NBA 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Jó meccsek voltak, Giannis megköszönheti a Middletonnak. Gyenge volt a Milwaukee és a Miami is. Azt gondoltam, hogy emiatt az összesített ponthatár is le fog menni 210 környékére, de egyelőre 222-nél a határ, az még mindig játszható underre, mert a Miami védekezése csak jobb lesz. Újból lehet érték egy Miami hendiben is.

Clippers?  ;D Megérkezett Playoff P és Playoff Kawhi. Abból a szempontból sajnálon Kawhit, hogy elpocsékolja a prime éveit ilyen kóklerekre, mint Lue és George. Azért Porzingis zsákolásánál mókás volt Lue feje, azt se tudta, milyen rendezvényen van.  ;D ;D

https://www.youtube.com/watch?v=CcHvMbBOvlY

Doncic beteg, mondtam, hogy amint elérjük a PO-t, megint magasabb fokozatba kapcsol. Mi lenne, ha értelmes cserék és egy EGÉSZSÉGES All-Star lenne mellette? Mondjuk a Denverben játszana? Sima bajnoki cím. Lehet őt kettőzni, lehet ellene bármit csinálni, az a hatékony csak, ha leütik (mint tavaly...). Ha Zingis is összekapja magát, akkor gondban lesz a Clippers, bár azt kizártnak tartom, hogy Kawhiék négy meccsen is ennyire rosszul dobjanak. Ennek a párharcnak még mindig a Clippers az esélyese, csodafaktor lenne a Dallas továbbjutása.

Portland számomra várható volt, jött is a tipp. Ahogyan írtam korábban is, Jokic az alapszakaszra kiváló, de egyedül nem fogja bírni a PO-t komolyabb csapatokkal szemben. Periméter nélkül nehéz, ráadásul az ellenfelek többségénél jó hátvédek vannak.

MIL - MIA
Ez egy nagyon kemény párharc lesz. Hiába játszik a 3. a 6. helyezettel, azt azért nem szabad elfelejteni, hogy ez a 6. helyezett tavaly döntőt játszott, és azóta csak erősödtek. Nagyon nehéz dolga lesz a Bucks-nak, és bár megnyerték az első meccset, de még mindig nem mernék nagy pénzt tenni a továbbjutásukra. Az egyetlen pozitívuma az volt a mérkőzésnek, hogy az általam nagyon sokra tartott Middleton (akire a szezon elején még egy aprócska összeget is tettem, hogy ő nyeri az MVP címet) újra bebizonyította, hogy rá mindig lehet számítani.

LAC - DAL
Ezt nem szeretném túlragozni: ami szép, az szép. Egy komplett csapattal kiálló Clipperst saját pályájukon megverni mindenképpen elismerésre méltó. Doncic sokadjára is bebizonyította, hogy félelmetesen jó játékos, és övé a jövő az NBA-ben. Nagyon sajnálom a Dallast, hogy nem tud megszabadulni Porzingistől, mert a rajta megspórolt pénzen vehetnének egy olyan játékost, akivel akár a bajnoki cím is megcélozható lehetne. Jelen pillanatban itt sem tudnám megmondani, hogy ki lesz a továbbjutó.

BKN - BOS
Az egyik legsimább párharcnak tűnik az első körben. Pláne úgy, hogy a vendégeknél még mindig nincs Brown. Mikor a mérkőzés előtt láttam, hogy a hazaiaknál mind a három sztár egészséges és játszani fog, azon kezdtem el töprengeni, hogy ha tippelni kellene, hogy melyikük szerzi a meccsen a legtöbb pontot, nem tudom, hogy mit mondanék. Harden mellett szólt, hogy az egész szezonban (a sérüléséig) MVP formában játszott mérkőzésről mérkőzésre. Irving mellett szólt, hogy szeret mindent rádobni, és minden meccsen ő akar lenni a legjobb. Durant mellett pedig az szólt, hogy (némileg Irvinghez hasonlóan) nem igazán szereti, ha más több pontot szerez nála. Végül ezúttal is Harden volt az, aki "feláldozta magát" a csapat érdekben, és mindössze 13 dobást vállalt a 36 percnyi játéka alatt. És bár a három sztár mindegyike elég pocsékul dobott, az már most látszik, hogy ha kell, akkor tudnak ők együtt játszani, és emiatt nagyon nehéz lesz őket megállítani. És nem is igazán tudom, hogy ki fogja tudni őket négyszer is megverni.

DEN - POR
Egyik szemem sír, a másik nevet. Fáj a szívem továbbra is, hogy összekerült az a két csapat, akiért szorítottam volna a rájátszásban. De legalább az egyikük biztosan továbbmegy. Az első meccsen minden úgy történt, ahogy várni lehetett. Jokicnak és Porternek összesen 48 mezőnypontkísérlete volt, míg a csapat összes többi játékosának 45. Jokic mindent megtett (34 pont, 15 lepattanó), de ahogy Garas Dezső és Kern András énekelte a Ripacsok c. filmben: Egyedül nem megy. Esélyesebb a Portland, tovább is fog jutni, és szurkolok nekik (főleg Lillard miatt), hogy akár a döntőig is jussanak el.

PHI - WAS
Ez a PHI egy egyre jobban működő gépezet. Nagyon ritkán fogadtam rájuk a szezon során, de majdnem minden mérkőzés után azt kellett látnom, hogy hiba volt nem bízni bennük. A Washingtonnál nincs senki, aki Embiidet meg tudná fogni, ez kiderült az első meccsen is (30 perc alatt 30 pont). Mellette Harris is nagyon jól játszik idén (ezúttal 37 pontot rámolt be), és bár Simmons csak 6 pontot dobott, de mellette volt még 15 lepattanó és 15 assziszt is. Mindent meg fog tenni a továbbjutásért a Washington (az első meccsen is végig partiban voltak), de nem hiszem, hogy itt fog borulni a papírforma.

PHX - LAL
Ami Keleten a LAC-DAL mérkőzés, az itt a PHX-LAL összecsapás. Megjósolhatatlan, hogy ki megy tovább. Bár én mindig is a támadójáték híve voltam, de amit a Phoenix idén védekezésben produkál, az előtt fejet kell hajtani. Ezúttal is 90 ponton tartották a Lakerst (James 18, Davis pedig 13 pontot tudott összeszenvedni). Hihetetlen, amit produkál a Suns. Egy sztár nélküli csapat (bocsánat Booker-től) a Nyugati főcsoport második helyén tud végezni – ez nálam a csoda kategória. Lehet, hogy Monty Williamsnek kellene adni az Év edzője díjat?

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 23, 2021, 09:43:57
Jó meccsek voltak, Giannis megköszönheti a Middletonnak. Gyenge volt a Milwaukee és a Miami is. Azt gondoltam, hogy emiatt az összesített ponthatár is le fog menni 210 környékére, de egyelőre 222-nél a határ, az még mindig játszható underre, mert a Miami védekezése csak jobb lesz. Újból lehet érték egy Miami hendiben is.

Clippers?  ;D Megérkezett Playoff P és Playoff Kawhi. Abból a szempontból sajnálon Kawhit, hogy elpocsékolja a prime éveit ilyen kóklerekre, mint Lue és George. Azért Porzingis zsákolásánál mókás volt Lue feje, azt se tudta, milyen rendezvényen van.  ;D ;D

https://www.youtube.com/watch?v=CcHvMbBOvlY

Doncic beteg, mondtam, hogy amint elérjük a PO-t, megint magasabb fokozatba kapcsol. Mi lenne, ha értelmes cserék és egy EGÉSZSÉGES All-Star lenne mellette? Mondjuk a Denverben játszana? Sima bajnoki cím. Lehet őt kettőzni, lehet ellene bármit csinálni, az a hatékony csak, ha leütik (mint tavaly...). Ha Zingis is összekapja magát, akkor gondban lesz a Clippers, bár azt kizártnak tartom, hogy Kawhiék négy meccsen is ennyire rosszul dobjanak. Ennek a párharcnak még mindig a Clippers az esélyese, csodafaktor lenne a Dallas továbbjutása.

Portland számomra várható volt, jött is a tipp. Ahogyan írtam korábban is, Jokic az alapszakaszra kiváló, de egyedül nem fogja bírni a PO-t komolyabb csapatokkal szemben. Periméter nélkül nehéz, ráadásul az ellenfelek többségénél jó hátvédek vannak.

Lue feje hatalmas volt!!!  ;D ;D
Köszi a videót, imádtam.  ;D ;D

Chris Paul sérülése kapcsán volt bennem egy kis aggodalom, mert megint egy olyan dolog következne, amivel egy tehetséges franchise elveszti egyik legjobbját (ráadásul a Lakers ellen). Utána azt nyilatkozta állítólag Paul, hogy minden rendben, második meccs jöhet a részéről.

Memphis közben lendületből hozta az elsőt, veszélyes helyzetben lehet a Jazz, ha nem tudnak felpörögni. Denvernél sajnos egyedül Jokic kevés lesz, nagyon kéne Murray, így könnyedén lehet egy söprés is. Portland nem fog kegyelmezni főleg így, hogy Melo is elkapta a fonalat, jönnek a pontok, védekezni nem is kell. Embiid nagyot ment, küzdött, tepert, ha így folytatják, rutinból megoldja majd a 76ers Doc mesterrel.



Doncic, ez megint mi volt?  ;D  Lehet neki All-Star társak sem kellenek, bárkivel képes nyerni. Elképesztő a pali, nagyon laza, annyival a mezőny felett áll. Nekem amúgy ez az MVP, akit beteszel egy ótvar csapatba, aztán szanaszét szivat mindenkit így is. Hiába védekeztek rajta a Clippers legjobbjai, akik közül páran 1v1-ben a liga legjobb védői között vannak, esélyük sincsen. Lehet kiesik innen 4-2-vel a Dallas, de ez a gyerek zseni. Nevettem azokon a szakértőkön, akik azt mondták, hogy csak egy újabb európai játékos az NBA-ben, mikor a draft volt. Aki nézett akkoriban Euroligában, tudta, hogy ez a gyerek mindenkivel feltörni a padlót, fejben sokkal jobban egyben van, mint bárki a ligából.
https://www.youtube.com/watch?v=-J7LtU0ANsw

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 26, 2021, 09:23:54
Doncic, ez megint mi volt?  ;D  Lehet neki All-Star társak sem kellenek, bárkivel képes nyerni. Elképesztő a pali, nagyon laza, annyival a mezőny felett áll. Nekem amúgy ez az MVP, akit beteszel egy ótvar csapatba, aztán szanaszét szivat mindenkit így is. Hiába védekeztek rajta a Clippers legjobbjai, akik közül páran 1v1-ben a liga legjobb védői között vannak, esélyük sincsen. Lehet kiesik innen 4-2-vel a Dallas, de ez a gyerek zseni. Nevettem azokon a szakértőkön, akik azt mondták, hogy csak egy újabb európai játékos az NBA-ben, mikor a draft volt. Aki nézett akkoriban Euroligában, tudta, hogy ez a gyerek mindenkivel feltörni a padlót, fejben sokkal jobban egyben van, mint bárki a ligából.
https://www.youtube.com/watch?v=-J7LtU0ANsw

Én két rövid megjegyzést tennék csak Doncicra és a Dallasra.

1. A LAC-DAL első összecsapás után (a játékot és az eredményt látva) tátva maradt a szám, a második összecsapás végeredményét látva pedig azóta sem csukódott be. Nincs az a szorzó, amiért hajlandó lettem volna akár 10 Ft-ot is feltenni arra, hogy 2-0-ás dallasi vezetéssel utaznak a csapatok a Mavericks otthonába.

2. Lassan ideje lesz megkövetnem a Denvert, amiért kétségbe vontam a hozzáértésüket, amiért a Portland csapatát "választották" ellenfélnek, nem pedig a Dallast. És ezzel együtt Pozzato-nak is jár az elismerés, mert ő már korábban megmondta, hogy egy esetleges DEN-DAL párharcban Doncicék lennének az esélyesebbek, csak én voltam, aki ezt kétségbe vonta.  :beerchug:

Doncic nem lett volna jó matchup a Denvernek, mert ott még ilyen védők sincsenek, mint Clippersnél. Az a Campazzo fogta volna őt, aki csapattársa volt a Madridnál... A másik oldalról, Jokic lett volna rossz matchup a Dallasnak (ha Zingis nem egészséges), de Jokicnak nincsen akkora impactje, mint Doncicnak.

Az a jó, ha kétségbe vonod, többféle szemlélet csak előrébb visz minket, főleg ebben az ingoványos NBA-ben. Én elsősorban arra alapoztam, amit Doncicról tudok. Van, amikor az ember szimplán tudja, hogy egy adott sportoló más szintet képvisel. Doncic rendkívül intelligens, fiatalkori edzéseiről volt videó, mennyire tudatosan készült. Azért is megdöbbentő a dominanciája, mert egy "pufók" fehér srácról beszélünk, akin bőven van felesleg. Mi történne akkor, ha annyit dolgozna a fizikáján, mint Jokic, aki MVP-re fogyott? Shane Tusup is beszélt róla, mekkora lehetőségek rejlenek még benne. Így sem tudják őt eltolteni a védők, ilyen Kawhi Leonard-féle játékosokat lazán betol a palánk alá, erre LeBron sem volt mindig képes. Mi lenne, ha még fizikálisabb lenne?

Mark Cuban gondolkozhat, hogyan erősíti meg a csapatot, mert egy gyémánt van a kezében. Sztárok kellenek, mert továbbra is röhejes, hogy Hardaway az, aki segíti a szlovént. Az a játékos szerintem egyik PO-csapatban sem lenne kezdő, de még hatodik ember sem, hiába hoz most jó teljesítményt. Kleber és Finney-Smith? Ne már, maximum 7-8. emberek lehetnének, és ez a csapat megy 2-0-ra a LAC ellen... Abba bele se merek gondolni, mi történik, ha egy értelmes keretet raknak Doncic mellé, aztán az alapszakaszban bőven elég 30 percet átlagolnia, készülhet a PO-ra. Akkor mire lenne képes, ha kipihenten érkeznek a rájátszásba, mint Load Management Leonard?

Biztosan lesz visszaesés nála a rájátszásban, mert ezt nem lehet tartani. Az izgalmas része az, meddig tarthat. Kawhi biztosan felhúzza magát, lesz még benne 1-2 extra meccs. A Clippers csalódás, én első évben is bajnokságot vártam tőlük, de ennyit számít az edző, illetve az, ha félreértelmezzük egy-egy játékos valós értékét kritikus szituációkban.

Holnap Portland - Denver 4. meccs nézős, főleg így, hogy előnyben a Denver. Sport2 adja majd (22:00), mondjuk lehetett volna előtte a Miami - Milwaukee is, de annyi baj legyen. Többet vártam a Miamitól, de az a védekezés nem akart összeállni, támadás meg még annyira se.

Nagyon érdekesen alakulnak az összecsapások a rájátszásban. Kezdjük Nyugattal.

LAC-DAL
Sokat beszéltünk már erről a párharcról, és azt gondolom, hogy olyan lehetőség előtt áll a Dallas, amit 2-0-ról már nem fog elrontani. Ha a most következő két hazai meccséből csak az egyiket is megnyeri, akkor nem hiszem, hogy 1-3-ról képes lesz a Clippers fordítani.

UTA-MEM
Ahogy Pozzato is nagyon jól megfogalmazta, az első meccset lendületből hozta a Memphis. Viszont ne feledkezzünk meg arról, hogy azon a mérkőzésen még nem játszott a Utahban az a Mitchell, akinek a jelenléte rettentően sokat számít ennél a csapatnál. Nagyon jó dobók vannak a ligaelsőnél, de amikor Mitchell nem játszik, olyankor nem igazán tudja senki átvenni a vezér-szerepet. Szerencsére a 2. meccsen már pályán volt, és az egész csapat nagyon komoly teljesítményt nyújtott. A pályára lépők közül mindössze két olyan játékos volt, aki nem ért el legalább 14 pontot. Most két mérkőzés jön Memphisben, ahol legalább az egyiket valószínűleg hozni fogja a Utah, és utána már elég a hazai összecsapásokat megnyerni. Ja Morant játéka nekem továbbra sem szimpatikus. Még a szezon elején láttam egy-két meccsét, és már akkor szóvá tettem, hogy rendszeresen megy bele a még mozgó védőkbe csak azért, hogy büntetőt harcoljon ki, és így gyűjtögesse a pontjait. A második meccsen 20 büntetőt dobhatott, melynek egy részét megint így érte el. Remélem, hogy nem ez lesz az NBA jövője.

Nagyon szívesen megnéznék egy UTA-DAL főcsoport-elődöntőt.

DEN-POR
Én már nem is mondok semmit. Az első meccsen számítottam rá, hogy a Portland nyerni fog. A másodikon is várható volt, hogy a Denver mindent belead, hogy mégse 0-2-vel nyissanak. Viszont a harmadik összecsapáson született Denver-győzelem nálam teljesen felborította az előzetes várakozásokat. Még mindig egy kicsit a Portland felé húz a szívem, de Jokic olyan munkát tesz bele a Denver sikerébe, mint amit Doncic művel a Dallasban. Nekem még mindig hihetetlen, hogy két európai játékos ennyire képes dominálni két ilyen erős csapatban, és szinte egy személyben hozzák a győzelmeket.

PHX-LAL
Örültem, hogy a Suns megnyerte az első meccset, de várható volt, hogy előbb-utóbb magához tér a Lakers. Sajnos így is lett. Tudom, hogy jó a Lakers védekezése (bár szerintem a Phoenixé jobb), de ha a Suns-nak vannak még tervei az idei rájátszásban, akkor a mostaninál mindenképpen jobb támadójáték kell. 95, 99 és 102 dobott pont. Ez nagyon kevés. Pláne egy főcsoport-másodiktól.

És akkor jöjjön Kelet.

MIL-MIA
3-0. Döbbenet. Azt hittem, hogy Keleten ez lesz a leghosszabb párharc. Nem tudom elképzelni, hogy a Miami innen még fel tudjon állni. Úgy látszik, hogy Butleréket nagyon megviselte, hogy az első meccsen ők húzták a rövidebbet a hosszabbítást követően, mert ezután jött egy 34, majd egy 29 pontos KO. Néha már-már olyan érzésem van, mintha lélekben feladták volna, ami azért egy tavalyi döntőstől nagyon furcsa volna.

PHI-WAS
A fővárosiak mindent megtettek, de a PHI jobb csapat. A két hazai mérkőzésből valószínűleg legalább egyet megnyernek Westbrook-ék, de ez csak szépségtapasz lesz. Szerintem a Washington kihozta a maximumot, ami tőlük tellett ebben a szezonban.

BKN-BOS
Papírforma volt eddig is, és ezután is ez várható. 4-0 vagy 4-1.

NYK-ATL
Továbbra is a leginkább megjósolhatatlanabb összecsapás. Nagyon meg fognak szenvedni egymással, amiből nevető harmadikként a PHI jön majd ki jól, aki frissen várja majd az innen nagy küzdelem árán továbbjutó csapatot.

Azért a másik ágon nagyon jó kis párharc várható majd a Brooklyn és a Milwaukee között (mérkőzésenként 240-250 ponttal).

Még semmi sem lefutott

Nyugati meccsekkel foglalkozunk a hétvégi rájátszás kínálatból.  Olvasd tovább


#312 május 31, 2021, 10:20:42, Pozzato
Mindig ezek a sérülések... tavaly is írtam erről a fórumon, hogy a pandémia miatt teljesen át fog alakulni a sport. Akadtak páran (itt az oldalon is), akik a felkészülésnek és a felkészülési időtartamnak nem tulajdonítottak nagy jelentőséget - köztük sportvezetők is -, de jó pár edző felhívta rá a figyelmet, gond lesz. Ha nem is rögtön, de 2021-ben biztosan. Ezt pofáztam én is, hogy a feszített tempó előbb vagy utóbb, de megbosszulja magát.

Amikor tavaly visszatértek a hosszabb szünetről, már voltak gondok, majd a rövid offseason sem tett jót (Miami gyors kiesése idén, egyértelműen ennek köszönhető, mert túl lettek hajtva a tavalyi rájátszásban, nem szoktak ehhez hozzá), de most a rendkívül sűrű alapszakasz, ahol kétnaponta voltak meccsek. A játékosoknak idejük sem volt regenerálódni, megfigyelhető volt, hogy szinte minden sztárnak ki kell hagynia 10-15 meccset kisebb sérülés miatt. Aki bírta végig, annak az alapszakaszban jön ki a fáradtság, koncentráció hiányában, vagy sérülés formájában:
- Jokic: Portland elleni negyedik meccsre elfogyott, nem is erőltette a játékát Malone, de látszott, hogy sok volt neki az eddigi alapszakasz + rájátszás
- Doncic: megsérült a harmadik meccsen, de Carlisle nem pihentette őt a negyediken, erőltette a játékát, sima vereség, ráadásul Doncic sem tudott pihenni, eléggé rossz állapotban van és még pocsékul is játszott
- Randle: az alapszakaszban hozta a csapatát, kiváló számokat produkált, de a végén már látszótodott, kicsit tompul. Elérkezett a rájátszás, óriásit zuhantak a számai, míg az Atlanta 3-1-re vezet a Knicks ellen, innen szinte biztosan kiesnek.

Ezért is nem kell túlhajtani a játékosokat. Ők sem gépek, hiába tűnik úgy, de a három játékos példája jól mutatja: muszáj okosnak lenni a pandémia után, mert pillanatok alatt széteshet egy jól működő csapat.

Arról nem is beszélve, ha erőltetik egy-egy játékos visszatérését, mint Anthony Davis esetében, aki megint megsérült, így Phoenix 2-2-re hoztak a párharcot a Lakers ellen. LeBron nem lesz egyszerű helyzetben, ha az ötödikre egyedül marad, mert akkor szinte biztos, hogy hét mérkőzésre kényszerül a Lakers (ha nem esik ki hatból...), ami további fáradtságot és plusz erőlködést szülhet majd. James már 36 felett, könnyedén benne van, ha Davis felépül, sok terheléstől ő sérül meg.


u.i.:
Anthony Davis kapcsán lágyéksérülést írtak, Charania (The Athletic) elmondása alapján day-to-day állapotban van a magasember, Vogel szerint játszhat az ötödik meccsen. Lehet ez egy újabb kockáztatás a Lakers orvosi stábja részéről...

Visszanéztem a Phoenix-Lakers-t, de nem kellett volna. Színvonal mondjuk nulla volt, de mégsem lehet azt mondani, hogy nem egy izgalmas párharc, mert a Suns sem jobb semmivel.
Rendre azon gondolkodom, ha netán a Lakers valahogy döntőbe kerül (bár ez szerintem csoda lenne), egy Nets-től 30-40 pontokkal kapnának ki

Teljesen igazad van Oak, és bátor döntés volt visszanézni.  ;D  Ha Davis és James nincsen csúcsformában, nagyon karcsú ez a Lakers. Chris Paul elvileg egyre jobb állapotban, ez sem kedvez annyira Jameséknek, az igen, hogy a második körben egy Portland vagy Denver inkább verhető, mint mondjuk egy Jazz, Clippers vagy egészséges Mavs. Mondjuk így sem látom, hogyan jutnának el a döntőig.


Kyrie "laposföld" Irving megint csinálta a balhét, előbb megtaposta a Celtics logóját, majd utána csodálkozott, hogy irányába dobtak egy flakont. Azon csodálkozom, hogy nem verték meg a kijáróban. Utána meg még fel volt háborodva, mit képzelnek magukról a szurkolók, ráadásul még a drukkert tartóztatták le... no komment. Az ötödik meccsen lesz bunyó és Irving kapni fog: 1.20  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=NR8AlpFrM6Q&t=2s