról, ott azért már lehetett számítani rá, hogy talán mégsem annyira súlyos. Szerencsére így is lett.
- Griffin átigazolásáról hallottam (bár részleteket nem ismerek), de nem igazán tudtam rájönni, hogy ez kinek volt jó. Láttam idén egy-két detroiti meccset, ahol játszott, de olyan halovány teljesítményt nyújtott, hogy nem is tudtam hirtelen, hogy a Detroit akart tőle megszabadulni, vagy a Netsnél gondolták úgy, hogy náluk majd másodvirágzását éli. Mindenesetre most Brooklynban eggyel több olyan játékos van, aki nem kap majd labdát a három sztár mellett.
- Drummond eligazolásáról nem hallottam, de ha igaz a hír, akkor – a Griffin-ügylet miatt – valóban a Lakers az esélyesebb a megszerzésére. A játékosnak mindenképpen jót tenne a klubváltás, mert a detroiti éveit látva sokkal jobb ő annál, mint amit Clevelandben produkál, a Lakersnek pedig mindenképpen szüksége volna egy M. Gasolnál "minőségibb" centerre, ha bajnokságot akarnak nyerni.
- Aldrige-ről sem voltak infóim, de érdekes átigazolás volna. Elsőre azt mondanám, hogy a San Antonio meg fogja érezni a hiányát (mégiscsak sokáig a csapat egyik legjobbja volt), ugyanakkor nyáron már 36 éves lesz, vagyis hosszú távon a Miami sem számolhat majd vele. Ennek ellenére idén még lehet, hogy erősítést jelent majd a Heat-nek.

A hozzászólásod után egyébként gyorsan rá akartam nézni a Bet365-nél és az Unibetnél is az aktuális MVP-szorzókra, de furcsa mód mindkét irodánál levették a listáról. Lehet, hogy ők is meg akarták várni, hogy mi lesz Embiid tesztjének az eredménye... ki tudja.

Idézetet írta: HT Dátum március 13, 2021, 18:03:50
A hozzászólásod után egyébként gyorsan rá akartam nézni a Bet365-nél és az Unibetnél is az aktuális MVP-szorzókra, de furcsa mód mindkét irodánál levették a listáról. Lehet, hogy ők is meg akarták várni, hogy mi lesz Embiid tesztjének az eredménye... ki tudja.
Ez lehet a fő indok, hogy megvárták mi lesz Embiid sorsa, most próbálják újraértékelni a piacot, de így most újra nyílt lett a verseny. Davis és Embiid kiesése (előbbi LeBron miatt) sokat számíthat a következő hetekben.

Szezon előtt általában sok elemzést olvasok, ki mire számít, hogyan viszonyulnak a csapatokhoz, több szem többet lát alapon. Hiába az olykor "belsős" infók, sérülésekre nem lehet felkészülni, de még így is meglepett az, ami idén történik. A Brooklyn, ha így folytatja, akkor meg fogja nyerni az alapszakaszt a keleti főcsoportban. Mindezt úgy, hogy Durant a szezon többségében nem lépett pályára, ekkor volt a legjobb a csapat. Két fejben annyira gyenge embert, mint Irving és Harden, nem tudtam elképzelni egy sikeres csapatban. Megleptek, de valószínűleg nem csak engem. A 76ers is meglepett, hogy ennyire megnyomják az alapszakaszt, de Rivers számára ez fontos. Meg is lett az eredménye, Embiid pihenőn kis ideig. A Milwaukee nem lepett meg, tudtam, hogy nekik lesznek gondjaik, ahogyan azt is, hogy csak idő kell hozzá, míg az Indiana és a Miami elkezdik a szezont. Azt hiszem leírtam, hogy utóbbit döntőbe várom a konferenciában, de az Indiana kapcsán is hasonlókat írtam. Mindkét csapat jól osztotta be az erejét, szezon második felére kezdték el a hajrát. Az ráadásul óriásit lendhítet az Indianán, hogy LeVert bemutatkozott, elvileg Warren is visszatérhet pár héten belül. Két instant kezdőt kaphat a Pacers a szezon második felére. Miami pedig - ha minden jól megy - egy Aldridge-t kaphat, még akkor is, ha 36 éves, rutinja sokat érhet a PO-ban.

Nyugaton mondjuk a sztárcsapatok (Lakers, Clippers) helyében jobban figyelnék, mert ha nem veszik komolyan az alapszakaszt, akkor könnyedén play-in lehet belőle, ami több meccs, több idegeskedés. A Suns és Jazz erős, jó ezt látni, nekik ott lehet a stabil rájátszás, maradt négy hely, amelyre a Lakers, Clippers, Blazers, Mavs, Warriors, Nuggets és esetleg még a Grizzlies és Spurs pályázik. A Dallasnál Porzingis nagyon összeszedte magát, kérdés, meddig bírja (a teste), ha ezt tartani tudnák, akkor kellemetlen ellenfelek lennének. LeBronnak nagyon oda kell tennie magát az alapszakaszban, ami lehet a PO-ban fog visszaütni.

unibet nem ad ingyen pénzt  ;D

2.00-es odds-on húztam pár hete, hogy Snyder lesz az év edzője. Most nézem, 1.30-ra esett az odds-a, a Snyderre feltett 50.000 Ft-omra most 49188-at kínál fel, úgy, hogy a 2.00-es odds azóta 1.30  ;D


Az igen, én ezt amúgy nem is értem, minek csinálják a cashout opciót? Semmi értelme így, nekem már a közvetlen meccs előtti oddsmozgásokra sem reagálnak, teljesen feleseges ez a funkció így (oké tudom, hogy live-nál jó, de ilyenkor is kéne változtatni).


Idézetet írta: oakland23 Dátum március 15, 2021, 12:02:04
unibet nem ad ingyen pénzt  ;D

2.00-es odds-on húztam pár hete, hogy Snyder lesz az év edzője. Most nézem, 1.30-ra esett az odds-a, a Snyderre feltett 50.000 Ft-omra most 49188-at kínál fel, úgy, hogy a 2.00-es odds azóta 1.30  ;D

Ez a pofátlanság netovábbja egy iroda részéről. Ahogy Pozzato is utalt rá, így semmi értelme a cashout lehetőségnek.
Én ugyanígy jártam pár hónapja egy tenisztornán. Megfogadtam egy játékos végső győzelmét kb. 20-30-szoros szorzóval. Tudtam jól, hogy nem fogja megnyerni a tornát, hiszen Djokovicstól kezdve Nadalig mindenki szerepelt. Viszont láttam, hogy a legjobb 8-ig (vagy akár a legjobb 4-ig) biztosan eljut, mivel nagyon jó volt a sorsolása. Vagyis csak azért tettem meg, hogy amikor már az elődöntőben van, akkor kivegyem a pénzem egy kis haszonnal. Nos, a játékos végül valóban bejutott a legjobb négy közé, de a cashout opciónál viszont – hozzád hasonlóan – kicsivel kevesebbet tudtam csak felvenni, mint a feltett összeg.

Egyébként ez a tipped nagyon jó volt. Pláne ilyen szorzóért. Sajnálom, hogy nem vettem észre korábban.

Instant MVP, egyre inkább azt érzem, ha így folytatja, akkor a döntnökök is így gondolják majd, mert elviszi őket a népharag. Majd megnézem már, hogy idén hány meccset döntött el a végjátékban. Ez az igazi vezér, aki akkor is megy, amikor mindenki sérült, esély sincsen. 100k környékén vannak a signature kártyái, lehet érdemes egyet beszerezni.
https://www.youtube.com/watch?v=E6_HCT57iM8

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 17, 2021, 17:32:20
Instant MVP, egyre inkább azt érzem, ha így folytatja, akkor a döntnökök is így gondolják majd, mert elviszi őket a népharag. Majd megnézem már, hogy idén hány meccset döntött el a végjátékban. Ez az igazi vezér, aki akkor is megy, amikor mindenki sérült, esély sincsen. 100k környékén vannak a signature kártyái, lehet érdemes egyet beszerezni.

Tegnap volt egy nagyon jó kis fogadásom a Portland-New Orleans mérkőzésre, úgyhogy reggel, miután felkeltem, rögtön ránéztem az eredményre és a statisztikákra. Noha tudom Lillardról, hogy bármikor képes 40-50 pontokat dobálni, ennek ellenére nagyon meglepett, amikor láttam a mai 50-esét. Az első ugyanis, amit észrevettem, hogy McCollum visszatért, márpedig ha egy csapat két sztárjából visszatér az egyik, akkor akaratlanul is csökken a másik játékos rádobásainak a száma. Úgyhogy kíváncsi voltam, hány dobáskísérlet kellett ehhez az 50 ponthoz, és meglepődve láttam, hogy mindössze 20. Első pillanatban nem is jött ki a "matek", de aztán láttam, hogy 18 büntetőt dobhatott, és mind a 18-at be is dobta. Tudom jól, hogy mindig is voltak, és lesznek is olyan játékosok, akik 95-96%-kal dobálják a büntetőket, de ettől függetlenül az ilyen teljesítmény előtt mindig megemelem a képzeletbeli kalapom. Ráadásul a Portland 125-124-re nyert, vagyis nagyon kellett ez a dobóforma.

Az MVP címről én már nem mondok semmit, de az Embiid sérülését követő írásod után sikerült végül megtennem Lillard végső győzelmét 19-szeres pénzzel (ami ajándéknak tűnik), így természetesen különösen örülök ennek a mai teljesítménynek.

Nem tudom, hogy milyen játékosmozgások lesznek még az elkövetkező időszakban, de egy-egy csapat erősödése vagy gyengülése még nagyban befolyásolhatja a végső csapatsorrendet ugyanúgy, ahogy esetleg a játékosok teljesítményét is. Ráadásul az ilyen szavazásoknál mindig nagyobb hangsúlyt kap az alapszakasz vége, mint az eleje. Az ugyanis jobban megmarad a döntéshozók fejében.

Idézetet írta: HT Dátum március 17, 2021, 22:45:26
Nem tudom, hogy milyen játékosmozgások lesznek még az elkövetkező időszakban, de egy-egy csapat erősödése vagy gyengülése még nagyban befolyásolhatja a végső csapatsorrendet ugyanúgy, ahogy esetleg a játékosok teljesítményét is. Ráadásul az ilyen szavazásoknál mindig nagyobb hangsúlyt kap az alapszakasz vége, mint az eleje. Az ugyanis jobban megmarad a döntéshozók fejében.
Cserék már nincsenek, esetleg a kivásárolt játékosok és egyéb szabadügynökök azok, akik módosíthatnak minimálisan, de itt már csak olyanokról beszélünk, mint mondjuk Drummond esetleges LA-be igazolása (mondjuk ehhez előbb még ki kell vásárolni a Cavsnek, plusz a Knicks is érdeklődik a center iránt), vagy Aldridge új állomáshelye.

Azt gondolom, sérülések lehetnek csak komolyabb tényezők a következő időszakban, itt már a "nyers" erő dönt majd, ki bírja jobban az alapszakaszt. Nagyon sűrű a nyugati főcsoport, nincs lehetőség a többszöri hibázásra.

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 17, 2021, 22:58:45
Cserék már nincsenek, esetleg a kivásárolt játékosok és egyéb szabadügynökök azok, akik módosíthatnak minimálisan, de itt már csak olyanokról beszélünk, mint mondjuk Drummond esetleges LA-be igazolása (mondjuk ehhez előbb még ki kell vásárolni a Cavsnek, plusz a Knicks is érdeklődik a center iránt), vagy Aldridge új állomáshelye.

Azt gondolom, sérülések lehetnek csak komolyabb tényezők a következő időszakban, itt már a "nyers" erő dönt majd, ki bírja jobban az alapszakaszt. Nagyon sűrű a nyugati főcsoport, nincs lehetőség a többszöri hibázásra.

Rendben, köszi. Ezek szerint valamit nagyon benézhettem (vagy csak rosszul értelmeztem egy korábbi hírt), de tisztára az volt bennem, hogy az NBA-ben lesz mostanában egy olyan rövid időszak, amikor még mehet a játékosmozgás a csapatok között. Bár tény, hogy furcsa lett volna egy ilyen lehetőség 20-30 meccsel az alapszakasz vége előtt...

Közben nézegettem a csapatokat (illetve csak a számomra érdekesebbeket), hogy milyen hatással volt rájuk az All Stars hétvége. Idén elég sűrű a menetrend, sokszor egymást követő napokon is játszanak, úgyhogy ha van egy olyan időszak, amikor több mint egy hétig nem kell pályára lépni, az hozhat érdekes változásokat.

Számomra jelen pillanatban az egyik legmeglepőbb a Denver. Ha volt olyan, akikre egyértelműen rá lehetett fogni, hogy "kétfős" csapat, akkor az a Nuggets volt. Minden Jokicon és Murray-n múlt. Aztán a gála után hirtelen megváltozott minden (ami részben Murray visszaesésének volt köszönhető, részben pedig annak, hogy jött két játékos, aki elkezdett sokkal többet vállalni, mint addig, és ehhez meg is kapták az edzőtől a bizalmat és a megfelelő játékidőt).

Will Barton és Michael Porter eddig is a kezdőcsapat tagja volt, hozták is általában a maguk 10-15 pontját, de nem róluk szóltak a mérkőzések. A gála óta azonban valami megváltozott, és az azóta eltelt mind a négy meccsen a legjobb három dobó között találjuk őket. Sőt, kizárólag ők ketten azok, akik elmondhatják, hogy ezen utolsó négy összecsapás mindegyikén elérték a legalább 20 pontot. És mindezt tették úgy, hogy nem Jokictól és Murraytől vették el a dobásokat, aminek köszönhetően Jokic továbbra is hozza a 25 pontos átlagát, és Murray gyengébb teljesítménye sem a rádobások hiányából fakad. Ha a Denvernél sikerül fenntartani ezt a remek állapotot, akkor négy ilyen emberrel nekifutni a hátralevő mérkőzéseknek nem tűnik rossz előjelnek.

A másik meglepetés nekem (sajnos negatív értelemben) a Utah. Némileg mentségükre legyen mondva, hogy közülük sokaknak jelenése volt a gálán, úgyhogy számukra a pihenés nem volt a legideálisabb. Ennek ellenére nagyon furcsa, hogy mennyire rosszul kezdik mostanában a meccseket. Egy ötmérkőzéses körúton vannak, amiből három meccsen már túl vannak. A GSW ellen 22 pontot értek el az első negyedben, a Boston és a Washington ellen 20-20 pontot. A háromból kettőt láttam, és döbbenet volt látni, hogy milyen rosszul dobtak az elején. Még az is csoda volt, hogy a 20 pontot elérték. És bár mind a három meccsen dobtak az utána következő három negyedben közel 100 pontot (97, 97, 102), ennek ellenére – a gyenge kezdésnek köszönhetően – a háromból kétszer kikaptak. Nagyon furcsa nekem ez egy olyan csapatnál, akik jelenleg ligaelsők, és akik 117 pontos dobásátlaggal állnak. Valószínűleg nem fáradtság lehet a háttérben, hiszen pont a mérkőzés második felében teljesítenek jól, mindenesetre kíváncsi leszek, hogy a Toronto és a Chicago ellen folytatódik-e ez a rossz széria.

LeBron James kifordult a bokája (miután ráesett Solomon Hill), minimum egy, de inkább 2-4 hét kihagyás vár rá szerintem. Ez kicsit sok lesz szerintem a csapatnak, Anthony Davis mellett a másik vezér sem bevethető. Jöhet a Phoenix back-to-back, majd még 6-7 meccs, mire valamelyikőjük játszhat. Lehetséges, hogy visszaesnek 58-60% környékére. Nagyobb gond számukra, hogy most jönnek a könnyebb meccsek, majd miután LeBronék visszatérnek, akkor kapják a sorozatos terhelést (Brooklyn, Clippers, Miami, New York, Toronto, Utah és Dallas). Kőkemény hetek várnak a csapatra, ha túl korán tér vissza James és Davis, akkor pedig a PO-t kockáztatják. Ahogyan arról tavaly is írtam, ez lesz a feszített tempó hátránya, hogy sok lesz a sérülés (NBA mellett minden más sportágban).

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 21, 2021, 11:26:56
LeBron James kifordult a bokája (miután ráesett Solomon Hill), minimum egy, de inkább 2-4 hét kihagyás vár rá szerintem. Ez kicsit sok lesz szerintem a csapatnak, Anthony Davis mellett a másik vezér sem bevethető. Jöhet a Phoenix back-to-back, majd még 6-7 meccs, mire valamelyikőjük játszhat. Lehetséges, hogy visszaesnek 58-60% környékére. Nagyobb gond számukra, hogy most jönnek a könnyebb meccsek, majd miután LeBronék visszatérnek, akkor kapják a sorozatos terhelést (Brooklyn, Clippers, Miami, New York, Toronto, Utah és Dallas). Kőkemény hetek várnak a csapatra, ha túl korán tér vissza James és Davis, akkor pedig a PO-t kockáztatják. Ahogyan arról tavaly is írtam, ez lesz a feszített tempó hátránya, hogy sok lesz a sérülés (NBA mellett minden más sportágban).

Én nem is igazán értettem azt a szituációt. Miután megtörtént a baleset, James hirtelen a lábához kapott, és látszott, hogy komoly az eset. Majd ahogy fájdalmas arccal elkezdett kifelé "gurulni" a pályáról, akkor is érezhető volt, hogy komoly a sérülés. Ezt követően felállt, majd mindenfajta segítség nélkül odabicegett a kispadhoz, közben próbálgatta a bokáját, és 1 perc elteltével visszajött a pályára. Ráadásul úgy futott vissza a triplája után védekezni, mintha nem is történt volna semmi. Ezt követően lement a pályáról, majd elment az öltözőbe (kivizsgálásra). Most pedig kiderül, hogy heteket hagyhat ki.

Értem én, hogy hajtja ilyenkor az embert az adrenalin, de egy ilyen játékosnak, mint LeBron (ráadásul ennyi év tapasztalattal háta mögött) tudnia kellett, hogy ilyen bokával nem szabadna visszatérnie a pályára. Most mondhatnám, hogy ez részben az edző felelőssége is, de nem hiszem, hogy a Lakersnél az edzőnek bármi szava is volna James-szel szemben.
Mindenesetre elég furcsa öt perc volt a sérüléstől az öltözőbe vonulásig.