NBA 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Embiid is megsérült ma hajnalban, délután/este folyamán várható az MRI... Jó kis rájátszás lesz ez megint.  ::)

Idézetet írta: oakland23 Dátum május 31, 2021, 17:22:48
Visszanéztem a Phoenix-Lakers-t, de nem kellett volna. Színvonal mondjuk nulla volt, de mégsem lehet azt mondani, hogy nem egy izgalmas párharc, mert a Suns sem jobb semmivel.
Rendre azon gondolkodom, ha netán a Lakers valahogy döntőbe kerül (bár ez szerintem csoda lenne), egy Nets-től 30-40 pontokkal kapnának ki

Nekem ebben a szezonban ez volt az első Phoenix meccs, amit láttam, és végig az járt a fejemben, hogy ez a csapat hogyan tudott a Nyugati főcsoport második helyén végezni. Igaz, hogy Booker nem a legjobb formáját hozta, de ettől függetlenül sem láttam semmi extrát a Sunstól. Az volt most is szerencséjük, hogy éppen aznap volt egy náluk is gyengébb csapat a pályán. Pedig ez egy nagyon fontos mérkőzés volt, hiszen ha a Lakers nyer, akkor 3-1-ről már (akár Davis nélkül is) továbbjutnak, fordított esetben pedig a Phoenix visszaszerzi a pályaelőnyét. Ennek ellenére mindkét csapat olyan pocsékul dobott (amit csak részben magyarázhatunk a jó védekezésekkel), hogy nem akartam hinni a szememnek. A végén szó szerint azt éreztem, hogy elvettek 3 órát az életemből.  ;D

Többször elmondtam már, hogy nagyon kedvelem a Denvert, de...
...az ellenfél csapatában van egy olyan játékos, akinek nagyon szurkolok, hogy végre összejöjjön valami nagy siker, mert a tudása alapján mindenképpen megérdemli. Ez pedig Lillard. 55 pontot dobott ezen a nagyon fontos 5. mérkőzésen, és nem úgy, hogy eldobált minden labdát, amit kapott, hanem 17/24-es mezőnymutatóval (benne 12/17-es triplázással!!!), és mindemellett kiosztott még 10 asszisztot is. Tegnap kicsit előreszaladtam az időben, és már azt számolgattam, hogy ha a Portland továbbjutna a Denverrel szemben, akkor nem tartanám lehetetlennek, hogy a következő körben legyőzzék a Phoenixet (vagy a Davis nélküli Lakerst), és máris ott lennének a főcsoportdöntőben, ahol jöhetnének a pontgazdag Utah elleni meccsek, amiből bárki kijöhet nyertesként. Így viszont, hogy a Denver nyerte az 5. meccset, nagyon nehéz dolga lesz a Portlandnek. Kíváncsi leszek, hogy Jokicék beleadnak-e mindent a 6. összecsapáson, vagy inkább rápihennek a mindent eldöntő 7. (hazai) mérkőzésre.

Azért persze a Denvernek is jár a dicséret, mert a botrányosan gyengére sikeredett 4. mérkőzés után ma többen is összeszedték magukat. Jokics 38 pontja már szóra sem érdemes (ráadásul egy asssisztra volt csak egy újabb tripla duplától), M. Porter 10/13-as mutatója nagyon szép (pláne, hogy az előző meccsen még egy félidőt sem játszott, annyira rosszul ment neki), és mellettük Morris, Gordon és Rivers is szépen termelt.

A 6. meccsen szerintem mindenképpen érdemes lesz megfogadni a Portlandet, a 7. mérkőzés pedig nagyon érdekes és nagyon feszült lesz. A kérdés csak az, hogy Jokic és Nurkic között lesz-e bunyó a pályán. :)

Nem tudom melyik játékos vagy edző nyilatkozta régebben, de beszélt erről a 6. meccs pihentetés és 7. meccs maximum teljesítményről. Arra utalt emlékszem szerint, hogy komolyan visszaüthet, mert a másik csapat vérszemet kaphat. Lenne ráció abban, amit mondasz, hogy rápihennek a 7. meccsre, de most van mentális előnyben a Denver, nyomniuk kell, ha tovább akarnak jutni. Lillard elmebeteg számokat hozott, zseni a pali, nagyon bírom, de a többiek? Azért mondtam, hogy Portland továbbjutás, mert van egy csomó segítő Lillard mellett, akikkel ez összejöhet. Erre ezek a segítők kulcsfontosságú helyzetben eltűnnek...

Az biztos, hogy a 6. (és ha lesz 7.) meccs is nézős, remélem a Blazersnél a többiek is megérkeznek, mert tök jól levezetted, ez nekik most óriási esély egy főcsoportdöntőre. A Lakers kapcsán egyre inkább úgy tűnik, hogy Davis nincsen jó állapotban, bármikor újból rásérülhet, plusz ez egy olyan sérülés, amivel simán el lehet tölteni heteket, mert a fájdalom bármikor visszatérhet. LeBron pontjai nem tűnnek vészesnek, de azért tegyük hozzá: amikor kellett, James sehol sem volt, ennek a 24 pontnak a nagyobb részét akkor tette hozzá, amikor a meccs már régen eldőlt. A Suns kapcsán egyetlen bajom van csak: Paul megint megsérült... ilyen amúgy a világon nincsen, ez a faszi el van átkozva.

A Portland esélye most van, mindenki egészséges náluk, míg a többieknél szenvedés van. Gyakorlatilag a Jazz és a Clippers még az, akik a főcsoportból egészséges, reális az esélyük a döntőre, de ők egy ágon vannak. Ha ezt nem csinálja meg a Blazers idén, akkor szerintem engedjék el a dolgokat, új edző kell, illetve változtatni kell a csapaton, mert hiába papíron az egyik legjobbak, ha fontos meccseken összeomlanak a többiek és Lillard egyedül küzd.

A sérülések döntenek a rájátszásban?

Hiába az eddigi jó teljesítmény, ha egy sérülés megváltoztat mindent.  Olvasd tovább


Idézetet írta: Pozzato Dátum június 02, 2021, 10:38:31
Nem tudom melyik játékos vagy edző nyilatkozta régebben, de beszélt erről a 6. meccs pihentetés és 7. meccs maximum teljesítményről. Arra utalt emlékszem szerint, hogy komolyan visszaüthet, mert a másik csapat vérszemet kaphat. Lenne ráció abban, amit mondasz, hogy rápihennek a 7. meccsre, de most van mentális előnyben a Denver, nyomniuk kell, ha tovább akarnak jutni. Lillard elmebeteg számokat hozott, zseni a pali, nagyon bírom, de a többiek? Azért mondtam, hogy Portland továbbjutás, mert van egy csomó segítő Lillard mellett, akikkel ez összejöhet. Erre ezek a segítők kulcsfontosságú helyzetben eltűnnek...

Az biztos, hogy a 6. (és ha lesz 7.) meccs is nézős, remélem a Blazersnél a többiek is megérkeznek, mert tök jól levezetted, ez nekik most óriási esély egy főcsoportdöntőre. A Lakers kapcsán egyre inkább úgy tűnik, hogy Davis nincsen jó állapotban, bármikor újból rásérülhet, plusz ez egy olyan sérülés, amivel simán el lehet tölteni heteket, mert a fájdalom bármikor visszatérhet. LeBron pontjai nem tűnnek vészesnek, de azért tegyük hozzá: amikor kellett, James sehol sem volt, ennek a 24 pontnak a nagyobb részét akkor tette hozzá, amikor a meccs már régen eldőlt. A Suns kapcsán egyetlen bajom van csak: Paul megint megsérült... ilyen amúgy a világon nincsen, ez a faszi el van átkozva.

A Portland esélye most van, mindenki egészséges náluk, míg a többieknél szenvedés van. Gyakorlatilag a Jazz és a Clippers még az, akik a főcsoportból egészséges, reális az esélyük a döntőre, de ők egy ágon vannak. Ha ezt nem csinálja meg a Blazers idén, akkor szerintem engedjék el a dolgokat, új edző kell, illetve változtatni kell a csapaton, mert hiába papíron az egyik legjobbak, ha fontos meccseken összeomlanak a többiek és Lillard egyedül küzd.

Természetesen egyetértek azzal, hogy nem lehet félvállról venni a 6. meccset sem, mert az olyan, mintha mindent egy lapra tennél fel a 7. mérkőzésen, ahol ha véletlenül az egyik sztárod rossz napot fog ki, akkor máris megette a fene a rápihenést. Itt igazából azért jutott csak eszembe, mert a Denvernél a 4. meccsen eléggé kiütközött már a játékosok fáradtsága (főleg Jokic és a Porter esetében).

Most néztem meg egyébként egy rövid összefoglalót az NSO-n Lillard hajnali játékáról, és nincsenek rá szavak. A hárompontosai nagy részét kb. másfél méterrel a triplavonaltól dobálja (9 méterről), ráadásul hol kicsavarodva, hol egy lábról (néha faulttal együtt). Currynek szokott olykor ilyen agyament napja lenni, amikor érzi, hogy bármit csinál és bárhonnan dob rá, az be fog menni.

Nagyon furcsa egyébként ez a Portland most. A 4. mérkőzésen úgy nyertek 20 ponttal a Denver ellen, hogy Lillard a szezon leggyengébb meccsét produkálta (1/10-es dobásmutató), ugyanakkor a mezőny három legtöbb pontot szerző játékosa egytől egyig portlandi volt. Ezután jött az 5. mérkőzés, ahol felcserélődtek a szerepek, és Lillard mellett egyetlen olyan játékos sem volt, aki legalább egy vacak 20 pontot beadott volna a közösbe. Pedig McCollum és Powell is 50 percnél többet töltött a pályán. Ketten együtt 101 perc alatt 31 pont (ugyanez az előző meccsen 68 perc alatt 50 pont).
Vagy Lillardnak megy jól, vagy a többieknek. Érthetetlen ez a kettősség. Ahogy Pozzato is említette, a legtöbb csapat sérülésekkel bajlódik, közben pedig itt a Portland egy nagyon erős kerettel (még a kispadról is olyan játékosokat tudnak behozni, mint Anthony vagy centerposzton Kanter), de valami nem áll össze. Pedig még egyszer ilyen lehetőségük nem lesz, hiszen a legnagyobb hiányzókkal rendelkező csapatok mind az ő águkon vannak, míg az egészségesek a másikon.

C. Paul sérüléséről most hallottam csak, és nagyon sajnálom őt. Ahogy írtad, szegény biztos, hogy el van átkozva. Bár 36 felett ez sajnos benne van a pakliban.

Embiidről van valami hír?

A Denver taktikája az lehet majd, hogy elvágják a többieket Lillardtól, őt meg hagyják dobni. Ahogy írtad, azokon a meccseken megy jobban a Portlandnek, amikor a többiek dobják a pontokat. Lehetséges, hogy Stotts mester az, aki már kevés erre a szintre.

Paul sokszor sérült már meg a PO-ban, mikor még a Lob City-nél volt, ott is ezen mentek el dolgok, ahogyan a Houstonnál is. Suns helyében kiültetném őt a 6. meccsről. Ha Davis nincs a másik oldalon, nélküle is hozni kell, ha meg van, akkor jól jön egy kipihent Chris Paul a 7. meccsre, ahol LeBron és Davis is fáradt lesz.

Embiid kapcsán egyre több helyen írják, hogy ki fogja hagyni az 5. meccset, mert nincsen olyan állapotban, hiába nem annyira súlyos a sérülése.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 02, 2021, 14:23:15
Suns helyében kiültetném őt a 6. meccsről. Ha Davis nincs a másik oldalon, nélküle is hozni kell, ha meg van, akkor jól jön egy kipihent Chris Paul a 7. meccsre, ahol LeBron és Davis is fáradt lesz.

Ez érdekes gondolat. Bár én kicsit másképp gondolkodnék (ha én lennék a Suns edzője). Mivel a Lakers az életben maradásért játszik a 6. meccsen odahaza, így ha Davist addig összedrótozzák, és pályára lép, akkor én is pihentetném Pault. Már csak azért is, mert abban az esetben egyértelműen a hazaiak lennének az esélyesebbek. Viszont ha Davis nem lép pályára a 6. meccsen, akkor viszont lehet, hogy beküldeném Pault éppen azért, mert egy soha vissza nem térő esély nyílna a továbbjutásra. Persze ehhez tudni kellene, hogy mennyire súlyos a sérülése.

A Lakersszel kapcsolatban azért annyit mindenképpen megemlítenék, hogy ne feledkezzünk meg róla, hogy mikor az alapszakasz második felében James is lesérült Davis mellett, akkor mindenki kezdte temetni a csapatot, és már azt számolgattuk, hogy még a rájátszásból is kicsúszhatnak. Aztán a Lakers "maradék" játékosai úgy döntöttek, hogy megmutatják, hogy ők is tudnak játszani, és Schroder elkezdte vezetni a csapatot, Kuzmának is voltak jó meccsei, Caldwell-Pope sorra hozta a 20 pont feletti meccseket (ő volt a legjobb ezidő alatt), és bár 2-3 helyet hátrébb csúsztak a tabellán, ettől függetlenül szerintem sokkal többet nyújtottak, mint amit a legtöbben vártak tőlük. Ez csak azért jutott eszembe, mert amióta visszatért Davis és James, azóta a többiek látványosan gyengébb teljesítményt nyújtanak. Az előbb említettek közül az utolsó meccsen Schroder 25 perc alatt 0 pont (0/9), Caldwell-Pope 15 perc alatt 0 pont (0/1, vagyis egyetlen rádobás). Mintha a csapat többi tagjának fóbiája lenne, amikor James a pályán van.

Embiid-et illetően én a PHI helyében nem csak 5., de a 6. meccsen is pihentetném, hogy a 7.-re (ha kell) tökéletes állapotban térjen vissza. 3-1-re vezetnek, úgyhogy ha a következő kettőből egyet nyerne még a PHI, akkor máris továbbjutottak, de ha esetleg elbuknák mind a kettőt, akkor is az utolsót hazai pályán fogják játszani egy már teljesen kifacsart WAS ellen, és akkor Embiid frissessége döntő lehet. Bár itt megint felmerülhet a kérdés, hogy érdemes-e mindent feltenni az utolsó összecsapásra.

Végül pedig egy pár szóval emlékezzünk meg a Brooklynról is, akik nagyon meggyőző játékkal jutottak tovább hajnalban. Az előzetes várakozásokkal ellentétben úgy tűnik, hogy a szezon végére megtanult a három sztár együtt játszani. A Boston elleni 5 mérkőzést Irving 24,8-as, Harden 27,8-as, Durant pedig 32,6-os átlaggal hozta le. Csak ők hárman 85,2 pontot termeltek átlagban meccsenként. Ez nagyon komoly szám. És akkor még olyanok vannak mögöttük, mint a kiválóan triplázó Harris, vagy a kispadról Griffin. Így azért nem volt nehéz 123-as átlagot hozni meccsenként. Igazuk van a fogadóirodáknak, jelenleg ők a bajnoki cím legnagyobb esélyesei.

Embiid pihent, de a Philly így is nyert. Nem értem a Washingtont, minden adott volt, hiszen Rivers még a small-ball felállást se találta el. Westbrook és Beal számára ez kötelező win lett volna, na ezért nem lesznek ők sosem többek, mint alapszakasz huszárok. Az, hogy a negyedik negyedben teljesen eltűnt a két sztár, ilyen szinten nem fér bele.

Atlanta összességében simán hozta a sajátját. Randle, Rose és Thibodeau nem PO-szint. Ez itt kevés lesz, manapság jó támadójáték nélkül, esélytelen párharcokat nyerni, mindössze csak jó védekezéssel. Randle a rájátszásra teljesen szétesett, elhiszem, hogy az alapszakasz All-Star volt tőle, de mikor igazán kellett, akkor eltűnt. Az Atlanta pocsékul kezdte a szezont, de én előtte leírtam, hogy amint jön a váltás és McMillan átveszi a csapatot (ez borítékolható volt), onnantól rendben lesznek. Így is történt, most már hozzák a papírformát, én szezon előtt döntőt vártam tőlük a konferenciában, ez még most is jöhet, mert azért a Hawks nem olyan balfék, mint a Wizards. Ha Embiid nem lesz 100%-os állapotban, megnehezíthetik a Philly dolgát.

A Jazznél annyi kellett, hogy jöjjön Mitchell, ég és föld a csapat.

El is érkeztünk a Utah leendő ellenfeléhez: Mavs vagy Clippers? Nem gondoltam volna, hogy Doncic így össze lesz drótozva, de ha tudja mozgatni a nyakát, tud járni és dobni, akkor ezt a faszit le nem lehet lőni.  ;D Hiába a liga legjobb védői fogják, hiába egy napja még nem tudta balra fordítani a nyakát, ma rendben volt, ez pedig Mavs győzelmet ért. Ehhez kellett az is, hogy a többiek minimálisan jól dobjanak, de itt a minimális kifejezésen a hangsúly. Ez a Dallas ugyanis a negyedik negyed közepére végleg lezárhatta volna a meccset. A társak egyszerűen nem tudnak dobni, Porzingis bántóan ügyetlen volt (minden önbizalom elszállt nála), de Hardawayék remekeltek. Jelen helyzetben ott tartunk, hogy Doncic egyedül küzd, ha a társak a minimumot hozzák, akkor nyernek, ha nem, akkor kiesés. Én nagyon örültem, mikor Zingis hozzájuk került, de ennyire sérülékeny és bizonytalan, csak kolonc most már a csapaton. Olyan hibákat követett el védekezésben és támadásban kritikus szituációkban, ami nem fér bele ezen a szinten.

Doncic megint hozta a szokásosat, amivel minden más csapatban bajnok lenne idén... Amikor négy játékos szorításában elengedi a floatert, zseni.
https://www.youtube.com/watch?v=NirUFF83f2M

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 03, 2021, 10:29:10
Embiid pihent, de a Philly így is nyert. Nem értem a Washingtont, minden adott volt, hiszen Rivers még a small-ball felállást se találta el. Westbrook és Beal számára ez kötelező win lett volna, na ezért nem lesznek ők sosem többek, mint alapszakasz huszárok. Az, hogy a negyedik negyedben teljesen eltűnt a két sztár, ilyen szinten nem fér bele.

Atlanta összességében simán hozta a sajátját. Randle, Rose és Thibodeau nem PO-szint. Ez itt kevés lesz, manapság jó támadójáték nélkül, esélytelen párharcokat nyerni, mindössze csak jó védekezéssel. Randle a rájátszásra teljesen szétesett, elhiszem, hogy az alapszakasz All-Star volt tőle, de mikor igazán kellett, akkor eltűnt. Az Atlanta pocsékul kezdte a szezont, de én előtte leírtam, hogy amint jön a váltás és McMillan átveszi a csapatot (ez borítékolható volt), onnantól rendben lesznek. Így is történt, most már hozzák a papírformát, én szezon előtt döntőt vártam tőlük a konferenciában, ez még most is jöhet, mert azért a Hawks nem olyan balfék, mint a Wizards. Ha Embiid nem lesz 100%-os állapotban, megnehezíthetik a Philly dolgát.

A Jazznél annyi kellett, hogy jöjjön Mitchell, ég és föld a csapat.

El is érkeztünk a Utah leendő ellenfeléhez: Mavs vagy Clippers? Nem gondoltam volna, hogy Doncic így össze lesz drótozva, de ha tudja mozgatni a nyakát, tud járni és dobni, akkor ezt a faszit le nem lehet lőni.  ;D Hiába a liga legjobb védői fogják, hiába egy napja még nem tudta balra fordítani a nyakát, ma rendben volt, ez pedig Mavs győzelmet ért. Ehhez kellett az is, hogy a többiek minimálisan jól dobjanak, de itt a minimális kifejezésen a hangsúly. Ez a Dallas ugyanis a negyedik negyed közepére végleg lezárhatta volna a meccset. A társak egyszerűen nem tudnak dobni, Porzingis bántóan ügyetlen volt (minden önbizalom elszállt nála), de Hardawayék remekeltek. Jelen helyzetben ott tartunk, hogy Doncic egyedül küzd, ha a társak a minimumot hozzák, akkor nyernek, ha nem, akkor kiesés. Én nagyon örültem, mikor Zingis hozzájuk került, de ennyire sérülékeny és bizonytalan, csak kolonc most már a csapaton. Olyan hibákat követett el védekezésben és támadásban kritikus szituációkban, ami nem fér bele ezen a szinten.

Doncic megint hozta a szokásosat, amivel minden más csapatban bajnok lenne idén... Amikor négy játékos szorításában elengedi a floatert, zseni.

Köszi ezt az elemzést. Hamarabb választ adtál a kérdéseimre, mint hogy feltehettem volna azokat. :)
Az Utah kivételével ugyanis a másik három mérkőzés előtt teljesen értetlenül álltam.

Talán nem kellene ilyennel "dicsekednem", de volt tegnap egy gyönyörű (5 mérkőzéses) szelvényem.
- WAS +16,5 pont
- LAC győzelem
- UTA győzelem
- POR győzelem
- LAL győzelem
Ha valaki az elején erről azt mondta volna, hogy az ötből mindössze 1 (!!!) fog összejönni, azt körberöhögöm.

- A WAS az életben maradásért küzdött, az ellenfélnél ráadásul hiányzott a legjobb játékos, úgyhogy senki nem tudott volna meggyőzni arról, hogy 16,5 pontnál többel kapnak ki a fővárosiak (egyébként még a győzelmükben is gondolkodtam, de végül biztosra akartam menni).
- A LAC 0-2-ről jött vissza úgy, hogy megnyerte mind a két idegenbeli meccsét, vagyis a lendület és a lélektani előny egyértelműen náluk volt, ráadásul hazai pályán játszottak és nem mellesleg az ellenfél egyetlen valamirevaló játékosa is sérüléssel bajlódott. 10 Ft-ot nem tettem volna a Dallasra.
- A Portlandről már tegnap kifejtettem, hogy biztos vagyok a mai győzelmükben, úgyhogy velük kapcsolatban már a 7. meccsen járt az agyam. Hiba volt.
- A Lakers győzelme volt talán az egyetlen rizikós a szelvényen, de azt gondoltam, hogy ezen a nagyon fontos meccsen talán összeszedi magát a bajnokcsapat. Hát... nem kellett sokáig izgulniuk a szurkolóknak, mivel az első negyed végeredménye 14-36 volt. No comment. (Bookernek egyébként hatalmas dicséret. Bár tény, hogy jóideje ő a Phoenix vezére, de nem nagyon emlékszem nála 40 pontos mérkőzésre. Stabilan hozta mindig a 25-30 pontos meccseit, de ez a 47 pont most – a legfontosabb pillanatban – nagy szép volt. 46 percet volt a pályán a 48-ból, 47 pont, 11 lepattanó, 15/22-es dobásmutató, és közte 8/10 triplából. Brutális számok egy jól védekező Lakers ellen.)

Összességében tehát annyit tudok mondani, hogy talán jobb is, hogy nem indult rájátszásbeli játék itt az oldalon, mert nagyon kínosan leszerepeltem volna.

Engem a mai napról a Portland veresége lepett meg, de már az se annyira, látva az eddigi meccseket. A párharc előtt sokat vártam tőlük, ilyen "szerencsefaktorral" simán hozni kellett volna a döntőt a konferenciában, de nem. Elérkezett a váltás a Blazers számára, legalábbis én azt gondolom. Stotts az elmúlt 9 év során mindössze egy alkalommal jutott el ezzel a csapattal a döntőbe Nyugaton, kevés. Gyakorlatilag már az elején összeállt a jelenlegi mag, akkor kezdett, amikor Lillardot draftolták. McCollum is 1-2 évre rá érkezett, akkor még ott volt a prime Aldridge és Batum. Én megértem, hogy voltak sérülések, balszerencsés párharcok, de óriási volt a rutin, nem tudom, volt-e ilyen csapatkohézió máshol, hogy a jelenlegi két sztár és az edző szinte együtt nőtt fel. Lillard ugye nem rakható ki, maradna McCollum, de ők hatalmas haverok. Stotts az, akinek mennie kell.

A szelvénnyel szerintem nem volt gond @HT , egyszerűen vannak ilyen napok/periódusok, amikor nem jön a logikus dolog. A LAC győzelme alap lett volna, de fejben rendkívül gyengék. Nagyon benéztem őket 2 éve, mikor örültem a Leonard - George duó összeállásának. PG annyira gyenge fejben, hogy lehúzza még az introvertált Kawhit is a szintjére. Az, hogy Lue az edző, hab a tortán.

LeBron James számára valószínűleg idén megy el minden szempontból a GOAT. Egyfelől a médiában történő nyilatkozatai és erőlködése miatt, másfelől a hanyatló játéka sem segít neki. Lehet azt mondani, hogy 37 éves lesz, így is durva számokat hozott, most épült fel egy sérülésből, de már közel sem volt olyan domináns (előtte sem), mint 3-4 éve. Régebben egy ilyen párharcot egyedül is megoldott volna. Ahogyan azt is be kell látnia: csak prime segítőkkel nyerhet még 1-2 bajnoki címet, vagy valami oltári szerencsével és sérüléshullámmal, ahogyan az tavaly történt.

Mondjuk számomra mondhatnak bármit, nálam nincs benne az all-time top5-ben LeBron. Egy olyan játékos számomra nem lehet a liga legjobbja, akit az "évfolyamtársai" emelnek fel a bajnoki címre, akik mentorálják és megmutatják neki, hogyan kell nyerni. Ha nincs Wade (és Riley), LeBron még ma is azt a bizonyos első bajnoki címet hajkurászná. Zseniális játékos, de sosem tartozott a legintelligensebb közé. Ha nincs a The Decision, akkor ugyanolyan statvadász lenne, mint Westbrook, vagy ugyanolyan szerencsétlen, mint Melo.

Engem mindig bosszantott, hogy az all-time top10 kapcsán mindenkiről is szó esett, de arról nem, aki leginkább megközelítette MJ teljesítményét: Dwyane Wade. Elvileg 25. hely környékére teszik őt, miközben abban a bizonyos 2006-os NBA-döntőben nyújtott teljesítményére több szaktekintély - köztük John Hollinger - azt mondta: ez volt a dominancia. Többen is kiemelték, hogy nála nyert értelmet igazán Jordanesque kifejezés. Soha annyira döntőt dominálni játékos nem tudott, mint Wade. Ezt kiemelte Jerry West, Hollinger és még sokan mások. Még MJ sem. Ezért is feleslegesek ez a GOAT és más egyéb rangsorok, mert akinél van hype (vagy jó marketing, mint LeBron), annál mindegy a valós teljesítmény, úgysem az alapján értékelik.

Doncic mennyire sérült? Este egy Clippers győzelem 1,75 körül fogadható?

Idézetet írta: gerry Dátum június 04, 2021, 10:26:49
Doncic mennyire sérült? Este egy Clippers győzelem 1,75 körül fogadható?

Jelen állás szerint rendben van, de azért 1.75-ért nagyon karcsú az a szorzó. Te érzed, én magam részéről ennyiért nem játszanám, ha a társak dobásai nem ülnek, szlovén egyedül még mindig kevés (illetve, ha őt teljesen kiveszik a meccsből, akkor szintén meghalt a Dallas játéka). Papíron ők a favoritok, jobb állapotban vannak, de jobb lenne egy 2.00-2.25 körüli szorzó...

Pozzato: A Wade-del kapcsolatban leírtakkal 100%-ig egyetértek.

Idézetet írta: gerry Dátum június 04, 2021, 10:26:49
Doncic mennyire sérült? Este egy Clippers győzelem 1,75 körül fogadható?

gerry, aki erre a párosításra fogadni mer, az nagyon bátor ember. Én az eddigi 5 meccsükből 3-szor fogadtam az egyik csapatra, és egyszer sem jött be. Nem is tudom, hogy volt-e ilyen valaha a rájátszások történetében, hogy az első 5 mérkőzés mindegyikét a vendégcsapat nyerje meg. Ráadásul úgy, hogy mind az öt meccsen (a szorzók alapján) az esélytelenebb nyert.

Viszont ha már egy biztosabbnak tűnő tippet szeretnél 1,75-ért, akkor ennyiért lehet megtenni, hogy Doncic 31,5 pont felett dob. Az előző meccsen 37 rádobása volt, ha ezúttal csak 27-28 lenne, akkor is simán jöhet a tipp. Szerintem akkor fog csak 30 pont alatt dobni, ha az elején nagyon elhúzna a Clippers, és leültetnék a szlovént pihentetni.
(Bár az is igaz, hogy a tegnapi szelvényem után talán jobb lenne, ha nem osztogatnék tipp-ötleteket.) :)