NBA 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Jamal Murray megsérült, megvárják az MRI-t, de nem nézett ki jól, szerintem ez minimum egy, de inkább 2-3 hónap. A Denvernél el kell dönteni, hogy mit akarnak: top4 és nagy erőfeszítés Jokictól, vagy próbálnak most már vigyázni a sztárjukra, nem túlhajtani.

Dallas nagy pofonba szaladt bele, hiába volt egy bizonyos ideig megint kiváló a forma, ingadoznak. Mondjuk ez igaz sok csapatra, Utah is kapott egy pofont, Lakers is eléggé nagy zakóba nézett bele, izgalmas lesz itt még a vége. Az idei rendkívüli terhelés sokaknál gondot okozhat. Amúgy meg, Steph Curry megint 100%-on pörgött.
https://www.youtube.com/watch?v=VFMCLa4FdX0

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 13, 2021, 14:03:05
Jamal Murray megsérült, megvárják az MRI-t, de nem nézett ki jól, szerintem ez minimum egy, de inkább 2-3 hónap. A Denvernél el kell dönteni, hogy mit akarnak: top4 és nagy erőfeszítés Jokictól, vagy próbálnak most már vigyázni a sztárjukra, nem túlhajtani.

Murray: ACL-szakadás. Azt hiszem, innentől kezdve elengedhetik a szezont, de lehet a következőt is, ez általában egy év, mire normális állapotba jön. Felesleges a PO-ra tartalékolni, szerintem Jokic nyomja meg ezt maxon, legyen meg az alapszakasz MVP, utána valószínűleg ez a rájátszásban első körös kieséses lesz. Sajnálom őket, ez óriási pech, gyakorlatilag egy olyan periódusban sérült meg, amikor pályán se kellett volna lennie...

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 13, 2021, 17:53:41
Murray: ACL-szakadás. Azt hiszem, innentől kezdve elengedhetik a szezont, de lehet a következőt is, ez általában egy év, mire normális állapotba jön. Felesleges a PO-ra tartalékolni, szerintem Jokic nyomja meg ezt maxon, legyen meg az alapszakasz MVP, utána valószínűleg ez a rájátszásban első körös kieséses lesz. Sajnálom őket, ez óriási pech, gyakorlatilag egy olyan periódusban sérült meg, amikor pályán se kellett volna lennie...

Az elmúlt napokban kicsit lemaradtam a hírekről, úgyhogy ez most derült égből villámcsapásként ért. Kb. két-három hete tettem meg a Denver végső győzelmét (16-szoros pénzért nem lehetett kihagyni), és úgy gondoltam, hogy valamikor a főcsoportdöntő előtt kiveszem majd a "felvehető most" funkcióval, addigra talán 3-4-szeresére felduzzad majd a tét.
Így viszont megkockáztatom, hogy a Denvernek már a rájátszás első köre is rizikós lesz. Nem kezdem el elemezni, hogy mit jelent Murray a Nuggetsnek, de aki nyomon követi az NBA-t, az nagyjából tisztában lehet vele.
Nem akarom előre temetni őket, de meggyőződésem, hogy ez a szezon megy a kukába.

Ahogyan tavaly már sejteni lehetett, ez lett az eredménye a túlzott hajtásnak. Erről írtam egy másik topicban - labdarúgás kapcsán -, akkor még ez nem volt releváns téma (mivel az első hullám közepén voltunk), de éreztem, hogy ez lesz ebből hosszabb távon. Amikor egy szervezet pihen 2-4 hónapot, alig van normális edzés, majd hirtelen nagy terhelés kapnak, kevés regenerációval, akkor az mind rövid, mind hosszabb távon veszélyes lehet. Olyan sérülések lehetnek, amiből nagyon nehéz felépülni. Valószínűleg az NBA idei szezonja is úgy fog eldőlni, melyik csapatnál lesz kevesebb sérült.

A Denver szemszögéből ez borzasztó, ugyanis egy olyan időszak jött volna, amikor kiderül: mire mennek a Jokic - Murray - Gordon - Porter négyessel. Porter és Gordon szerződése jövőre le fog járni, 77 millióval állnak majd a sapka alatt, mindössze 4 játékossal 2022 nyarán. Nagyon karcsú, Gordon és Porter is minimum 20-25 millás játékos, most kellett volna megnézni, jól funkcionál-e ez a csapat így együtt, mire képes a PO-ban. Ebből most semmi sem lesz. Utána meg az is kérdéses, hogy Murray milyen állapotban térhet vissza és mikor.

A Denverrel ez már nem először fordul elő az elmúlt években, emlékeztetnek a Portlandre. Az a franchise is el van átkozva: az 1977-es bajnoki cím óta csak a balul elsült draftok, sérülések maradtak nekik. Bill Walton miután megnyerte a csapattal máig egyetlen bajnoki címet, MVP lett, megsérült soha nem volt már a régi. Jordan helyett draftolták Bowie-t, majd elszúrták a 2005-ös draftot (Chris Paul és Deron Williams helyett, jött egy Martell Webster...), míg 2006-ban rögtön javítottak (Aldridge és Roy), majd 2007-ben érkezett Oden, de ahogyan 1984-ben rosszul döntöttek, úgy 23 évvel később is: Jordan helyett Bowie, míg Kevin Durant helyett Greg Oden. A többi már történelem, porceláncsapat sosem hozta azt, amire a tehetségük predesztinálta őket, évekkel később szétestek a sok sérülés után.

Bízzunk benne, hogy a Denverrel nem így lesz, kár lenne, ha így érne véget egy tehetséges csapat jövője (mind a négy Nuggets játékos 26 év alatti...).

Luka, ez mégis milyen tripla volt? Elmebaj.  ;D Mindeközben Steph Curry újabb 40+ pontos meccs, 11/16 triplából, mindössze 29 perc alatt. Elmúlt 5 meccsén 54%-os triplával, átlagban 14 próbálkozásból 7-8 triplát bedobott...
https://www.youtube.com/watch?v=2UwI1cEVZnY


mit mond 0:23-nál falling ... nem bírom kihallani, és ide ;Dgesít

Igen, szerintem is: falling forward strugling out of control: kontroll nélkül zuhant előre. Bár, lehet én se jól hallottam  ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 15, 2021, 10:25:07
Luka, ez mégis milyen tripla volt? Elmebaj.  ;D Mindeközben Steph Curry újabb 40+ pontos meccs, 11/16 triplából, mindössze 29 perc alatt. Elmúlt 5 meccsén 54%-os triplával, átlagban 14 próbálkozásból 7-8 triplát bedobott...
https://www.youtube.com/watch?v=2UwI1cEVZnY
13 a rekord/meccs?

Siman tudna 20-at is, kivancsi vagyok, mikor megy ra.

Idézetet írta: zbking Dátum április 15, 2021, 13:00:37
13 a rekord/meccs?

Siman tudna 20-at is, kivancsi vagyok, mikor megy ra.
Klay Thompson döntötte meg pár éve, azóta 14 a rekord, de igen, valószínűleg Curry tudna ennél többet is, remélem egyszer hagyják őt játszani, amikor csúcsformában lesz.

Ráfordultunk az alapszakasz hajrájára!

Az eddigi és a hátralévő eseményeket elemezzük.  Olvasd tovább


Nem szabad hibáznia a Portlandnek

Egy fontos mérkőzés előtt Gregg Popovich és Damian Lillard.  Olvasd tovább


Egy kis visszaemlékezés.
5 éve, 2016 áprilisában volt Bryant búcsúmérkőzése.

Ebben az évben sajnos a Lakers a liga második legrosszabb mutatójával zárt (17-65). Mikor egy-két hónapja újra megnéztem ezt a búcsúmeccset, akkor jöttem rá, hogy az 5 évvel ezelőtti közvetítéskor szinte kizárólag Bryant játékára koncentráltam, a csapat többi tagja nem is nagyon érdekelt. (Mentségemre legyen mondva, hogy ennek főleg az volt az oka, hogy Kobe-n kívül szinte csupa "szürke", kiegészítő ember szerepelt annak idején a Lakersben.) Most viszont amikor újranéztem a meccset, akkor szembesültem vele, hogy – mai szemmel – milyen "minőségi nevek" voltak ott a pályán.

Érdemes megnézni az akkori Lakers kezdőötösét.
Bryant mellett centerposzton ott volt Roy Hibbert, aki ezután még két évet játszott, majd visszavonult, a másik három játékost viszont úgy hívták, hogy D'Angelo Russel, Julius Randle és Jordan Clarkson. 20, 22 és 24 éves fiatalok voltak, akik első, illetve második évüket töltötték a ligában, úgyhogy nekem akkor még elég noname, ismeretlen játékosok voltak.
Azóta viszont eltelt öt év, és mára mind a hárman csapatuk legjobbjai közé tartoznak.
- D. Russel a Lakers után Brooklyban játszott, majd jött a GSW, utána pedig Minnesotába ment, és mind a három helyen 20 pont feletti szezonátlagot hozott.
- J. Randle jelenleg  a New York legjobb dobója, közel 24 pontos átlaggal.
- J. Clarkson pedig a jelenlegi ligaelső Utah egyik legjobbja, a "legjobb 6. ember" cím várományosa (ha nem tévedek).

Tudom, hogy nincs értelme a "Mi lett volna, ha..." kezdetű mondatoknak, de eljátszottam a gondolattal, hogy ha mind a hárman Los Angelesben maradtak volna, és a fejlődésük is ugyanilyen irányban haladt volna, akkor ma egy nagyon érdekes (és számomra sokkal szimpatikusabb) Lakerst láthatnánk.
Lehet, hogy Bryant mellett nem termett nekik sok babér annak idején, de biztos vagyok benne, hogy nem jelentett hátrányt a fejlődésükben, hogy együtt játszhattak 1-2 évig minden idők egyik legjobb játékosával.

Nem tartozott kedvenceim közé Kobe, de az a meccs hidegrázós. Nálam az egyik top performansz, amit valaha láttam.
https://www.youtube.com/watch?v=ZZ4MZcK8480


Russell kapcsán én azt éreztem, hogy tehetséges játékos, de fejben kevés. Most is, hiába került országos cimborájával egy csapatba (Towns), nem megy úgy sem. Clarkson tökéletes padra, óriási segítség, Randle pedig nálam All-Star szint. A gyenge láncszem abba a csapatba - ha együtt tudnak maradni - Russell lett volna, mint ahogyan a mostaniban Kuzma. A Lakersnél is voltak ilyen nagy potenciállal megáldott, de fejben gyenge játékosok. Kár értük, mert például Kuzma esetében sem kéne sok erőfeszítés, hogy top játékos legyen, de sosem lesz az.

Érdekes volt az a 2015-ös draft, mert Russell helyett simán hozhatták volna Porzingist vagy Devin Bookert, de Russell választása is védhető döntés volt. Randle és Clarkson 2014-ben draftolták, miközben hozhatták volna LaVinét vagy 41. helyen elkelt Nikola Jokicot is! Erős lett volna egy Booker - Jokic duó...

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 21, 2021, 19:01:34
Russell kapcsán én azt éreztem, hogy tehetséges játékos, de fejben kevés. Most is, hiába került országos cimborájával egy csapatba (Towns), nem megy úgy sem. Clarkson tökéletes padra, óriási segítség, Randle pedig nálam All-Star szint.

Igazából ezt a történetet azért hoztam csak fel, mert jó volt látni, hogy három fiatal játékos, akik korábban egy csapatban játszottak (másod vagy harmadhegedűsként), azok szétszéledve a ligában – pár év elteltével – a legjobbak közé tudtak kerülni.

Egy-két mondattal azért reagálnék a szavaidra.
- Bevallom, Russel pályafutását nem igazán követtem az évek során – inkább csak a mérkőzések utáni statisztikákat böngészve találkoztam rendszeresen a nevével a legjobbak között –, vagyis nem igazán ismerem annyira, hogy tudjam, fejben mennyire erős. Viszont azt azért mindenképpen felhoznám a "mentségére", hogy ő még csak 25 éves, és már most fel tud mutatni három 20 pont feletti szezont, emellett volt már 50 pont feletti meccse is, és nem mellesleg szerepelt már All-Star gálán is. Ami azért nem olyan rossz statisztika ennyi idősen. Ugyanakkor azt el kell ismernem, hogy valami miatt még én is azt gondolom róla, hogy ő már elérte a "képességei határát", vagyis nem érzem azt benne, hogy még előrébb tudna lépni. Bár ki tudja. Talán ha egyszer végre egy normális csapatba kerülne, akkor ott lehet, hogy képes volna egy másodvirágzásra.
- Clarksonról azt írod, hogy tökéletes padra. És bár Snyder is így gondolkodik, én ennél sokkal jobbnak tartom. Sőt, megkockáztatom, hogy sokkal jobb vele a Utah, mint nélküle (bár lehet, hogy csak véletlen volt, hogy gyengébb volt a Jazz játéka, amikor ő pihenés vagy sérülés miatt nem játszott). Mindenesetre abban is biztos vagyok, hogy a liga 30 csapata közül legalább 20-ban kezdőjátékos lenne. Bár lehet, hogy nem a tudása miatt, hanem egyszerűen csak taktikai szempontból ő a 6. ember a Jazzben.
- Ami pedig Randle-t illeti, azzal teljesen egyetértek, hogy All-Star szint. Amit idén a New Yorkkal produkál, az elképesztő. Az a tény, hogy a Knicks jelenleg az 5. helyen áll Keleten, az legfőképp az ő érdeme. A ma hajnali mérkőzése előtt 4 egymás utáni 30 pont feletti meccse volt (az egyik 40 feletti), úgyhogy nagyon meghúzta az alapszakasz végét.

Russell kapcsán szerintem kimondtad az igazságot:
Idézetet írta: HT Dátum április 21, 2021, 21:44:59
Ugyanakkor azt el kell ismernem, hogy valami miatt még én is azt gondolom róla, hogy ő már elérte a "képességei határát", vagyis nem érzem azt benne, hogy még előrébb tudna lépni. Bár ki tudja. Talán ha egyszer végre egy normális csapatba kerülne, akkor ott lehet, hogy képes volna egy másodvirágzásra.

Az NBA-ben jó teljesítmény 20 pont környékén átlagolni, de nem mindegy, milyen kontextusban. Ha te lehetnél egy franchise player egy PO-ért küzdő csapatban és úgy átlagolsz annyit, az rendben van. Ha úgy, hogy az utolsó helyek egyikéért mész, nincsenek normális célok, csak lötyögés a meccseken, az már más tészta. Russell lehetne 23-25 pontos játékos is egy jó csapatban, tehetsége adott hozzá, de nem tudja kiaknázni. Simán benne van még több 40 pont feletti meccs, de a statisztika nem minden. Én imádom a számokat, de az NBA-ben sok esetben fals képet mutatnak.

Hassan Whiteside a statok alapján a liga legjobb védője lett volna, de aki látta játszani az tudja, hogy csak az egyéni számok érdekelték, minél több lepattanó és blokk, hatékony védekezést hírből sem ismerte (munkamorál nulla volt). Russell számai jók, de amikor a game log-ot nézzük, akkor azt látjuk: 25 pontos meccs, majd két nap múlva 10 pontos, utána 30 pontos, majd 5 pontos. Inkozisztens. Itt jön a helyzet paradox vonulata: Russell labda nélkül nem használható, hiába tud dobni, mégsem catch and shoot játékos, ráadásul nem is 3&D, ugyanis védekezni nem tud. Nincsen akkora hatása védekezésben, mint amekkora lehetne, ez pedig a munkamorálja miatt van. Amikor a Brooklynnál játszott, akkor top10-ben volt a usage mutatója (mennyit használják támadásban), neki első labdás opciónak kell lennie. Ebben az esetben viszont nem hatékony, így saját csapdájába esett bele. Neki kéne egy nyár, amikor fejben összerakják, de ami elgondolkodtató: Steve Kerr és a stábja sem tudott vele mit kezdeni... Mai rendszerből 2-3 edzőben látom azt, hogy esetleg tudna rajta javítani: Popovich, Snyder és Spoelstra.