Biathlon 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Végre elérkezett a szezon :D
A körülmények jók Kontiolahtiban,szél nincs és nem esik semmi egyelőre.Nézők azonban nincsenek.
A férfi versenyre is volt tippem,de mivel már megy így arról majd csak utólag.

Tandrevold-Bronsson:Az elmúlt két szezonban rendre jobban teljesített Tandrevold ebben a klasszikus szakágakban.Nem kérdés hogy a jobb lövészet dönt amiben jobb a norvég.Tandrevold 1,6

Rögtön meglepetéssel indul a szezon. Sturla Holm Laegreid nyeri a férfi 20 km-t. Életemben nem hallottam még ezt a nevet, bár nem is csoda, hisz 4 VK futamon vett eddig részt mindösszesen.

Szinte biztos,hogy ő nyeri már igen.23 éves még bőven van benne potenciál.Volt ezenkívül is meglepetés amikre érdemes lesz figyelni.A Fillot Maillet  gyenge futóformában van magához képest.Tarjei Boe viszont fénykorát idéző futóeredménnyel rukkolt elő.A németek rosszul lőttek bár ott futásban inkább Doll jeleskedik,de ő sincs kirobbanó formában futás tekintetében.A lövészete mindig is hektikus volt.Első versenynek is betudható majd meglátjuk.A hó kicsit olvad és kásás,de nem vészes.

Idézetet írta: Powell Dátum november 28, 2020, 11:28:42
Végre elérkezett a szezon :D
A körülmények jók Kontiolahtiban,szél nincs és nem esik semmi egyelőre.Nézők azonban nincsenek.
A férfi versenyre is volt tippem,de mivel már megy így arról majd csak utólag.

Tandrevold-Bronsson:Az elmúlt két szezonban rendre jobban teljesített Tandrevold ebben a klasszikus szakágakban.Nem kérdés hogy a jobb lövészet dönt amiben jobb a norvég.Tandrevold 1,6
Sajnos az utolsó lövészetet nagyon elrontotta a norvég,mert egyébként nagyon jól állt a tipp.dehát ez ilyen...Az ifjabbik Oeberg lány meglepően jól teljesített.A svéd csajok pedig általában véve az egész csapat nagyon stabilan lőttek.A jövőheti csapatversenyre jó előjel nekik.Hermann űridő futást produkált.Wierer is hozta a tavalyi jó formáját.Eckhoff pedig szokásos hektikus lövészetet produkált nála megszokott.Az egész norvég csapat női vonalon nagyon gyenge volt lövészetben.Chevalier visszatérése nagyon jól sikerült.

Fak, J - Eliseev, Matvey:A helyszín nem változott.A szlovén nagyon jó lövőformában kezdte a szezont,az orosz is hasonló lövészetet produkált,de egy egyforma lövészet esetén is nyernie kell ezt a párosítást Faknak,mert jobb futó.Fak 1,6

Idézetet írta: Powell Dátum december 03, 2020, 12:00:59
Fak, J - Eliseev, Matvey:A helyszín nem változott.A szlovén nagyon jó lövőformában kezdte a szezont,az orosz is hasonló lövészetet produkált,de egy egyforma lövészet esetén is nyernie kell ezt a párosítást Faknak,mert jobb futó.Fak 1,6
A verseny első felét nagyon megnyomta Eliseev aminek meg is lett a böjtje,mert kipukkadt a táv 2. felére.(szerencsére) és rengeteget kapott Faktól.
A svédek futásban embertelen nagyot fejlődtek.Samuelsson,Ponsilumoa űridőt futottak csak szétlődték magukat.Az idősebbik Boe továbbra is fantasztikus formában van.Fillon Mallie mostmár tavalyi futóformában volt csakhát a lövészet.Pfeiffer hozta a tőle szokásosat sprintben,Lesser valamivel jobb futóformában van tavalyhoz képest.Claude is fejlődött futásban.Doll viszont ahogy nézem gyengébb idén mint tavaly.
A körülmények kiválóak voltak,pláne lement a nap jó minőségű a hó és a szél sem volt veszedelmes.

Oeberg, Elvira - Tandrevold, Ingrid:ha egyenlően rontanak akkor Oeberg simán megveri mert jobb futó.1-el több hiba is még talán beleférthet,de az már nagyon necces.Az előző versenyen 3 hibát is vétett,ami sok.Egymás után két sprint versenyen elég nagy betli lenne.1,65 Oeberg

Idézetet írta: Powell Dátum december 03, 2020, 15:02:16
Oeberg, Elvira - Tandrevold, Ingrid:ha egyenlően rontanak akkor Oeberg simán megveri mert jobb futó.1-el több hiba is még talán beleférthet,de az már nagyon necces.Az előző versenyen 3 hibát is vétett,ami sok.Egymás után két sprint versenyen elég nagy betli lenne.1,65 Oeberg
Ez viszonylag könnyen lejött.Chevalier jó formában tért vissza érdemes lesz bizalmat szavazni neki.Eckhoff továbbra sem tanult meg állóban lőni.Hermann futása viszont meglepően gyenge volt.Vitozzi sose volt sztárfutó,de ez még akkor sema tőle megszokott.Wierer pedig ellőtte magát.
Oeberg testvérek elkapták a fonalat.Nehéz lesz így megszorongatni is Hannát.

Guigonnat, Antonin - Leitner, Felix:futásban közel azonos a két srác,de egy picivel jobb futó szerintem Guigonnat viszont lövészetben egyértelmű a különbség.A francia srác sokkal stabilabb lövő,mint az osztrák.4 lövészet lesz úgyhogy a különbség is sokkal jobban kijön majd.Guigonnat 1,6

Franciaország nők - Németország nők:a mostani formákat nézve nagyon magas az odds a franciákra,mert jelenleg szerintem jóval nagyobb külöbség van a két csapat között.A németeknél egyedül Hermann képes futásban erős tempót diktálni,de a tegnapi formája nem túl bíztató.Addig a franciáknál Chevallier,Brasiaz a legerősebb futók közé tartoznak az egész mezőnyt nézve.Bescond,Chevallaier(másik) pedig ha stabilan lőnek nagy gond nem lehet.Franciaország 1,72

Idézetet írta: Powell Dátum december 04, 2020, 18:56:05
Guigonnat, Antonin - Leitner, Felix:futásban közel azonos a két srác,de egy picivel jobb futó szerintem Guigonnat viszont lövészetben egyértelmű a különbség.A francia srác sokkal stabilabb lövő,mint az osztrák.4 lövészet lesz úgyhogy a különbség is sokkal jobban kijön majd.Guigonnat 1,6
Leitner nagyon gyengén futott magához képest,a francia utolsó lövészetéig hozta amit tud..ott viszont nagyon csúnyán ellőtte magát.
Laegreid lövészete nagyon stabil ez a mai versenyen is látszott,olyannyira hogy Boék azzal viccelődtek neki,hogy mikor Kontiolahtiba értek megmutatták neki a büntető kört,hogy bizony ez is a pálya része.

Gratulálok mindkét tippedhez. Néztem mindkét versenyt, igaz a váltót 8/12-től csak. Ma ez a svédek napja volt,de úgy gondolom, hogy ez nemcsak ma lesz így. Szerintem komoly tényezők lehetnek már ebben az idényben is mindkét vonalon. Ponsiluomától még az éven várok egy nagy durranást.

Idézetet írta: Powell Dátum december 04, 2020, 19:09:07
Franciaország nők - Németország nők:a mostani formákat nézve nagyon magas az odds a franciákra,mert jelenleg szerintem jóval nagyobb külöbség van a két csapat között.A németeknél egyedül Hermann képes futásban erős tempót diktálni,de a tegnapi formája nem túl bíztató.Addig a franciáknál Chevallier,Brasiaz a legerősebb futók közé tartoznak az egész mezőnyt nézve.Bescond,Chevallaier(másik) pedig ha stabilan lőnek nagy gond nem lehet.Franciaország 1,72
a franciák végig szépen tartották a poziciójukat.A győzelem is meglehetett volna ha Braisaz nem ront 3-szor a végén

Idézetet írta: curpy82 Dátum december 05, 2020, 16:33:23
Gratulálok mindkét tippedhez. Néztem mindkét versenyt, igaz a váltót 8/12-től csak. Ma ez a svédek napja volt,de úgy gondolom, hogy ez nemcsak ma lesz így. Szerintem komoly tényezők lehetnek már ebben az idényben is mindkét vonalon. Ponsiluomától még az éven várok egy nagy durranást.
szerintem is nagyon erősek lesznek,egyébként  hiba volt az edzőt elküldeniük az a meglátásom,mert a mostani csapatot ő építette fel.Nem tudom mi lehet a háttérben.Már a mai versenyen is sokat vártam Ponsiluomától,de muszáj  lesz megtanulnia lőni:)

Cseh Köztársaság - Fehéroroszország:a csehek jobb lövők,mint a fehérorosz és összeségében jobb futók.A nagy kakukktojás Bocharnikov,mert jó futó és ha jól lő veszélyes,de a lövészete általában  katasztrófális.Tőle büntetőkör sem lenne meglepő.A cseheknél Krcmar gyenge futó,de ma sokat rontott(3hiba nála sok) amit kétlek hogy holnap is ennyit rontana.Cseh Köztársaság 1,65