NBA 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: HT Dátum június 09, 2021, 10:31:50
Hát igen. Finoman szólva is totógyilkos volt ez a 86 dobott pont (pláne a Brooklyn ellen, akik köztudottan nem a "védekezésükkel" jutottak el idáig). Ráadásul még azt sem lehet mondani, hogy a Bucks pihentette a legjobbjait, mert Giannis, Middleton és Holiday is 30 perc felett töltött a pályán. A napi tippjátékban azt tippeltem, hogy a Nets még Harden nélküli is nyerni fog és mindkét csapat eléri a 120 pontot. A tipp első része szépen összejött, a második részén pedig csak mosolyogni tudtam, mikor láttam a végeredményt.

Akikkel beszéltem, mind egy közepes vagy nagyobb Milwaukee hendit játszottak - köztük én is -, de ez egyszerűen érthetetlen volt. Semmi tűz nem volt bennük, Blake Griffin úgy harcolt ellenük mintha az élete múlna rajta, de a többiekre is igaz ez. A Bucks meg nézte a mozit, mondjuk legalább jó jegyük volt a meccsre... Én ezt a meccset nagyon benéztem, de gondolhattam volna rá, hogy Budenholzer egy kókler. Ahogyan Stotts, valószínűleg menni fog Budenholzer is, mert itt óriási változás kéne, hogy továbbjussanak. A baj az - megint ismételni tudom magunkat -, hogy ennek a csapatnak nincsen vezére. Talán a tavalyi PO-ban írtam, hogy Giannis egy nulla. Lehet, majd épp most cáfol rám, de az elmúlt évek nem ebbe az irányba mutatnak. Tipikusan az a személy, aki az alapszakaszban elit, liga egyik legjobbja, aztán mikor kell az IQ, csapat élére kell állni, nehéz szituációkat megoldani, vezérnek lenni, akkor eltűnik. Le tudják őt védekezni, mert ismerik a játékát. A Bucks keretébe kéne egy Doncic-szerű játékos, aki képes ezeket a helyzeteket megoldani, míg a többi időben a társak hozzák magukat. Giannis nem vezér, de remélem rám fog cáfolni ebben a rájátszásban.

Doncic kapcsán: most már egyre biztosabb, hogy alá fog írni, tehát marad a Porzingis - Doncic duó Dallasban, elvileg 5 évre megkapja a 200-at, de lehet még felette is lesz az összeg... Erre nem igazán tudok mit mondani, ha tényleg így lesz.

Idézetet írta: HT Dátum június 09, 2021, 14:01:49
Ugyanakkor nem értem, hogy miért nem használják ki jobban Gobert magasságát. A franciának a pályán töltött 33 perce alatt 6 rádobása volt mindössze (egy all-star centernek!!!). Ráadásul szerintem nem is igazán van az ellenfélnél olyan minőségi magasember, akit Gobert ne tudna megverni a palánk alatt. Az pedig már csak hab a tortán, hogy mindez egy olyan mérkőzésen történt, ahol a 17/50-es triplamutató nem is igazán számít jónak, vagyis pláne lett volna értelme a centerjáték erőltetésének.

Cousins lehetne faktor Gobert ellen, de őt meg nem lehet 30 percig a pályán tartani. A pick and rollból hozta a francia a pontokat, de elsősorban a védekezése miatt tartják. Jó döntés lenne váltania rá többször, de Snyder valahogy ezt nem igazán használta, mert annyira bízik a hármasokban. Pár hónapja beszélt erről azt hiszem egy interjúban, hogy Gobert feladata az, hogy "nyissa" a teret a többiek számára, hogy dobhassák a triplákat. Én azt is belelátom, hogy a támadásban a sok elzárás és leválás, gyengítené Gobert teljesítményét védekező oldalon. Mivel ellenük többségében small-ball felállással próbálkoznak (kimozgassák Jazzt a komfortzónából, többet kelljen futnia a centernek), ezért a franciának védekezésben folyamatosan mozognia kell, támadásban nem férne bele, hogy ennyire a középpontban van. A másik ok, hogy a Jazz nagyon épít a támadópattanókra, hogy a kimaradt tripla után, rögtön jöjjön az újabb dobás. Gobert 4 támadópattanót hoz meccsenként a PO-ban, ebből simán lehet hozni 6-12 pontot, ami egy győzelmet érhet ilyenkor.

Szerintem is jobb lenne, ha Gobert többet használnák támadásban, de lehet valamelyik fontosabb meccsre tartogatják ezt, legalábbis csak erre tudok gondolni, mert ha ezt nem lépi meg Snyder és így bukják el a döntőt vagy a bajnoki címet, akkor az óriási hiba lesz. Igazad van, nem lehet csak arra építeni, hogy mindig jól triplázunk. A Clippers elvileg a liga egyik legjobb triplázója, ilyen csapat ellen veszélyes ez a játék. Előbb vagy utóbb, de most már ülni fognak a dobások a LAC-nál, ez egyszerűen törvényszerű, szóval kell valami váltás majd Snydertől, de én nagyon szurkolok nekik, mert ideje lenne már valami "kisebb" csapatot nézni a nyugati konferencia fináléjában (Jazz, Nuggets és Suns).

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 09, 2021, 18:08:11
Cousins lehetne faktor Gobert ellen, de őt meg nem lehet 30 percig a pályán tartani. A pick and rollból hozta a francia a pontokat, de elsősorban a védekezése miatt tartják. Jó döntés lenne váltania rá többször, de Snyder valahogy ezt nem igazán használta, mert annyira bízik a hármasokban. Pár hónapja beszélt erről azt hiszem egy interjúban, hogy Gobert feladata az, hogy "nyissa" a teret a többiek számára, hogy dobhassák a triplákat. Én azt is belelátom, hogy a támadásban a sok elzárás és leválás, gyengítené Gobert teljesítményét védekező oldalon. Mivel ellenük többségében small-ball felállással próbálkoznak (kimozgassák Jazzt a komfortzónából, többet kelljen futnia a centernek), ezért a franciának védekezésben folyamatosan mozognia kell, támadásban nem férne bele, hogy ennyire a középpontban van. A másik ok, hogy a Jazz nagyon épít a támadópattanókra, hogy a kimaradt tripla után, rögtön jöjjön az újabb dobás. Gobert 4 támadópattanót hoz meccsenként a PO-ban, ebből simán lehet hozni 6-12 pontot, ami egy győzelmet érhet ilyenkor.

Szerintem is jobb lenne, ha Gobert többet használnák támadásban, de lehet valamelyik fontosabb meccsre tartogatják ezt, legalábbis csak erre tudok gondolni, mert ha ezt nem lépi meg Snyder és így bukják el a döntőt vagy a bajnoki címet, akkor az óriási hiba lesz. Igazad van, nem lehet csak arra építeni, hogy mindig jól triplázunk. A Clippers elvileg a liga egyik legjobb triplázója, ilyen csapat ellen veszélyes ez a játék. Előbb vagy utóbb, de most már ülni fognak a dobások a LAC-nál, ez egyszerűen törvényszerű, szóval kell valami váltás majd Snydertől, de én nagyon szurkolok nekik, mert ideje lenne már valami "kisebb" csapatot nézni a nyugati konferencia fináléjában (Jazz, Nuggets és Suns).

Amit Goberről írsz, hogy az Utahnál elsősorban védekezésben számítanak rá, abban van ráció. Sőt, ismerve az alapszakaszbeli mutatóit, valamint azt a tényt, hogy a liga egyik legjobban védekező centerének tartják (amit a számok is igazolnak), valószínűleg Snyder is így gondolkodik. Én egyszerűen csak nem tudok napirendre térni afelett, hogy ha egy csapatnak mindössze 1 igazi centere van csak, akkor őt miért csak védekezésben hasznosítják.

Azt egyébként elfogadom, amit Snyder mondott, hogy Gobertnek elsősorban az a feladata támadásban, hogy "nyissa" a teret a többiek számára. És ha meggondoljuk, akkor ezt nagyon jól is csinálta, hiszen emiatt tudtak ennyi triplába beleállni, de én ettől függetlenül is többet vártam volna tőle. Méghozzá azért, mert a Clippersnél Cousins mindössze 4 percet volt a pályán (talán megsérült), Zubac pedig 20 percet. Vagyis a mérkőzés felében a LAC tulajdonképpen igazi center nélkül játszott.

Talán ha láttam volna a mérkőzést, jobban megérteném a helyzetet.

A Clippers annyira alacsony szerkezetben játszik, hogy illett volna ezt kihasználni. A folyamatos small-ball volt az, amivel Lue operált, megpróbálták lefutni a Jazz magasait (Gobert és Favors). Ez nem sikerült, mert mindkét center mozgékony, posztjához képest gyors, így akkora előnyben nem volt a Clippers. Azonban azt fontos kiemelni, hogy a Jazz magasabb szerkezete kedvezett a már említett támadólepattanóknak: Gobert - Favors - O'Neale trió 10-et kapott le, ha már abból beesett 4 tripla, az már egy győzelmet ért.

A Clippers részéről úgy értelmezem az első meccset, hogy ez egy félig pihentetés, félig felkészülés volt a párharc későbbi részére. A rotációból eléggé sokan előkerültek, első félidőben forgatta a csapatot rendesen Lue. A Clippers mestere elvileg felmérte, hogy ki fog játszani a sorozatban, kire van szüksége a továbbiakban. Az viszont biztos, hogy Zubac mismatch lehet Favors számára, így könnyedén megeshet, hogy Gobert-re még több teher hárul, valószínűleg még több időt kell majd a pályán töltenie. Lehetséges, hogy ez a Clippers egyik terve: fárasztani a franciát. Minél többet van komfortzónán kívül, annál nagyobb a hibázási esély, ez volt a Memphis elleni első meccsen is, mikor végül megkapta a 6. személyi hibáját és csak 24 percet volt pályán. Ha Gobert és Favors kiesik, akkor valószínűleg bedőlne a Jazz játéka.

Oké, hogy Lue a nagy "mágus" a Clippersnél  ;D , de szerintem ott a taktika érdemi részét Atkinsonék csinálják. Kigondolták ezt okosan, mit lehet, hogyan kéne felépíteni a párharcot. Kawhi most még messze volt a legjobbjától, de ezt mondta is, hogy fáradtak voltak. A Jazznek addig kéne lerendeznie ezt a párharcot, amíg a Clippers rendezi a sorait, mert utána egyre nehezebb lesz.


Komolyan mondom ilyet még életemben nem láttam: a Bucks pontjainak 79%-át a Middleton-Antetokounmpo páros hozta össze. És vajon mikor lehetett ilyen kevés pont egy rájátszás-meccsen? ???

Idézetet írta: curpy82 Dátum június 11, 2021, 08:40:33
Komolyan mondom ilyet még életemben nem láttam: a Bucks pontjainak 79%-át a Middleton-Antetokounmpo páros hozta össze. És vajon mikor lehetett ilyen kevés pont egy rájátszás-meccsen? ???

Szerintem mind a Bucks, mind a Nets rajongóknak elég szürreális élmény lehetett ez a mérkőzés. Két olyan csapat, akik 110-120 pont alatt szökőévente dobnak csak, azok most egymást múlták alul. Ez a 86-83-as végeredmény annyira nonszensz, hogy ennek elemzését meghagyom Pozzatóra. :)

Ugyanakkor a másik meccset illetően mondanék egy pár dolgot. Két napja ugyanis a félelmemet fejeztem ki a Utah továbbjutását illetően (látva az első mérkőzés számait), most viszont sokkal jobb kedvűen (és optimistábban) szemléltem a statisztikákat.

Kezdem azzal, hogy ezúttal nem tartalékolt a Clippers (a kezdőből négyen is 36 perc felett játszottak), és összességében talán jobb is volt a csapat, mint az első meccsen. Ennek ellenére ma a Utah is sokkal jobb volt. Míg az első összecsapáson Mitchell volt az egyetlen, aki elérte az 50%-os dobásmutatót, addig ma szinte mindenki a hazaiaknál.

Valószínűleg ez a jobb dobószázalékos mutató összefüggésben lehet azzal, hogy ezúttal nem dobáltak el mindent a hárompontos vonalon kívülről, csak a jobb helyzetekből vállaltak triplákat. És ez meg is látszott, mert az első mérkőzésbeli 17/50-es adat ezúttal 20/39-re változott, márpedig 50% felett triplázni nem rossz dolog a rájátszásban.

És mindezt ezúttal is Conley nélkül, ami azért nagy dolog, mert én figyeltem az alapszakaszban a Utah teljesítményét, és rendre gyengébben játszottak olyankor, amikor hiányzott az irányítójuk. Márpedig ha nélküle kétszer is sikerült legyőzniük a Clipperst, akkor máris visszatért a hitem a továbbjutásukat illetően.

És ha már annyit beszéltük Gobertről az elmúlt napokban, akkor róla csak annyit, hogy úgy tűnik, Snyder továbbra is tartja magát az elképzeléséhez (amit már Pozzato is leírt részletesen, vagyis hogy elsősorban a védekezésben számítanak rá), mert ezúttal sem változott a helyzet. 36 perc, 5 mezőnypontkísérlet. Viszont amikor azt látom, hogy közben leszed 20 lepattanót, akkor rájövök, hogy ennyi nekem bőven elég. És hogy valóban mennyire elsősorban védekezésre van használva a francia, azt mutatja, hogy a 20 lepattanójából 19 védőlepattanó volt. A Clippers az egész mérkőzésen összesen 7 támadólepattanót tudott csak szerezni, vagyis Gobert teljesen uralta a saját palánkja alatti területet.

Nem néztem a Bucks meccset, ilyen kevés pont és ilyen dominancia két játékos által, nekem arra utal, hogy iso volt végig a Bucks részéről. Rendezhetettek egy dobópárbajt, mint mikor lent a pályán csak ketten tudnak dobni a csapatból, többiek meg futnak, hogy a létszámra meglegyenek.  ;D

Az, hogy a Jazz Conley nélkül a másodikat is behúzta, ez most már komoly fegyvertény. Azért a Utah nem egy Dallas, hogy csak egyetlen játékosból áll, szóval ide sokkal több kell a Clipperstől. Javultak ők is - ahogyan HT is írta -, de a Jazz ezt most csapatként nyerte meg, ez ellen nem lehet mit tenni. Az is igaz viszont, hogy a Clippers pocsékul dobott, nekik is lesz egy, de minimum két olyan estéjük, amikor be fognak esni a triplák. Rengeteg üres triplájuk volt, gyakorlatilag, ha abból 3-4 beesik, nyernek. Egyszerűen nem fér bele, hogy a Morris - George - Beverley trió 2/13-at hoz, aminek nagyobb része üres tripla volt...

Az egyszerűen kevés, hogy Kawhi csinál mindent. Védekezik, játékot szervez, kiosztja a többieknek tiszta dobóhelyzetre, majd utána még ő a hibás, hogy nem dob elég pontot a csapat. Paul George egy nulla, Morris szintén, ezen a szinten ez már nem elegendő. Jól írtad HT, Gobert védekezésben uralja a palánk alatti területet, ezzel egyszerűen nem tud mit kezdeni a Clippers.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 11, 2021, 10:56:19
Az egyszerűen kevés, hogy Kawhi csinál mindent. Védekezik, játékot szervez, kiosztja a többieknek tiszta dobóhelyzetre, majd utána még ő a hibás, hogy nem dob elég pontot a csapat.

Volna egy kérdésem.
A LAC-DAL utolsó mérkőzésének közvetítésekor valami olyasmiről beszélgettek a kommentátorok – sajnos pont mással voltam elfoglalva és csak fél-füllel hallottam, ezért is nem tudom pontosan visszamondani –, hogy Leonard az alapszakasz során többször is kihagyta a back-to-back mérkőzéseket, és ennek az volt az oka, hogy állítólag sérüléssel bajlódik, és nem bírja a térde. De még egyszer mondom, nem igazán figyeltem, csak mintha valami ilyesmi hangzott volna el.

A kérdésem: valóban sérüléssel bajlódik? Mert ha igen, és emiatt nem bírja a sorozatterheléseket, akkor a Clippersnek elég nehéz dolga lesz, hiszen (a legoptimálisabb esetben is) még legalább 12 mérkőzés vár rájuk (4 Utah + 4 Phoenix + 4 a döntőben). És ha ez igaz, akkor lehet tudni, hogy mennyire komoly? És vajon érdemes kockáztatni ilyen esetben a játékáti?

Ez trükkös kérdés @HT , ugyanis nem minden esetben volt sérült Leonard. Március végéig kihagyott nyolc mérkőzést, ezek többségében az elsődleges szempont a pihentetés volt. Volt, amikor apróbb sérülése volt, de ekkor is inkább kiültették őt 1-2 meccsre, mindig kímélték. Leonard és a sleppje erre elvileg nagyon érzékeny, mióta volt a "Spurs-botrány". Április folyamán kihagyott egy hosszabb időszakot, akkor azt mondta Lue: ez mindössze elővigyázatosság. Elvileg ezt maga Leonard is megerősítette - ezt én nem láttam sehol -, de érdekes, hogy valaki az alapszakasz negyedét kihagyja, mert félti a jobb lábát, majd a rájátszásban is hasonló gondok jönnek elő, illetve akkor is limitálni kell a játékát.

Lehetséges, hogy ez altatás, készítik őt a fontosabb meccsekre, de akkor miért bukják el az első két meccset a második körben? Az is lehet, hogy szimplán annyi van: korábban megkaphatta a vírust (nem tűnt fel neki), átesett rajta tünetek nélkül, viszont nincsen olyan erőben, mint korábban (ez amúgy sok sportolóval megtörtént). A másik, hogy tényleg nem jó a jobb láb, erőlteti, de fájdalmat érez, viszont már ennyi pihentetés után, legalább a PO-t meg kéne nyomni. A következő, hogy nincsen formában. Inkonzisztens a teljesítménye, ezt idén ő is érzi, aztán szimplán erre fogják.

Sok tényező lehet, nekem inkább az a fura, hogy áprilisban kiült sok-sok meccset, ennyire azért nem szoktam elővigyázatosak lenni, hogy egy PO-helyért vívott harcban. A franchise player kis fájdalomra hivatkoznak 6-10 meccset a partvonalon kívülről szemlél, eléggé ritka.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 11, 2021, 14:04:31
Ez trükkös kérdés @HT , ugyanis nem minden esetben volt sérült Leonard. Március végéig kihagyott nyolc mérkőzést, ezek többségében az elsődleges szempont a pihentetés volt. Volt, amikor apróbb sérülése volt, de ekkor is inkább kiültették őt 1-2 meccsre, mindig kímélték. Leonard és a sleppje erre elvileg nagyon érzékeny, mióta volt a "Spurs-botrány". Április folyamán kihagyott egy hosszabb időszakot, akkor azt mondta Lue: ez mindössze elővigyázatosság. Elvileg ezt maga Leonard is megerősítette - ezt én nem láttam sehol -, de érdekes, hogy valaki az alapszakasz negyedét kihagyja, mert félti a jobb lábát, majd a rájátszásban is hasonló gondok jönnek elő, illetve akkor is limitálni kell a játékát.

Lehetséges, hogy ez altatás, készítik őt a fontosabb meccsekre, de akkor miért bukják el az első két meccset a második körben? Az is lehet, hogy szimplán annyi van: korábban megkaphatta a vírust (nem tűnt fel neki), átesett rajta tünetek nélkül, viszont nincsen olyan erőben, mint korábban (ez amúgy sok sportolóval megtörtént). A másik, hogy tényleg nem jó a jobb láb, erőlteti, de fájdalmat érez, viszont már ennyi pihentetés után, legalább a PO-t meg kéne nyomni. A következő, hogy nincsen formában. Inkonzisztens a teljesítménye, ezt idén ő is érzi, aztán szimplán erre fogják.

Sok tényező lehet, nekem inkább az a fura, hogy áprilisban kiült sok-sok meccset, ennyire azért nem szoktam elővigyázatosak lenni, hogy egy PO-helyért vívott harcban. A franchise player kis fájdalomra hivatkoznak 6-10 meccset a partvonalon kívülről szemlél, eléggé ritka.

Köszi a részletes választ. Az biztos, hogy egy Leonard-szintű játékost ennyiszer nem kell pihentetni, tehát valószínűleg valami más is lehet a háttérben. Ugyanakkor az eddigi PO-meccseket elnézve nem igazán látok rajta semmilyen sérülésre utaló jelet. Na mindegy. A lényeg tehát az, hogy ezek szerint nincs semmilyen – a Clippers által is publikusnak nyilvánított – sérülése.

Napocskáék megint nyertek, ha így folytatják, söprés lesz ebből, elfogyott a Denver. Jokic extra volt, zseni a pali, de ez a csapat nem tud védekezni, főleg egy friss Phoenix ellen. Ha már védekezni nem tudtak, akkor lett volna szükség Murray 30 pontjára, hogy túldobják őket, de ez van. Már az is óriási teljesítmény volt, hogy kiütötték a Portlandet (ezzel a Phoenix 3-0-val mondjuk a Blazers is be van árazva).

A Hawks ma kevés volt, hiába voltak mindig ketten Embiiden, jöttek a kiosztások és ültek a Philly triplák, így esélyük sem volt (50% körüli triplázás  ::)). Ilyenkor derül ki, hogy Cuban mekkora hülyeséget csinált, mikor elengedte a liga egyik legjobb triplázóját, Seth Curryt. Hiába csak 12 pont, de amikor kell, bevágja, pont mint a második meccsen, mikor 5/6 volt a triplamutatója... Ha akar valamit az Atlanta, akkor óriásit kell javulniuk, valamit ki kell találniuk, mert most nagyon elkapták a fonalat Riversék.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 12, 2021, 10:03:49
Már az is óriási teljesítmény volt, hogy kiütötték a Portlandet (ezzel a Phoenix 3-0-val mondjuk a Blazers is be van árazva).

Bármennyire is fáj nekem, de valamilyen szinten igazat kell adnom neked abban, hogy a PHX jelenlegi 3-0-ás vezetése egyben a Portland beárazása is. Bár én továbbra is hiszek benne (vagy csak hinni akarok), hogy ha a Portland nem szúrja el a Denver elleni párharcot, akkor én a Suns ellen esélyesebbnek tartottam volna őket, mint a Denvert. A mai napig nem értem, hogy Lillardék hogyan tudtak kiesni Jokicék ellen. De ez már a múlt, hagyjuk is.

Jokic előtt viszont sokadjára is le a kalappal. Végigtolta az alapszakaszt – szinte pihenés és sérülés nélkül – olyan szinten, hogy teljesen jogosan lett MVP. Majd a rájátszásban is egyedül viszi a hátán a Denvert, és még mindig ilyen számokat tud produkálni. Nálam a Phoenix a liga legjobban védekező csapata (bocsánat a Lakers és a Miami szurkolóktól), és ha valaki még ellenük is képes 30 pont felett dobni és 20 lepattanót szedni, az már-már Doncic-szintű teljesítmény. :)

Gobertnél beszéltünk arról, hogy inkább a védekezésre fordítják az energiáit, hogy ott maximálisan tudjon teljesíteni. Jokicnál viszont azt látjuk, hogy ugyanazt a max. teljesítményt nyújtja elől is és hátul is. Végigfutja, végigrobotolja a pályát (ezúttal 40 perc játékidő alatt), és minden támadásban és védekezésben ott van, mutatja ezt a 10 védő és a 10 támadólepattanó. (Csak hogy érzékeltessem ennek az utóbbi számnak a nagyságát, összehasonlításként jegyzem meg, hogy tegnap a Clippers teljes csapata hét (!!!) támadólepattanót szedett le a Utah ellen.)

Nem szeretném alábecsülni a Suns együttesét, de biztos vagyok benne, hogy Murray-vel teljesen más lenne a párharc állása.

És ha már a szóba jött az ellenfél, azt gondolom, hogy most mutatják meg igazán Bookerék, hogy nem volt véletlen a nyugati főcsoport 2. helye. Booker és C. Paul egyre sűrűbben hozza a jó teljesítményeket, Jae Crowder megszerzése a Miamitól úgy tűnik, hogy bevált (mert nagyon hasznosan játszik), Ayton pedig hiába 23 éves lesz mindössze, de már most is nagyon figyelni kell rá. Nem tudom, hogy milyen ütemben halad majd a fejlődése, de szerintem még pár év, és az NBA legjobb centerei között emlegethetjük majd.

Szerintem azt sokan nem értjük, hogyan lett az olyan sima, de majd talán jövőre egy új stábbal. Én szurkolok nekik továbbra is, szimpatikus csapat, Lillard egyik kedvencem, nagyon megérdemelné már a döntőt. Meglátjuk, hogy Melo és Kanter aláírnak-e, mert nekik le fog járni a szerződésük.

Látva Jokic idei teljesítményét - mennyire jót tett neki a fogyás, Doncic figyeljél a pocakra -, ez a két denveri sérülés most lehet nagyon bántó. Szerintem rendkívül jó csaták lettek volna, végre új csapatokkal Nyugaton. Bosszantó, hogy ilyen sérülések miatt lett ez a rájátszás ennyire karcsú. Jokic már Olajuwon szinten oktatott centerposzton, rendkívüli a pali. Komplex játékos lett, rendkívül jól használja a testét, nincsenek felesleges mozgások, és még egyszer mondom, az a fogyás nagyon jót tett neki. Murray szerintem hozta volna azt támadásban pluszban, amivel ez egy hét meccs lehetett volna.

Engem meglepett a Suns, ezt be kell ismernem, mert mikor Paul megsérült, akkor már félig temettem őket. Magamban elkönyveltem, hogy ilyen nincsen, ez a pali egy átok, ahová megy ott valami baj lesz a PO-ban.  ;D  Aztán szerencsére nem, pedig mennyire nem értettem egyet azzal, hogy Rubiót elboltolták miatta. Azt hittem, tönkre is vágtak egy tehetséges csapatot, de csak Paul kellett a szintlépéshez. Hiába tartozik kedvenceim közé Ricky, nem elég jó ahhoz, hogy a rájátszásban ilyen szinten vezessen egy csapatot.

Jó kis döntő lenne a konferenciában az a Jazz - Suns.  8) Érdekelne, mit kezdene a jó védekezés a sok triplával, mire menne Gobert egy Ayton szintű centerrel, hogyan tudnák limitálni Bookert vagy Mitchellt, illetve a két sérülékeny öreg irányító (Paul és Conley) mit meccselne egymással.

Jött az a meccs, amikor a Clippersnek ültek a dobások, várható volt egy-két ilyen. Paul George úgy játszott, ahogyan kellett volna az elmúlt 1,5 évben, ráadásul most már Lue minimálisan sem erőltette a centereket. Folyamatos rendkívül alacsony szerkezettel dolgoztak, futatták a Jazz játékosait. Lue enyhén lassú edző, de nevezhetjük akár megfontoltnak is. Én nem tartom jó trénernek, de ez szubjektív dolog. Az biztos, amikor nagyon kellett, változtatott. Conley sérült, Mitchell sérült, de utóbbi azt nyilatkozta, hogy rendben lesz a negyedik meccsre. Nincs idő pihentetni, sajnos. Továbbra is ezek a sérülések szólnak közbe, ez megint egy ilyen rájátszás lesz...

Snydernek ki kell valamit találnia, lehet, hogy ideje a Gobert pick and rolloknak, mert palánk alatt kell megverni a Clipperst. Ha Conley nincs, akkor nincsen igazi irányítója a csapatnak, de Mitchell ilyenkor tud segíteni. Mi van akkor, ha ő sincs 100%-os állapotban? Ami rossz jel a Jazz számára, hogy Kawhi Leonard még nem játszott értékelhető meccset a Utah ellen. A Dallas ellen öt ilyen volt, abból négyet megnyertek... Amikor szintet lép és elkezd 65-70%-kal dobni mezőnyből, na akkor gondban lesz a Jazz. Szóval gyerünk Utah, most nem szabad bealudni!

Innen már csak Clippers siker lesz-szerintem! 2-4