Biathlon 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Røiseland-Olsbu, Marte - Eckhoff, Tiril:már írtam előzőleg hogy érdemes lesz veretni Eckhoffot,a kövi versenyen,mert egyáltalán nem egy kiegyensúlyozott versenyző.Arra pedig hogy megint hibátlanul lőjön arra pedig csekély esélyt látok.Honfitársa viszont nagyon kiegyensúlyozott kiváló lövő és egy elég jó futó is.Røiseland legerősebb versenyszáma a sprint.Roiseland 1,6

Lehet hogy most Trandevold 2,1 játszható Eckhoff ellen,most elég jó az odds és lehet Eckhoff most pár versenyre kinyerte magát.Még Hermann is verheti Davidovat 1,6-ért,a cseh lány aztán tényleg nem sokat mutatott eddig.Szerintem Wierer is összeszedi magát és verheti 1,75-ért Chevaliert bár az olasznak nem annyira a spirint az erőssége ha jól emlékszem úgyhogy ez kockázatos,nem tudom van-e benne érték.Mire végére értem amondatnak már el is ment a kedvem a tipptől.Marad Roiseland,Tandervold és Hermann.

Hát ennyit Hermann javulásáról  :bash: Persze még Davidova alúlmúlhatja.

Idézetet írta: Powell Dátum december 11, 2020, 10:51:57
Røiseland-Olsbu, Marte - Eckhoff, Tiril:már írtam előzőleg hogy érdemes lesz veretni Eckhoffot,a kövi versenyen,mert egyáltalán nem egy kiegyensúlyozott versenyző.Arra pedig hogy megint hibátlanul lőjön arra pedig csekély esélyt látok.Honfitársa viszont nagyon kiegyensúlyozott kiváló lövő és egy elég jó futó is.Røiseland legerősebb versenyszáma a sprint.Roiseland 1,6
Sajnos az utolsó lövést elrontotta Roiseland ami elég váratlan volt,mert jó tempóban lőtt.Eckhoff pedig kezd formába lendülni.Óriási belorusz győzelem.Jól érezted a fehéroroszt,hogy érdemes figyelni rá @Nyuszika10.Hermann idén továbbra is nagyon gyenge és egyenlőre  nem is látom,hogy javulna.Vitozzitól végre egy értékelhető versenyzést láttunk.
A Tv-s rendező munkássága viszont kritikán aluli.Alimbekavát az álló sorozat 4 lövését láthattuk egyébként semmit nem mutatott belőle.Emellett többször esélyes embereket nem mutatott olyan esetben amikor még rendkívül jól állt.

Valahol kicsit rohejnek erzem, hogy 2012ben ugyanezen a palyan es tavon 22percet ment a gyoztes Domra, most 20perccel nyerni lehet.


Szanalmasan gyenge palya lehet ez, ahol 7,5kmen 20perc alatt be lehet erni.


Multheten taroltak a svedek. Most meg sehol. Hol van Oeberg lenyugozo futoformaja? Most kozel fel percet kapott csak az utolso korben Eckhofftol..


Visszasirom a 10es evek elejet Neunerrel, Domraval, Kuzminaval. Bucira lennenek verve a mostaniak..

Idézetet írta: MessiÁs Dátum december 11, 2020, 12:41:42
Valahol kicsit rohejnek erzem, hogy 2012ben ugyanezen a palyan es tavon 22percet ment a gyoztes Domra, most 20perccel nyerni lehet.


Szanalmasan gyenge palya lehet ez, ahol 7,5kmen 20perc alatt be lehet erni.


Multheten taroltak a svedek. Most meg sehol. Hol van Oeberg lenyugozo futoformaja? Most kozel fel percet kapott csak az utolso korben Eckhofftol..


Visszasirom a 10es evek elejet Neunerrel, Domraval, Kuzminaval. Bucira lennenek verve a mostaniak..


Azért itt az első és utolsó mondat közt ellentmondást érzek, hisz ha most 2 perccel jobbat ment a győztes, akkor az említett már visszavonult versenyzők hogy verték volna őket?  ::)

Egyébként meg kár ilyen szempontból hasonlítgatni, ki tudja, akkor miket toltak (különféle szerekre gondolok), és miket tolnak most, úgy mint a bicónál, ott is ugye csak az nem doppingolt, aki nem versenyzett  ;D Meg pálya és pálya között pl. nagy különbséget jelent, hogy milyen az idő, milyen a hó, van-e szél, de hát ezt te is tudod.

Nincs itt ellentmondas. Nehogy azt gondold hogy Alimbekeva 2perccel gyorsabban fut mint Neunerek 8 9eve.. Mindossze annyirol van szó, hogy a palya gyorsult. Gondolom kevesebb az emelkedo es tobb a gyors szakasz.

A lenyeg a lenyeg, hogy 20perces sprintidok rohejesen alacsonyak. Emlekszem en 23 24 perces 7,5kmre.

Szerintem nem baj hogy nem nehez minden palya. Igy valtozatosabb. Egyik versenyzonek az egyik jobb, a masiknak a masik.
Mondjuk megneznek egy versenyt az Alpe Cermisnel. :)

Akkor én értettem félre az ugyanezen a távon részt, hisz akkor csak a táv volt ugyanaz, gondolom akkor most több a sík rész, és mondjuk kivettek emelkedőket. Nem mindegy, hogy a 7,5 km-ből 1,5 mondjuk emelkedik, a többi sík, vagy full sík, netán még lejtő is van benne. Viszont így a jó lövőknek, a jó lövészeteknek nagyobb a jelentősége, és hát végül is biathlon, szóval nem biztos, hogy rossz ez így.  ::)

Idézetet írta: lunatik Dátum december 11, 2020, 13:33:02
Szerintem nem baj hogy nem nehez minden palya. Igy valtozatosabb. Egyik versenyzonek az egyik jobb, a masiknak a masik.
Mondjuk megneznek egy versenyt az Alpe Cermisnel. :)
Azt én is, ott egy medvét sem találnának el 5 méterről egy mászás után  ;D

En arra gondoltam, ahol 20perc alatt le lehet nyomni 7,5kmt az olyan gyenge palya hogy nincs kihivas es tulzottan a jo es gyors lovoknek kedveznek.

Raadasul az igazi futotudast ki se hozza.

En 20eve nezek biatlont, viszont egyre kevesbe tetszik az, amit látok. De ez persze egyeni velemeny :)

Szerintem nem baj ha egy két helyszín könnyebb,de fontos a megfelelő egyensúly hogy legyenek nehéz kaptatós emelkedővel tarkított versenyek is a naptárban.

Rastorgujevs, Andrejs - Iliev, Vladimir:mindketten elég gyenge lövőformában vannak,a rövidebb távon hasonló a lövészetük a lett srác pedig sokkal jobb futó mint a bulgár ezért tettem a voksom rá.Rastorgujevs 1,72

Hát ennyit értek a nőkhöz meg a biathlonhoz  :-\ Ami három tippet raktam azok elmentek és Wiererről végül lemondtam az meg jött volna.Persze ha legközelebb Eckhoffra teszek akkor több madarat lő le mint ahányszor eltalálja a célt.Inkább csak nézem egy darabig a nőket,talán at idény második felében már kiszámíthatóbb lesz rájuk fogadni.

Idézetet írta: Powell Dátum december 11, 2020, 14:15:19
Rastorgujevs, Andrejs - Iliev, Vladimir:mindketten elég gyenge lövőformában vannak,a rövidebb távon hasonló a lövészetük a lett srác pedig sokkal jobb futó mint a bulgár ezért tettem a voksom rá.Rastorgujevs 1,72
Rastorgujevset első lövészetét ahol 3 hibát vétett sikerült alulmúlnia Ilievnek ;D.Futásban pedig fényévekre vannak egymástól ez a verseny méginkább rávilágított erre.
Idén rengeteget fejlődött és ezt úgy látszik elég stabilan hozza Claude.A másik francia Filliot Maillie pedig pont az ellenkezője,mert futásban továbbra sincs meg a tavalyi forma.Szegény Dale elsírta magát amit nem is csodálok hiszen élete eredményét produkálta ezzel a győzelemmel.Elég kigyúrt gyerek ami meglepett. ;D Ponsilouma továbbra sem tud lőni.